Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Robnyc

Jakimi rowerami jeżdżą członkowie forum

Rekomendowane odpowiedzi

A z kierowcą dostawczaka draka czy sprawa załatwiona kulturalnie?

 

Ja dzis na spokojnie pętelka po lesie...

IMG_20211114_152543.jpg


Szukam podstawki na zegarek (watchstand) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Jan napisał(-a):

A z kierowcą dostawczaka draka czy sprawa załatwiona kulturalnie?

 

 

 

 

Cóż, niech za odpowiedź na to pytanie wystarczy moje stwierdzenie, że liczę na to, że ten kierowca trafi kiedyś na kogoś mniej wyrozumiałego niż ja... Przed ruszeniem dalej zorientowalem się, ile mnie ta wycieczka będzie kosztować - doprowadzenie klamkomanetek do stanu pierwotnego (zeszlifowanie tych fragmentów, nałożenie lakieru) to jakieś 50 pln.... Mając więc w perspektywie czekanie na Policję, 2-3 h, bo niedziela, bo leśna dróżka, powiedziałem Panu (grzecznie oczywiście), co o nim sądzę i pojechaliśmy dalej. Pan nie widział generalnie nic złego w swoim zachowaniu. Nawet przyznał, że sciął ten zakręt... Ale jak się dowiedział, ile kosztuje klamkomanetka pod hydraulikę, to zaczął się wycofywać... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
42 minuty temu, zegarkowo_rowerowo napisał(-a):

 

No jest to niezaprzeczalnie argument za mtb 😉

 

 

A taki bardziej prawdziwy że wokół mnie same lasy i piękna przyroda a asfalty podziorawione jak ser szwajcarski. 

Jadąc trekkingiem to bląby z zębów wypadają a co dopiero szosa. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dzień dobry,
 
miłej niedzieli życzę
idę testować
IMG_20211114_102850.thumb.jpg.63153e21f320c78490a25d4c80045982.jpg

Piękny, gratuluje cierpliwości w samodzielnej budowie! A pedały SPD czy platformy?
Dziś nietypowo, w grupie... I wszystko było super, do momentu gdy pewien zielony dostawczak nie ściął ostrego zakrętu. Wpadłem w jego bok. Zdarłem sobie kolano, trochę żebra bolą, ale generalnie jest ok. Rower cały, delikatnie przeszlifowane klamkomanetki, ale da się to zrobić tak, że nie będzie śladu. Owijkę i tak chciałem wymienić na inną. Oczywiście przejażdżka została dokończona...
IMG_20211114_093036.thumb.jpg.1ba1e3c6c972ab03f668836be7996bac.jpg
IMG_20211114_112828.thumb.jpg.5e550fd68fcef396fe369b465e42c54f.jpg
IMG_20211114_135805.thumb.jpg.77701c07eecf0c4d4bd4359e8eaab44a.jpg
IMG_20211114_142700.thumb.jpg.81daa94f1364afb46528ec842ee05b74.jpg
Screenshot_20211114_143618_com.garmin.android_apps.connectmobile-01.thumb.jpeg.597f171838469170725997cc5a42bf24.jpeg

Całe szczęście że tylko tak to się skończyło! Wracaj szybko do zdrowia!

U mnie dziś tylko 44 km, ale pogoda taka sobie była.
a5d888823126d3f024b8000ce0430081.jpg
ea4c37276ff1f8e7373c772c3d30bff9.jpg
8bf435f90ad6ef4324e390865310c131.jpg


"Jesteśmy architektami swojego przeznaczenia" Albert Einstein

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Teufel26 napisał(-a):


Piękny, gratuluje cierpliwości w samodzielnej budowie! A pedały SPD czy platformy?
 

Dzieki, Spd :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, revolta4 napisał(-a):

 

Ps. Dlatego wolę mtb schować się w lesie i cieszyć się  cisza. 

Ta cisza, ten spokój.

