Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
Robnyc

Jakimi rowerami jeżdżą członkowie forum

Recommended Posts

Panowie, takie pytanie - czemu fajniejsze rowery są takie drogie? Czy ich koszty produkcji są wysokie (w porównaniu do np. motocyklów), czy chodzi o marżę? 

Taki przykład z jednej marki:

1. Motocykl na prawko B - KTM Duke 125 - jeden z liderów w swojej klasie, markowe komponenty, solidne wykonanie - cena katalogowa 4750 euro, ewentualna dopłata do mocniejszego silnika 390 to zaledwie 700 euro (niestety juz nie na kat. B). To juz jest topowa 125-ka, z tej lini modelowej:

spacer.png

2. Skoro full, to full - KTM PROWLER MASTER - 4550 euro 😮 - żeby nie było to model pozycjonowany nie na samym szczcie,  nie na topowym napędzie XTR/ XX1, ani topowym pozostałym osprzęcie - bo ten jest jeszcze duuużo droższy. 

spacer.png

3. Jego "odpowiednik (mniej wiecej, bardziej z nazwy ;) )" z elektrycznym wspomaganiem -KTM MACINA PROWLER MASTER - 5900 euro 😮 😮 - topowy wariant tej linii modelowej przekaracza 10 000 euro:

spacer.png

Czy te rowery są lepiej wykonane od motocykla? Mają lepszej jakości komponenty? Bo konstrukcja jest mniej złożona.

Raczej nie chodzi o koszt samej karbonowej ramy przecież, jako główej różnicy, która "usprawiedliwia" cenę końcową?

Edited by StaryWilk

Rowery nigdy nie byly tanie i nie beda. Druga sprawa, ze technologia swoje kosztuje jak i marketing. Wystarczy sobie porownac rower z np. roku 2021, a z 2011. Elektryki to nadal mimo wszystko jakas 'nowosc', wiec swoje kosztuje, a podany motocykl zdaje sie, ze to sprawdzona konstrukcja i zadne nowe 'ŁAŁ', wiec cena 'standardowa'. Na takiej zasadzie, mozesz sobie kupic solidny i sprawdzony rower za kwote 1500EUR. Chcesz nowosci, super hiper rozwiazania i marke z okrutna marza jak KTM to placisz 5tys EUR :)    

Przymiar do łańcucha na zewnetrzych ogniwach nie wpada na wewnętrznych z lekka moja pomocą 😉 wpada... 

Łańcuch złom? 

IMG_20210827_170020.jpg

IMG_20210827_165958.jpg

23 godziny temu, laryngoskop napisał(-a):

Zaraz po kupnie i teraz po serwisie/rewitalizacji/wymianie komponentów...

Jedzie jak złoto !

No to szerokości i przyczepności życzę :)

BTW zdemontuj te dynamo, raz że ciężkie, dwa że daje opór jak huragan wiejący w twarz a po trzecie teraz akumulatorki są takie tanie i wydajne, że grzech z nich nie korzystać :huh: 

"Nigdy nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie."

Godzinę temu, Jędrula.wawa napisał(-a):

No to szerokości i przyczepności życzę :)

BTW zdemontuj te dynamo, raz że ciężkie, dwa że daje opór jak huragan wiejący w twarz a po trzecie teraz akumulatorki są takie tanie i wydajne, że grzech z nich nie korzystać :huh: 

Dzięki.  Z dynama nie korzystam- zostawię je jednak,żeby rower nie stracił ducha lat 70/80.

Btw cały  czas szukam daty produkcji - nr z ramy 79257 ktoś coś podpowie ?

GW 9110 , DW 5600c 901 , GW 9400 1er , DW 9052 1659 , GS 1050 B , GS 1150 , Casio 31 QR-12 ,GS 1200 B , DW 9000 1659 , Atlantic Worldmaster ,Tissot Antimagnetique , Zenith 28800 ,Orient patelnia, Orient tristar , Orient Ray 2 blue , DW 6900 x 2 , Orient Chrono Ace , Orient quartz ,Orient Triton I .

