Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Robnyc

Jakimi rowerami jeżdżą członkowie forum

Rekomendowane odpowiedzi

4 godziny temu, zegarkowo_rowerowo napisał(-a):

 

Objaśniam więc i tłumaczę, skoro sprawa nie jest oczywista. Od lewej strony zdjęcie z wczoraj, kiedy odebrałem rower. Zdjęcie z prawej to zdjęcie z dnia, kiedy się wywaliłem. 

My w Polska z Polska czytać po Polska od lewa do prawa ;)

To tak na przyszłość jeśli chodzi o chronologię.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takiej cenie, jakie za nie chcieli, grzechem było ich nie brać. Fajne koła, w Bianchi je miałem... Gdyby w promocji dali też stożek 38 mm, to poważnie bym się zastanawiał...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem kupować chińczyki CSC, bo miałem takie pod szczęki i byłem zadowolony, ale po wprowadzeniu nowych zasad opodatkowania przesyłek z Chin gdzie sam nie wiesz ile w końcu zapłacisz, mogłoby się okazać, że wyjdzie niewiele mniej niż za Vinci. 38 mm to nie stożek :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

38 mm to mega uniwersalny stożek 😛

W środku sezonu, z wagą poniżej 70 kg, te 50 mm jednak momentami odczuwałem... Stąd póki co nie zamierzam zmieniać kół, na jakich Cannondale wyszedł z fabryki - 35 mm 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na płaskim większe korzyści z wyższego stożka, na naszych śmiesznych pagórkach korzyść z niższego żadna. Ja ważę 73 kg.

 

I najważniejsze, 50 mm wygląda kozacko, przemyśl to ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wieje mocno z boku, to bardziej zaczyna się zabawa o to, żeby jechać prosto, a nie korzyści... Przynajmniej u mnie tak parę razy się zdarzyło 😉 A, że fajnie wyglądają? To wiem 😁

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w takim peletonie warto nie mieć formy, żeby cały czas jechać z tyłu 🤣

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wpadły „zimówki” + błotniki i można dalej śmigać pomimo mniej sprzyjających warunków :) + jeszcze Northwave origin plus 2

 

 

B0A662C5-95F1-4EB8-B7FB-7EA42566AED3.jpeg

Edytowane przez john.doe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 24.11.2021 o 14:01, fonfelinni napisał(-a):

Jak 10s to 'dinozaur' to nie wiem, jak juz nazywac mojego HT na 9s i 26 cali kolach. Do tej pory mowilem retro-mtb  :P

 

W dniu 24.11.2021 o 00:20, -mrovka- napisał(-a):

SUPER !!!

 

- ale niestety dalej nie mam alternatywy dla mojej kasety XTR CS-M980 10s 11/36  ......Tak panowie, nie pomyliłem się. Sa jeszcze ludzie, którzy śmigają na takich starych 10cio rzędowych dinozaurach hehe

 

Ps1. Daje minusa firmie Shimano, za 'dyskusyjne praktyki' jeżeli chodzi o długość ogniw :)

Ps2. Jeżeli kiedyś produkowali 'dziesiątki' to chyba nie byłoby dla nich problemu zrobić dwie sztuki na specjalne zamówienie :) - aż do nich napisze :)

 

Kiedyś czytałem o tym monolicie Sram'owskim - niska waga, dobra sztywność, ale jak to monolit, cała była do wymiany.

W M-980 wymieniam sobie to, co potrzebuje wymienić w danym sezonie. Możliwość wymiany poszczególnych zębatek, zawsze bęzie na plus.

To są wszystko nadal nowoczesne sprzęta.

W 90% użytkuję wolnobiegi 6 i 7s i najlepiej jakby tak były minimum 30-to letnie bo są praktycznie nie do zdarcia.

Takie sprzęty są najlepsiejsze, nie sypią się, łatwe w naprawie w każdych warunkach i jadą praktycznie wszędzie. ;) :)

favorit.jpg

szosowy sportan.jpg

Edytowane przez kaido2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@kaido2 to co napisałeś nawet nie podlega polemizowaniu.

 

Mój kumpel jezdzi na moim starym rowerze na hamplach Deore które mają ponad 20cia lat i zmienia tam tylko klocki - nawet olej jest fabryczny.

Tak samo sobie chwali przednią zmieniarke Shimano STX którą opracowali też ponad 20 lat temu i która ze względu na rame, jest mocowana na suport :)

Pewnie byłaby już zmieniona, ze względu na luzy, ale nie ma alternatywy.

 

Jeżeli chodzi o mnie, to pisząc o kasecie, brałem pod uwage ilość przełożeń, rozpiętość i wage elementu. Bo waga jest dla mnie bardzo istotna.

Mojego rumaka staram się utrzymać w kategorii pseudo LIGHT-BIKE.

 

Niestety, producenci idą już w kasety z większą rozpiętością przełozeń i nikt już nie zawraca sobie głowy kasetami 10cio rzędowymi dla profesjonalistów,

Oczywiście, są dalej kasety 10cio biegowe, ale one idą do tańszych rowerów i nikt nie zwraca uwagi już na wage

 

 

 

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 godzin temu, Burns napisał(-a):

w takim peletonie warto nie mieć formy, żeby cały czas jechać z tyłu 🤣

Bez formy nie zaliczysz wszystkich „lotnych premii” :)


Przepraszam za brak polskich znakow ale po prostu ich nie mam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 godzin temu, Burns napisał(-a):

w takim peletonie warto nie mieć formy, żeby cały czas jechać z tyłu 🤣

 

Nie wiem....ale jechać za takim peletonem w ciepły upalny dzień, kiedy wszyscy sa spoceni ?

Lubie fetysz, ale dla mnie to przesada :) wyznaje zasade - co za dużo , to nie zdrowo hehe

 

/żarcik panowie/

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
55 minut temu, -mrovka- napisał(-a):

Bo waga jest dla mnie bardzo istotna.

Dla mnie też w przypadku roweru startowego. Na codzień i na trudne ultra terenowe, tylko niezniszczalne proste w budowie wynalazki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Daj spokój. Nie wiem jak teraz w Gdyni bo trochę nie zaglądałem ale w Gdańsku, tyle wycięli, że głowa mała. A koleiny takie, że nawet z buta nie idzie tego sforsować 🙄

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.