Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Robnyc

Jakimi rowerami jeżdżą członkowie forum

Rekomendowane odpowiedzi

2 minuty temu, revolta4 napisał(-a):

No w sumie fajny i laciek nie taki chudy 😀

podobno wchodzi 700c x 50 mm lub 29 x 2,0″

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, ecipeci napisał(-a):

podobno wchodzi 700c x 50 mm lub 29 x 2,0″

Mmmmmm pięknie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ładny jest, tylko widzę trochę to zatacza koło wstawiasz te opony 29x2.0 i prosta kierownicę i masz mtb z lat 90 z lepszym osprzętem oczywiście.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, revolta4 napisał(-a):

51 ??😮😮😮

Ale za to dokręcić gorzej co na zjazdach 

No zalety i wady,dlatego jak pisałeś zależy jak i kto w jakim terenie jeździ. 

Grupę wyżej czyli SRAM GX jest chyba 10-52. W każdym razie napęd jednorzędowy 12s to w zupełności wystarcza zarówno na podjazdy jak i znaczne prędkości w terenowych górskich warunkach i szybciej ograniczy cię nawierzchnia, spadek, drzewo, zakręt, jednym słowem nie dasz rady pełnym piecem bez hamulców bo zabraknie umiejętności lub odwagi. To co wynika z kalkulatora na bezdrożach to bajki. Nie wiem jakby było na asfalcie dla gravela, ale pewnie tez spoko.

11s miał jednak dziurę i tam zawsze czegoś brakowało czyli największej zębatki z tyłu i trzeba było zmniejszać z przodu na 28 a zjazd wspierać grawitacją.

12s od SRAM zadomowil się jakoś chyba  2017/2018 a od shimano z rok później więc użytkownikom nie chce się już nad tym rozwodzić i marudzić a producentom nic dodawać bo jest to raczej kompletne.

Edytowane przez Burns

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu masz rację ja poprostu nie wykorzystuje swojego rowerka do tego do czego jest stworzony ja swój mtb używam jak gravela czyli dwa blaty jak najbardziej mi potrzebne i najwyższe przełożenie 38 na 11 i czasem używam jadąc asfaltem ,goreczka ,wiaterek w plecy 😀😀😀,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To fakt. Obecnie przy 12s to juz nie wiem na co komu w MTB jakies dodatkowe biegi. U kumpla sprawdzilem sobie na jego Laufey H10 jakie ma przelozenia to Panie, z tylu najwieksza ma 50. To tyle ja mam w szosie z przodu na kompakcie. Predzej sciana bedzie na tyle pionowa, ze kolo przednie bedzie zrywac, niz braknie zeby podjechac :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój Felt z napędem 1x10 wygląda tak. Wiem że pewnie dla wielu tutaj to co zrobiłem jest bluźnierstwem, ale mi odpowiada. Blat na korbie to wytwór chiński za około 60 złotych, ale tak jak pisałem wcześniej działa jak należy. ... póki coB)

IMG_20210925_082256.jpg


Time matters

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, Triptical napisał(-a):

Mój Felt z napędem 1x10 wygląda tak. Wiem że pewnie dla wielu tutaj to co zrobiłem jest bluźnierstwem, ale mi odpowiada. Blat na korbie to wytwór chiński za około 60 złotych, ale tak jak pisałem wcześniej działa jak należy. ... póki coB)

IMG_20210925_082256.jpg

👍

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rano gdy jechałem do pracy, wzdłuż drogi, prawie przez minutę leciały razem ze mną, kilka metrów na prawo ode mnie dwa łabędzie :) piękny widok. A potem jeszcze ścigałem się chwilę z zającem :)

 

IMG_20220510_164203.thumb.jpg.4dfaf40e9b16ca7dae1d4eeca08486a6.jpg

 

IMG_20220510_164237.thumb.jpg.1556d3d01d5a102fe5f71ddf822a9925.jpg

Edytowane przez Enkil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie wybaczcie, chylę czoła Waszej pasji, wiedzy i doświadczeniu, ale zastanawiam się, czy na jakimś forum rowerowym uczestnicy tak intensywnie debatują nad wyższością ETY nad Sellitą i jakie nowinki wprowadził Greubel Forsey…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Christo napisał(-a):