Polecicie Panowie jakieś budżetowe, ale w miarę solidne i o trochę większych szkłach oksy na rower? Najlepiej, żeby miały były jasne (nie przezroczyste) - idzie jesień ;)

Hogg

17 godzin temu, revolta4 napisał(-a):

Przymiar do łańcucha na zewnetrzych ogniwach nie wpada na wewnętrznych z lekka moja pomocą 😉 wpada... 

Łańcuch złom? 

jeździć, do zimy wytrzyma ;)

Godzinę temu, Hogg napisał(-a):

Polecicie Panowie jakieś budżetowe, ale w miarę solidne i o trochę większych szkłach oksy na rower? Najlepiej, żeby miały były jasne (nie przezroczyste) - idzie jesień ;)

Hogg

co rozumiesz przez budżetowe? Ja używam tripoutów endo z czerwonymi szkłami - nie nadają się w otwarty teren przy mocnym słońcu jeśli ktoś lubi ciemne szkła (delikatnie tylko ściemniają obraz - mamy w sumie ochronę przed owadami, piachem i filtry UV) - wybrałem szkła pod kątem jazdy w lesie, w zacienieniu a nie lubię jeździć w przyciemnianych okularach w takich warunkach. Na pewno są budżetowe w porównaniu do jakich topowych marek :P ogólnie jestem zadowolony

https://tripout-optics.pl/okulary/endo/

41 minut temu, zegarkowo_rowerowo napisał(-a):

Miało już nie być jeżdżenia nad morzem, ale od rana nie padało (choć straszna mgła była), więc jakoś nie mogłem się powstrzymać 😉

IMG_20210828_075421-01.jpeg

Miałeś chłopie szczęście że Ci rowera nie przypięli kłódeczką :)

"Nigdy nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie."

1 minutę temu, Jędrula.wawa napisał(-a):

Miałeś chłopie szczęście że Ci rowera nie przypięli kłódeczką :)

Łeba jeszcze spała, jak tam zawitałem, więc nie miałem żadnych obaw 😉

1 minutę temu, zegarkowo_rowerowo napisał(-a):

Łeba jeszcze spała

Coś wiem na ten temat. :huh:

Jak wypływamy z kolegą na ryby na Dargin tak ok. 5.00 to pierwsze żaglówki pokazują się tak ok. 10.00 :ph34r:

co rozumiesz przez budżetowe? Ja używam tripoutów endo z czerwonymi szkłami - nie nadają się w otwarty teren przy mocnym słońcu jeśli ktoś lubi ciemne szkła (delikatnie tylko ściemniają obraz - mamy w sumie ochronę przed owadami, piachem i filtry UV) - wybrałem szkła pod kątem jazdy w lesie, w zacienieniu a nie lubię jeździć w przyciemnianych okularach w takich warunkach. Na pewno są budżetowe w porównaniu do jakich topowych marek  ogólnie jestem zadowolony
https://tripout-optics.pl/okulary/endo/
Dziękuję. Bez tej dwójki z przodu były by budżetowe. Chodziło mi w granicach stówki... Zł, nie euro ;)

Hogg

5 minut temu, Hogg napisał(-a):

Bez tej dwójki z przodu były by budżetowe. Chodziło mi w granicach stówki..

Dość przyjemne dla oka okulary w etui z dwoma zapasowymi kpl. szkieł sprzedawano w Lidlu za klkadziesiąt PLN podczas "dni rowerowych". 

Tylko czy takie atrakcje przewidują na jesień ? Nie wiadomo ;)

ja kiedyś w hooby4men kupiłem okulary do strzelectwa - fakt że bezbarwne szkła ale filtr, anifog - 30 parę zł ;)

Fotochromy na rower lub do biegania z deca. Za stówkę. Mam i są ok. 

Dzisiaj motywem przewodnim były błoto i wiatr w twarz.b4382afc8a479c2d23bfbd6a48a11f6c.jpg

Wysłane z mojego SM-G780G przy użyciu Tapatalka

Ja tu się stroje pół roku żeby przejechać 200km a tu proszę 300km i obiadek 

Bez zapasu?  W sensie zapasu czego? :)

Dętka i multitool w kieszonce koszulki.