Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Robnyc

Jakimi rowerami jeżdżą członkowie forum

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, zegarkowo_rowerowo napisał(-a):

No więc stało się... Pożegnałem czarne Bianchi Oltre xr2. Zdecydowałem się na kolejny rower wyścigowy i tym razem padło na Cannondale z modelem SuperSix Evo (rocznik 2021), na hamulcach tarczowych (wiem, słabo, ale takie czasy) na mechanicznej Ultegrze, w rozmiarze 54. Względem fabrycznej konfiguracji parę (na ten moment) zmian, czyli wymiana opon na coś lekkiego i szybkiego - Pirelli P Zero Velo, wymiana kasety z 11-32 na 11-28 Dura Ace, a do tego lekkie siodło, które miałem w oltre, czyli Selle Italia SLR Boost Superflow. Pewnie z jakiś czas mały fitting i może dalsze drobne zmiany. 

 

coś mało czerwonych akcentów ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, Stierlitz napisał(-a):

Co to za paskudna korba - długość i tarcze?

Wysłane z mojego SM-G780G przy użyciu Tapatalka
 

 

Jeśli to do mnie pytanie i chodzi o tą w Cannondale, to jest to korba Hollowgram tego producenta (wagowo to podobno poziom Dura Ace), o długości ramienia 172,5 mm. Tarcze to 50/34 (liczyłem na 52/36), ale plus taki, że załatwiono mi rabat na ten rower (podobno z okazji rozpoczęcia przez sklep dystrybucji tej marki), tylko musiałem się szybko decydować... 

 

Edytowane przez zegarkowo_rowerowo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
33 minuty temu, zegarkowo_rowerowo napisał(-a):

załatwiono mi rabat na ten rower

Bo to chyba nie są tanie rzeczy, panie Boczek 🚲


"Nigdy nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rafcio, a jak się skończyła twoja przygoda z poprzednią korbą gdzie wszyscy pisali Ci, że nie uciągniesz ?

ale, że Ty na nowym rowerze z salonu - zaczęło powodzić się ?

Nie wiem czy poprzedni nawet z tym obleśnym białym mostkiem nie był ładniejszy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Stierlitz Bierz Endurace 7 ale na tarczach. Masz prawie schowane linki(na tylnych widelkach nie rzuca sie tak w oczy to). Geometria komfortowa ale tez nie dla dziadka, pelna 105, sztywne osie, karbonowa sztyca z widelcem, suport BSA i spoko kola. Kumpel ma ten rower tylko na Tiagrze i robi robote :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, fonfelinni napisał(-a):

sztywne osie

O co chodzi Koledzy z tymi sztywnymi osiami ? U mnie z piasty wystają dwie jakby rurki, które wkładam w odpowiednie miejsca ramy lub widelca i wszystko ściągam do kupy zaciskiem (sorry jak coś przekręciłem).

To mam sztywne osie czy jakietam ?


"Nigdy nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Jędrula.wawa napisał(-a):

O co chodzi Koledzy z tymi sztywnymi osiami ? U mnie z piasty wystają dwie jakby rurki, które wkładam w odpowiednie miejsca ramy lub widelca i wszystko ściągam do kupy zaciskiem (sorry jak coś przekręciłem).

To mam sztywne osie czy jakietam ?

 

 

Nie masz 😜😋😋😋

Sztywna os 

 

 

 

os-1-505x760.jpg

pol_pl_Rama-i-widelec-Octane-One-Gridd-700c-10265_6.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
58 minut temu, Burns napisał(-a):

Rafcio, a jak się skończyła twoja przygoda z poprzednią korbą gdzie wszyscy pisali Ci, że nie uciągniesz ?

ale, że Ty na nowym rowerze z salonu - zaczęło powodzić się ?

Nie wiem czy poprzedni nawet z tym obleśnym białym mostkiem nie był ładniejszy

 

1. Mam tą korbę na lampce nocnej, przy łóżku i założę ją do tego Cannondale. I jak komuś się wydaje, że nie uciągnę, to się myli i tyle 😉

2. Trafiła się okazja, bo Airbike zaczyna z Cannondale, a że temat był prowadzony przez Daniela, który mocno z nimi współpracuje, to nie tylko zrabatowali mi ten rower, pozmieniali to, o co na razie prosiłem, ale w rozliczenie wzięli jeszcze oltre, za które dali bardzo dobrą cenę. Więc jakoś się spiąłem i dałem radę. 

3. Kwestia gustu... Bianchi zupełnie inne, bardziej takie ...włoskie, okrągłe i takie tam... Cannondale w poprzedniej generacji tego modelu też stosował okrągłe profile, ale z jakichś względów postawili na kanty, które mi osobiście bardzo się podobają. Parę drobiazgów jeszcze zmienię - na pewno części podkładek się pozbędę, ale przy okazji dam też szansę oryginalnym kołom. Nie jest to co prawda stożek 50 mm, jak w Bianchi, ale po kilku miesięcach jazdy na takim (wysokim stożku) i po zjechaniu 6-7 kg na wadze, przy jeździe solo i silnych wiatrach nie było już uzysku z tego wysokiego stożka, tylko momentami walka o to, żeby w ogóle prosto jechać 😉

Edytowane przez zegarkowo_rowerowo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[mention=38562]Stierlitz[/mention] Bierz Endurace 7 ale na tarczach. Masz prawie schowane linki(na tylnych widelkach nie rzuca sie tak w oczy to). Geometria komfortowa ale tez nie dla dziadka, pelna 105, sztywne osie, karbonowa sztyca z widelcem, suport BSA i spoko kola. Kumpel ma ten rower tylko na Tiagrze i robi robote  
To bardzo rozsądny wybór - 7300,00 z kosztami przesyłki, karbonowa sztyca, support bsa. Jak by na siłę szukać to brak taperowanej główki.

