Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

STARUSZEK

1943

Rekomendowane odpowiedzi

27042013001.jpg

 

27042013002.jpg

 

27042013003.jpg

 

Zdjecia z telefonu, koperta stop aluminium, magnezu, miedzi i manganu, werk 30T2, oryginalny stan.


cyt.-Wszystkie Ryśki to porządne chłopy !

Piotr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jedna z ładniejszych Omeg:)

dekiel sygnowany?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem w nowych nabytkach wrzucić własnie .....ale tez 30T2 :D i tez 1943r-co za zbieg okolicznosci....

post-48316-0-40540700-1367270304.jpgpost-48316-0-04050500-1367270281_thumb.jpgpost-48316-0-50344600-1367270143.jpgpost-48316-0-60222000-1367270106.jpg

I tez oryginalny stan.....


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jedna z ładniejszych Omeg:)

dekiel sygnowany?

Niestety dekiel czysty, czyli jednym słowem nie była nigdy wydana a wojnę przeleżała w magazynie, podobnie jak A.T.P. czy G.S.T.P. z dodatkowymi biciami i była sprzedana pod koniec roku 45 w GB. Zdjęcia dekla i werku , na deklach od wewnątrz był bite albo numery identyfikacyjne albo ref. , jedne i drugie wystepują w podobnej ilości z tego co zauważyłem.

Znalazłem papier okreslający regulację w dwóch pozycjach jakim były poddawane te modele.

Nie jest to rzadki okaz - bylo ich okolo 110 tys. ile przetrwało do dzisiaj nie wiadomo i w jakim stanie, teraz szukam Longinesa identycznego a jak środki pozwolą to i drugiej omesi z oznaczeniami na deklu ...

 

kgrhqzhjdyffsjfzjowbruz.jpg

t2ec16fhjf8e9nnc6nm7bru.jpg

21b4lilvg21wk7e2428kgrh.jpg


cyt.-Wszystkie Ryśki to porządne chłopy !

Piotr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale przeznaczenie miały :) mimo, że nie ma oznaczeń to cenny nabytek. Te Omegi są po prostu bardzo ładne.

Niestety zazwyczaj tarcze bywają w bardzo słabym stanie (wiadomo słabiutka wodoszczelność i matowe tarcze nielakierowane)

ahh Longines :wub: ciężka sprawa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

27042013001.jpg

 

27042013002.jpg

 

27042013003.jpg

 

Zdjecia z telefonu, koperta stop aluminium, magnezu, miedzi i manganu, werk 30T2, oryginalny stan.

A czy "czasem" ;) nie jest to Omega 30T2SC?-bo typowa 30T2 miała 15 kamieni i sub sekundę[jak w mojej]natomiast 16 kamieniowe werki z centralną sekundą[jak Twoja] to juz 30T2SC.....

Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się - dokładnie tak jak napisałeś Cook, widać nie dodałem oznaczenia werku z centralną sekundą, mój błąd.

Co do tarcz to ja chyba wolę oryginalną niż piękną nowo malowaną.

Ogólnie ciekawi mnie temat wojaków aliantów, dzisiaj wszyscy chcą koniecznie niemieckie i koniecznie ss


cyt.-Wszystkie Ryśki to porządne chłopy !

Piotr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pajace.....jeden taki przychodzi do "mojego" majstra i notorycznie znosi to gów..o,po kilka miesiecznie,sam ostatnio goscia widziałem-niby normalny wizualnie ;)

Z ciekawosci zapytalem gdzie sie nabywa takie "rarytasy"-a on ze wyszukuje wszedzie i mi nie zdradzi..... :D

Co do wojaków to negocjuje z jednym takim Omege "ułańską"z dedykacją.....


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem o którą chodzi gdzieś były zdjęcia dekla z dedykacją jak masz to wrzuć - w sumie ciekawy temat choć na pewno przydałoby się więcej informacji o niej.

Wrzucę do kompletu longinesa a jak będzie biały to dodam i jego

201108073702.jpg

 

201111137003.jpg

 

20120122845.jpg

 

20110807390.jpg

 

Niedługo przybędzie mi oryginalne pudełko od tego modelu i oryginalna instrukcja, oraz być może pasek i będzie komplet wraz z dowodem zakupu.


cyt.-Wszystkie Ryśki to porządne chłopy !

Piotr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a tą ślicznotę już znamy:) ale dekielek widzę, że już ktoś "poprawiał"

koniecznie wrzuć zdjęcia kompletu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.