Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Robnyc

Jakimi rowerami jeżdżą członkowie forum

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, ecipeci napisał(-a):

Ibis - piękna sprawa

Jak Ci służy sztyca Bike Yoke 

...przez 3 czy 4 sezony użytkowałem w swoich rowerach sztycy Fox Transfer...szczerze???Bike Yoke jest bez konkurencjyjna...Generalnie 0 luzów a odpowitrzenie to proza.Myślełem nad sztycą RS-a AXS ale wolną kasę wolę wydać na następny zegarek...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, niuti napisał(-a):

@santaradix71

ty to nie czasem z forum ET 😆?;0

...tak wyszło...zajawka nie tylko w rowerach...są też zegarki i sprzęt audio...ale wszystko w ramach rozsądku;-)

 

Edytowane przez santaradix71

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak się nudziłem, to sobie wzór na odelżenie obręczy wyprowadziłem i wyszło mi, że jak nawiercę otwory 9mm od strony dętki w obręczy pomiędzy szprychami w przednim i tylnym kole to straci mi rower na wadze...24,72grama!. Do wzoru podstawiamy grubość ścianki aluminiowej oraz rozmiar wiertła i ilość otworów. Jak chcemy sprawdzić dla innego materiału, np stali to musimy sprawdzić ciężar tego materiału dla 1mm sześciennego (podawany jest w gramach na cm sześcienny ale wystarczy podzielić na 1000 i wstawić w miejsce gdzie we wzorze mam 0,0027. Wzór może też być zastosowany w innych miejscach niż obręcz. Miłej zabawy, tylko najpierw należy upewnić się, że mamy dostęp do dobrego dentysty...

IMG_20211101_202314.jpg

Edytowane przez albiNOS 01

Kocham Zegarki i nie dlatego, że pokazują która jest godzina.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U Panie...... Takie rzeczy. 😳

 

 

 

Narobisz dziur w feldze i koła Ci się poskładają w czasie jazdy. 😃

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale będzie mógł sobie przez nie odlewać makaron na biwaku :)

Edytowane przez 70'

Przepraszam za brak polskich znakow ale po prostu ich nie mam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakbyś tak ramę ponawiercał ? Sto czy dwieście  otworów to może i z 400 gram pykniesz ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, niuti napisał(-a):

@santaradix71

ty to nie czasem z forum ET 😆?

 

Też miałem takie podejrzenie 😆


Szukam podstawki na zegarek (watchstand) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, Jan napisał(-a):

 

Też miałem takie podejrzenie 😆

a kim jest na tamtym forum ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, albiNOS 01 napisał(-a):

Tak się nudziłem, to sobie wzór na odelżenie obręczy wyprowadziłem i wyszło mi, że jak nawiercę otwory 9mm od strony dętki w obręczy pomiędzy szprychami w przednim i tylnym kole to straci mi rower na wadze...24,72grama!. Do wzoru podstawiamy grubość ścianki aluminiowej oraz rozmiar wiertła i ilość otworów. Jak chcemy sprawdzić dla innego materiału, np stali to musimy sprawdzić ciężar tego materiału dla 1mm sześciennego (podawany jest w gramach na cm sześcienny ale wystarczy podzielić na 1000 i wstawić w miejsce gdzie we wzorze mam 0,0027. Wzór może też być zastosowany w innych miejscach niż obręcz. Miłej zabawy, tylko najpierw należy upewnić się, że mamy dostęp do dobrego dentysty...

IMG_20211101_202314.jpg

 

a.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
46 minut temu, Burns napisał(-a):

a kim jest na tamtym forum ?

 

Użytkownikiem o tym samym nicku


Szukam podstawki na zegarek (watchstand) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@zegarkowo_rowerowo Wyczuwasz roznice w sztywnosci miedzy karbonowym Oltre i Supersixem na plaskim? :P  Fajnie, ze nowy rower podszedl od razu :) 

 

W weekend, az sie prosilo posmigac, wiec bylo polnocne Mazowsze, a nawet Podlasie :) 

 

Brak opisu.

