Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Robnyc

Jakimi rowerami jeżdżą członkowie forum

Rekomendowane odpowiedzi

Teraz, zegarkowo_rowerowo napisał(-a):

Poprzedniego też nie ważyłem. O jego wadze dowiedziałem się, jak do AirBika trafił. Może i z tym tak będzie i tym sposobem o jego wadze kiedyś się przekonam 😉

wiadomo każdy z nas jest inny, ja bym zważył tak po prostu żeby wiedzieć ile wyszło i nie chodzi mi tutaj o jakąś fobie zbijania gramów 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jeszcze nigdy nie zważyłem żadnego swojego roweru, co gorsze to nie znam nawet orientacyjnej wagi 🤦‍♂️

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, emeryten napisał(-a):

gdzie kupowałeś ten model Canona ?

Canona M100 zakupilem w Mediamarkt jak wyprzedawali po 400zl na poczatku plandemii. Objektyw to najczesciej 32/1.4. Jeden z ostrzejszych w swojej klasie.

Tu pare dzisiejszych zdjec z singlow

spacer.png

spacer.png

spacer.png

spacer.png

spacer.png

 

i jeszcze proba objechania Twierdzy Klodzkiej na rowerze oczywiscie nie do konca udana ale za pewne dalo by sie tam jakis fajny szlak poprowadzic

spacer.png

spacer.png

spacer.png

spacer.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Burns napisał(-a):

 

Poddałeś się fobii odchudzania wagi ? Ile ma ważyć cały rower ?

 

Poprzedni starusze Scott Addict na Recordzie wazyl 6,2 z pedalkami. Nowy to sluszna "betoniara" - 7,9kg (nowa Ultegra Di2, tarcze). Dostanie nowe kola, opony, pedalka, sztyce i siodelko. Mam nadzieje, ze zejde 1kg.

Godzinę temu, zegarkowo_rowerowo napisał(-a):

 

A po co? Co szczególnego da mi wiedza o tym, ile aktualnie waży? Ważne przecież, że jedzie 😉 Poza tym, mam tylko wagę kuchenną, a na takiej go nie zważę 😁

 

Gdy kupowales kola patrzyles na ich wage? :) Z tego samego powodu :P

Mozesz zwazyc na wadze lazienkowej jesli masz.


Sprzedam: De Bethune DB25WS1, Richard Mille RM11-03 Titanium, PP 5980/1A

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, rafalmosty napisał(-a):

Dzięki Bartek @alleck za trop. Zamówiłem dzisiaj moim synom rowery👍

 

Nie ma za co, mam nadzieję, że synowie będą zadowoleni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak myślicie? Mam opony 29/2,1 czy wejdą 29/2,2. Nie chcę brać o rozmiarze 29/2,0 bo to bardziej dla lekkich ludzi, a ja ważę dwa razy tyle co lekki człowiek. Jest jeszcze opcja zdystansowania łańcucha podkładka z prawej strony na łożysku zewnętrznym. I tak łożysko zaczyna czekać przy obciążeniu więc będzie do wymiany. Dodam, że zdjęcie nie jest do końca aktualne bo przerzutkę lekko podszlifiwałem zwiększając przerwę do ok 10 mm.

IMG_20220326_191527.jpg

IMG_20220326_191456.jpg

Edytowane przez albiNOS 01

Kocham Zegarki i nie dlatego, że pokazują która jest godzina.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak pozbedziesz się tej przerzutki, to nie tylko zmieści się opona, ale tez w znaczny sposób zejdziesz z wagi, być może nie tylko roweru :)


Przepraszam za brak polskich znakow ale po prostu ich nie mam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki problem wkładaj 2.0. Ja też nie jestem lekki ponad 100kg. W trekingu mam 1.75 dojeżdżam do pracy. W mtb. 2.2 było. 2.1. teraz 2.25  ale będę wkładał w maju 2.0.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mało widać, pokaż drugą stronę trójkąta, ale Ty nie idź na rozmia bo po 1 opona oponie nierówna, dużo zależy od jej przekroju i układu klocków, inaczej uklada się opona firmy x a inaczej y, to samo z danym modelem. Popatrz i poczytaj sobie o oponach dedykowanych na tyl tam ani gruby klocek ani gruby rozmiar nie jest wskazany jeżeli chodzi o efektywność pedałowania.

