Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Robnyc

Jakimi rowerami jeżdżą członkowie forum

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, -mrovka- napisał(-a):

fajnie, bo bedzie pochłaniała drgania podczas jazdy...no i na stali, w dzisiejszych czasach,

 

Takie sranie w banie z tą stalą - utarty slogan, trzęsie jak wszystko tylko inaczej.

Tak, jest fajny - jeździłbym.

Jaki to rozmiar i ile waży tak jak stoi ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Kwiatek

Ten mój to rama "L" - waga 15,4 kg.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
25 minut temu, Burns napisał(-a):

 

Takie sranie w banie z tą stalą - utarty slogan, trzęsie jak wszystko tylko inaczej.

 

to się Kolega przejedzie np. gravelem alu a potem karbonowym po kocich łbach albo tłuczniu który wysypują teraz nagminnie na leśnych ścieżkach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, ecipeci napisał(-a):

to się Kolega przejedzie np. gravelem alu a potem karbonowym po kocich łbach albo tłuczniu który wysypują teraz nagminnie na leśnych ścieżkach

A po którym jest większa jajecznica?


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, Burns napisał(-a):

Takie sranie w banie z tą stalą - utarty slogan, trzęsie jak wszystko tylko inaczej.

A jeździłeś? Różnica między stalową ramą a aluminiową z alu widelcem jest odczuwalna, jeśli założysz widelec karbonowy do alu jest lepiej, ale nadal czuć różnicę.

Edytowane przez john.doe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, mario1971 napisał(-a):

A po którym jest większa jajecznica?

po alu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Kwiatek napisał(-a):

Więcej fotek będzie na pewno, ale w przyszłości ;) 

 

To Marin Pine Moutnain 1, typowy wyprawowiec, długo się zastanawiałem czego chcę i w końcu podjąłem decyzję - cena jest w sieci ;) 

Waga 15,4 kg opona bezdętkowy Wee Tire 29" o szerokości 2,6" więc traktor. Kierownica "bedroll" 780 mm więc jest co na niej montować.

Mocowań ma sporawo, bo to rower wręczy przygotowany do bickepackingu. 3 dziury na rurze pionowej; 4 na górnej i 8 na rurze dolnej, tak więc podziurawiony mocno. Rama jest stalowa z cieniowanej stali chromowo molibdenowej 4130 :D

Więcej można poczytać w sieci.

 

 

Rower jak wspominałem można mocno obciążyć sakwami jak poniżej na przykład, wtedy trochę tych blatów może być użytecznych.

 

Aż się prosi rohloff jako napęd ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak mnie cytujecie to proponuję raz jeszcze przeczytać ze zrozumieniem co napisałem. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, Kwiatek napisał(-a):

My new kid! :wub: 

 

om4qw8KUm3qCBjciPqARt5QZFXN4Cla76I_ZMVcolpoMnma4YEtPhs6sV8qaIGdAroY41DvdyB3PZkphGXKDdMvj6ki0Spx9KS2x33AaAGt5VgaUmn3z1j57MejR0zXdYPCUM5zGYCQoKoFNfrudBqEFc74H8KeLtspYkO8p2u7fjR7B53ilJy70T-tSq4DkBx1gei4q7eeyd_4RtNagZ528JHrqQyLF3AmPXgIsSiIKjz3HaCTg36YkHRTYlbmdPmqZ03Ah-VmeISbAUhwN8UuLBdMFLws_WsqjtogJMmLiRRfEDQubanQk_sNQWe2THfabj_jgCsXFI2yzWTQI3uAAs5N0rKQ-ssGQpE5kj2O8OnA9T_zgxlUuW6IyKxlaFbr_kMiSLoyJhYI2zxcO3bOMiMpbqBT6XwbrNmhqre5HSNIjFPDvp4e3FbyhQSRpEiQt7Ug0af9RB2KS_2fJJpfyZlQ62BzXKy5A0DZWQbc0HwTRnGl8NFj_jzC-CtI49_tXPwqMXKswN2Kgc-3atUs_jHK9cbb7OL7u7xMQBrsYCRkroZ5VSunfumrbPYho9t2plhHG9-MxZwsyuYjcDJqtjccpdCF6ADswcjHoDjFzFh2bjA-nYW-TIrYBQmG9ypGGD2tQ8GW-Fys3_sbOKnLO50tS09m8EMIs4P62PLQjLCBEODquhVgzVr3W0n7Zhv3emKvROqqKKPqXhP5zDPlG=w1258-h943-no?authuser=0

W końcu pokazałeś rowerek 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
WTR będziesz jechał ? jechałem tę trasę w opcji Katowice-Kraków-Katowice dwa lata temu. Na WTR wjechałem na wysokości Oświęcimia
Jeżeli tak, to o bagaż nie masz się co martwić, bo większość trasy to asfalt i miejscami ubity żwirek.
Przez chwilę nawet jechałem z gościem który był na szosie z oponami 23mm, i twierdził, że odcinek Brzeszcze - Kraków na takim sprzęcie jechał bez problemów . 
 
WTR jechałem już 2 razy, więc mi się wały znudziły . Tym razem przez Chrzanów, Tenczymek, więc bardziej wzdłuż A4 niż Wisły, więcej lasu. Też około 90 km mi pokazuje.

