Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Robnyc

Jakimi rowerami jeżdżą członkowie forum

Rekomendowane odpowiedzi

55 minut temu, satanic napisał(-a):

Takie ło przyszło.

 

 

IMG_20220831_131224~2.jpg

IMG_20220831_131532~2.jpg

Pasuje 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W poniedziałek rundka klasyczna. Wczoraj wymiana łańcuch (planowana) i wózka przerzutki (nieplanowana, ale trafiła się okazja, więc skorzystałem) 😉 Dziś solo trasa, którą zazwyczaj z Danielem jeżdzę. Przy okazji koniec miesiąca i mój najbardziej intensywny do tej pory mesiąc na szosie. 

Screenshot_20220831_200126_com.garmin.android.apps.connectmobile-01.jpeg

Videoframe_20220831_183226_com.huawei.himovie.overseas-01.jpeg

IMG_20220831_175839-01.jpeg

Screenshot_20220831_203528_com.garmin.android.apps.connectmobile-01.jpeg

Screenshot_20220831_203554_com.garmin.android.apps.connectmobile-01.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Planuje większy remont roweru zimą i zastanawiam się nad zmianą z 3x10 na 1x11 w mtb używanym raczej do spokojnej jazdy , średnie prędkości w mieszanym terenie 23-24 km/h przy trasach 40 km .  Czy taka zmiana ma sens ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wcześniej miałem w innym rowerze 2×10, teraz mam 1×12 i nie wróciłbym, jeździ się bardzo dobrze i nie brakuje przełożeń.

Jak masz możliwość to załóż z przodu koronkę 34t lub owal i będzie git.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 2x10 ,próbowałem 1x11 i nie pasowało mi ,czasami za mało żeby podjechać i zamalo żeby trzymać prędkość na asfalcie .duży blat mam 38 T fabrycznie miałem 36T może jakbym jeździł tylko w terenie to 1x....byłby dobry ale szutry ,asfalt ,las ,2x10 dla mnie najlepsza opcja .

 

Musisz się zastanowić gdzie będziesz jeździł najwięcej. W starym napędzie jakich blatów używałeś najczęściej. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej się przejechać rowerem 1x11, 1x12 i zobaczyć czy pasują takie przełożenia.

Ja też szukałem takiego i suma sumarum w końcu kupiłem jednak 2x10 (MTB), ale do kompletu mam trekkinga z Rohloff'em 15 biegowym i tym mi się jeździ super, po małym modzie kółek i paska nie mam problemów, ani z podjazdami, ani z dokręcaniem do niemal 40km/h.

 

Ps. Jakie oponki 29" 2.1-2.3 koledzy polecą aktualnie na lekki teren, żwir, troszkę lasu i asfalt?

Kiedyś miałem Smart Sama EVO zwijanego, ale bardzo szybko bieżnik znikał. Później był Conti Race King i te były lepsze. Podobno teraz Schwalbe zmienił nieco bieżnik i chyba skład mieszanki. Rower kupiłem na Saguaro GEAX 29x2.2, ale widzę, że guma zaczyna już pękać na bokach, choć jeździło się na nich całkiem fajnie.

Edytowane przez tommly

..."Wszys­tko jest możli­we. Niemożli­we po pros­tu wy­maga więcej cza­su"... Dan Brown

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, tommly napisał(-a):

Najlepiej się przejechać rowerem 1x11, 1x12 i zobaczyć czy pasują takie przełożenia.

Ja też szukałem takiego i suma sumarum w końcu kupiłem jednak 2x10 (MTB), ale do kompletu mam trekkinga z Rohloff'em 15 biegowym i tym mi się jeździ super, po małym modzie kółek i paska nie mam problemów, ani z podjazdami, ani z dokręcaniem do niemal 40km/h.

 

Ps. Jakie oponki 29" 2.1-2.3 koledzy polecą aktualnie na lekki teren, żwir, troszkę lasu i asfalt?

Kiedyś miałem Smart Sama EVO zwijanego, ale bardzo szybko bieżnik znikał. Później był Conti Race King i te były lepsze. Podobno teraz Schwalbe zmienił nieco bieżnik i chyba skład mieszanki. Rower kupiłem na Saguaro GEAX 29x.2, ale widzę, że guma zaczyna już pękać na bokach, choć jeździło się na nich całkiem fajnie.

