Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Robnyc

Jakimi rowerami jeżdżą członkowie forum

Rekomendowane odpowiedzi

znam, byłem kilka razy w ich pierwszym sklepie na ul. Łudzkiej - dlatego też mam ich nalepkę na Domane bo tam miała przegląd gwarancyjny - zresztą tak samo jak Fuel ex. Ostro idą bo 2 lata temu (o ile dobrze pamiętam) przenosili się do większego sklepu - z którego właśnie przenoszą się do jeszcze większego. W nowej miejscówce robili kiedyś demodaye Treka - wtedy jeździłem na carbonowej Domane - do dzisiaj pamiętam jak hamuje Ultegra na tarczach :P 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, trollu napisał(-a):

- do dzisiaj pamiętam jak hamuje Ultegra na tarczach :P 

Zapewne tak samo jak  na szczękach :P

Trochę nieuwagi i lecisz przez kierę.

 

karbonik.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdybyście mieli do wydania 10 tysięcy na rower szosowy typu endurance to co byście kupili?

Wysłane z mojego SM-G780G przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, Burns napisał(-a):

najszybszy :)

czyli czerwony albo żółty.


Prawda. Ludzie ją cenią, łakną jej, są nawet gotowi oddać za nią własne życie. Pod warunkiem, że nie dotyczy ich samych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam pewne oltre xr2, szybkie jak diabli, mieści się w budżecie, ino to bardziej race 😉 Ale powrót do oryginalnego mostka może pomóc 😁

Edytowane przez zegarkowo_rowerowo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, kaido2 napisał(-a):

Zapewne tak samo jak  na szczękach :P

Trochę nieuwagi i lecisz przez kierę.

może tak być :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Stierlitz napisał(-a):

Gdybyście mieli do wydania 10 tysięcy na rower szosowy typu endurance to co byście kupili?

Wysłane z mojego SM-G780G przy użyciu Tapatalka
 

Giant Defy Advanced 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, Stierlitz napisał(-a):

Gdybyście mieli do wydania 10 tysięcy na rower szosowy typu endurance to co byście kupili?

Canyon endurace

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki.

Na ten moment mam następujących kandydatów:

Giant defy advanced 2
Canyon cf sl 7.0
Cube attain gtc sl

Giant i Cube mam nadzieję gdzieś w Wawie obejrzeć na żywo.

Wysłane z mojego SM-G780G przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy ktoś z Was korzystał z usług firmy Lemonbike - chodzi mi o budowę kół ? jakieś opinie może ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 godzin temu, Stierlitz napisał(-a):

Gdybyście mieli do wydania 10 tysięcy na rower szosowy typu endurance to co byście kupili?

Wysłane z mojego SM-G780G przy użyciu Tapatalka
 

To co wyżej wrzuciłem na zdjęciu. ;)

Klasyczna konstrukcja, wszystko w normalnym  standardzie więc jak coś się zwali to prosty i niedrogi w naprawie. Oczywiście geo race, ale wystarczy wziąć rozmiar mniejszy, sylwetka się trochę wyprostuje, zaś jazda będzie dynamiczniejsza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Stierlitz napisał(-a):

Dzięki.

Na ten moment mam następujących kandydatów:

Giant defy advanced 2
Canyon cf sl 7.0
Cube attain gtc sl

Giant i Cube mam nadzieję gdzieś w Wawie obejrzeć na żywo.

