Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

QuadrifoglioVerde

PROJEKT BUDŻETOWEGO ZEGARKA FORUMOWEGO CHRONO ZA 432 ZŁ

Czy podoba Ci się pomysł projekt taniego kwarca ?  

460 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie oraz wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

Gość liscak

Dzięki za odpowiedzi. Można powiedzieć, że sprawdza się powiedzenie, że punkt widzenia zależy od punktu siedzenia.

 

QV - na pewno z każdym projektem zbierasz cenne doświadczenie. Jak to w życiu, pewnie wszędzie jest podobnie, u jednych lipa, a u innych dobra jakość i porządna robota za uczciwą zapłatę. Ogarnąć to wszystko zdalnie i na odległość trudniej niż na miejscu, więc bardzo szanuję to, że jednak stawiasz na jakość, bo na pewno to zaprocentuje w przyszłości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie , ja się uczę a Wy mi w tym pomagacie za co jestem niezmiernie wdzięczny. Dużo wiedziałem, jeszcze więcej się dowiedziałem i pewnie jeszcze więcej nie wiem, ale na pewno to co juz wiem mocno zaprocentuje już w kolejnym projekcie. W zasadzie dostawca np. tarcz do Formmeistera jest już dawno wybrany będzie ten sam co robi tarcze np dla Longinesa. Dostałem próbki w dodatku sprytnie dopasowane do tego jaka tarcze będziemy mieli w Formeisterku. Więc widać , że ktoś je dobierając nie robił tego na odpier**l się za przeproszeniem tylko naprawdę nad tym pomyślał zanim coś zapakował do paczki to daje nadzieję na bezproblemową wysokiej jakości produkcję. Tarcze wyjdą tak drogie jak cała reszta zegarka ale cóż, czasami aby coś było minimalnie lepsze trzeba zapłacić kilkakrotnie więcej bo do gry wchodzą zupełnie inne maszyny które kosztują straszne pieniążki...można za to dodawać lupę do zegarków.

Wysyłając zapytania do dostawców jeden ze szwajcarskich dostawców wycenił mi tarcze na ok 600zl/szt :-), inny na 300zl.

Jeden z Chińczyków na 35zl ale jak mi wysłał sampla to podziękowałem. Także rozrzut jest ogromny niby za tą samą robotę i tą samą tarczę, wszystko kwestia precyzji, jakości i zamawianej ilości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... a mógłbyś uzasadnić dlaczego chore? lub co jest chore?


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo proszę. W skrócie, chore jest życie w fabryce.

 

Oczywiście że chore ale to nie tylko ma miejsce w Chinach. Ale także w znacznie wyżej rozwiniętej Japonii czy Korei.

W Europie i USA także nie brakuje ludzi którzy pracują świątek piątek i niedziela do późnych godzin.

Nikt ich nie zmusza, sami chcą. W Chinach też nikt nie zmusza, to po prostu przy tak dużych odległościach i skali przemysłu czasem jedyne rozsądne wyjście :-(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W bogatej Korei Południowej wcale nie lepiej: Praca w Korei Południowej. W korporacji jak w wojsku. 

Oni tam mają trochę inny stosunek do pracy i "firmy matki" jak my.

Co nie znaczy, że chciałbym tam pracować ;)

 

Edit

Mój dwutysięczny post :)


Pozdrawiam, Wojtek

Dążenie do bezpieczeństwa poprzez ograniczenie wolności powoduje utratę wolności bez uzyskania bezpieczeństwa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patrząc z naszego punktu widzenia, z pewnością można to nazwać "dziwne", ale dla wielu ludzi z tej fabryki to super sprawa, godziwe jak na chińskie warunki wynagrodzenie, niezły socjal i całkiem inny świat niż bieda na wsi. Szkoła, sport, mieszkanie, a warunki pracy w fabryce być może lepsze niż w niejednej naszej manufakturze (nie kojarzyć z zegarkami :) ).


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz raje nie uszczęśliwiajmy ludzi na siłę , czy to jest zdrowe czy nie, niech zdecydują sami.

Dla moich dziadków zdrowy był rosół w każdą niedzielę,

dla moich dzieci pizza siedem dni w tygodniu,

a mi polska wódka smakuje nie zmiennie ,

wolność Tomku w swoim domku ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz raje nie uszczęśliwiajmy ludzi na siłę , czy to jest zdrowe czy nie, niech zdecydują sami.

Dla moich dziadków zdrowy był rosół w każdą niedzielę,

dla moich dzieci pizza siedem dni w tygodniu,

a mi polska wódka smakuje nie zmiennie ,

wolność Tomku w swoim domku ;)

o i to jest zdrowe podejście :) szczególnie to przedostatnie zdanie :D 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W przeciwienstwie do wodki henka,o ile mieliscie okazje sprobowac te ich perfumy :-)


It's not Your music
It's not Your clothes
It's not Your favourite colour
It's Your watch that tells most about who You are!
---------------------------------------------------------

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W przeciwienstwie do wodki henka,o ile mieliscie okazje sprobowac te ich perfumy :-)

 

Ponoć odświeżają oddech  :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cały ubiegły tydzień byłem na wakacyjnym wyjeździe, włączyłem forum z nadzieją na kilkanaście nowych stron w tym temacie a tu zaledwie kilka postów :) 
 

Wakacyjny wyjazd zaowocował przymiarką czegoś podobnego do Vratislavii 

edZ1uwi.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cały ubiegły tydzień byłem na wakacyjnym wyjeździe, włączyłem forum z nadzieją na kilkanaście nowych stron w tym temacie a tu zaledwie kilka postów :) 

 

Wakacyjny wyjazd zaowocował przymiarką czegoś podobnego do Vratislavii 

edZ1uwi.jpg

 

Łe tam, jakas podróbka kłalitnej Vratislavii ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Łe tam, jakas podróbka kłalitnej Vratislavii ;)

 

Wiem wiem ale nawet widok tej podróby dał mi trochę radości i spokoju w oczekiwaniu na Vratislavie. Tutaj w kółko tylko nielimitka i nielimitka, to na pasku to na meshu, raz na plaży a raz w górach. 

 

Swoją drogą ktoś ma może pomysł gdzie można kupić bransoletę podobną do tej, która jest na tym Tudorze?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podobna jest w subie - ale pewnie trochę kosztuje... :D  :D  :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten tudor jakis slaby taki. I indeksy ma krzywo, z plastiku pewnie naklejane. Tarcze to chyba na xero robili. Okienko daty za male, dwie cyfry nie wejda. A bransolete taka mam w Casio. Nawet dobrze Vratislavy nie umieli skopiowac... :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakies wiesci z frontu? :)

Siedzimy w okopie,

chłop przy chłopie,

jemy chleb

a tu jeb. :D


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...jemy chleb z solą, a tu jak nie przyp...lą   :lol:


"Poprawna polszczyzna źródłem sukcesów w życiu prywatnym i zawodowym!"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo mialo byc 10 dni a tu dwa tygodnie minely i zadnych nowych wiesci :P


Instagram - Lug2Lug

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie cierpliwie czekajmy, a będzie nam dane;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miłego wypoczynku. :) Choć krótki. :(


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.