Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Alpina PL

ALPINA 130 - obchody 130 lat zegarmistrzostwa.

Rekomendowane odpowiedzi

Alpina, zgodnie ze swoją tradycją i w tym roku znakuje ważny etap w życiu marki.

Z okazji 130 rocznicy powstania firmy na targach w Bazylei zaprezentowała nowy model zegarka lotniczego - Alpina 130.

Zegarek inspirowany jest klasycznym wzornictwem z początku ubiegłego wieku.

Napędza go mechanizm Alpina cal. 860 - z funkcją chronografu (bi-compax), dalmierza oraz tachometru.

Kopertę o średnicy 41,5mm wykonano ze stali szlachetnej. Występuje ona również w wersji złoconej.

Wodoszczelność zegarka wynosi 5ATM.

Całość zamknięta jest w pięknym, drewnianym pudełku z historycznym logiem Alpina.

 

8701123511e88f3e591eo.jpg

 

8701142197999b2d8ffdo.jpg

 

alpina130pilotchronoal8.jpg

 

alpina130pilotchronoal8.jpg

 

alpina130pilotchronoal8.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

stylowy zegarek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Poniżej ceny wszystkich wersji, jakie będą dostępne:

 

860G4H6 - 10990zł

860GB4S6 - 9990zł

860S4H5 - 11990zł

860S4H6 - 10990zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Tak prezentuje się na żywo wersja stalowa. Właśnie przyjechała :)

 

dc7l.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zegarki fajne ale z cenami trochę przegięli wg Mnie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo mi się podoba, lubię ten retro styl. Ale w tej cenie można poszukać równie fajne jak i nie fajniejsze zegarki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdobienie mechanizmu ( dość nowoczesne) nie bardzo pasuje do retro designu tarcz. Ale ogólnie bardzo fajne zegarki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Z uwagi na fakt, że Alpina robi własne mechanizmy (i to całkiem niebrzydkie), należałoby dodać, że cal. 860 to modyfikowana Sellita SW500 do konfiguracji bi-compax. Nie umieszczacie informacji na stronach logo24 czy innych parówkowych portalach, tylko na forum, którego użytkownicy są zainteresowani tego typu niuansami, nierzadko mającymi decydujący wpływ na wybór konkretnego modelu.

Technikalia dostępne są na stronie producenta, dlatego przestałem je zamieszczać. Jeśli chcecie mogę takie dane wrzucać, to nie jest problem. Po prostu wyszedłem z założenia, przeciwnie do Ciebie, że nie jesteśmy na parówkowym portalu, więc takie informacje nie są aż tak konieczne :) Większość wie, co w trawie piszczy, znaczy w środku tyka ;)

Wcześniej to robiłem, tak jak np. tu:

http://zegarkiclub.pl/forum/topic/77457-alpina-extreme-diver/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Producenci nadają swoje "nazwy" pewnie dlatego, że nie kupują gotywych mechanizmów, tylko części (ebauche), często niekompletne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak prezentuje się na żywo wersja stalowa. Właśnie przyjechała :)

 

 

Jakie Jacku wrażenia ? Podoba mi się ta Alpinka.

"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Michał, myślałem, że na zdjęciach będzie super, a w rzeczywistości średnio. Nie chce słodzić, bo może wydać się to nieobiektywne, ale wyszła na prawdę super. Brakuje mi tylko lumy na wskazówkach, ale z drugiej strony obawiam się, że nie wyglądało by to dobrze.

Podoba mi się, że nie ma koperty za dużej, a przy tym jest ona wysoka, coś jak mój Oris. Fajnie z tym komponuje się wypukły szafir. Nakładane indeksy i stare logo. Krótko...chyba najładniejszy zegar, jaki kiedykolwiek zrobili w Alpinie, a już na pewno najładniejszy z bieżącej kolekcji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak coś właśnie podejrzewałem, że bedzie to bardzo mocne ogniwo Alpiny :) Chętnie bym sobie gdzieś przymierzył ten zegarek. Dzięki za info.


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie to obecnie numer 1 w portoflio Alpiny - wszystkie 4 wersje bardzo ok.

 

alpina8.jpg

 

alpina9.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Technikalia dostępne są na stronie producenta, dlatego przestałem je zamieszczać. Jeśli chcecie mogę takie dane wrzucać, to nie jest problem.

 

Chcemy. Przynajmniej ja ;)

 

Zgadzam się z QV, że między awersem i rewersem jest dysonans, ale zegarki wyglądają stylowo


Czas, to coś, co mówi, jak długo musimy czekać...

a305ed90f05795c0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piękna Alpinka. Ładne zdobienie mechanizmu.


Pozdrawiam 
Marcin/kornel91 
 

Adriatica, Ball, Casio, Certina, Christopher Ward, Citizen, Deep Blue, Glycine, Hamilton, Longines, Nethuns, Orient Star, Oris, Phoibos, Zelos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Panowie, nie wiem jak wygląda werk w wersji złoconej, bo jej na oczy nie widziałem. W stalówce natomiast nie wygląda tak na pewno. Nie ma, jak to określił Marcin "nowoczesnych zdobień", no może poza wahnikiem :)

 

d02z.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poza wahnikiem to zdaje się, on żadnych zdobień nie ma. .. Zdobienia zaczynają się od 20 tysięcy


Czas, to coś, co mówi, jak długo musimy czekać...

a305ed90f05795c0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Cyrhla

Piękny zegarek, szkoda tylko, że dekiel przeszklony... Kiedy to się skończy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Poza wahnikiem to zdaje się, on żadnych zdobień nie ma. .. Zdobienia zaczynają się od 20 tysięcy

Nie ma, zgadza się i to miałem na myśli. A czy zdobienia zaczynają się od 20 tysięcy....nie sądzę :) Oczywiście pod warunkiem, że przez zdobienia rozumiemy to samo.

 

3967580605move.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chodziło nam o rotorek. jest laserowo cięty i powleczony pvd/dlc . Mało vintydżowy. Ale tak jak pisałem to chyba jedyna wada zegarka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Jeśli o mnie chodzi to ja w ogóle wolałbym lity dekiel w tym modelu z jakimś fajnym grawerem. Nie jestem fanem przeszklonych, z drobnymi wyjątkami, gdzie faktycznie zakrywanie jest zbrodnią, jak np. tu:

 

a-lange-sohne-zeitwerk-luminous-watch-l-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy aktualnie można gdzieś w Polsce kupić Alpinę 130 Pilot Chronograph najlepiej z czarną tarczą ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Ja mam u siebie jeszcze jedną w promocji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.