Brak opisu.Brak opisu.Brak opisu.

Brak opisu.

 

Brak opisu.

 

Brak opisu.

 

Brak opisu.

Brak opisu.

Brak opisu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 godzin temu, santaradix71 napisał(-a):

...przez 3 czy 4 sezony użytkowałem w swoich rowerach sztycy Fox Transfer...szczerze???Bike Yoke jest bez konkurencjyjna...Generalnie 0 luzów a odpowitrzenie to proza.Myślełem nad sztycą RS-a AXS ale wolną kasę wolę wydać na następny zegarek...

nie słyszałem jeszcze złej opinii o Bike Yoke, Ty również piszesz, że jest ok więc to może oznaczać, że dokonałem właściwego wyboru :)

zobaczymy jak u mnie będzie działać... :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, ecipeci napisał(-a):

nie słyszałem jeszcze złej opinii o Bike Yoke, Ty również piszesz, że jest ok więc to może oznaczać, że dokonałem właściwego wyboru :)

zobaczymy jak u mnie będzie działać... :) 

...Ja kupiłem model REVIVE ale jest jeszcze wersja DIVINE z tego co pamiętam.Jaką wersję kupiłeś tak z ciekawości?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, santaradix71 napisał(-a):

...Ja kupiłem model REVIVE ale jest jeszcze wersja DIVINE z tego co pamiętam.Jaką wersję kupiłeś tak z ciekawości?

Revive 2.0 185mm :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
27 minut temu, fonfelinni napisał(-a):

@zegarkowo_rowerowo Wyczuwasz roznice w sztywnosci miedzy karbonowym Oltre i Supersixem na plaskim? :P  Fajnie, ze nowy rower podszedl od razu :) 

 

 

 

Wszystko wyczuwam 😉 Tak podszedł... Druga przejażdżka zakończyła się kapciem... I do tego urwanym zaworem w zapasowej dętce, ale to przez moc, jaką mam w dłoniach 😉 Pewnie w tym tygodniu rower odstawię do mechanika, wreszcie założą mi korbę DA, poproszę o przełożenie linek (nie podoba mi się, że się krzyżują z przodu) i jakieś drobne regulacje. A później rower ...na hak pójdzie, a ja głównie na gravelu przez zimę będę jeździł.  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 godzin temu, albiNOS 01 napisał(-a):

straci mi rower na wadze...24,72grama!.

I tu pojawia się paradoks o którym czasem myślę, czyli „gdzie sens, gdzie logika”? Rowerami jeździmy żeby się zmęczyć, złapać kondycję, zrzucić nadwagę itd itp. Z drugiej strony walczymy o jak najlżejszy rower, Rafał Zegarkowe to już chyba nie czuje ze ma coś pomiędzy nogami (chodzi o bicykl ofkors) .... Tak na zdrowy rozum to powinnismy rowery dociażać, jakaś kana z mlekiem, worek żyta albo panna na ramie. Eeeech, na tych karbonowych ramach to nawet panny do lasu nie powiezie a o reszcie to zapomnij. 
Więc co sądzicie Koledzy o tym paradoksie ?


"Nigdy nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, Jędrula.wawa napisał(-a):

I tu pojawia się paradoks o którym czasem myślę, czyli „gdzie sens, gdzie logika”? Rowerami jeździmy żeby się zmęczyć, złapać kondycję, zrzucić nadwagę itd itp. Z drugiej strony walczymy o jak najlżejszy rower, Rafał Zegarkowe to już chyba nie czuje ze ma coś pomiędzy nogami (chodzi o bicykl ofkors) .... Tak na zdrowy rozum to powinnismy rowery dociażać, jakaś kana z mlekiem, worek żyta albo panna na ramie. Eeeech, na tych karbonowych ramach to nawet panny do lasu nie powiezie a o reszcie to zapomnij. 
Więc co sądzicie Koledzy o tym paradoksie ?

