Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Robnyc

Jakimi rowerami jeżdżą członkowie forum

Rekomendowane odpowiedzi

10 godzin temu, revolta4 napisał(-a):

że można nimi z przyjemnością jeździć po szutrach i lasach

u mnie Domane na 35C, tak jak już kiedyś pisałem - miałem ht XC - nie wróciłbym do niego bo szosa na szerszej oponie oblatuje dużo szybciej asfalty, szutry, drogi gruntowe i leśne o ile nie ma kopnego piachu 

a dużo przyjemności dają takie wycieczki -  no może poza tym odcinkiem na pierwszej focie - piach nie był lekki

 

7cQyzb2qMie_pR2FWOhtdgpERfq1jRBd76RMVvTzugI-1536x2048.jpg

4kACFnQujYqehygkdwyiKAZlz0EvmUPmpqx-G-P1CqI-1536x2048.jpg

uhs07u-GJbXirm2cWmBJxZ47Y7I1bJY4by6-eaqIH7Y-1536x2048.jpg

Edytowane przez trollu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i cześć Panowie 🙃

 

Po dłuższej nieobecności naszło mnie na zmiany, mam 13 letniego Kellysa Oxygene w 26" na którym już czuję się i wyglądam jak na osiołku oraz względnie nowego Speca typu fitness (średnio nadaje się na leśne szlaki).

Liczyłem że Specem sobie polatam częściej a tutaj ciągle ciągnie w kierunku leśnym, do czego niezbyt się wspomniany zawodnik nadaje.

Zapytam fachowców: do jazdy po leśnych ścieżkach z dzieciakami + jakieś okoliczne parki etc etc -> podrzucicie Panowie jakieś sugestie ?

Znalazłem kilka tematów w budżecie do 5k - zależy mi tylko na względnie komfortowej pozycji i geometrii (zapewne wstawię regulowany mostek, nie lubię leżeć na kierownicy).

Gdzieś z tyłu głowy miałem także wizje niedrogiego elektryka (jakiś bazowy Kross itp) - tylko ceny skutecznie studzą moje zapędy.


greenbike.pl/row…tml

greenbike.pl/row…tml

greenbike.pl/row…tml

greenbike.pl/row…tml



Dziękuję serdecznie za wszelkie podpowiedzi i sugestie.

 

Dobrej nocy ;)

 

ps przepraszam za „rozjechany” format postu ale coś telefon nie chce współpracować podczas publikacji.

Edytowane przez Pajak80

"Pies jest jedyną istotą na świecie , która bardziej kocha Ciebie niż samego siebie"./J. Billings /

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem do końca jak jest z tymi krossami, ale mój kumpel zerwał z nim umowę, w sklepie (osiedle obok), tez już nie oferują krossa, bo było dużo reklamacji.

Kumpel chwali Unibike i Northtec (nie oferuje ich w sprzedaży). Może to pomoże...

 

 

Nie żebym zniechęcał, bo Kross robi fajne rowery, ale lepiej mieć sklep pod ręką, bo zwroty wysyłkowe rowerów są kłopotliwe...

Edytowane przez petruss
Dopisek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, trollu napisał(-a):

u mnie Domane na 35C, tak jak już kiedyś pisałem - miałem ht XC - nie wróciłbym do niego bo szosa na szerszej oponie oblatuje dużo szybciej asfalty, szutry, drogi gruntowe i leśne o ile nie ma kopnego piachu 

a dużo przyjemności dają takie wycieczki -  no może poza tym odcinkiem na pierwszej focie - piach nie był lekki

 

7cQyzb2qMie_pR2FWOhtdgpERfq1jRBd76RMVvTzugI-1536x2048.jpg

4kACFnQujYqehygkdwyiKAZlz0EvmUPmpqx-G-P1CqI-1536x2048.jpg

uhs07u-GJbXirm2cWmBJxZ47Y7I1bJY4by6-eaqIH7Y-1536x2048.jpg

 

 

 

Nieee dla mnie byłaby to męka na takiej oponce .

6 godzin temu, ecipeci napisał(-a):

 

 

Malowanie super.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, Pajak80 napisał(-a):

No i cześć Panowie 🙃

 

Po dłuższej nieobecności naszło mnie na zmiany, mam 13 letniego Kellysa Oxygene w 26" na którym już czuję się i wyglądam jak na osiołku oraz względnie nowego Speca typu fitness (średnio nadaje się na leśne szlaki).

