Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Robnyc

Jakimi rowerami jeżdżą członkowie forum

Rekomendowane odpowiedzi

7 minut temu, beniowski napisał(-a):

Rany, jak się na tym da siedzieć?

To się buja 🤔🤔🤔

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
33 minuty temu, beniowski napisał(-a):

Rany, jak się na tym da siedzieć?

Da się i to jak, specyficzna konstrukcja ramy i system zawieszenia siodełka, tak zawieszenia a nie mocowania !!!, dają nie porównywalny z niczym komfort jazdy łącznie z baaardzo długimi trasami. PEDERSEN jest określany ROLLS ROYSEM wśród rowerów, ze względu właśnie na komfort podróżowania.

A wracając do siodełka to jest ono zawieszone z jednej strony na sprężynach o od frontu na taśmie, która swój początek ma przy główce kierownicy,stąd też wzięła się potoczna nazwa tej konstrukcji "hamak na kołach"

Po zimowej stagnacji muszę odkurzyć swoje dwa hamaki i wkrótce je Wam pokaże.

 

Z wiosennymi pozdrowieniami

Amator kwaśnych jabłek i hamaków  🚲 🙂

Maciej

p.s.

Nie zapomnijcie dzisiejszej nocy przestawić swych czasomierzy .

Edytowane przez PULSTON

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 24.03.2023 o 17:19, PULSTON napisał(-a):

Witam forumowiczów, domyślam się, że może nie być echa mojego postu, ale spróbuję.

Poszukuję wśród Was posiadaczy/użytkowników roweru/ów duńskiej marki PEDERSEN.

Posiadam dwa takie rowery z różnych lat produkcji.

Chciałbym nawiązać kontakt celem wymiany informacji i doświadczeń związanych z eksploatacją oraz użytkowaniem tych nietypowych i rzadko spotykanych rowerów.

Załączam przykładowe zdjęcie z sieci.

 

Pozdrawiam

Maciej

 

 

 

 

 

PEDERSEN  BLUE 2.jpg

 

Były też wersje używane przez wojsko.

1900-Folding-Perdersen-03.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak mnie to wk***ia bo nadal nie widać końca owczego pędu z cenami zarówno rowerów jak i podzespołów. Mówię, że szukam roweru dla dzieciaka a ten mi wyjeżdża z najtańszym modelem serii za 8k na oponach ze szmaty, produkcyjnie krzywych, że biją ponad pół centymetra i zaczyna się nawijka, że taki mamy klimat. To aż mi się ciśnie, żeby zapytać tego małolata sprzedawczyka ile zarabia (pewnie 3k) że dla niego rower za 8k to nie ma prawa nic mieć poza Acerą. Albo niech zarobi smark na taki rower. To jak kupuje iphone za 5k to też mam se aparat dokleić ze sklepu rybnego bo nie ma w standardzie. Ci sklepikarze i właściciele sklepów naprawdę mocno odlecieli od rzeczywistość. Rower za 30k to na porządku dziennym. To ja se w tej kwocie to nawet stary samochód wolę kupić. Na głowę nie pada i nawet w przeliczeniu na kg złomu więcej warty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ceny odleciały zupełnie. Przeglądałem ostatnio hardtaile, coś taniego, bo raczej jeżdżę na szosowym. Wniosek,? 6-6,5 tysiąca trzeba dać za cokolwiek na Reconie gold z tłumikiem MC.