 

 

Conti dubel fighter III

 

 

 

Jeżdżę po szutrach ,polnych drogach ,asfaltach , 

Próbowałem 

Schwalbe Racing Ralph 

Vittoria saguaro

Schwalbe smart sam 

Bontrager r2

 

I te coninetale do mojej jazdy są najlepsze na asfalcie ciche i mają niskie opory toczenia a w "terenie " super się sprawowuja jak na swój bieżnik 

 

 

 

20220820_142022.jpg

 

 

 

 

 

IMG_20220411_185029.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, revolta4 napisał(-a):

 

 

Conti dubel fighter III

 

 

 

Jeżdżę po szutrach ,polnych drogach ,asfaltach , 

Próbowałem 

Schwalbe Racing Ralph 

Vittoria saguaro

Schwalbe smart sam 

Bontrager r2

 

I te coninetale do mojej jazdy są najlepsze na asfalcie ciche i mają niskie opory toczenia a w "terenie " super się sprawowuja jak na swój bieżnik 

 

IMG_20220411_185029.jpg

Dzięki Jacku za podpowiedź. Ten bieżnik wygląda na taki bardziej miejski, muszę zerknąć na necie. To pewnie z drutem?


..."Wszys­tko jest możli­we. Niemożli­we po pros­tu wy­maga więcej cza­su"... Dan Brown

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, tommly napisał(-a):

Dzięki Jacku za podpowiedź. Ten bieżnik wygląda na taki bardziej miejski, muszę zerknąć na necie. To pewnie z drutem?

 

 

Z drutem nie ma chyba ich zwijanych .

 

Miałem zwijane Racing Ralph i saguaro ,przy mojej jeździe dla mnie bez różnicy czy to drut czy zwijana .

Ale naprawdę na szutrach polnych drogach można się zdziwić jak trzymają te oponki ,sam byłem sceptycznie nastawiony ale teraz jest ok

IMG_20220411_193611.jpg

IMG_20220411_193622.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam u siebie Schwalbe Smart Sam Bronz i jest git, jazda po szutrach, piachach, asfalcie i bieżnik trzyma się dobrze. Następnie jak już będę zmieniał to będą to Wolfpacki speed.

Edytowane przez satanic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, satanic napisał(-a):

Ja mam u siebie Schwalbe Smart Sam Bronz i jest git, jazda po szutrach, piachach, asfalcie i bieżnik trzyma się dobrze. Następnie jak już będę zmieniał to będą to Wolfpacki speed.

 

 

Jedzilem na smart samach to jak dla mnie oprócz asfaltu ok .na asfalcie kleiła się do nie go strasznie , a na zakrętach rondach przez tą kostkę na bokach można było zaliczyć glebę. To moje odczucia 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, satanic napisał(-a):

Ja mam u siebie Schwalbe Smart Sam Bronz i jest git, jazda po szutrach, piachach, asfalcie i bieżnik trzyma się dobrze. Następnie jak już będę zmieniał to będą to Wolfpacki speed.

Fajna oponka, lekka, ale troszkę droga, no i na szybkości już od pewnego czasu mi nie zależy :D

Smart Samy znalazłem za trochę mniej niż połowa tych speed'ów.


..."Wszys­tko jest możli­we. Niemożli­we po pros­tu wy­maga więcej cza­su"... Dan Brown

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, revolta4 napisał(-a):

 

 

Jedzilem na smart samach to jak dla mnie oprócz asfaltu ok .na asfalcie kleiła się do nie go strasznie , a na zakrętach rondach przez tą kostkę na bokach można było zaliczyć glebę. To moje odczucia 

Dokładnie, zwłaszcza na mokrym, czego sam doświadczyłem :(


..."Wszys­tko jest możli­we. Niemożli­we po pros­tu wy­maga więcej cza­su"... Dan Brown

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to może faktycznie zmienili mieszankę bo ja na razie nie narzekam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, satanic napisał(-a):

No to może faktycznie zmienili mieszankę bo ja na razie nie narzekam.

👍

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żonie założyłem Continental Race King, też dobra i cena znośna może te popatrz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, satanic napisał(-a):

Żonie założyłem Continental Race King, też dobra i cena znośna może te popatrz.

No właśnie do nich mi chyba najbliżej i rozmiar idealny 29x2.2, bo w tych Double Fighter'ach co Jacek podał są tylko 29x2.0.


..."Wszys­tko jest możli­we. Niemożli­we po pros­tu wy­maga więcej cza­su"... Dan Brown

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, tommly napisał(-a):

No właśnie do nich mi chyba najbliżej i rozmiar idealny 29x2.2, bo w tych Double Fighter'ach co Jacek podał są tylko 29x2.0.

 

 

No ja szukałem czegoś węższego bo nie wykorzystywałem szerokości typowej opony mtb . Sprawdź jeszcze czy teraz opony Conti Race King trzymają wymiar .bo zawsze było tak że 2.2 w rzeczywistości miała lekko ponad 2.0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.