 

IMG_20211114_105714.jpg

IMG_20211114_124927.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widoczki copy paste z moich trailsów dzisiaj ;)


Szukam podstawki na zegarek (watchstand) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, Burns napisał(-a):

Ta cisza, ten spokój

Racja ‼️Dlatego w ogóle nie rozumiem ludzi, ktorzy np. biegają i zamiast słuchać śpiewu ptaków czy szumu wiatru albo własnego tętna nakładają słuchawki i katują uszy kakafonią dźwięków. Jakby mało było hałasu 😱

IMHO bardzo mało zwraca się uwadze na zaśmiecenie otoczenia hałasem, w Warszawie np. ciągle słychać wycie syren alarmowych różnych pojazdów, jak za okupacji Überfallkommando 


"Nigdy nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 godzin temu, zegarkowo_rowerowo napisał(-a):

 

Cóż, niech za odpowiedź na to pytanie wystarczy moje stwierdzenie, że liczę na to, że ten kierowca trafi kiedyś na kogoś mniej wyrozumiałego niż ja... Przed ruszeniem dalej zorientowalem się, ile mnie ta wycieczka będzie kosztować - doprowadzenie klamkomanetek do stanu pierwotnego (zeszlifowanie tych fragmentów, nałożenie lakieru) to jakieś 50 pln.... Mając więc w perspektywie czekanie na Policję, 2-3 h, bo niedziela, bo leśna dróżka, powiedziałem Panu (grzecznie oczywiście), co o nim sądzę i pojechaliśmy dalej. Pan nie widział generalnie nic złego w swoim zachowaniu. Nawet przyznał, że sciął ten zakręt... Ale jak się dowiedział, ile kosztuje klamkomanetka pod hydraulikę, to zaczął się wycofywać... 

Mamy jakieś takie dziwne czasy, że najlepiej ryja nie odzywać, udawać że nic się nie stało i cieszyć się, że człowiek żyje.

Byłeś o tym ostrzegany nie raz jak wrzucałeś poranne zdjęcia szos w koło Łodzi - widać kwestia czasu. Czemu po Tobie jadę a nie współczuję jak inni ?

Nie nauczyłeś niczego, ani siebie a tym bardziej kierowcy. Podobno jesteś prawnikiem to czemu tego nie załatwiłeś po prawniczemu? Klamki malowane są proszkowo, anodowane - zwykłe malowanie możesz sobie wsadzić (znając twoje wpisy i tak kupisz nowe). Do czego jednak piję: Gdybyś wpadł do rowu i złamał obojczyk lub zwichnął kręgi szyjne to swoje straty wycenił byś ceną gipsu (może nawet 5 zł nie kosztuje za kg)lub kołnierza ortopedycznego ?

Brawo Jasiu 50zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Burns napisał(-a):

Mamy jakieś takie dziwne czasy, że najlepiej ryja nie odzywać, udawać że nic się nie stało i cieszyć się, że człowiek żyje.

Byłeś o tym ostrzegany nie raz jak wrzucałeś poranne zdjęcia szos w koło Łodzi - widać kwestia czasu. Czemu po Tobie jadę a nie współczuję jak inni ?

Nie nauczyłeś niczego, ani siebie a tym bardziej kierowcy. Podobno jesteś prawnikiem to czemu tego nie załatwiłeś po prawniczemu? Klamki malowane są proszkowo, anodowane - zwykłe malowanie możesz sobie wsadzić (znając twoje wpisy i tak kupisz nowe). Do czego jednak piję: Gdybyś wpadł do rowu i złamał obojczyk lub zwichnął kręgi szyjne to swoje straty wycenił byś ceną gipsu (może nawet 5 zł nie kosztuje za kg)lub kołnierza ortopedycznego ?

Brawo Jasiu 50zł

 

1. Mój czas jest cenniejszy niż użeranie się z jakimś bucem czy czekanie na policję 2-3 h. 

2. Zanim odjechałem rower dokładnie obejrzeliśmy, a ja się dowiedziałem, jakie będą ewentualne koszty. 

3. To nie będzie zwykłe malowanie - zabiorą się za to ludzie, którzy na co dzień zajmują się profesjonalnym malowaniem ram i dłubaniem przy osprzęcie. Tu kolega Daniel mi pomoże. 

4. Na szczęście nic wielkiego mi się nie stało. Gdyby było inaczej, sprawa tak by się nie skończyła. Oczywiście dziś boli bardziej niż wczoraj, ale to drobiazgi. 

5. Nowej klamki nie kupuję, choć miałem taki pomysł. Kolega Daniel wybił mi go z głowy po tym, jak zobaczył zdjęcia uszkodzeń.