cały świat teraz to jeden wielki paradoks :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, ecipeci napisał(-a):

nie słyszałem jeszcze złej opinii o Bike Yoke

 

w sumie to ja nie wiem jak jest z tymi sztycami bo sam na złą nie natrafiłem. Dawno temu mialem KS Dropzone R,  działała super w warunkach kiedy Reverby kolegów padały. Potem miałem sztyce Gianta, prosta jak cep - siłownik jak w fotelu biurowym. Miała problem ze ślizgami (rysowały lage, Giant wymianiał na podstawie zdjęcia bez wysyłek itp) i może miała mikro luz na boki ale działała zawsze. Teraz mam KS Lev SL i od 2019r i nie mam żadnych problemów.


Szukam podstawki na zegarek (watchstand) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, Jędrula.wawa napisał(-a):

I tu pojawia się paradoks o którym czasem myślę, czyli „gdzie sens, gdzie logika”? Rowerami jeździmy żeby się zmęczyć, złapać kondycję, zrzucić nadwagę itd itp. Z drugiej strony walczymy o jak najlżejszy rower, Rafał Zegarkowe to już chyba nie czuje ze ma coś pomiędzy nogami (chodzi o bicykl ofkors) .... Tak na zdrowy rozum to powinnismy rowery dociażać, jakaś kana z mlekiem, worek żyta albo panna na ramie. Eeeech, na tych karbonowych ramach to nawet panny do lasu nie powiezie a o reszcie to zapomnij. 
Więc co sądzicie Koledzy o tym paradoksie ?

Ja owe zagadnienie traktuję po części w ramach rozrywki technicznej. Odelżenie zapewne podnosi osiągi ale wstawienie silnika elektrycznego robi to jeszcze bardziej. 

Są jeszcze dwa powody chęci odelżenia. Kolega ma identyczny rower, no prawie identyczny, i chciałbym by któregoś dnia wziął mój rower do ręki i powiedział... O ku..wa! A trzeci powód najistotniejszy. Rano bolą mnie stawy, (SKS) ale muszę wtargnąć rower z piwnicy po schodach. I to chyba w zasadzie wszystko. Ps, nie mam zamiaru wiercić dziur, ale byłem ciekawy jaki przyniosło by to efekt.


Kocham Zegarki i nie dlatego, że pokazują która jest godzina.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, albiNOS 01 napisał(-a):

Ps, nie mam zamiaru wiercić dziur, ale byłem ciekawy jaki przyniosło by to efekt.

 

 

👍👍👍👍👍

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 1.11.2021 o 20:29, albiNOS 01 napisał(-a):

to straci mi rower na wadze...24,72grama

 

39 minut temu, albiNOS 01 napisał(-a):

muszę wtargnąć rower z piwnicy po schodach. I to chyba w zasadzie wszystko. Ps, nie mam zamiaru wiercić dziur, ale byłem ciekawy jaki przyniosło by to efekt.

 Ciekawe... odczujesz te 24 g nawet  x2 ( oba koła)  targając rower po schodach?

Zdejmij buty, są cięższe...


Pozdrawiam Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, albiNOS 01 napisał(-a):

byłem ciekawy jaki przyniosło by to efekt

Współczesne konstrukcje są na tyle „wyżyłowane”, że ingerencja amatorska w strukturę może przynieść efekt odwrotny od założonego. I stawy przestaną dokuczać w opatrunku gipsowym :unsure:

Mialem znajomego, który bawił się w sport wyczynowy kolarski podobnie jak Rafał. Z jego opowieści dowiedziałem się ze są nawet w pogoni za dekagramami wagi sprzętu cieniowane szprychy. Ów znajomy nie omieszkał oczywiscie sobie takich sprawić, ale nagminnie mu pękały. Okazało się, że ma o pare kilo cięższą d*pę niż to założyli konstruktorzy tego wynalazku ;)

 


"Nigdy nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.