Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
Robnyc

Jakimi rowerami jeżdżą członkowie forum

Recommended Posts

co do strefy zamieszkania to racja, tylko jak jest z umiejscowieniem znaków - domyślam się, że w podbramkowej sytuacji ktoś zacząłby tłumaczyć, że znak strefy jest 5m od skrzyżowania

co do pary na rowerze - na rower może wsiąść każdy - niezależnie czy zna przepisy i zasady kultury czy nie. Taka rosyjska ruletka, nigdy nie wiadomo na kogo trafisz  ;)

Hello,

Przede wszystkim każdy jadący na rowerze w miejscu pokazanym przez Trollu, powinien sam pomyśleć i zwolnić. Co z tego, że nawet gdyby miał pierwszeństwo to jadąc "pełnym ogniem" nie da cienia szansy kierowcy, żeby go zauważył w porę, jak się zmaterializuje zza tego płotu. Jeżdżę samochodem i motocyklem sporo po mieście. Nie mam nic do rowerzystów, często zabezpieczam imprezy rowerowe dla amatorów i zawodowców - od zabezpieczenia trasy po pomoc medyczną. I naprawdę, jak widzę co niektórzy "kolarze" wyrabiają na mieście to ręce opadają. Niektóre ścieżki i skrzyżowania są tak zrobione, że jak rowerzysta nie zwolni to nie ma opcji - widzę go w ostatniej chwili jak już jest sytuacja mocno podbramkowa. Czasami trzeba stanąć na ścieżce, żeby w ogóle móc włączyć się do ruchu na główną bo inaczej nic nie widać, ( pozdrowienia dla drogowców i projektantów takiej infrastruktury)to pomimo, że mają miejsce, samochód stoi tam może 3-5 sekund to klepią w karoserię albo jakieś kopniaki - chciałbym zobaczyć jak on tam wjeżdża na tą główną. A już manewr w stylu jazda po ścieżce, która aktualnie ma czerwone, po czym skręt po przejściu dla pieszych w ulicę, która aktualnie ma zielone światło dla pojazdów, przechodzi wszystko. A nie raz takie coś widziałem. I na koniec jazda po przejściu dla pieszych, gdzie nie ma ścieżki rowerowej. Skręcam na zielonej strzałce, stoję, patrzę - nikt nie idzie, ruszam, a tu jak nie wyjedzie zza rogu i wszystkim co w pedałach ma wjeżdża pod koła i jeszcze wielkie oburzenie. Wystarczyłoby, żeby niektórzy trochę więcej zapoznali się z przepisami prawa o ruchu drogowym, do tego myślenie i trochę więcej nie wiem, kultury, spokoju?

Kierowcy oczywiście też nie są święci, to co opisał kolega Tessio kwalifikuje się pod ściganie z urzędu, taki gość powinien mieć zabrane uprawnienia od razu i przymusowe badania w psychiatryku.

Pozdrawiam

"Życie jest pasmem straconych okazji"

"Dzień w którym kupię karabin nadchodzi"

Opowiem wam co mnie spotkało jakieś dwa tygodnie, taka fajna sytuacja - wjechałem z jakiejś bocznej ulicy na główną, przejechałem kawałek i słyszę za sobą pisk opon hamującego samochodu, z boku podjeżdża do mnie auto i jakiś debil zaczyna mi ubliżać i twierdzi, że zajechałem mu drogę. Niestety (dla mnie) nie ugryzłem się w język i powiedziałem mu trochę niegrzecznie, żeby się oddalił ;) W tym momencie akcja nabrała dużej dynamiki, ponieważ specjalnie wjechał we mnie samochodem, a kiedy podniosłem się z ziemi to już go nie było. Wyprostowałem klamki, bo trochę się zgięły i pojechałem do domu, w zasadzie bez żadnych strat (trochę stłuczona noga), cud :ph34r: Uważajcie na siebie, bo czubków na drogach nie brakuje, wczoraj w Krakowie została rozjechana trenująca na rowerze wioślarka -

http://krakow.wyborcza.pl/krakow/7,44425,22275796,krakowska-wioslarka-potracona-podczas-treningu-rowerowego.html?utm_source=facebook.com&utm_medium=SM&utm_campaign=FB_Krakow_Wyborcza

No właśnie " spierd..j" działa typowo jak płachta na byka i rezultat zazwyczaj jest jeden, dlatego w momencie gdy dochodzi do nieciekawych sytuacji podchodzę do tego ze stoickim spokojem, a zdenerwowanego nadal pana zapraszam na pobocze. Zazwyczaj po miłej rozmowie i kierowca robi się wyluzowany, zaledwie raz miałem przypadek że gość się wyprosił strzała w ryj, ale wtedy to już działałem w obronie własnej, bo zaczął mi machać ni z d.py ni z pietruchy łapami.

