Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
Robnyc

Jakimi rowerami jeżdżą członkowie forum

Recommended Posts

4 godziny temu, fidelio napisał(-a):

Znowu woskiem się bawię 😉

O co chodzi z tym woskiem ? To dla efektu wizualnego czy ma w zamyśle chronić cenny łańcuch ?

@DUBHEAD Jestem na etapie uczenia 4,5 latka jazdy na rowerze. Rok temu były jazdy z kółeczkami z boku i potem z kijkiem. W tym roku już zrobił pierwsze samodzielne jazdy. Uważam że na tym etapie nauczania przerzutki to zły pomysł. Na początek powinien nauczyć się łapać równowagę i koordynację z kręceniem pedałami. Przerzutki tylko by rozpraszały i przeszkadzały. Co do wyboru rowerka dobrze przed zakupem przymierzyć dziecko do welocypeda 🚲

"Nigdy nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie."

Guest fidelio

Po pierwsze bardzo ładnie pachnie (nie jadłem). Po drugie, fajnie wygląda. Po trzecie, nadal przede wszystkim smaruje 😉

11 minut temu, fidelio napisał(-a):

Po pierwsze bardzo ładnie pachnie (nie jadłem). Po drugie, fajnie wygląda. Po trzecie, nadal przede wszystkim smaruje 😉

A jak wpadniesz w piach to pojedziesz na karcher?

Guest fidelio
16 minut temu, mario1971 napisał(-a):

A jak wpadniesz w piach to pojedziesz na karcher?

Piach temu rowerowi nie grozi 😉 A w gravelu używam zwykłego smaru. 

Poza tym, wystarczy bawełniana szmatka, benzyna ekstrakcyjna i troszkę czasu, żeby się tego pozbyć. 

O co chodzi z tym woskiem ? To dla efektu wizualnego czy ma w zamyśle chronić cenny łańcuch ?

[mention=29183]DUBHEAD[/mention] Jestem na etapie uczenia 4,5 latka jazdy na rowerze. Rok temu były jazdy z kółeczkami z boku i potem z kijkiem. W tym roku już zrobił pierwsze samodzielne jazdy. Uważam że na tym etapie nauczania przerzutki to zły pomysł. Na początek powinien nauczyć się łapać równowagę i koordynację z kręceniem pedałami. Przerzutki tylko by rozpraszały i przeszkadzały. Co do wyboru rowerka dobrze przed zakupem przymierzyć dziecko do welocypeda

Dziś sprawdzaliśmy w sklepie i 20’ będą ok, 16’ to rower dosłownie na jeden sezon. Również nie jestem za przerzutkami bo uważam, że tylko niepotrzebnie będą skupiać uwagę. U mnie z kółeczkami jeździł trochę w tamtym roku, teraz chciałem już zamocować kijek i biegać z nim i mam nadzieje, że jakoś to pójdzie... Mnie uczył dziadek, rower byle jaki, kijek z tylu i jakoś to było, któregoś razu puścił mnie z górki, pare razy kolana obdarłem i umiałem jeździć

ile by nie było to i tak jest za mało...

Posted (edited)
7 minut temu, DUBHEAD napisał(-a):

któregoś razu puścił mnie z górki, pare razy kolana obdarłem i umiałem jeździć

Teraz Dziadek podpadłby pod paragraf.. narażanie zdrowia itp..

Nie próbuj tego z synem bo ktoś zobaczy  i????

( to żart)

Ja swojego pierw kółka, potem chwilę kijek, a potem niby trzymałem za ramię i zaczął samodzielnie...

Edited by mkl1

Pozdrawiam Mirek

Teraz Dziadek podpadłby pod paragraf.. narażanie zdrowia itp..
 Nie próbuj tego z synem bo ktoś zobaczy  i????
( to żart)

Znając życie to tak by było ale spokojnie, nie zamierzam eksperymentować w ten sposób, dostałbym zawału w zbyt młodym wieku a do dziadka pretensji nie mam, dziadek to był gość!

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

ile by nie było to i tak jest za mało...

3 godziny temu, DUBHEAD napisał(-a):

Dziś sprawdzaliśmy w sklepie i 20’ będą ok, 16’ to rower dosłownie na jeden sezon. Również nie jestem za przerzutkami bo uważam, że tylko niepotrzebnie będą skupiać uwagę. U mnie z kółeczkami jeździł trochę w tamtym roku, teraz chciałem już zamocować kijek i biegać z nim i mam nadzieje, że jakoś to pójdzie... Mnie uczył dziadek, rower byle jaki, kijek z tylu i jakoś to było, któregoś razu puścił mnie z górki, pare razy kolana obdarłem i umiałem jeździć emoji16.png

Jak się nie psewrocis, to się nie naucys 

"Nigdy nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie."

