Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
Robnyc

Jakimi rowerami jeżdżą członkowie forum

Recommended Posts

1 godzinę temu, zegarkowo_rowerowo napisał(-a):

No więc stało się... Pożegnałem czarne Bianchi Oltre xr2. Zdecydowałem się na kolejny rower wyścigowy i tym razem padło na Cannondale z modelem SuperSix Evo (rocznik 2021), na hamulcach tarczowych (wiem, słabo, ale takie czasy) na mechanicznej Ultegrze, w rozmiarze 54. Względem fabrycznej konfiguracji parę (na ten moment) zmian, czyli wymiana opon na coś lekkiego i szybkiego - Pirelli P Zero Velo, wymiana kasety z 11-32 na 11-28 Dura Ace, a do tego lekkie siodło, które miałem w oltre, czyli Selle Italia SLR Boost Superflow. Pewnie z jakiś czas mały fitting i może dalsze drobne zmiany. 

coś mało czerwonych akcentów ;)

19 minut temu, Stierlitz napisał(-a):

Co to za paskudna korba - długość i tarcze?

Wysłane z mojego SM-G780G przy użyciu Tapatalka

Jeśli to do mnie pytanie i chodzi o tą w Cannondale, to jest to korba Hollowgram tego producenta (wagowo to podobno poziom Dura Ace), o długości ramienia 172,5 mm. Tarcze to 50/34 (liczyłem na 52/36), ale plus taki, że załatwiono mi rabat na ten rower (podobno z okazji rozpoczęcia przez sklep dystrybucji tej marki), tylko musiałem się szybko decydować... 

Edited by zegarkowo_rowerowo

33 minuty temu, zegarkowo_rowerowo napisał(-a):

załatwiono mi rabat na ten rower

Bo to chyba nie są tanie rzeczy, panie Boczek 🚲

"Nigdy nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie."

Rafcio, a jak się skończyła twoja przygoda z poprzednią korbą gdzie wszyscy pisali Ci, że nie uciągniesz ?

ale, że Ty na nowym rowerze z salonu - zaczęło powodzić się ?

Nie wiem czy poprzedni nawet z tym obleśnym białym mostkiem nie był ładniejszy

@Stierlitz Bierz Endurace 7 ale na tarczach. Masz prawie schowane linki(na tylnych widelkach nie rzuca sie tak w oczy to). Geometria komfortowa ale tez nie dla dziadka, pelna 105, sztywne osie, karbonowa sztyca z widelcem, suport BSA i spoko kola. Kumpel ma ten rower tylko na Tiagrze i robi robote :) 

13 minut temu, fonfelinni napisał(-a):

sztywne osie

O co chodzi Koledzy z tymi sztywnymi osiami ? U mnie z piasty wystają dwie jakby rurki, które wkładam w odpowiednie miejsca ramy lub widelca i wszystko ściągam do kupy zaciskiem (sorry jak coś przekręciłem).

To mam sztywne osie czy jakietam ?

"Nigdy nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie."

2 minuty temu, Jędrula.wawa napisał(-a):

O co chodzi Koledzy z tymi sztywnymi osiami ? U mnie z piasty wystają dwie jakby rurki, które wkładam w odpowiednie miejsca ramy lub widelca i wszystko ściągam do kupy zaciskiem (sorry jak coś przekręciłem).

To mam sztywne osie czy jakietam ?

Nie masz 😜😋😋😋

Sztywna os 

os-1-505x760.jpg

pol_pl_Rama-i-widelec-Octane-One-Gridd-700c-10265_6.jpg

58 minut temu, Burns napisał(-a):

Rafcio, a jak się skończyła twoja przygoda z poprzednią korbą gdzie wszyscy pisali Ci, że nie uciągniesz ?

ale, że Ty na nowym rowerze z salonu - zaczęło powodzić się ?

Nie wiem czy poprzedni nawet z tym obleśnym białym mostkiem nie był ładniejszy

1. Mam tą korbę na lampce nocnej, przy łóżku i założę ją do tego Cannondale. I jak komuś się wydaje, że nie uciągnę, to się myli i tyle 😉

2. Trafiła się okazja, bo Airbike zaczyna z Cannondale, a że temat był prowadzony przez Daniela, który mocno z nimi współpracuje, to nie tylko zrabatowali mi ten rower, pozmieniali to, o co na razie prosiłem, ale w rozliczenie wzięli jeszcze oltre, za które dali bardzo dobrą cenę. Więc jakoś się spiąłem i dałem radę. 

3. Kwestia gustu... Bianchi zupełnie inne, bardziej takie ...włoskie, okrągłe i takie tam... Cannondale w poprzedniej generacji tego modelu też stosował okrągłe profile, ale z jakichś względów postawili na kanty, które mi osobiście bardzo się podobają. Parę drobiazgów jeszcze zmienię - na pewno części podkładek się pozbędę, ale przy okazji dam też szansę oryginalnym kołom. Nie jest to co prawda stożek 50 mm, jak w Bianchi, ale po kilku miesięcach jazdy na takim (wysokim stożku) i po zjechaniu 6-7 kg na wadze, przy jeździe solo i silnych wiatrach nie było już uzysku z tego wysokiego stożka, tylko momentami walka o to, żeby w ogóle prosto jechać 😉

[mention=38562]Stierlitz[/mention] Bierz Endurace 7 ale na tarczach. Masz prawie schowane linki(na tylnych widelkach nie rzuca sie tak w oczy to). Geometria komfortowa ale tez nie dla dziadka, pelna 105, sztywne osie, karbonowa sztyca z widelcem, suport BSA i spoko kola. Kumpel ma ten rower tylko na Tiagrze i robi robote  
To bardzo rozsądny wybór - 7300,00 z kosztami przesyłki, karbonowa sztyca, support bsa. Jak by na siłę szukać to brak taperowanej główki.

