Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Robnyc

Jakimi rowerami jeżdżą członkowie forum

Rekomendowane odpowiedzi

Zamknęli mi dobrą smażalnię w drodze na Sztynort, więc chyba trzeba uderzyć w Kruklanki skoro tak zachwalacie ryby . Przy okazji zobaczyć co tam jest ciekawego bo tylko przejazdem byłem rowerem. bd3e03d9bf040f8e8a6b42d0f0e6e67e.jpg

Wysłane z mojego SM-G955F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szybkie i krótkie pytanie, czy kupując nowe okulary brać z polaryzacją? Zawsze jeździłem bez i nie czułem dyskomfortu a teraz się zastanawiam czy warto wydać więcej pieniędzy i mieć już polaryzację... Od razu mówię, że jeżdzę głównie do pracy i raczej cały rok, z wyłączeniem śnieżyc i huraganów 🙂

Edytowane przez Matti
korekts

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zalezy ile musialbys doplacic do polaryzacji. Sporo testowalem roznych wariantow i duzej roznicy nie odczulem podczas jazdy na szosie. Dla mnie najlepsze szkla po testach roznych firm to Oakley i ich Prizm, a najlepiej Prizm z polaryzacja, jesli trafi sie w dobrej cenie. W regularnej cenie nie warto doplacac dla samej polaryzacji w Oakley  :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, LukaszK napisał(-a):

Zamknęli mi dobrą smażalnię w drodze na Sztynort, więc chyba trzeba uderzyć w Kruklanki skoro tak zachwalacie ryby . Przy okazji zobaczyć co tam jest ciekawego bo tylko przejazdem byłem rowerem.

W samym Sztynorcie są świetne Kartacze, tzn. były w zeszłym sezonie. Ostatni domek w takiej ślepej uliczce, po lewej stronie stojąc twarzą do pałacu. 🍲
ps. idąc od pałacu to pierwszy domek po prawej 👍

Edytowane przez Jędrula.wawa

"Nigdy nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

najlepsze kartacze w Smażalnia Ryb "Pod Strzechą" warto przejechać kilka km :)


Szukam podstawki na zegarek (watchstand) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, fonfelinni napisał(-a):

Zalezy ile musialbys doplacic do polaryzacji. Sporo testowalem roznych wariantow i duzej roznicy nie odczulem podczas jazdy na szosie. Dla mnie najlepsze szkla po testach roznych firm to Oakley i ich Prizm, a najlepiej Prizm z polaryzacja, jesli trafi sie w dobrej cenie. W regularnej cenie nie warto doplacac dla samej polaryzacji w Oakley  :) 

Dlatego jednak na razie pozostanę bez polaryzacji, gdybym jeździł po 1500 km miesięcznie to pewnie bym zainwestował te kilka stówek :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 23.06.2021 o 13:35, Matti napisał(-a):

Dlatego jednak na razie pozostanę bez polaryzacji, gdybym jeździł po 1500 km miesięcznie to pewnie bym zainwestował te kilka stówek :)

Ale czemu chcesz dać kilka stówek za polaryzację, ja wczoraj na dzień ojca dostałem okulary rowerowe Arctica z wkładką korekcyjną i polaryzacją. 150 zł takowe kosztują, plus oczywiście cena szkieł korekcyjnych.


Kocham Zegarki i nie dlatego, że pokazują która jest godzina.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A no to ok cena, mówiłem na przykładzie tych Oakley, tak jak mówiłem będę jeździł więcej będzie lepszy sprzęt na razie wystarczy bez korekcji dzisiaj testowałem i jest dobrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 23.06.2021 o 09:51, LukaszK napisał(-a):

Zamknęli mi dobrą smażalnię w drodze na Sztynort, więc chyba trzeba uderzyć w Kruklanki skoro tak zachwalacie ryby . Przy okazji zobaczyć co tam jest ciekawego bo tylko przejazdem byłem rowerem. bd3e03d9bf040f8e8a6b42d0f0e6e67e.jpg

Wysłane z mojego SM-G955F przy użyciu Tapatalka
 

A z okolicami Sztynortu to taka historyjka, że za dzieciaka jeździłem z rodzicami do ciotki i tato mi mówił, że oni mieszkają po drugiej stronie jeziora. Ale nie byłem sobie w stanie w jakikolwiek sposób tego wyobrazić, wszak oprócz dziadowskiego podwórka i kilku przygnębiających PGRowskich bloków to ja tam żadnego jeziora nie widziałem.