Posted (edited)
W dniu 27.03.2021 o 13:22, suqub napisał(-a):

Co to ten łańcuch taki czerwony? Niezłe musiałeś gonić, ze się tak rozgrzał emoji123.pngemoji605.png

Aktualizacja statusu. Udało mi się ściągnąć korby i odkręcić lewa nakrętkę z supportu. Niestety prawej nie mogę odkręcić. Jakieś rady? Poszło WD, pepsi i nie idzie. Kręcę w stronę przedniego koła, czyli zgodnie z ruchem wskazówek zegara.

32450da9e6d2765e9557e5f58939d365.jpg

Dociśnij klucz do suportu zaciskiem stolarskim by nie omknął się i zastosuj dłuższe ramię. Ja musiałem użyć prawie całego swojego ciężaru plus pół metra przedłużenia. To mój krótki filmik o co mi chodzi.

Edited by albiNOS 01

Kocham Zegarki i nie dlatego, że pokazują która jest godzina.

[mention]albiNOS 01 [/mention] dzięki za radę. Właśnie tak chce zrobić lub wkręcić pręt gwintowany z nakrętka czy śrubę i w tem sposób docisnąć.

W dniu 27.03.2021 o 13:24, fidelio napisał(-a):

Znowu woskiem się bawię 😉

tylko się nie posikaj,

co to za wosk ?

Ja pierdziu, stówę za smar, to już chyba pedałować nie trzeba. Odszczekuję, że opona za 350 to drogo. 

2 godziny temu, Burns napisał(-a):

Ja pierdziu, stówę za smar, to już chyba pedałować nie trzeba.

To i tak jest postęp, kiedyś zalecali gotować łańcuch w łoju i (chyba) graficie. Własności smarne grafitu znam, tylko skąd go wziąć ? 🚴‍♂️

22 minuty temu, tessio napisał(-a):

Stówkę za buteleczkę smaru .... a ile kosztuje nowy łańcuch przyzwoitej jakości ( pytam serio, bo dawno nie kupowałem)

Ten smar to pewnie jakies kosmiczne technologie jak Omega Munłocz 🤪

Posted (edited)
6 godzin temu, Jędrula.wawa napisał(-a):

Własności smarne grafitu znam, tylko skąd go wziąć ?

kupujesz grafitowy smar :) ( np. w "supermakecie budow,lanym)

.......lub nawet " miedziany". efekt kolorystyczny i smarny dobry.. :)

Edited by mkl1

Pozdrawiam Mirek

22 minuty temu, mkl1 napisał(-a):

kupujesz grafitowy smar :) ( np. w "supermakecie budow,lanym)

.......lub nawet " miedziany". efekt kolorystyczny i smarny dobry.. :)

Smar grafitowy znam i mam cały słoik. Jest fajny, tylko nie daj Bóg coś nim pobrudzić   ☠️
W swojej wypowiedzi nawiązałem do czasów zamierzchłych, kiedy łańcuchy Galla zalecano gotować w łoju i .... graficie. 
A teraz to łatwizna. 

Posted (edited)

Wiem, domyśłiłem się, teraz śmoje boje dzikie wwęże i smary slikonowe, woskowe ( tak jakby dopiero co odkryto wosk :) :) )

a łańcuch, jak łańcuch, jak się mu coś dostanie pomiędzy ogniwa i tak będzie się zacierał :)

wiesz kiedyś był taki "wynalazek" szczoteczka, która to czyściła łańcuch w ruchu, za nią był zasobnik ze środkiem smarny  ( wymyśłiła to firam łożyskowa, której nazwy nie wymienię...) i to miało działąć..

Działło jak  nie było piasku :)

Edited by mkl1

Pozdrawiam Mirek

Posted (edited)

Myślę, że niektórzy demonizują temat łańcuchów. Ja mam taką zasadę, że jak rolki zaczynają się błyszczeć to zapodaję po kropli oleju na każdą. A czyszczę łańcuch jak zaczyna brzydko wyglądać, bo przecież powierzchnie robocze oczyszczają się same :huh:

Nie wiem dlaczego np w motocyklach teraz łańcuchy są odkryte. Miałem kiedyś MZ ETS 250 i miała tak sprytnie obudowany łańcuch, że przez trzy lata jak ją uzytkowałem nic nie trzeba było przy nim robić. Pewnie niedługo ktoś ponownie wymyśli taki patent :unsure:

Edited by Jędrula.wawa