Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Robnyc

Jakimi rowerami jeżdżą członkowie forum

Rekomendowane odpowiedzi

I drugi temat. 
czy warto wchodzić w używany rower z ramą karbonową?

Z Olx, więc nie jest to zaufane źródło…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależy w jakim terenie się jeździ. A nawet w mieście w "podbramkowej" sytuacji vki zatrzymują szybciej. Ale rozumiem, ma być oryginalnie.

Używany karbon? Zależy jak bardzo używany.  Bez dokładnego oglądania na żywo chyba bym podziękował. 


Prawda. Ludzie ją cenią, łakną jej, są nawet gotowi oddać za nią własne życie. Pod warunkiem, że nie dotyczy ich samych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, Qdlaty napisał(-a):

 

Bo nie jestem masochistą, a po drugie do czego by mi to pasowało.

Carbon z Olx to trzeba by jechać obejrzeć czy nie ma pęknięć, ale to zawsze będzie loteria.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Qdlaty napisał(-a):

I drugi temat. 
czy warto wchodzić w używany rower z ramą karbonową?

Z Olx, więc nie jest to zaufane źródło…

A dlaczego nie? Jak nie ma uszkodzeń,nic nie trzeszczy,skrzypi, karbon to nie papier.Ja jeżdżę już chyba 3 sezon na karbonie z drugiej ręki i nic się nie dzieje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego napisałem, że  zależy jak bardzo używany. Może pochodzić np z wypożyczalni i być wyeksploatowany do granic fizycznej wytrzymałości materiału a może być po slomianym entuzjaśce, który przejechał raptem 500 km.

Poza tym carbon carbonowi nie równy. 

Edytowane przez souls_hunter

Prawda. Ludzie ją cenią, łakną jej, są nawet gotowi oddać za nią własne życie. Pod warunkiem, że nie dotyczy ich samych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Robert74 napisał(-a):

A dlaczego nie? Jak nie ma uszkodzeń,nic nie trzeszczy,skrzypi, karbon to nie papier.Ja jeżdżę już chyba 3 sezon na karbonie z drugiej ręki i nic się nie dzieje.

Wizualnie na pewno bym go obejrzał. Ciekawy jestem, czy serwisy rowerowe robią „przegląd przedzakupowy”?

1 godzinę temu, souls_hunter napisał(-a):

Dlatego napisałem, że  zależy jak bardzo używany. Może pochodzić np z wypożyczalni i być wyeksploatowany do granic fizycznej wytrzymałości materiału a może być po slomianym entuzjaśce, który przejechał raptem 500 km.

Poza tym carbon carbonowi nie równy. 

Ten mi chodzi po głowie:

https://m.olx.pl/d/oferta/kross-level-10-karbon-jak-nowy-CID767-IDQ7ycC.html?reason=observed_ad

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie gość ma podejrzanie dużo rowerów z wyższej półki za śmieszne pieniądze. Nie zastanawia to Kolegi?


Prawda. Ludzie ją cenią, łakną jej, są nawet gotowi oddać za nią własne życie. Pod warunkiem, że nie dotyczy ich samych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
26 minut temu, souls_hunter napisał(-a):

Jak dla mnie gość ma podejrzanie dużo rowerów z wyższej półki za śmieszne pieniądze. Nie zastanawia to Kolegi?

Gdzie? Ja widzę tylko to:

 

12C563D3-D0D0-47AE-AB96-CA0F86828FFC.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój błąd, faktycznie.  Przeskoczyłem od razu do sekcji "zobacz także " 

Rower wygląda OK ale potrzeba więcej info w jaki sposob i gdzie był użytkowany i jakaś gwarancję zwrotu w razie w


Prawda. Ludzie ją cenią, łakną jej, są nawet gotowi oddać za nią własne życie. Pod warunkiem, że nie dotyczy ich samych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, souls_hunter napisał(-a):

Mój błąd, faktycznie.  Przeskoczyłem od razu do sekcji "zobacz także " 

Rower wygląda OK ale potrzeba więcej info w jaki sposob i gdzie był użytkowany i jakaś gwarancję zwrotu w razie w

Krossy nie trzymają ceny. 
Teraz mam level 6.0 i jestem bardzo zadowolony. Tylko rozmiar za mały….

Dzieciaki pomału wyrastają za swoich rowerów i z chęcią mój przekażę im, a dla siebie szukam level 8.0-9.0.

Postaram się namierzyć jakiś serwis w Głogowie, co mógłby rzucić okiem na ramę. 
 

Dzięki za rady.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mialo być odwrotnie, ale wyszło całkiem fajnie. Niestety, na mosty zwodzone i promy nie ma się wpływu.      

