Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Robnyc

Jakimi rowerami jeżdżą członkowie forum

Rekomendowane odpowiedzi

8 godzin temu, zegarkowo_rowerowo napisał(-a):

Dziś już było zimno...

Screenshot_20210921_091059_com.garmin.android.apps.connectmobile-01.jpeg

 

60 km w Twoim przypadku? To musiała być szybka przerwa śniadaniowa w pracy.

 

 

 


Kocham Zegarki i nie dlatego, że pokazują która jest godzina.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, albiNOS 01 napisał(-a):

 

 

To musiało być przed pracą. A do tego powrót wcześniej niż zwykle, bo chwilę po powrocie leciałem na pociąg do Warszawy. I dlatego km jakby mniej 🤷

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, zegarkowo_rowerowo napisał(-a):

 

To musiało być przed pracą. A do tego powrót wcześniej niż zwykle, bo chwilę po powrocie leciałem na pociąg do Warszawy. I dlatego km jakby mniej 🤷

rowerem było jechać do Sztolicy, tyle selfiaczków po drodze i przed Pałacem Kultury

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Burns napisał(-a):

rowerem było jechać do Sztolicy, tyle selfiaczków po drodze i przed Pałacem Kultury

 

Pracuję nad tym, ale póki co nie wymyśliłem sobie jakiejś fajnej trasy 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Okazało się, że pora już odpowietrzyć tylny hamulec. Tym razem zamiast płynu DOT-4 ze sklepu rowerowego (100 ml. za 40 PLN) zaryzykowałem płyn DOT-4 ze stacji benzynowej (400 ml za 15 PLN). Jeśli DOT-4 nie równa się DOT-4, to nie nadążam za współczesną techniką....


Pozdrawiam

TomeK (Teston)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, teston napisał(-a):

Okazało się, że pora już odpowietrzyć tylny hamulec. Tym razem zamiast płynu DOT-4 ze sklepu rowerowego (100 ml. za 40 PLN) zaryzykowałem płyn DOT-4 ze stacji benzynowej (400 ml za 15 PLN). Jeśli DOT-4 nie równa się DOT-4, to nie nadążam za współczesną techniką....

No właśnie przyszedł mi zestaw do odpowietrzania hamulców, ile trzeba takiego płynu na tylny i przedni, mniej więcej? No ja słyszałem, że ma być w moim olej mineralny do hamulców. Ponoć mineralny ma mniej żrące właściwości.


Kocham Zegarki i nie dlatego, że pokazują która jest godzina.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak masz Shimano na mineralny to nie lej DOT 4. Teston ma hamulce na DOT 4 (pewnie Avid, Hayes lub Sram).

Wysłane z mojego SM-G780G przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W/g katalogu powinny ważyć 346 gramów. A ważą 330. Stąd... Nie uzyskałem spadku wagi.

IMG_20210922_182132.jpg

IMG_20210922_182217.jpg

IMG_20210922_182858.jpg

No ale z nowymi homosiami wygląda lepiej.


Kocham Zegarki i nie dlatego, że pokazują która jest godzina.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, zegarkowo_rowerowo napisał(-a):

Tym razem coś do gravela, bo jednak typowo szosowe pedały i typowo szosowe buty to nie jest najlepszy pomysł 😉

IMG_20210922_195817.jpg

IMG_20210922_195801.jpg

IMG_20210922_195754.jpg

A ja z platformami za 39 złotych wyskakuję i się jaram. 

Przeanalizowałem wymianę i odpowietrzanie hamulców, wychodzi na to, że wystarczy 100ml oleju na 2 rowery. Akurat z kolegą się złoże. Albo on kupi a ja mu odpowietrzę i mi jeszcze zostanie. O za darmo to uczciwa cena.

 


Kocham Zegarki i nie dlatego, że pokazują która jest godzina.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jutro wiozę na przegląd zerowy i mycie, jeszcze się zastanawiam czy coś w nim zmieniać, ogólnie jest ok. Z czasem może hallowtech i przedni amor powietrzny, chyba że zakupię inny rower, przez zimę się człowiek zastanowi.