Wysłane z mojego SM-G780G przy użyciu Tapatalka
 

 

Mam Defy Advanced 1, ale to to samo co 2 tylko na Ultegrze, miałem Cube Attain SL, kumpel ma tego Canyona tylko z 2018 roku, tam chyba nic się nie zmieniło. Każdy wybór będzie dobry :)

Edytowane przez tessio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No więc stało się... Pożegnałem czarne Bianchi Oltre xr2. Zdecydowałem się na kolejny rower wyścigowy i tym razem padło na Cannondale z modelem SuperSix Evo (rocznik 2021), na hamulcach tarczowych (wiem, słabo, ale takie czasy) na mechanicznej Ultegrze, w rozmiarze 54. Względem fabrycznej konfiguracji parę (na ten moment) zmian, czyli wymiana opon na coś lekkiego i szybkiego - Pirelli P Zero Velo, wymiana kasety z 11-32 na 11-28 Dura Ace, a do tego lekkie siodło, które miałem w oltre, czyli Selle Italia SLR Boost Superflow. Pewnie z jakiś czas mały fitting i może dalsze drobne zmiany. 

IMG_20211019_112543.jpg

IMG_20211019_112554.jpg

IMG_20211019_112603.jpg

IMG_20211019_112611.jpg

IMG_20211019_112626.jpg

IMG_20211019_112619.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, ecipeci napisał(-a):

czy ktoś z Was korzystał z usług firmy Lemonbike - chodzi mi o budowę kół ? jakieś opinie może ?

 

Korzystałem. Jeżdżę drugi sezon na Evanlite NEW DISC 50 w wersji tubeless. 
Szybka i fachowa obsługa przedsprzedażna, krótki okres oczekiwania na koła, dobrze i bezpiecznie zapakowane. Bezproblemowe użytkowanie, wystarczająco sztywne jak na moją amatorską jazdę, nic nie strzela (jak to miałem w innych kołach po gwałtownym i mocnym naciśnięciu pedałów), no i fajny look.

Dodatkowo program ochronny w postaci darmowej wymiany lub naprawy w ciągu 2 lat oraz dożywotnia gwarancja na wady fabryczne. Chłopaki w Lemonbike wiedza co robią! 

Podsumowując jestem bardzo zadowolony z kół i polecam.

 

IMG_9463.JPG


"Miłownik dokładnego zegarka, to jest dobrego chronometru..."

pozdrowienia, Tomasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To co wyżej wrzuciłem na zdjęciu.
Klasyczna konstrukcja, wszystko w normalnym  standardzie więc jak coś się zwali to prosty i niedrogi w naprawie. Oczywiście geo race, ale wystarczy wziąć rozmiar mniejszy, sylwetka się trochę wyprostuje, zaś jazda będzie dynamiczniejsza.
Mam vintage Cannondale caad3 i muszę przyznać, że klasyczna wyścigowa geometria nie jest dla mnie. Może rozmiar 56 to za dużo na moje 181 cm wzrostu i liche 83 cm przekroku. Oczywiście skróciłem i podniosłem mostek, założyłem sztycę bez offsetu i jest lepiej, ale zrobiłem nim nie więcej niż 200 km. Korba ma za twarde przełożenia, za długie ramiona i ogólnie dochodzę do wniosku, że lepiej go puścić do ludzi i kupić coś, co odpowiada moim oczekiwaniom.

Dla porównania mój single speed, na którym jeździ mi się świetnie, może założę o 1 cm dłuższy mostem, bo chyba przesadziłem.

Na codzień turlam się crossowym rowerem ze sztywnym widelcem i napędem 3x10, wymieniłem koła na wyprawowe dt/novatec, hamulce slx, założyłem ośki rws i kilka innych pierdół, co sprawiło, że jest gotowy na wyprawy i jazdę po lesie, bardzo go lubię, nie irytuje mnie, nie psuje się ale na dobrym asfalcie to jednak ociężały muł.

Schudłem w tym roku 19 kg, mam sporo fajnych asfaltowych tras, więc chcę kupić coś do połykania kilometrów na dobrej nawierzchni. Nie musi mieścić opony 32 mm, ani mieć otworów pod blotniki, od tego mam inny rower. Ma być wygodny, lekki i bezproblemowy - będzie ze mną jeździł w bagażniku w delegacje.