IMG_5914.JPG

IMG_5913.JPG

IMG_5915.JPG

IMG_5918.JPG

IMG_5924.JPG

IMG_5928.PNG


"Jesteśmy architektami swojego przeznaczenia" Albert Einstein

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 godzin temu, Qdlaty napisał(-a):

I drugi temat. 
czy warto wchodzić w używany rower z ramą karbonową?

Z Olx, więc nie jest to zaufane źródło…

 

Z mojego doświadczenia wynika, że wszystko zależy w istocie od źródła, z którego taki rower bierzesz. Na rynku jest trochę sprzedawców, którzy nie tylko handlują takimi rowerami (używki), ale dodatkowo dają jeszcze jakąś gwarancję na takie rowery, co oznacza, że sami nie biorą czegoś, co jest podejrzane i nie nadaje się fo jazdy. Moje doświadczenie w tym zakresie ogranicza się tylko do rowerów szosowych, a przykładem takiego sprzedawcy jest np. AIRBIKE. Oni dają 12 miesięcy gwarancji na sprzedawane przez siebie używki. Moje dwie pierwsze szosy to były właśnie używki, na karbonowych ramach, od BERNARD ROWERY. Co ciekawe, z pierwszą szosą (Trek) wróciłem po pół roku do BERNARDA, który odkupił ją ode mnie (wcześniej mi ją sprzedał), a ja wziąłem od niego kolejną szosę z dopłatą (Bianchi). 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedy stoisz po śniadaniu w rajtkach i kasku na głowie gotowy na rajd życia, zapinasz buta i... urywa ci się boa to już wiesz, że to będzie piękny dzień ;)  Jak dobrze mieć więcej niż jedną parę butów ;)

20220806_153242.jpg

b.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, zegarkowo_rowerowo napisał(-a):

Co ciekawe, z pierwszą szosą (Trek) wróciłem po pół roku do BERNARDA, który odkupił ją ode mnie (wcześniej mi ją sprzedał), a ja wziąłem od niego kolejną szosę z dopłatą (Bianchi). 

Z ciekawości zapytam co było nie tak z Trekiem? Zła geometria, rozmiar, brak możliwości konfiguracji, ciężar?


Prawda. Ludzie ją cenią, łakną jej, są nawet gotowi oddać za nią własne życie. Pod warunkiem, że nie dotyczy ich samych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pojeżdzine i ch*j dalej strzyka, ale doszedłem że to jednak sztyca, tylko nie mam pomysłu jak to zlikwidować, sztycę już zmieniałem.

IMG_20220807_091835~2.jpg

IMG_20220807_091839~2.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, ecipeci napisał(-a):

Nie wiem czy mnie oczy myliły ale na obecnym TDP chyba widziałem Treki u którejś z drużyn,(chyba nie ryzykowaliby jazdy na felernych rowerach) więc może to był jakiś wypadek jednostkowy?

22 minuty temu, satanic napisał(-a):

Pojeżdzine i ch*j dalej strzyka, ale doszedłem że to jednak sztyca, tylko nie mam pomysłu jak to zlikwidować, sztycę już zmieniałem.

 

 

Może szczotką do mycia butelek przeleciec rurę podsiodlowa i przesmarowac  w środku? A jak nie pomoże to niech strzyka i ch. Skoro nic się nie dzieje.

Edytowane przez souls_hunter

Prawda. Ludzie ją cenią, łakną jej, są nawet gotowi oddać za nią własne życie. Pod warunkiem, że nie dotyczy ich samych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
38 minut temu, satanic napisał(-a):

Pojeżdzine i ch*j dalej strzyka, ale doszedłem że to jednak sztyca, tylko nie mam pomysłu jak to zlikwidować, sztycę już zmieniałem.

IMG_20220807_091835~2.jpg

IMG_20220807_091839~2.jpg

Pasmaruj sztyce .nawet wazelina techniczna .troche

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam smar ten zapobiegający spiekaniu gwintów, może tym przesmaruję, chociaż wazelinę też gdzieś mam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, souls_hunter napisał(-a):

Z ciekawości zapytam co było nie tak z Trekiem? Zła geometria, rozmiar, brak możliwości konfiguracji, ciężar?

Wszystko było z nim w jak najlepszym porządku 😉 Po prostu z czasem stwierdziłem, że spróbuję czegoś z bardziej agresywną geometrią, stąd decyzja o wymianie Treka na Oltre XR2. Pojeździłem nim pół roku i wziąłem kolejną szosę, tym razem z Airbike, zostawiając Bianchi w rozliczeniu 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tym rowerze powinieneś mieć jeszcze niebieskie wstawki wtedy dopiero barwy byłyby idealne :) Ja niestety mam szary rower - ani trochę zielonego ani tym bardziej białego...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.