Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
Robnyc

Jakimi rowerami jeżdżą członkowie forum

Recommended Posts

To nie wiem. Ja na 40/11 osiągnąłem 64km i pedałowanie juz nic nie dawało. Moze 2 zeby roznicy nie robia az tak znaczenia. A jaki masz rower?

www.opal.za.pl www.brykietlodz.za.pl www.drewno-opalowe-detal.gsi.pl

Dwie strony ( albo trzy) Jest fota. Biały " składak " bazowany na ramie gt.

Również kadencja jest ważna. Warto się wprawić w szybkim, nie siłowym kręcenia.

Edited by egzo18

83698cffe6898f9ce1f7c02d19ad693e.jpg

Temat fatbike'a narazie zawieszony aczkolwiek nie skreślony. Dziękuje wszystkim kolega za doradztwo. Na razie zostanę przy starym sprzęcie.

Edited by mati7811

Spróbuj ( jeśli masz chęć), go przerobić nieco Dać lepszy amorek chociażby, hamulce, napęd... Wtedy, to dopiero pokaże pazur w terenie.

Lub dobre platformy, co kto lubi. Ja bym zaczął od widelca, potem pedały, hamulce, koła i na końcu napęd.

Mój B3 fizycznie jeszcze u mnie ale już sprzedany. Jak wszystko będzie ok to w przyszłym tyg będę miał B3 z taką samą okleiną jak na obecnym tylko na ramie M. Myślę że to rozwiąże wszystkie problemy ;)  

@trollu wrzuć fotę po odpakowaniu.

Prosze powiedzcie mi jak sprawdzić czy rower jest dla mnie dobry? Chodzi o rozmiar.

Taka sytuacja.

Start spod świateł, zablokowane tylne koło, prawie gleba. Jakoś się wybroniłem-spojrzenia samochodziarzy bezcenne.Co się okazało - zerwana śruba mocująca przerzutkę do widelca. Straty : przerzutka, pokrzywione szprychy, scentrowane koło i 20 km do domu. Na szczęście żonka mogła pospieszyć z pomocą. Pan w serwisie stwierdził, że pierwszy raz z czymś takim się spotkał. Mało widział, czy mogę czuć się wyróżniony :))

Dzięki @trollu. U mnie pewnie będzie rąk samo. 186cm wzrostu. Tyle, ze 105 kg.

@Ajko nieprzyjemnie. Ja kiedyś ukrecilem support, ale to chyba norma.

Mój zielony sup, to było 19 cali :) i na moje niecałe 170, to było dużo.

Aktualnie mam 16 cali i jest idealnie.

Pierwsze 5km w tym roku zrobione Ciekawe co mnie będzie rano bolało.

Co do ramy to mam niby 21.5''. Według mnie jest spoko. Jutro się zmierze i sprawdzę. Może żona pomoże

Ja dziś zrobiłem 35 tylko.

Od stycznia zrobiłem 1700 malutko. Z czego 1200 od kwietnia na rowerze GT. Resztę pięćset do kwietnia na superiorze.

Prawie 5000 km rowerem w samym sierpniu, takiego wyniku jeszcze nigdy nie miałem, no ale wypadły dwa długodystansowe wyścigi.

Edited by Rysiek

Piękne wyniki ☺ Mnie po wczoraj nic nie boli. Kolejny sukces. Jutro troszkę więcej pojadę.

Po pomiarach stwierdzam, że rozmiar ramy jest dobry. Zaawansowane działania matematyczne dały wynik 21' a rama jest 21,5. Teraz pytanie co w nim wymienić. Stawiałbym na kasetę i łańcuch (łańcuch przeskakuje. Najczęściej na tej najmniejszej). Tylko pytanie czy jest sens wymieniać tylko to skoro kaseta ma 7 zebatek. Może od razu na 9 czy 10. Tylko wtedy manetki i nie wiem czy wcisna te dodatkowe 2 czy 3 zębatki. Nie znam się. Koła tez słabo chodzą. Lata na pasie z tyłu, krzywe. A przednie samo zatrzymuje się po 10 sec po rozpedzeniu koła. Jakieś rady?

na pewno remont  :) łańcuch pewnie wyciągnięty, zębatki mogłyby zostać o ile łańcuch ich już nie zniszczył. W kołach pewnie koronki/łożyska do wymiany a same koła do centrowania. 

Za łożyska i centrowanie sam się nie biorę. Także chyba musze go oddać.

Co do kół. Jeśli jest 7 koronek, to może być wolnobieg, nie kaseta. Nie założysz wtedy kasety. Musisz mieć inne koła ( pod kasetę) aby założyć 9 lub 10 koronek

Możliwe. Rower ma 15 lat. A z tego ci czytalem to wszystk9 wskazywaloby na wolnobieg. W takim razie czy jest sens przechodząc na kasetę?