Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Robnyc

Jakimi rowerami jeżdżą członkowie forum

Rekomendowane odpowiedzi

Ja dziś koła zalałem mlekiem, można jeździć dalej po lasach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, satanic napisał(-a):

Ja dziś koła zalałem mlekiem, można jeździć dalej po lasach.

Dlaczego ?

Chciałeś?

Lapales kapcie ?

Chcesz jeździć na niższym ciśnieniu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Łapałem i w kilku miejscach już miałem dziurki w oponie.

Na pewno inaczej się jeździ niż z dętką.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, satanic napisał(-a):

Łapałem i w kilku miejscach już miałem dziurki w oponie.

Na pewno inaczej się jeździ niż z dętką.

 

 

Nigdy nie jeździłem na mleku .kiedyś chciałem nawet zalać.....ale jakoś nie wyszło 😀🙄 na 15 tys km 1 kapeć. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, satanic napisał(-a):

Łapałem i w kilku miejscach już miałem dziurki w oponie.

Na pewno inaczej się jeździ niż z dętką.

 

ja też czuje różnice.

Jak mam okazje jechać na dętkach, to mam wrażenie jakbym jechał po trawie, albo po kartonie

Mam też wrażenie że rower 'szybciej' reaguje na nacisk nóg. Dostał minimalnej zrywności.

 

 

@petruss - Jaki masz typ hamulca ? 

Edytowane przez -mrovka-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Łożysko wymienione, chodzi płynnie i z dużo mniejszym oporem. Linie łańcucha również zmieniłem, może lekko wbrew temu co w instrukcji łożyska (mufa suportu już miała maksymalne 73mm a dodałem jeszcze jedna podkładkę z prawej strony. No i się trochę pierdzieliłem z ustawieniem przedniej przerzutki bo zapomniałem zwyczajnie jak to się robi ale się udało. Teraz mogę pakować oponę 2,2 powinna bez problemu wejść. Ta co mam 2,1 do przerzutki przedniej na najmniejszej zębatce miała może z 2 mm (i to po podcięciu blaszki przesuwającej łańcuch) teraz jest prawie pół centymetra. Ale najważniejsze, że już rama nie cyka i nie czuje pod butem delikatnego przycinania łożyska.

 

 

 

IMG_20220516_202345.jpg

IMG_20220516_202357.jpg

IMG_20220516_214642.jpg

IMG_20220516_214652.jpg

IMG_20220516_213054.jpg

IMG_20220516_213102.jpg

 

 

 

 

Edytowane przez albiNOS 01

Kocham Zegarki i nie dlatego, że pokazują która jest godzina.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja kapcia nie złapałem, ale żona już tak i powrót na pieszo.

 

 

IMG_20220517_165105~2.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wozisz Pan w plecaku zapasowej dętki, pompki i 2 łyżek? Przecież to podstawa przy wyprawach powyżej 2 km.


Prawda. Ludzie ją cenią, łakną jej, są nawet gotowi oddać za nią własne życie. Pod warunkiem, że nie dotyczy ich samych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś zdecydowanie spokojniej niż wczoraj. Do końca tygodnia bez roweru... Głównie z powodów zawodowych, ale te kilka dni przerwy dobrze mi zrobi. Marzec i kwiecień były jak na moje standardy bardzo intensywne, co głównie wynikało z chęci jak najlepszego przygotowania się do Rajdu doliną Dunajca... I ...po prostu jestem trochę zmęczony 😉

IMG_20220517_171251-01.jpeg

IMG_20220517_155842-01.jpeg

IMG_20220517_190032-02.jpeg

IMG_20220517_175722-01.jpeg

Screenshot_20220517_191257_com.garmin.android.apps.connectmobile-01.jpeg

Edytowane przez zegarkowo_rowerowo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nie wożę, jak w koło domu jeżdżę, jak dalej to tak. Daleko nie miałem tylko 4 km.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a, to luzik, miły spacerek.


Prawda. Ludzie ją cenią, łakną jej, są nawet gotowi oddać za nią własne życie. Pod warunkiem, że nie dotyczy ich samych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poczytałem trochę o ciśnieniu w oponach i oporach, ciekawy temat. Nie w każdej sytuacji wysokie ciśnienie =  niskie opory, w niektórych sytuacjach niższe ciśnienie daje niższe opory. Po wymianie amortyzatora przestały mnie drogi interesować, skracam sobie dystans pomiędzy drogami, a i tak idzie jak burza, no szok. Łożysko dało wyczuwalnie mniejsze opory, no chyba, że tak sobie tłumacze, ale efekt placebo jak coś to też działa całkiem sprawnie. Ale cykanie jednak nie zniknęło. Dzisiaj po powrocie z pracy zacząłem szarpać linkę od tylnego hamulca... To może być to.

Edytowane przez albiNOS 01

Kocham Zegarki i nie dlatego, że pokazują która jest godzina.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaaplikowałem taki wosk do łańcucha, teraz się utwardza i niebawem przetestuję. Kiedyś chciałem już spróbować wosku ale zawsze odstraszał mnie sposób aplikacji który zajmuje (w porównaniu do smarów jak np finish line) strasznie długo. Poniższą wersję aplikuje się bezpośrednio z butelki więc ten problem odpadł. 

 

xNanoWax_plyn_ok.png.pagespeed.ic.2xOCfj


Szukam podstawki na zegarek (watchstand) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miesiąc bez jazdy na rowerze. Przez ostatnie dwa lata prawie zapomniałem jak absorbujące potrafią być kobiety.



Wysłane z mojego SM-G780G przy użyciu Tapatalka





Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 16.05.2022 o 17:23, -mrovka- napisał(-a):

 

ja też czuje różnice.

Jak mam okazje jechać na dętkach, to mam wrażenie jakbym jechał po trawie, albo po kartonie

Mam też wrażenie że rower 'szybciej' reaguje na nacisk nóg. Dostał minimalnej zrywności.

 

 

@petruss - Jaki masz typ hamulca ? 

Mi się wydaje, że pomimo niewielkiej różnicy w masie dętka/mleko, to jednak dętkę trzeba rozpędzić razem z kołem, a mleko samo dogoni obracające się koło. No i jak wiadomo, mniej gumy do wyginania. Jak mi się skończą moje druty to będzie działał z mlekiem choćby z czystej ciekawości.


Kocham Zegarki i nie dlatego, że pokazują która jest godzina.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hymm waga opony czyli to co najdalej rotuje to ok czułem różnice, cięższa opona lżejsza a tu myślisz że jest taka różnica? Tu masz wetyl i tam masz wetyl tu wagą mleka plus taśma uszczelniającą, tu detka .czy ja wiem ...

 

 

Jazda na niższym ciśnieniu ok

Zaklajaja się mlekiem małe dziury ok .

 

 

Edytowane przez revolta4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.