Liczyłem że Specem sobie polatam częściej a tutaj ciągle ciągnie w kierunku leśnym, do czego niezbyt się wspomniany zawodnik nadaje.

Zapytam fachowców: do jazdy po leśnych ścieżkach z dzieciakami + jakieś okoliczne parki etc etc -> podrzucicie Panowie jakieś sugestie ?

Znalazłem kilka tematów w budżecie do 5k - zależy mi tylko na względnie komfortowej pozycji i geometrii (zapewne wstawię regulowany mostek, nie lubię leżeć na kierownicy).

Gdzieś z tyłu głowy miałem także wizje niedrogiego elektryka (jakiś bazowy Kross itp) - tylko ceny skutecznie studzą moje zapędy.


greenbike.pl/row…tml

greenbike.pl/row…tml

greenbike.pl/row…tml

greenbike.pl/row…tml



Dziękuję serdecznie za wszelkie podpowiedzi i sugestie.

 

Dobrej nocy ;)

 

ps przepraszam za „rozjechany” format postu ale coś telefon nie chce współpracować podczas publikacji.

Popatrz na Unibike w tej cenie osprzęt nie do pobicia https://allegro.pl/oferta/rower-gorski-mtb-unibike-flite-29-21-czarno-zolty-13268567145?utm_feed=aa34192d-eee2-4419-9a9a-de66b9dfae24&utm_term=test&utm_source=google&utm_medium=cpc&utm_campaign=_uzsd_sport_rowery_pla_pmax&ev_campaign_id=17967208979&gclid=Cj0KCQjwmN2iBhCrARIsAG_G2i7Nh-QVuyOoHlk14Yu03_BrM_WMaOavHJivJdmFG9seIEhv_xiW5soaAiK6EALw_wcB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, Pajak80 napisał(-a):

No i cześć Panowie 🙃

 

Po dłuższej nieobecności naszło mnie na zmiany, mam 13 letniego Kellysa Oxygene w 26" na którym już czuję się i wyglądam jak na osiołku oraz względnie nowego Speca typu fitness (średnio nadaje się na leśne szlaki).

Liczyłem że Specem sobie polatam częściej a tutaj ciągle ciągnie w kierunku leśnym, do czego niezbyt się wspomniany zawodnik nadaje.

Zapytam fachowców: do jazdy po leśnych ścieżkach z dzieciakami + jakieś okoliczne parki etc etc -> podrzucicie Panowie jakieś sugestie ?

Znalazłem kilka tematów w budżecie do 5k - zależy mi tylko na względnie komfortowej pozycji i geometrii (zapewne wstawię regulowany mostek, nie lubię leżeć na kierownicy).

Gdzieś z tyłu głowy miałem także wizje niedrogiego elektryka (jakiś bazowy Kross itp) - tylko ceny skutecznie studzą moje zapędy.

 

Masz pewnie Sirrusa? W tych nowszych spokojnie wsadzisz oponę 35C. Ja bym zaczął od tego plus ten wyższy mostek jak lubisz i zobaczył czy nie starczy na początek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 godzin temu, Pajak80 napisał(-a):

No i cześć Panowie 🙃

 

Po dłuższej nieobecności naszło mnie na zmiany, mam 13 letniego Kellysa Oxygene w 26" na którym już czuję się i wyglądam jak na osiołku oraz względnie nowego Speca typu fitness (średnio nadaje się na leśne szlaki).

Liczyłem że Specem sobie polatam częściej a tutaj ciągle ciągnie w kierunku leśnym, do czego niezbyt się wspomniany zawodnik nadaje.

Zapytam fachowców: do jazdy po leśnych ścieżkach z dzieciakami + jakieś okoliczne parki etc etc -> podrzucicie Panowie jakieś sugestie ?

Znalazłem kilka tematów w budżecie do 5k - zależy mi tylko na względnie komfortowej pozycji i geometrii (zapewne wstawię regulowany mostek, nie lubię leżeć na kierownicy).

Gdzieś z tyłu głowy miałem także wizje niedrogiego elektryka (jakiś bazowy Kross itp) - tylko ceny skutecznie studzą moje zapędy.


greenbike.pl/row…tml

greenbike.pl/row…tml

greenbike.pl/row…tml

greenbike.pl/row…tml



Dziękuję serdecznie za wszelkie podpowiedzi i sugestie.

 

Dobrej nocy ;)

 

ps przepraszam za „rozjechany” format postu ale coś telefon nie chce współpracować podczas publikacji.