Panowie wybaczcie, chylę czoła Waszej pasji, wiedzy i doświadczeniu, ale zastanawiam się, czy na jakimś forum rowerowym uczestnicy tak intensywnie debatują nad wyższością ETY nad Sellitą i jakie nowinki wprowadził Greubel Forsey…

ten cały Greubel Forsey to jakiś daleki kuzyn Garego Fishera ? ;) :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, Burns napisał(-a):

To co wynika z kalkulatora na bezdrożach to bajki. Nie wiem jakby było na asfalcie dla gravela, ale pewnie tez spoko.

Ogólnie to czysta matematyka, więc jakiaś relacja wyników z kalkulatora do rzeczywistości na pewno istnieje. Przyznam się bez bicia że kierowałem się w bardzo dużej mierze poniższym porównaniem

image.thumb.png.c0df911473f6646912ec9d86896d7857.png


Time matters

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, Triptical napisał(-a):

Ogólnie to czysta matematyka, więc jakiaś relacja wyników z kalkulatora do rzeczywistości na pewno istnieje. Przyznam się bez bicia że kierowałem się w bardzo dużej mierze poniższym porównaniem

image.thumb.png.c0df911473f6646912ec9d86896d7857.png

A gdzie matematyka oparta o założenia fizyki: współczynnik tarcia anwiwzchni, mieszanka gumy opon, wektor siły wiatru, nachylenie terenu itd.?🙃

Edytowane przez Burns

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Burns napisał(-a):

A gdzie matematyka oparta o założenia fizyki: współczynnik tarcia anwiwzchni, mieszanka gumy opon, wektor siły wiatru, nachylenie terenu itd.?🙃

...i fizjonomii: pojemność płuc, wielkosć dziurek w nosie i obwód łydek <_<


Time matters

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z Was poza Enkilem używa roweru jako środka komunikacji? Chciałem zadać pytanie w kwestii zakupu roweru, ale patrząc po Waszych sprzętach trochę mi głupio... 

Jak się możecie domyślać sam jestem laikiem i długo nie jeździłem. Jakiś czas temu zakiełkował mi pomysł zakupu roweru na dojazdy do pracy. Teren raczej płaski (miasto), asfalt, drogi rowerowe, gdzieniegdzie ścieżka przez park. No i teraz nie wiem na co zwrócić uwagę w którą stronę iść. Na domiar złego rozważam także taki z wsparciem elektrycznym.

Pierwsze pytanie jaki rodzaj roweru byłby najlepszy? Osobiście nie podobają mi się city bike

Jak wygląda rynek rowerów używanych? Czy są jakieś rowery które "trzymają wartość"? Zastanawiam się czy iść budżetowo i kupić coś taniego nieelektrycznego na próbę. Czy all in coś drogiego i ew. liczyć, że jak mi się nie spodoba to sprzedam z niedużą stratą. Trochę jak w zegarkach. Ew. w drugą stronę może są rowery których warto szukać z drugiej ręki właśnie ze względu na utratę wartości?

Może ktoś z Was był w podobnej sytuacji? 


Pozdrawiam,

Janek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, vvv napisał(-a):

Czy ktoś z Was poza Enkilem używa roweru jako środka komunikacji? Chciałem zadać pytanie w kwestii zakupu roweru, ale patrząc po Waszych sprzętach trochę mi głupio... 

Jak się możecie domyślać sam jestem laikiem i długo nie jeździłem. Jakiś czas temu zakiełkował mi pomysł zakupu roweru na dojazdy do pracy. Teren raczej płaski (miasto), asfalt, drogi rowerowe, gdzieniegdzie ścieżka przez park. No i teraz nie wiem na co zwrócić uwagę w którą stronę iść. Na domiar złego rozważam także taki z wsparciem elektrycznym.

Ja użwyam roweru jako środka komunikacji. Jeżdżę do pracy 15km, z sumą podjazdów około 90-100m w jedną stronę.