Kilkanaście lat temu wsiadłem na motor i postanowiłem najzwyczajniej w świecie sprawdzić co jest na drugim brzegu jeziora Kisajno. Wiele lat temu mógłbym przysiąc, że widziałem jakieś niskie bloki mieszkalne. No i od rodzinnego Pierkunowa tak pojechałem na Pozezdrze, Węgorzewo, Sztynort no i dotarłem do wioski Łabapa. Piękna miejscowość, przy okazji wyjaśniło się cóż za bloki za dzieciaka widziałem na drugim brzegu. Tak, były tam jeszcze fundamenty starych chlewni, przy samym brzegu jeziora (swoją drogą po tamtej stronie to było już jezioro Łabap, ponoć nazwa od dwięku żab pochodzi). No i w końcu zobaczyłem swoją wioskę z drugiego brzegu, tak z 8 km przez jezioro. Super przeżycie, no i na koniec droga powrotna, ale by nie wracać tą samą trasą, skręciłem w jakąś ulicę prostopadłą do brzegu, na zachód prowadzącą i już po jakichś 2-3 km trafiłem na owe dziadowskie podwórko i poPGRowskie bloki. Tak się zagadka wyjaśniła.


Kocham Zegarki i nie dlatego, że pokazują która jest godzina.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@albiNOS 01 moja traska rowerowa circa 60 km. Lubiłem sobie tak przez Piękną Górę, Kamionek, Dobę, przed Radziejami w prawo do Sztynortu szutrami, Harsz i potem w zależności od humoru asfaltem na Świdry przez Pozezdrze albo koło Pałacu Młodzieży i przez poligon. W tym roku jeszcze jej nie zaliczyłem, aczkolwiek jest w planach. 🚴

Piekne widoki i niepowtarzalne okoliczności przyrody :wub:


"Nigdy nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj chciałem sprawdzić te kartacze w Sztynorcie ale burza mnie pogonila. Ogólnie pustki, niewielu turystów, ktoś się wreszcie zabrał za kompleksowy remont pałacu i otoczenia. cfe90ca10f9f8a00a06b22dda09472b2.jpg

Wysłane z mojego SM-G955F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, LukaszK napisał(-a):

Wczoraj chciałem sprawdzić te kartacze w Sztynorcie ale burza mnie pogonila. Ogólnie pustki, niewielu turystów, ktoś się wreszcie zabrał za kompleksowy remont pałacu ...

Też odnoszę wrażenie że jakoś jest pustawo w Giżycku. Może po zakończeniu roku szkolnego się odmieni ....

A z tym pałacem to jest taka sprawa, ze podczas II WŚ miał w nim swoją siedzibę Joachim von Ribbentropp, podobnie jak większość dostojników III Rzeszy nie odstępujący Adiego (zakładam, że o Wolfschanze wszyscy słyszeli). Właściciel pałacu, hrabia Lehndof był zamieszany w spisek i zamach na Adolfa i jak przyszli po niego panowie w skórzanych płaszczach i tyrolskich kapeluszach, to wyskoczył przez okno i uciekł przez park na tyłach pałacu. Jednak jak zdał sobie sprawę, ze zostawił rodzine na niepewny los to wrócił i oddał się do dyspozycji Geheime Staats Polizei. 
Z innych ciekawostek, mało znanych jest siedziba Szefa Kancelarii Rzeszy, niejakiego Hansa Lammersa, około kilometra na północ od Radziej. Jadąc w kierunku na Węgorzewo trzeba skręcić w lewo w polną drogę i po minięciu torów kolejowych znajdziemy się na betonowej drodze, przy której po lewej będzie rozwalony bunkier w po prawej bunkier w całości. Atrakcja taka sobie, ale jak ktoś lubi takie klimaty zaliczać to czemu nie 👍

Edytowane przez Jędrula.wawa

"Nigdy nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Jędrula.wawa napisał(-a):

Też odnoszę wrażenie że jakoś jest pustawo w Giżycku. Może po zakończeniu roku szkolnego się odmieni ....