Jednak wykraczając poza racjonalne argumenty taki Rose pro sl jest o niebo ładniejszy :)

4 minuty temu, Stierlitz napisał(-a):

To bardzo rozsądny wybór - 7300,00 z kosztami przesyłki, karbonowa sztyca, support bsa. Jak by na siłę szukać to brak taperowanej główki.

Jednak wykraczając poza racjonalne argumenty taki Rose pro sl jest o niebo ładniejszy :)

Najładniejszy zawsze jest ten, na którym samemu się jeździ 😉

Godzinę temu, revolta4 napisał(-a):

Nie masz 😜😋😋😋

Sztywna os 

Dzięki, wszystko jasne. Jednak aby zdjąć koło jest trochę więcej szamotaniny jak przy zaciskach ? 
I druga sprawa. Często wożę rower w bagażniku auta, ale warunkiem aby się tam zmieścił jest zdjęcie kół. 
Kiedyś postraszono mnie, ze jak przypadkowo naciśnie się klamkę hamulca przy zdjętym kole (w domyśle bez tarczy w zacisku)  to wypadną tloczki z zacisku. I dlatego zawsze wkładam do zacisku takie wkładki plastykowe, które dostałem w zaprzyjaźnionym sklepie.

i teraz pytanie. Czy to wypadanie tłoczków to taki fake news czy realne zagrożenie ?
ps. pytam, bo nie chcę tego przerabiać empirycznie ;)

7 minut temu, Jędrula.wawa napisał(-a):

. Czy to wypadanie tłoczków to taki fake news czy realne zagrożenie ?

Zależy od modelu hebli chyba w niektórych tak jest w niektórych nie. W moich nie, jak zacisnę mogę je cofnąć. 

W dniu 19.10.2021 o 09:54, ecipeci napisał(-a):

czy ktoś z Was korzystał z usług firmy Lemonbike - chodzi mi o budowę kół ? jakieś opinie może ?

W dniu 19.10.2021 o 11:43, TeJot napisał(-a):

Korzystałem. Jeżdżę drugi sezon na Evanlite NEW DISC 50 w wersji tubeless. 
Szybka i fachowa obsługa przedsprzedażna, krótki okres oczekiwania na koła, dobrze i bezpiecznie zapakowane. Bezproblemowe użytkowanie, wystarczająco sztywne jak na moją amatorską jazdę, nic nie strzela (jak to miałem w innych kołach po gwałtownym i mocnym naciśnięciu pedałów), no i fajny look.

Dodatkowo program ochronny w postaci darmowej wymiany lub naprawy w ciągu 2 lat oraz dożywotnia gwarancja na wady fabryczne. Chłopaki w Lemonbike wiedza co robią! 

Podsumowując jestem bardzo zadowolony z kół i polecam.

W dniu 19.10.2021 o 12:04, ecipeci napisał(-a):

dzięki za odpowiedź :)

zamówione :) 

30 minut temu, ecipeci napisał(-a):

zamówione :) 

👍

Gravelowe stożki 35?

"Miłownik dokładnego zegarka, to jest dobrego chronometru..."

pozdrowienia, Tomasz

13 minut temu, ecipeci napisał(-a):

29 cali mtb :)

Znajomi jeżdżą zawodowo MTB na kołach Evanlite. Scigają się w zawodach, eksplorują góry, rekomendują bez wahania. 

Jak to mówią "wymiana na custom zwykle robi odczuwalną różnicę w sztywności, przyspieszaniu. No i porządnie, starannie, ręcznie złożone i pomierzone rzemieślnicze koło prawie zawsze będzie lepsze niż przemysłowe z maszyny". Jestem pewien, że będziesz zadowolony.

Edited by TeJot

pozdrowienia, Tomasz

16 minut temu, TeJot napisał(-a):

Znajomi jeżdżą zawodowo MTB na kołach Evanlite. Scigają się w zawodach, eksplorują góry, rekomendują bez wahania. 

Jak to mówią "wymiana na custom zwykle robi odczuwalną różnicę w sztywności, przyspieszaniu. No i porządnie, starannie, ręcznie złożone i pomierzone rzemieślnicze koło prawie zawsze będzie lepsze niż przemysłowe z maszyny". Jestem pewien, że będziesz zadowolony.

DT Swiss wybrałem :)

14 minut temu, satanic napisał(-a):

To do Yeti chyba🤔 składasz coś, czy zbierasz graty.

zbieram graty, póki co jest rama, amor no i teraz koła zostały zamówione, nad resztą rozmyślam jeszcze :)

7 minut temu, ecipeci napisał(-a):

DT Swiss wybrałem :)

zbieram graty, póki co jest rama, amor no i teraz koła zostały zamówione, nad resztą rozmyślam jeszcze :)

To jeszcze lepiej, sprawdzona i niezawodna marka kół, plus do tego robota specjalistów od lemonbike = banan na twarzy 😉 
PS. 
W zasadzie to chłopaki z lemonbike nie byli jedyną opcją bo dt swiss składa koła w Polsce.

Edited by TeJot

pozdrowienia, Tomasz

1 minutę temu, TeJot napisał(-a):

To jeszcze lepiej, sprawdzona i niezawodna marka kół, plus do tego robota specjalistów od lemonbike = banan na twarzy 😉

mam nadzieję, że będą służyć dobrze :)

jeszcze raz dzięki za pomoc 

Na pewno będą, do swoich kół tez wybrałem elementy od dt swiss, mianowicie piasty. 

pozdrowienia, Tomasz