Tessio nie zazdraszczam, mam tylko nadzieję, że wszystko OK!

Polecicie jakis dzwonek, ktory wyrywa z butow?

Nie, bo miałem kiedys taki i większość łądowała mi sie pod koła ze strachu.

W takich sytuacjach używam ostrzeżeń głosowych typu "przepraszam" ówcześnie zwalniając, by mieć chociażby wszystko pod kontrolą w tym bezpieczeństwo innych.

Wyznaję pewną zasadę - w mieście dostosowuję się do niego, a zapierd..m o porach i w miejscach do tego nadających się.

kaido2, dzięki, nie wiem co nade mną czuwało, ale można powiedzieć, że mnie (lekko stłuczona noga) i rowerowi kompletnie nic się nie stało w stosunku do sytuacji. Później jeszcze wyprzedził mnie radiowóz, udało mi się go dogonić na światłach, opowiedziałem sytuację i policjant stwierdził, że skoro nie mam świadków, to i tak nic z tego nie będzie, zwłaszcza, że nie potrafię w zasadzie podać żadnych szczegółów, nawet marki samochodu.

Dzisiaj wyjechalem o 6.30 rano, bylo genialnie, cisza spokoj na drogach. W weekendy ok, ale w tygodniu nie da rady

Edited by szumi

Zdjęcie robione przez kolegę.

GT i Kross

a174b78d063abc8a96060d3d008bdebb.jpg

Wysłane z mojego E2303 przy użyciu Tapatalka

jaka rama w krossie? sztyca pewnie cięta bo oryginalna tak nisko nie wjedzie

aa kross ze stopką?  :lol:

Edited by trollu

carbon z tym przejściem rury górnej w tylny trójkąt wygląda świetnie, tak samo stal - ale ceny już nie  :ph34r:  stal bym przygarnął

ramy widać że zaawansowane, dolne rury tylnego trójkąta i widelec ze zmienną geo, ciekawie to wygląda

Edited by trollu

Również stal bym zakupił. Musze więcej na ich temat poczytać (NS Bik i Ronda).

NS jest znany na całym świecie więc know-how mają. Jak szukałem fulla to też snabb był w kręgu zainteresowanych

Rodzima marka. Trzeba wspierać.

Coś mi ceny nie pasuje. Za stal w jednym artykule 290eur a w drugim 1900 euro?!

Edited by suqub

Wszystko zalezy od artykulu :)

Przepraszam za brak polskich znakow ale po prostu ich nie mam.

w którym artykule? Może nie zrozumiałeś tekstu. Te 290 ojro to może być dopłata do wyższej wersji itd. Może o gołą ramę chodziło ale wątpię, żeby sama rama była tańsza niż 1/3 całości

jaka rama w krossie? sztyca pewnie cięta bo oryginalna tak nisko nie wjedzie

aa kross ze stopką? :lol:

Jaka rama? Chyba, to jest L, dużo za duża na kolegę. Nie wiem czemu taką kupił.

czyli taka jak w moim ex krossie. Na tą ramę trzeba mieć pod 190cm wzrostu żeby było ok

On ma lekko więcej niż ja, czyli lekko ponad 170. Rower dostał jedną modyfikację. Fabrycznego amora zastąpił raidon.

Yoda, w linku jest rower  :P  a pedały ma jakieś zwykłe

co do krossa - ja przy 183cm miałem problem z ramą L a jak kolega ma 170 z hakiem to wygląda jak chłopczyk na komunijnym rowerze  :lol:  no i miejsca między cohones a górną rurą nie ma w ogóle, odważny

Jakiego typu? Platformy? Ja polecam dartmoor steam pro, albo jakieś inne z.pinami i na maszynach.

Trollu, powiedział bym, że kolega ma zapędy na kastrata.

Edited by egzo18