6. W każdej takiej sytuacji staram się dostrzegać jakieś pozytywy bo inaczej nie wsiadałbym na rower. To z mojej perspektywy jakaś kolejna tam lekcja i tyle. Przy okazji ustawiliśmy prawidłową wysokość siodła 😉

7. Współczucia nie potrzebuję, bo na moje własne samopoczucie w żaden sposób to nie wpływa. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, zegarkowo_rowerowo napisał(-a):

 

1. Mój czas jest cenniejszy niż użeranie się z jakimś bucem czy czekanie na policję 2-3 h. 

 

4. Na szczęście nic wielkiego mi się nie stało. Gdyby było inaczej, sprawa tak by się nie skończyła. Oczywiście dziś boli bardziej niż wczoraj, ale to drobiazgi. 

 

Odp.1 Typowe pierdolenie prawników. Zawsze to słyszę. Niedawno kupowałeś używane rowery bo nie było Cię stać na nowe. Ja tam do twojego portfela nie zaglądam, zarabiaj nawet 10k/h i tak nie zrozumiesz, że są rzeczy jak zdrowie, ktorych nie kupisz.

Odp. 2  ch*ja byś zrobił, byloby tak samo! Ew. wrzucilbyś selfiaczka w gipsie ze szpitala i dopisał czy ktoś widzial kierowcę, który zbiegł z miejsca wypadku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Burns napisał(-a):

Odp.1 Typowe pierdolenie prawników. Zawsze to słyszę. Niedawno kupowałeś używane rowery bo nie było Cię stać na nowe. Ja tam do twojego portfela nie zaglądam, zarabiaj nawet 10k/h i tak nie zrozumiesz, że są rzeczy jak zdrowie, ktorych nie kupisz.

Odp. 2  ch*ja byś zrobił, byloby tak samo! Ew. wrzucilbyś selfiaczka w gipsie ze szpitala i dopisał czy ktoś widzial kierowcę, który zbiegł z miejsca wypadku.

 

Oj Marcin, Marcin... Ja doskonale znam wartość zdrowia. Ale jakbym miał się przejmować każdym otarciem, stłuczeniem czy szlifem, to bym z domu nie wychodził. Co do drugiej kwestii, to cóż. Nie bardzo nawet wiem, jak to skomentować? Chyba tylko tak, że życzę sobie, by nigdy nic tak poważnego na rowerze mnie nie spotkało. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marcin wsiadłeś dziś na rower lewa noga ? :)

Weź, zacznij dzień od snickersa :)


Przepraszam za brak polskich znakow ale po prostu ich nie mam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
58 minut temu, 70' napisał(-a):

Marcin wsiadłeś dziś na rower lewa noga ? :)

Weź, zacznij dzień od snickersa :)

Może tobie ten baton pomaga, ja go nawet nie lubię, rower pewnie by trochę ostudził.

Przypomnę:

https://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,168571,25995162,potracenie-dwoch-rowerzystek-na-slasku-jedna-z-poszkodowanych.html\

Jak widać rower vs patafian w samochodzie, marne szanse, szczególnie zdrowotne - i bez baczenia czy na rowerze jechał zawodnik, prawnik, lekarz czy ksiądz.

Jak sięgam pamięcią to były wcześniej sprawy, że całe zorganizowane grupy rowerzystów potrafili skosić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Burns napisał(-a):

Może tobie ten baton pomaga, ja go nawet nie lubię, rower pewnie by trochę ostudził.

Przypomnę:

https://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,168571,25995162,potracenie-dwoch-rowerzystek-na-slasku-jedna-z-poszkodowanych.html\

Jak widać rower vs patafian w samochodzie, marne szanse, szczególnie zdrowotne - i bez baczenia czy na rowerze jechał zawodnik, prawnik, lekarz czy ksiądz.

Jak sięgam pamięcią to były wcześniej sprawy, że całe zorganizowane grupy rowerzystów potrafili skosić.

 

Szosa do połowy lutego będzie wisieć na ścianie. Chyba czas w lesie, na gravelu, technikę poćwiczyć...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Burns
Jak tak można o snickersie?!
@zegarkowo_rowerowo
Dobrze, że się tak skończyło. Klamlomanetka nie wygląda źle, rower siłą rzeczy się zużywa, ja już prawą porysowałem od opierania.



Mój wujek, nauczyciel, zapalony popularyzator kolarstwa miał kilkanaście lat temu z pozoru niegroźny wypadek na rowerze - jakiś krety zepchnął go do rowu pod Radomiem. Dwa dni później wujek zmarł, okazało się, że miał krwiaka, potem skrzep i poszło.


Nie ma reguły, czasami jak san jeżdżę po lasach, z moimi zerowymi umiejętnościami to sobie myślę, że jakbym tak zaczepił o konar i zaliczył jakąś srogą kraksę, to prędko by mnie na tym odludziu nie znaleźli. Muszę skonfigurować apkę, która w razie potrzeby powiadania odpowiednią osobę, ale to też tylko ułuda bezpieczeństwa.