A z tym pałacem to jest taka sprawa, ze podczas II WŚ miał w nim swoją siedzibę Joachim von Ribbentropp, podobnie jak większość dostojników III Rzeszy nie odstępujący Adiego (zakładam, że o Wolfschanze wszyscy słyszeli). Właściciel pałacu, hrabia Lehndof był zamieszany w spisek i zamach na Adolfa i jak przyszli po niego panowie w skórzanych płaszczach i tyrolskich kapeluszach, to wyskoczył przez okno i uciekł przez park na tyłach pałacu. Jednak jak zdał sobie sprawę, ze zostawił rodzine na niepewny los to wrócił i oddał się do dyspozycji Geheime Staats Polizei. 
Z innych ciekawostek, mało znanych jest siedziba Szefa Kancelarii Rzeszy, niejakiego Hansa Lammersa, około kilometra na północ od Radziej. Jadąc w kierunku na Węgorzewo trzeba skręcić w lewo w polną drogę i po minięciu torów kolejowych znajdziemy się na betonowej drodze, przy której po lewej będzie rozwalony bunkier w po prawej bunkier w całości. Atrakcja taka sobie, ale jak ktoś lubi takie klimaty zaliczać to czemu nie 👍

Pewnie mówisz o okolicach Kanału Mazurskiego.https://www.mamerki.com/ Bunkry w Mamerkach, też polecam, zarówno kanał jak i pobliskie bunkry. Kanał miał być połączeniem jezior mazurskich z morzem Bałtyckim.

 

A odnośnie pustek w Giżycku, no cóż, zapewne się zmieni od dzisiaj, dużo zależy od pogody. Ja tam latem na brak roboty w grodzeniu bydła na mieście nigdy nie narzekałem. No ale w większości turyści zawsze dobrze mi się kojarzyli 

Edytowane przez albiNOS 01

Kocham Zegarki i nie dlatego, że pokazują która jest godzina.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To pojazd zastępczy, na czas naprawy Cannondale`a

 

😎

IMG_3994.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, albiNOS 01 napisał(-a):

 ....zapewne się zmieni od dzisiaj, dużo zależy od pogody. Ja tam latem na brak roboty w grodzeniu bydła na mieście nigdy nie narzekałem. No ale w większości turyści zawsze dobrze mi się kojarzyli 

Dzisiaj jechałem do Wawy a z naprzeciwka całe tabuny osobówek na łeb, na szyję ... byle na Mazury. Za Piszem jeden poszedł na mnie na czołówkę ... chyba cudem udało mu się uciec na swój pas. Tak to jest jak się za kimś powtarza manewr nie upewniwszy się czy droga wolna. ☠️

Sprawiali wrażenie bydła spuszczonego z łańcucha 😱

Dzicz, po prostu dzicz 👹


"Nigdy nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 godzin temu, Jędrula.wawa napisał(-a):

Dzisiaj jechałem do Wawy a z naprzeciwka całe tabuny osobówek na łeb, na szyję ... byle na Mazury. Za Piszem jeden poszedł na mnie na czołówkę ... chyba cudem udało mu się uciec na swój pas. Tak to jest jak się za kimś powtarza manewr nie upewniwszy się czy droga wolna. ☠️

Sprawiali wrażenie bydła spuszczonego z łańcucha 😱

Dzicz, po prostu dzicz 👹

Ha, pamiętam jak kiedyś studiująca w Warszawie koleżanka namawiała nas byśmy koniecznie pojechali do Warszawy na wyśmienite ,,sushi z ryb". Jak opowiedziałem to jednemu koledze, to omal nie pokładał się ze śmiechu. Tiry, wyprzedzanie na trzeciego (wtedy jeszcze nie było tej pięknej nowej drogi od Łomży niemal do Warszawy). Zabijać się by sushi z ryb wpier...olić.

Potwierdzam, dojazd do Łomży z Giżycka to walka o przetrwanie w pewnych momentach.


Kocham Zegarki i nie dlatego, że pokazują która jest godzina.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, ecipeci napisał(-a):

TdF rusza dziś :)

 

To jest chore, że te biegające przy trasie debile nie ponoszą nigdy żadnych konsekwencji.

Edytowane przez tessio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widziałem to w wiadomościach, masakra! Z miejsca powinni go zamknąć i dowalić gigantyczną karę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, mnkn napisał(-a):

Widziałem to w wiadomościach, masakra! Z miejsca powinni go zamknąć i dowalić gigantyczną karę.

https://sport.interia.pl/tour-de-france-wielka-kraksa-podczas-1-etapu-tony-martin-poc-video,vId,3100370


"Nigdy nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mało rowerów w temacie o rowerach więc czas to zmienić:

 

 

IMG_20210331_154115_1_copy_1496x1121.jpg.8fba81c0eb19f5268665163f3927c031.thumb.jpg.8e31ab531c13c76bcf3e3377222a333d.jpg

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest wina organizatorów , ludzie spragnieni wyjścia na ulice czy gdziekolwiek,  popełniają różne głupstwa. Chore to.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jacy spragnieni wyjścia? Przecież takie sytuacje miały miejsce przed pandemią.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie można skrajnej głupoty usprawiedliwiać pragnieniem wyjścia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.