Chcesz się pozbyć problemów spowodowanych swoim ciężarem zapomnij o tych tanich za 100 zrobionych ze szmaty, skieruj się ku oponom DD 120tpi oplotu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, 70' napisał(-a):

Jak pozbedziesz się tej przerzutki, to nie tylko zmieści się opona, ale tez w znaczny sposób zejdziesz z wagi, być może nie tylko roweru :)

Kiedyś taki właśnie mam zamiar, ale nie spieszy mi się bo i tanio nie wyjdzie jak chce to zrobić w/g swoich lekko szalonych przekonań. Jak kiedyś przejdę na jeden blat z tyłu to wymienię cały napęd.


Kocham Zegarki i nie dlatego, że pokazują która jest godzina.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 3.04.2022 o 20:11, zegarkowo_rowerowo napisał(-a):

Poprzedniego też nie ważyłem. O jego wadze dowiedziałem się, jak do AirBika trafił. Może i z tym tak będzie i tym sposobem o jego wadze kiedyś się przekonam 😉

 

Hmm to jaki cel miala wymiana czesci na DA i chociazby takie tubolito, skoro Kolegi waga roweru w ogole nie interesuje? 😉 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, fonfelinni napisał(-a):

 

Hmm to jaki cel miala wymiana czesci na DA i chociazby takie tubolito, skoro Kolegi waga roweru w ogole nie interesuje? 😉 

 

Nie napisałem, że mnie to w ogóle nie interesuje 😉 Oczywiście wymiana tych wszystkich elementów, w zasadzie od samego początku miała za cel zbicie wagi tego roweru. Tylko aktualnie jakoś wystarczy mi to, że po prostu dobrze się na nim jeździ 🤓 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Konfiguracja w zasadzie topowa. Dobrze, ze tarcze mtb wsadziles. Obsluga chlopakow z DH wzorowa jest i przede wszystkim spokoj w zakresie serwisu. Oddalem swoje kolka na pierwszy przeglad po ~6tys. km  tluczenia i skasowali mnie na zawrotne 50zl za wymiane smaru i centrowanie :)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, albiNOS 01 napisał(-a):

Kiedyś taki właśnie mam zamiar, ale nie spieszy mi się bo i tanio nie wyjdzie jak chce to zrobić w/g swoich lekko szalonych przekonań. Jak kiedyś przejdę na jeden blat z tyłu to wymienię cały napęd.

Osobiście gorąco polecam jeden blat z przodu. Szczególnie jeżeli to ma być narrow-wide.


Time matters

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, ecipeci napisał(-a):

No i sam widzisz w którą stronę to idzie 

Najpier robili z szosy gravela no ale słabo na asfalcie ciężej w terenie wcale. Później był gravel bardziej gravel owy choć z napędem wielokrotnie szosowym lub mtb. Jescze później zrobili napęd nibyvravelowy ale chyba nawet w lekkim terenie zaczanaja plomby z zębów wypadać to dokładają amor z przodu za chwilę będzie z tyłu. Są amortyzowane mostki, sztyce itd. Aż w końcu wymyślą że jednak baran jest nie stabilny w terenie.... I wróci prosta kiera do gravela i będzie znów mtb 

 

 

 

Mtb

images.jpeg

 

 

 

Gravel 

 

 

 

images.jpeg

 

 

 

Ale się naraziłem 😉😃😫🤭😋😳🤣🤣🤣😉😉😃😫😉😋😳🤣😳🤣

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

33 minuty temu, revolta4 napisał(-a):

No i sam widzisz w którą stronę to idzie 

Idzie, moim zdaniem bardzo siłowo i niepotrzebnie. Jak to najlepiej zobrazować słowami ? Jestem przekonany, że zaawansowany amator trzepiący kilka tysi km, który dosiadał kilka rowerów nigdy nie wybierze w taki teren (wcale nie górski) jakimś singlem brzegiem rzeki, gdzie co kilka sekund wstajesz z siodełka, ruszasz i balanujesz ciałem, to zjazd, to podjazd Gravela

Zdjęcie internety:

06_wisla_3.jpg

Ani to wygodne, ani chwyt pewny, ani terenowe. To już za dużo na ten rower (Gravel).

Owszem da się, a pewnie zawodnik kolarstwa przełajowego objedzie go z 2x - tylko po co ? Dla mnie to siłowanie się z rowerem a nie czerpanie z niego radości. Tym bardziej nie ma się co sugerować filmami pokazującymi jak gravele pomykają po górskich trasach MTB bo są one mocno sponsorowane z osobami, które przed kamerą przejadą wybrany kawałek nawet rowerem Ukraina bo są zawodowo wytrenowane - magia ? TAK!

Edytowane przez Burns

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.