Jednak wykraczając poza racjonalne argumenty taki Rose pro sl jest o niebo ładniejszy :)

Wysłane z mojego SM-G780G przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Stierlitz napisał(-a):

To bardzo rozsądny wybór - 7300,00 z kosztami przesyłki, karbonowa sztyca, support bsa. Jak by na siłę szukać to brak taperowanej główki.

Jednak wykraczając poza racjonalne argumenty taki Rose pro sl jest o niebo ładniejszy :)

Wysłane z mojego SM-G780G przy użyciu Tapatalka
 

 

Najładniejszy zawsze jest ten, na którym samemu się jeździ 😉

Edytowane przez zegarkowo_rowerowo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, revolta4 napisał(-a):

Nie masz 😜😋😋😋

Sztywna os 

Dzięki, wszystko jasne. Jednak aby zdjąć koło jest trochę więcej szamotaniny jak przy zaciskach ? 
I druga sprawa. Często wożę rower w bagażniku auta, ale warunkiem aby się tam zmieścił jest zdjęcie kół. 
Kiedyś postraszono mnie, ze jak przypadkowo naciśnie się klamkę hamulca przy zdjętym kole (w domyśle bez tarczy w zacisku)  to wypadną tloczki z zacisku. I dlatego zawsze wkładam do zacisku takie wkładki plastykowe, które dostałem w zaprzyjaźnionym sklepie.

i teraz pytanie. Czy to wypadanie tłoczków to taki fake news czy realne zagrożenie ?
ps. pytam, bo nie chcę tego przerabiać empirycznie ;)

 


"Nigdy nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Jędrula.wawa napisał(-a):

. Czy to wypadanie tłoczków to taki fake news czy realne zagrożenie ?

Zależy od modelu hebli chyba w niektórych tak jest w niektórych nie. W moich nie, jak zacisnę mogę je cofnąć. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 19.10.2021 o 09:54, ecipeci napisał(-a):

czy ktoś z Was korzystał z usług firmy Lemonbike - chodzi mi o budowę kół ? jakieś opinie może ?

 

W dniu 19.10.2021 o 11:43, TeJot napisał(-a):

Korzystałem. Jeżdżę drugi sezon na Evanlite NEW DISC 50 w wersji tubeless. 
Szybka i fachowa obsługa przedsprzedażna, krótki okres oczekiwania na koła, dobrze i bezpiecznie zapakowane. Bezproblemowe użytkowanie, wystarczająco sztywne jak na moją amatorską jazdę, nic nie strzela (jak to miałem w innych kołach po gwałtownym i mocnym naciśnięciu pedałów), no i fajny look.

Dodatkowo program ochronny w postaci darmowej wymiany lub naprawy w ciągu 2 lat oraz dożywotnia gwarancja na wady fabryczne. Chłopaki w Lemonbike wiedza co robią! 

Podsumowując jestem bardzo zadowolony z kół i polecam.

 

W dniu 19.10.2021 o 12:04, ecipeci napisał(-a):

dzięki za odpowiedź :)

 

zamówione :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
30 minut temu, ecipeci napisał(-a):

 

 

 

zamówione :) 

 

👍

 

Gravelowe stożki 35?


"Miłownik dokładnego zegarka, to jest dobrego chronometru..."

pozdrowienia, Tomasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, ecipeci napisał(-a):

29 cali mtb :)

 

Znajomi jeżdżą zawodowo MTB na kołach Evanlite. Scigają się w zawodach, eksplorują góry, rekomendują bez wahania. 

Jak to mówią "wymiana na custom zwykle robi odczuwalną różnicę w sztywności, przyspieszaniu. No i porządnie, starannie, ręcznie złożone i pomierzone rzemieślnicze koło prawie zawsze będzie lepsze niż przemysłowe z maszyny". Jestem pewien, że będziesz zadowolony.
 

Edytowane przez TeJot

"Miłownik dokładnego zegarka, to jest dobrego chronometru..."

pozdrowienia, Tomasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, TeJot napisał(-a):

 

Znajomi jeżdżą zawodowo MTB na kołach Evanlite. Scigają się w zawodach, eksplorują góry, rekomendują bez wahania. 

Jak to mówią "wymiana na custom zwykle robi odczuwalną różnicę w sztywności, przyspieszaniu. No i porządnie, starannie, ręcznie złożone i pomierzone rzemieślnicze koło prawie zawsze będzie lepsze niż przemysłowe z maszyny". Jestem pewien, że będziesz zadowolony.
 

DT Swiss wybrałem :)

 

14 minut temu, satanic napisał(-a):

To do Yeti chyba🤔 składasz coś, czy zbierasz graty.

zbieram graty, póki co jest rama, amor no i teraz koła zostały zamówione, nad resztą rozmyślam jeszcze :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, ecipeci napisał(-a):

DT Swiss wybrałem :)

 

zbieram graty, póki co jest rama, amor no i teraz koła zostały zamówione, nad resztą rozmyślam jeszcze :)


To jeszcze lepiej, sprawdzona i niezawodna marka kół, plus do tego robota specjalistów od lemonbike = banan na twarzy 😉 
PS. 
W zasadzie to chłopaki z lemonbike nie byli jedyną opcją bo dt swiss składa koła w Polsce.

Edytowane przez TeJot

"Miłownik dokładnego zegarka, to jest dobrego chronometru..."

pozdrowienia, Tomasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, TeJot napisał(-a):


To jeszcze lepiej, sprawdzona i niezawodna marka kół, plus do tego robota specjalistów od lemonbike = banan na twarzy 😉

mam nadzieję, że będą służyć dobrze :)

jeszcze raz dzięki za pomoc 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.