Ostatnio kupiłem na komunię Wooma 6, trafił się w promocji nowy za 2,5. Fajny, prosty i względnie uczciwie skonfigurowany rower, będzie drugi identyczny w rodzinie. 2900 cena z metki to obiektywnie też niestety ponury żart.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
48 minut temu, Burns napisał(-a):

Jak mnie to wk***ia bo nadal nie widać końca owczego pędu z cenami zarówno rowerów jak i podzespołów. Mówię, że szukam roweru dla dzieciaka a ten mi wyjeżdża z najtańszym modelem serii za 8k na oponach ze szmaty, produkcyjnie krzywych, że biją ponad pół centymetra i zaczyna się nawijka, że taki mamy klimat. To aż mi się ciśnie, żeby zapytać tego małolata sprzedawczyka ile zarabia (pewnie 3k) że dla niego rower za 8k to nie ma prawa nic mieć poza Acerą. Albo niech zarobi smark na taki rower. To jak kupuje iphone za 5k to też mam se aparat dokleić ze sklepu rybnego bo nie ma w standardzie. Ci sklepikarze i właściciele sklepów naprawdę mocno odlecieli od rzeczywistość. Rower za 30k to na porządku dziennym. To ja se w tej kwocie to nawet stary samochód wolę kupić. Na głowę nie pada i nawet w przeliczeniu na kg złomu więcej warty.

 

 

Pamietam, lata temu z okazji urodzin moglem wybrac moj pierwszy markowy rower MTB i byl to Wheeler 1300 bodajze. Podstawowy model za kwote 1350zl i byl wlasnie na Acerze :D  Matko swieta jak ja ten rower skatowalem 😆 

Wiem, ze nie ma co porownywac starych czasow z obecnymi, bo inna wartosc pieniadza etc., ale umowmy sie,  branza odleciala zdrowo ze swoja polityka i marza juz dawno, a pandemia tylko wrzucila 5 bieg w tym absurdzie. Jeszcze 10 lat temu mozna bylo kupic prosto od producenta sama rame w akceptowalnej cenie i ogolnie Ci co siedzieli w klimacie to najczesciej skladali od zera swoje sprzety. Bylo drozej, niz kupno gotowca, ale nie az tak zeby nie bylo warte to zachodu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w każdej branży jest teraz dramat z cenami a rowery to już jest odlot totalny, lubię markę Giant, można powiedzieć że od ich rowerów u mnie się zaczęło jeżdżenie ale teraz nawet oni odlecieli, zawsze stawiałem ich za wzór solidnych rowerów w dobrej cenie a teraz... 

nie wiem czy jest jakaś marka teraz która względnie cenowo wypada względem konkurencji i tego jaki osprzęt wisi na danym modelu

Orbea to samo, o Specach i innych Trekach nie wspominam bo to są szczyty absurdu

części do rowerów to samo, ciuchy też, serwis też...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Może jednak będzie w tym roku nieco taniej? Może? Warto posłuchać co się zapowiada na dalekiej północy... 


Wojtek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, fonfelinni napisał(-a):

Canyon nadal, choc i oni juz zaczeli wrzucac korby spoza grupy :)

Canyon ? chyba Radon :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale dmuchają każda śrubkę. Marka XX model evo  za 6k masz kasetę 10 lub 11 oczywiście z kasetą SunRace i przerzutką Microshift brak sztywnych osi, później model Pro za 8 zmienia się przerzutka i kaseta na deore lepsze oponki dają np sztywną oś z przodu bo zamiana amora to wymusiła i dopiero w modelu pro evo za 10k masz wszystko ale z najtańszych grup. Takiego Shimano SLX czy Sram SX/NX to może w rowerze za 16k,

GX/XT 25-30k i jakieś XX1/0 w rowerach za 50k i to najczęściej niepełna grupa.

Nie przepadam za tym sklepem bo śmierdzi tam chińskimi przetworzoną gumą, ale Decathlon to ostatni sklep, ktory pokazują za ile można rzeczywiści wyprodukować rower i ile to powinno kosztować. Tam w rowerze za 2k jest to co u innych polskich producentów za 5 a u zagranicznych jak Giant, Orbea, czy Trek za 8k. Szkoda, że w Decathlon jeszcze główki tapered czy wlasnie sztywne osie kuleją, mogliby to zmienić nawet gdyby rowery miały zdrożeć o jakieś 500zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, wojtech napisał(-a):

 

Może jednak będzie w tym roku nieco taniej? Może? Warto posłuchać co się zapowiada na dalekiej północy... 

