Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
Robnyc

Jakimi rowerami jeżdżą członkowie forum

Recommended Posts

konstruktor już dawno przestał mieć ostateczny głos w sprawie, dzisiaj dostaje wytyczne do zrealizowania i tyle. Z drugiej strony - gdyby shimano taki patent stosowało od 10 lat, dzisiaj by się go pozbyli mówiąc, że przekonstruowali klamkę tak, że nie ma dodatkowej podpórki a sztywność została ta sama - to tez znaleźliby się tacy, którzy mówiliby "to po kiego grzyba dawaliście ten dzyndzel przez 10 lat? Nie można było tak od razu?" 

A gdyby to wszystko było takie proste jak założyłeś, to nie mielibyśmy awaryjnych podzespołów w samochodach etc 

no właśnie z jakiego amelinium zrobili tą dźwignię hamulca, że potrzebuje podpórki o kierownicę, ale wiocha  :P  :D  :lol:

idźmy dalej w twój ton @trollu, po kiego grzyba ten pierdalnik, przecież to nie hamulec mechaniczny gdzie o sile hamowania decyduje siła naciągu linki. Po to w hamulcach hydraulicznych mamy siłownik hydrauliczny... :lol:  :D  :P  :P  :D  :lol:

A mi nie chodzi o to, że ta podpórka nie działa, tylko ile shimano potrzebowało dekad na wynalezienie tego ?

Uszczelnienie maj sens jak są na poziomie zaworu kulowego.

Inaczej to są ochraniacze a nie uszczelniacze.

Kto pamięta te gumy na piastach ?

Mam jeszcze kilka kół z takimi i równie dobrze mogło by ich nie być. Jak wiele różnej maści profilowanych uszczelek, O-ringów dość szybko się wycierają niezależnie od  warunków pracy ( tarcie).

Mnie np nie ruszają jakieś ekstra zabezpieczenia łożysk, które masz w Caprze bo wiem, że jak woda ma się tam dostać to się dostanie i tyle. T

I nie wydostanie, a to jest w tym wypadku najgorsze, bo zaczyna się proces degradacji, a jak dojdzie temperatura to postępuje to dość szybko.

Dlatego jestem zwolennikiem systemów bezuszczelkowych, woda sobie wleci i wyleci, a potraktowanym podzespołom narażonym na jej działanie odpowiednią ilości gęstego smaru krzywdy nie zrobi. Piszę to rzecz jasna z czystego doświadczenia sprawdzając przy tym jednocześnie , że takie rozwiązanie starcza na "lata" jazdy w ulewach i syfie.

Edited by DawPi
Nie cytujemy zdjęć.

W ziązku z pandemią, zastanawiam się nad kupnem roweru stacjonarnego.

Do swojego górala chciałem kupić rolki + opona, ale za analogiczną kwotę dostanę jakiś rower stacjonarny...

Interesuje mnie taki aby z dużym obciążeniem jechać około 45-60min. Tak aby cały czas mieś tętno w przedziale 130-140.

A może ktoś ma godny polecenia rower stacjonarny?

Ja bym na twoim miejscu kupił rolki.

Ale zadam pytanie pomocnicze.

Jechałeś kiedykolwiek w miejscu rowerem?

A ja w środku zimy zmieniłem szosę na coś półkę wyżej - aero i karbon.

Niestety rower stoi nieużywany, bo po pierwsze, wiadomo, zaraza i kwarantanna, ale po drugie, co gorsza, mam jakiś większy problem z nerwami (splot barkowy) i nie mogę jeździć. Nawiasem mówiąc może ktoś poleci mi dobrego neurologa w okolicach Dąbrowy Górniczej/Katowic, który nie zamknął gabinetu...

Mam nadzieję, że przejdzie. Tymczasem tak się tylko chciałem pochwalić ;-) 

post-93350-0-09817800-1586860194_thumb.jpg

Ja bym na twoim miejscu kupił rolki.

Ale zadam pytanie pomocnicze.

Jechałeś kiedykolwiek w miejscu rowerem?

Tak wielokrotnie na siłowni.

Niestety nie wiem kiedy zostaną otwarte - pewnie nieprędko...

Rolki to relatywnie nie duży koszt.

Jak chcesz trenarzer na obciążenie, to trenarzer na kasetę. Bez koła. Coś typu elite turbo muin.

Co Do stacjonarnych rowerów, się nie wypowiem.

nie można spokojnie pojeździć to chociaż serwis w (s)pokoju się zrobiło...  a teraz można iść pojeździć ph34r.png

post-102723-0-69464900-1586869437_thumb.jpg

post-102723-0-30249300-1586869446_thumb.jpg

post-102723-0-57092900-1586869453_thumb.jpg

post-102723-0-99726700-1586869461_thumb.jpg

Wielkiego wyboru nie było z wungla w tej cenie. Opony standard. Nie bardzo szerokie, nie cienkie. Z dość szybkim bieżnikiem.

Edited by egzo18

W ziązku z pandemią, zastanawiam się nad kupnem roweru stacjonarnego.

Do swojego górala chciałem kupić rolki + opona, ale za analogiczną kwotę dostanę jakiś rower stacjonarny...

Interesuje mnie taki aby z dużym obciążeniem jechać około 45-60min. Tak aby cały czas mieś tętno w przedziale 130-140.

A może ktoś ma godny polecenia rower stacjonarny?

Na cenach się nie znam ale rozważ opcję trenazera. Wepniesz swój rower, tyłek się przyzyczai do tego siodełka. A jak zwifta będziesz miał to nawet fajnie to działa. Miałem stacjonarny i w porównaniu z trenazerem to dla mnie ogromna różnica.

Guest fidelio

Wszystko wskazuje na to, że za chwilę nastąpi luzowanie obostrzeń. Więc może lepiej poczekać i w perspektywie 10-14 dni znowu na rower wsiąść?

jutro chciałem zostawić busa na warsztat i tradycyjnie do domu wrócić rowerem (ok17km),ale chyba odpuszczę ,rower szosowy i strój z nim związany pewnie nie przekona , w razie kontroli

jutro chciałem zostawić busa na warsztat i tradycyjnie do domu wrócić rowerem (ok17km),ale chyba odpuszczę ,rower szosowy i strój z nim związany pewnie nie przekona , w razie kontroli

Założ plecak,w razie czego zakupy.

Guest fidelio

Dojechał :-) Niestety, póki co pedałów do niego nawet nie mam... No i już wiem, że będę się musiał przyzwyczaić do innego systemu zmiany przełożeń.

post-34987-0-36774100-1586950889_thumb.jpg

post-34987-0-96587300-1586950898_thumb.jpg

post-34987-0-98307700-1586950907_thumb.jpg

post-34987-0-22900300-1586950916_thumb.jpg

Edited by fidelio