 

przede wszystkim są sztywne osie:

https://www.canyon.com/pl-pl/rowery-gorskie/trail-bikes/grand-canyon/grand-canyon/grand-canyon-7/3271.html?dwvar_3271_pv_rahmenfarbe=GN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wypad za miasto z KMU48 na nadgarstku..

 

c1.jpg

c2.jpg

c3.jpg

kmu48_1.jpg

Edytowane przez jlw

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się nad hardtailem, w Decathlonie są xc 120 za 5200. Z minusów widzę hamulce (mam na półce prawie nieużywane slx7100 to sobie podmienię) i potencjalnie pressfit. Jak oceniacie geometrię? Wolałbym, żeby mój przyszły rower nie był typowym xc do ścigania, u mnie zastosowanie to czysta rekreacja. Napęd 1x12 mi odpowiada, koła chyba przyzwoite, amortyzator wystarczający.

Nie znalazłem niczego przyzwoitego w tej cenie, a nie wiem, czy mtb mnie wciągnie, póki co ma być uzupełnieniem dla szosy, więc nie chcę wydawać za dużo.



Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co czytałem to rockridery XC 120 mają geometrie typowo XC. Ten rower za 5200 chyba nie ma za bardzo konkurencji wśród nowych w kategorii cena/ osprzęt, m.in. dlatego można przeczytać, że  XC 100 , czy 120 są mega popularne wśród amatorów zawodów XC. 

Z podobnie "prestiżowych" marek, ale o bardziej rekreacyjnej geometrii czytałem o rowerach marki indiana, ew. Zobacz tego "turystyka":

https://www.decathlon.pl/p/rower-gorski-mtb-turystyczny-rockrider-expl-700-27-5/_/R-p-332129

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 8.05.2023 o 12:30, Keniutek napisał(-a):

Masz pewnie Sirrusa? W tych nowszych spokojnie wsadzisz oponę 35C. Ja bym zaczął od tego plus ten wyższy mostek jak lubisz i zobaczył czy nie starczy na początek.

 

 

Cross Trail Sport czy jakoś tak, z jakimś uginaczem fitness brain - na ścieżkę świetny ale zjazd w jakiekolwiek leśne dukty obnaża jego słabości.

Dzieci chcą lecieć na przełaj piaszczystą ścieżką a ja najzwyczajniej zakopuję się.

Podgadywałem faceta w "rowerowym" co do zmiany opon - mówi że coś tam wjedzie szerszego ale mam się na cuda nie nastawiać.

W sklepiku po sąsiedzku zalegają Krossy jak niżej, rzekomo relacja złotówka/możliwości grzechu warta ale co ja się tam znam ...

 

 

https://www.greenbike.pl/rower-gorski-kross-level-50-29-deore-m5100-air-p-3638.html

W dniu 8.05.2023 o 08:27, satanic napisał(-a):

 

Zerkałem nieraz w ich stronę, tylko widzisz ja jestem typowo niedzielny driver - w dużej mierze z dziećmi latam po okolicy.

Zastanawia mnie w jakim % wykorzystam potencjał roweru który jednak jest w górnym maksimum mojego budżetu (lekko ponad).

Edytowane przez Pajak80

"Pies jest jedyną istotą na świecie , która bardziej kocha Ciebie niż samego siebie"./J. Billings /

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko jak coś zawsze będziesz miał dobrą  bazę pod dalsze modyfikacje, jak dzieci podrosną i sam będziesz śmigał. No ale każdy wydaje swoją kasę na co chce i jak chce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, satanic napisał(-a):

Zestaw tubless, dla żony jest.

 

 

IMG_20230510_113645.jpg

Jak ogarniesz te oponki i będziesz miał chwilę zmierz balano jaka jest jego szerokość w mm.nq spokojnie nie spieszy się, Conti mają opinie że nie trzymają wymiaru ,moje dubel fighter mają 2.0 i w mm mają 52mm czyli ok .ale race Kingi mają 2.2 i też mają 52 mm ,a szukam szutrowek opon najlepiej jakby miały 2.35

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spoko to weekendzie bo jutro wyjeżdżam, a majster dopiero w poniedziałek ogarnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, satanic napisał(-a):

Spoko to weekendzie bo jutro wyjeżdżam, a majster dopiero w poniedziałek ogarnie.

 

 

Na spokojnie . Jestem na etapie poszukiwań a zakup może na koniec sezonu 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Opona ogólnie spoko, bo żona ma już taka w rowerze i na szutrze i na leśnych drogach jak i po czarnym daję radę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.