Super, daj znać kiedy to urzeczywistni się w EU,

Super, daj znać kiedy to urzeczywistni się w PL, Sprzedawcy w tym kaczym kraju mają dosłownie 50 sposobów jak nawinąć makaron na uszy, że ten rower nie może być tańszy a 51 jest, ze w wielu sklepach nie mają nawet cen na rowerach i lezie z łaską do komputera co on niby może zrobić. Jego jedyne zadanie to próba wyczucia jak gruby masz portfel. Bo ludzie mją grube portfele, bo nie chce im się ryć w internecie, bo rower kupuje się oczami, każdy chce usiąść, przymierzyć się a jak jeszcze usłyszy od sprzedawcy, że ten jeden rower jest stworzony dla tej Pani i koloru jej oczu to rower jest sprzedany bez rabatu.

Zresztą jak oni jadą na 50% marży to jak zaczną dawać te 20% to nadal sobie krzywdy nie zrobią. Inna rzeczą jest wywindowana polityka jaką narzuca dystrybutor.

 

Cieszę się w każdym razie, że jakiś ułamek ludzkości zauważył ten chory owczy pęd i nie podąża tą drogą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, ecipeci napisał(-a):

Canyon ? chyba Radon :)

 

Dwa przyklady z segmentu - szosa aluminiowa:

 

Radon R1 Disc Tiagra  - 1299EUR  vs.  Canyon Endurace 6   - 5899zl

 

Radon R1 Disc 105 i alu sztyca - 1499EUR vs. Canyon Endurace 7 i karbon sztyca - 7300zl

 

 

W MTB widze podobnie, wiec moze jasniej ? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z niemieckich marek wysyłkowych chyba zawsze Radon miał najlepszy stosunek ceny do użytych komponentów, myślałem, że nadal tak jest 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, ecipeci napisał(-a):

z niemieckich marek wysyłkowych chyba zawsze Radon miał najlepszy stosunek ceny do użytych komponentów, myślałem, że nadal tak jest 

Jak ja kupowałem pierwsza capre w 2017 i drugą w 2019 to te marki ze sprzedażą bezpośrednią robiły furorę bo na osprzęcie nie oszczędzali a rower kosztował 2/3 rowerów w tej samej półki innych producentów, które wymieniałem wyżej; które mają swoje dedykowane salony.

Teraz ani osprzęt wyczesany ani ceny dużo niższe, można powiedzieć, że jeżeli coś pozostało i ma decydować to niuanse, czyli też odlecieli...

Edytowane przez Burns

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciężko dostrzec mi w tym braku haka jakiż przełom. Po pierwsze w moim rowerze hak jest tak powycinany pod nacięcia ramy, że tworzy z ramą prawie integralną całość. Też trzymany jest przez sztywną oś. Uzależniony jestem od producenta ramy. Plusy: Zapasowe haki kosztowały u niego chyba 15-20uro. Jak pęknie to pęka hak a nie rama. Hak jest dedykowany, ale pasuje każda przerzutka czy to Sram, Shimano czy Microshift. 

Jak się nie dogadają w tych zintegrowanych przerzutkach to widzę, to tak, że jak kupisz Srama to Shimano nie założysz. Chyba, że ktoś dorobi adapter, ale adapter czyli dodatkowy pierdalnik to powrót do punktu wyjścia ( czyli odkręcany hak o innym kształcie niecertyfikowany przez producenta ramy/przerzutki).

 

Edytowane przez Burns

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co to są kroplowniki ? części składowe bulbulatora? 🤣


Szukam podstawki na zegarek (watchstand) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, Jan napisał(-a):

co to są kroplowniki ? części składowe bulbulatora? 🤣

dokładnie jak piszesz ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.