Zaproponowałbym coś w typie roweru który pokazał kolega @satanic 

Skoro jest płasko to to będzie świetnym zakupem. Czyli rower na 28 calowych kołach z nieco grubszą oponka niż szosa, z jednym blatem na korbie, z dobrym osprzętem. Raczej lekki, sympatyczny rowerek.
Nie kupuj elektryka. Drogi, cięższy i skoro jest płasko to mało jest sensu w kupnie elektryka, a co najważniejsze to szybciej odczujesz zdrowotne efekty pedałowania na zwykłym rowerze. 


Time matters

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, czy gdzies od reki mozna dostac kasete MTB Shimano Microspline 12 biegowa 10-51 zebow?

 

SLX (cs-m7100) lub Deore (cs-m6100).

 

Dostawa kaset zamowionych przez r2-bike caly czas jest odkladana na pozniejszy termin, obecnie na koniec czerwca, stad pytanie czy Wy moze znacie jakies zrodlo ktore moze dostarczyc w krotkim/-szym czasie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
28 minut temu, jlw napisał(-a):

Panowie, czy gdzies od reki mozna dostac kasete MTB Shimano Microspline 12 biegowa 10-51 zebow?

 

SLX (cs-m7100) lub Deore (cs-m6100).

 

Dostawa kaset zamowionych przez r2-bike caly czas jest odkladana na pozniejszy termin, obecnie na koniec czerwca, stad pytanie czy Wy moze znacie jakies zrodlo ktore moze dostarczyc w krotkim/-szym czasie.

https://sklep.uzaby.pl/kaseta-shimano-deore-cs-m6100-10-51-p-1601.html

 

https://www.cycology.pl/kaseta-shimano-deore-cs-m6100-10-51-12sp-p1283604/ 

 

https://mrozbike.pl/kaseta-shimano-deore-cs-m6100-10-51t-p-2331.html

 

 

mrozbike ma na stanie a reszta nie wiem - do sprawdzenia :) 

Edytowane przez ecipeci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za namiar na sklepy! Posprawdzam🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, satanic napisał(-a):

 

5 godzin temu, Triptical napisał(-a):

Ja użwyam roweru jako środka komunikacji. Jeżdżę do pracy 15km, z sumą podjazdów około 90-100m w jedną stronę.

Zaproponowałbym coś w typie roweru który pokazał kolega @satanic 

Skoro jest płasko to to będzie świetnym zakupem. Czyli rower na 28 calowych kołach z nieco grubszą oponka niż szosa, z jednym blatem na korbie, z dobrym osprzętem. Raczej lekki, sympatyczny rowerek.
Nie kupuj elektryka. Drogi, cięższy i skoro jest płasko to mało jest sensu w kupnie elektryka, a co najważniejsze to szybciej odczujesz zdrowotne efekty pedałowania na zwykłym rowerze. 

 

Dzięki za odpowiedzi. 

Właśnie taki gravel mi się podoba, na wąskim kole bałbym się, że się wywrócę 😅

Pomysł elektryka stąd, że nie chce z mokrą koszulą do pracy dojechać 😉 nie ma co ukrywać, że kondycja u mnie raczej leży i kwiczy.


Pozdrawiam,

Janek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pojeździsz trochę to nabierzesz.

A tu akurat filmik dla ciebie.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, vvv napisał(-a):

 

 

Dzięki za odpowiedzi. 

Właśnie taki gravel mi się podoba, na wąskim kole bałbym się, że się wywrócę 😅

Pomysł elektryka stąd, że nie chce z mokrą koszulą do pracy dojechać 😉 nie ma co ukrywać, że kondycja u mnie raczej leży i kwiczy.

Koszula w plecaku. Dojdziesz i zmienisz na suchą. Poza tym, koszula będzie mokra przez pierwszy okres. Później będzie mokra tylko wtedy jak dociśniesz mocniej.


Time matters

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
50 minut temu, vvv napisał(-a):

 

 

Dzięki za odpowiedzi. 

Właśnie taki gravel mi się podoba, na wąskim kole bałbym się, że się wywrócę 😅

Pomysł elektryka stąd, że nie chce z mokrą koszulą do pracy dojechać 😉 nie ma co ukrywać, że kondycja u mnie raczej leży i kwiczy.

to też ujdzie w tłumie :

 

Marin Bikes | DSX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.