Zmieniając temat byłem na zwolnieniu i nie mogłem się powstrzymać, kupiłem koła, hamulce, opony. Czekam na kurierów, w piątek złożę wszystko do kupy.

Wysłane z mojego SM-G780G przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu akurat racja z brakiem jakichkolwiek konsekwencji. Do takiego chama i jego pustego lba trafi tylko kara finansowa lub co mniej 'cywilizowane' argument sily. Uszlo na sucho, wiec wnioskow zadnych nie wyciagnie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z drugiej strony - masz cały kalendarz zawalony, wyskoczyłeś na 90 minut na rower, chcesz się szarpać to musisz przeorganizować cały dzień, bo będziesz w plecy kilka godzin. Mam takie spotkania, które ekstremalnie ciężko przesunąć, bo ludzie są ogólnie niedostępni. Jeżeli chodzi o ideę to się zgadzam, ale życie życiem i nie każdy musi znaleźć czas na wychowywanie obcych dorosłych

Wysłane z mojego SM-G780G przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
26 minut temu, Stierlitz napisał(-a):


@zegarkowo_rowerowo
Dobrze, że się tak skończyło. Klamlomanetka nie wygląda źle, rower siłą rzeczy się zużywa, ja już prawą porysowałem od opierania.



 

 

Wiem i dlatego wbrew temu co pisze Marcin, nie zamierzam kupować nowej klamkomanetki. Ta zostanie poddana małemu detailingowi i tyle... 😉

20 minut temu, Stierlitz napisał(-a):

Z drugiej strony - masz cały kalendarz zawalony, wyskoczyłeś na 90 minut na rower, chcesz się szarpać to musisz przeorganizować cały dzień, bo będziesz w plecy kilka godzin. Mam takie spotkania, które ekstremalnie ciężko przesunąć, bo ludzie są ogólnie niedostępni. Jeżeli chodzi o ideę to się zgadzam, ale życie życiem i nie każdy musi znaleźć czas na wychowywanie obcych dorosłych emoji6.png

Wysłane z mojego SM-G780G przy użyciu Tapatalka
 

 Jest też takie powiedzenie, że szewc bez butów chodzi 😉 U mnie to była czysta kalkulacja, a docelowo przeorganizowanie już zaplanowanego dnia. Nic mi się nie stało. Po pewnym samodzielnym upadku na szosie było gorzej 😉 Wczoraj stopa się odezwała, bo ona też oberwała, dziś już ze stopą lepiej. Do środy musi być dobrze, bo opłaciłem kolejny miesiąc karnetu na siłowni, więc na zajęciach cross fit muszę się pojawić 😁

27 minut temu, fonfelinni napisał(-a):

Tu akurat racja z brakiem jakichkolwiek konsekwencji. Do takiego chama i jego pustego lba trafi tylko kara finansowa lub co mniej 'cywilizowane' argument sily. Uszlo na sucho, wiec wnioskow zadnych nie wyciagnie. 

 

Niestety możesz mieć rację... Ja na odchodne rzuciłem tylko, że życzę panu, by następnym razem trafił na kogoś mniej wyrozumiałego niż ja, ale on trzasnął tylko drzwiami i pojechał 🤷‍♂️

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja unikam szosy ale jak już trzeba jechać to jadę, a jeśli chodzi o jazdę po lesie i innych takich i owakich szutrach to tłumaczę to sobie tak, że w lesie jak się wyje...bie to tylko i wyłącznie z mojej winy a nie z czyjejś tak jak to bywa na drogach gdzie jeździ się razem z autami, dlatego wolę lasy i szuterki bo według mnie jest bezpieczniej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dopóki nie nadziejesz się na dzika ścinającego zakręt  :)


Przepraszam za brak polskich znakow ale po prostu ich nie mam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, 70' napisał(-a):

Dopóki nie nadziejesz się na dzika ścinającego zakręt  :)

też prawda ;)

dwa razy tak miałem, że kilka / kilkanaście dzików przebiegło przez drogę w lesie przede mną jakieś 100 / 150 metrów ( tętno lekko się podniosło :) )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak nowy Yeti ?  Fajna ta rama, tylko zastanawiajace jest ze w tym budzecie zrobili tam suport PF, zamiast wkrecanych misek 🙄

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.