Edytowane przez satanic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
28 minut temu, albiNOS 01 napisał(-a):

wystarczy 100ml oleju na 2 rowery

 

Spokojnie, ale tak gwoli ostrzeżenia: jak będzie Ci syf wypływał (brudny olej) to lepiej przelać wszystko (skoro i tak się babrzesz) a nie wyłącznie odpowietrzać i mieć z głowy na dłużej. Jak robisz to po raz pierwszy to zawsze może Ci zejść więcej bo cos się uleje albo nie odpowietrzysz dobrze i będziesz powtarzał. 

 

Podsumowując 100ml spokojnie wystarczy ale na 2 rowery i 4 Hamulce ale przy odrobinie złośliwości rzeczy martwych różnie może być.


Szukam podstawki na zegarek (watchstand) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Jan jak tam buty, przyszły? Ja zamówiłem wczoraj, ale inny model, pokażę jak przyjdą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
27 minut temu, Burns napisał(-a):

@Jan jak tam buty, przyszły? Ja zamówiłem wczoraj, ale inny model, pokażę jak przyjdą.

 

No przecież pisaliśmy już o tym ?  Tez  wziąłeś Freerider'y?

 

W dniu 13.09.2021 o 11:17, Jan napisał(-a):

Nowy gadżet, ciekawe jak się beda sprawować

IMG_20210913_110655.jpg

 


Szukam podstawki na zegarek (watchstand) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czas się rozstać, zakończyły swój czwarty sezon, już nie trzymają. Sentyment jest, tyle miejsc i ludzi spotkały, kilka rowerów pomacały. Cholewka nadal trzyma się nierozklejona tylko podeszwa rozszarpana od pedałów. A i to jeszcze oryginalny 5.10 przez przejęciem przez adasia.

 

IMG_20210923_091043.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Burns napisał(-a):

Czas się rozstać, zakończyły swój czwarty sezon, już nie trzymają. Sentyment jest, tyle miejsc i ludzi spotkały, kilka rowerów pomacały. Cholewka nadal trzyma się nierozklejona tylko podeszwa rozszarpana od pedałów. A i to jeszcze oryginalny 5.10 przez przejęciem przez adasia.

 

IMG_20210923_091043.jpg

 

To co? W jakąś ramkę i na ścianę, względnie do wyeksponowania w inny sposób, bo szkoda tak po prostu wyrzucić... 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 godzin temu, Stierlitz napisał(-a):

Jak masz Shimano na mineralny to nie lej DOT 4. Teston ma hamulce na DOT 4 (pewnie Avid, Hayes lub Sram).

Wysłane z mojego SM-G780G przy użyciu Tapatalka
 

 

Mam Avid Elixir 3. Trzeba patrzeć co napisano na klamce, np. "mineral fluid only", czy jak u mnie DOT-4 (i chyba DOT-5)


Pozdrawiam

TomeK (Teston)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przemyślę 😉😉

Przemyślałem, jeżeli ocenią naprawę za wykonalną to zainwestuję.

@Jan jako następcę zamówiłem Impacty, ponieważ freeridy mam, zobaczymy jak pójdzie z wycyrklowaniem rozmiaru w impactach...

Edytowane przez Burns

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Burns nie no, chyba tak samo jak w  freeriderach będzie? Powinni trzymać standard rozmiaru. Też myślałem o impactach ale one już sa mocno zabudowane. Do DH super ale na "ęduro" mogło by być za ciepło


Szukam podstawki na zegarek (watchstand) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wzmocnienia w palcach w postaci ciężkiej gumu mogą powodować zmniejszenie objętości, nawet na stronie masz zamałe gdzie przy fr oznakowane jako dopasowane. Najwyżej będę wymieniał.

Edytowane przez Burns

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.