Wysłane z mojego SM-G955F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Burns napisał(-a):

 

Takie sranie w banie z tą stalą - utarty slogan, trzęsie jak wszystko tylko inaczej.

Tak, jest fajny - jeździłbym.

Jaki to rozmiar i ile waży tak jak stoi ?

 

Burns..Ty nie wyczuwasz róznicy miedzy dętkowymi kołami a mleczkiem, to jak Ty chcesz wyczuć różnice miedzy stalą, węglem a karbonem :)

Stal zawsze wyłapywała drgania, ale wiadomo...20cm skoku na koło to to nie jest napewno 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę przejeździłem na szosie w stali i aluminiowej i.... różnicy mój tyłek nie stwierdził😎 a czy na karbon przesiadka by coś zmieniła (pomijając to, że następny mój rower będzie miał opony szersze niż 25)? Nie wiem.

 

Edytowane przez petruss

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja przesiadłem się właśnie z aluminium na karbon i faktycznie trochę mniej czuć nierówności, ale one nie znikają ;) tu telepie, tu trochę mniej telepie, jakie to ma znaczenie, dla mnie żadne. Jeździjcie po idealnych nawierzchniach to nie będzie wam telepać 😛

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, -mrovka- napisał(-a):

 

Burns..Ty nie wyczuwasz róznicy miedzy dętkowymi kołami a mleczkiem, to jak Ty chcesz wyczuć różnice miedzy stalą, węglem a karbonem :)

Stal zawsze wyłapywała drgania, ale wiadomo...20cm skoku na koło to to nie jest napewno 

 

weź koło i puknij się w czoło - po 1, ja jeżdżę na AZOcie, a mleko to jem z płatkami ;)

po 2 od kiedy włókno węglowe to stal ?

po trzecie weźcie sobie z ecipeci taki całkowicie stalowy rower bez żadnych udogodnień (powiedzmy Ukraina) później jakiś odpowiednik z ALU (może trekking bez uginacza) najlepiej jakby były identyczne co do "J" i rypnijcie się po tych kocich łbach, które przywołujecie, Na każdej jajka i plomby będą trzęsły się tylko lekko inaczej. Rower to składowa wielu elementów i parametrów. 

 

Tutaj, niektórzy piszą z sensem a takie rozprawki jak widać były już 10 lat temu i więcej:

https://forum.retromtb.pl/viewtopic.php?t=5246

 

tutaj ogólnikowo:

https://zmalowane.pl/jak-wybrac-rame-do-roweru/

 

a na końcu to już taka doktoryzacja:

http://www.imio.polsl.pl/Dopobrania/WM_lab_drgania.pdf

https://www.am.szczecin.pl/uploads/imfich/7_Drgania_i_fale.pdf

 

może egzo na polibudzie wam policzy ;)

 

Edytowane przez Burns

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
38 minut temu, Burns napisał(-a):

 

''...po 2 od kiedy włókno węglowe to stal ? ...

 

...Na każdej jajka i plomby będą trzęsły się tylko lekko inaczej....''

 

 

moja wina, przejęzyczenie..chodziło mi o stal ,aluminium i karbon.

Oczywiście ze na każdej jajka bedą się trzesły lekko inaczej...ale własnie mi chodzi o tą subtelną róznice.

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stał, aluminium, karbon ... za czasów Rafała można było chociaż obejrzeć fotogeniczną męską twarz i ogolone nogi w niepowtarzalnych okolicznościach przyrody, a tak pozostało tylko delektować się tyradami płonącego 🔥🔥🔥 🤪

Ja to się chociaż pochwalę, że nauczyłem młodego jeździć na rowerze i teraz już jeździmy razem na wycieczki. Niedługie bo niedługie, ale każda podróż zaczyna się od tego pierwszego kroku lub obrotu koła jak kto woli. Gęba sama mi się śmieje, jak jadę za nim i widzę te nóżki zawzięcie pedałujące na kołach 16". :wub:


"Nigdy nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, Burns napisał(-a):

może egzo na polibudzie wam policzy

Jestem nauczycielem elektroniki, nie materiałoznawstwa :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, Jędrula.wawa napisał(-a):

Stał, aluminium, karbon ... za czasów Rafała można było chociaż obejrzeć fotogeniczną męską twarz i ogolone nogi w niepowtarzalnych okolicznościach przyrody, a tak pozostało tylko delektować się tyradami płonącego 🔥🔥🔥 🤪

Ja to się chociaż pochwalę, że nauczyłem młodego jeździć na rowerze i teraz już jeździmy razem na wycieczki. Niedługie bo niedługie, ale każda podróż zaczyna się od tego pierwszego kroku lub obrotu koła jak kto woli. Gęba sama mi się śmieje, jak jadę za nim i widzę te nóżki zawzięcie pedałujące na kołach 16". :wub:

Masz styl retro i nie marudź. 

 

IMG_20210724_174924.jpg

IMG_20210724_142657.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nigdy bym się nie spodzoewał że kiedyś najdzie mnie ochota kupić szosę, teraz żałuję że kupiłem ją tak późno haha do zobaczyska na drodze ;)

Wysłane z mojego SM-G970F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
40 minut temu, ecipeci napisał(-a):

jestem znad morza więc nie mogłem sobie odmówić :)

IMG_20210726_175633.jpg

Do spania jak znalazł..

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.