Zdaję sobie sprawę, że taki Canyon na szczękach załatwia sprawę:
https://www.canyon.com/pl-pl/road-bikes/endurance-bikes/endurace/al/endurace-7/2942.html


Jednak ten rower to ma być rodzaj nagrody i podtrzymanie zajawki.

Podobają mi się całkowicie schowane linki jak w Rose pro sl 105 disc, ale jak już mam wydać te 8300 z przesyłką + 500 za carbonową sztycę, to wolę dołożyć 2k do ramy z wungla, nawet kosztem chowanych linek.

Sam nie wiem, nie spieszy mi się, ale chciałbym sobie do końca roku trochę rowerów obejrzeć, żeby zamówić z odpowiednim wyprzedzeniem na następny sezon.

34ba3d0de7f7ae6f4d6edc68d90d16ef.jpg9f9d3fce3fa987350879122a77b51f37.jpg

Wysłane z mojego SM-G780G przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
27 minut temu, zegarkowo_rowerowo napisał(-a):

No więc stało się... Pożegnałem czarne Bianchi Oltre xr2. Zdecydowałem się na kolejny rower wyścigowy i tym razem padło na Cannondale z modelem SuperSix Evo (rocznik 2021), na hamulcach tarczowych (wiem, słabo, ale takie czasy) na mechanicznej Ultegrze, w rozmiarze 54. Względem fabrycznej konfiguracji parę (na ten moment) zmian, czyli wymiana opon na coś lekkiego i szybkiego - Pirelli P Zero Velo, wymiana kasety z 11-32 na 11-28 Dura Ace, a do tego lekkie siodło, które miałem w oltre, czyli Selle Italia SLR Boost Superflow. Pewnie z jakiś czas mały fitting i może dalsze drobne zmiany. 

IMG_20211019_112543.jpg

IMG_20211019_112554.jpg

IMG_20211019_112603.jpg

IMG_20211019_112611.jpg

IMG_20211019_112626.jpg

IMG_20211019_112619.jpg

 

Korbę se wymień, bo ta jest paskudna 😛

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, TeJot napisał(-a):

 

 

Korzystałem. Jeżdżę drugi sezon na Evanlite NEW DISC 50 w wersji tubeless. 
Szybka i fachowa obsługa przedsprzedażna, krótki okres oczekiwania na koła, dobrze i bezpiecznie zapakowane. Bezproblemowe użytkowanie, wystarczająco sztywne jak na moją amatorską jazdę, nic nie strzela (jak to miałem w innych kołach po gwałtownym i mocnym naciśnięciu pedałów), no i fajny look.

Dodatkowo program ochronny w postaci darmowej wymiany lub naprawy w ciągu 2 lat oraz dożywotnia gwarancja na wady fabryczne. Chłopaki w Lemonbike wiedza co robią! 

Podsumowując jestem bardzo zadowolony z kół i polecam.

 

dzięki za odpowiedź :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 
Mam Defy Advanced 1, ale to to samo co 2 tylko na Ultegrze, miałem Cube Attain SL, kumpel ma tego Canyona tylko z 2018 roku, tam chyba nic się nie zmieniło. Każdy wybór będzie dobry
Dzięki wielkie za info.


@zegarkowo_rowerowo
Gratuluję zakupu. Wygląda na większy od Oltre, pewnie kwestia innej geometrii.

Wysłane z mojego SM-G780G przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Stierlitz napisał(-a):




@zegarkowo_rowerowo
Gratuluję zakupu. Wygląda na większy od Oltre, pewnie kwestia innej geometrii.

Wysłane z mojego SM-G780G przy użyciu Tapatalka
 

 

Dzięki 👊 Jest delikatnie większy, bo oltre mogłem mieć o rozmiar większe i też by nie było problemu. W oltre musiałem mostek dłuższy zamontować, a tu pewnie nie będzie takiej konieczności, choć pewnie fitting wszystko wyjaśni. 

Edytowane przez zegarkowo_rowerowo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.