Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

QuadrifoglioVerde

PROJEKT BUDŻETOWEGO ZEGARKA FORUMOWEGO CHRONO ZA 432 ZŁ

Czy podoba Ci się pomysł projekt taniego kwarca ?  

460 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie oraz wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

Pożijim uwidim

Jedyne czego się obawiam, to tego, że porównując do malarstwa my podchodzimy do tematu jak Leonardo Da Vinci a Chińczyk jak Pan Ziutek, który maluje pokoje sąsiadom po robocie za 3 zł od 1 m kw. :-/

 

Ręcznie tego przeca malować nie będą. Wszystko rozbija się raczej o dobre skalibrowanie maszyny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do tej pory nie możemy nic zarzucić. Grafiki robione z dnia na dzień. Co do jakości to trzeba poczekać na sampla i będzie jasne, ale dobrze byłoby uwzględnić, że to zegarek za 400 zł, więc nasze oczekiwania powinny być do tego dostosowane.

 

Przy okazji, czy jest ostateczna wersja grafiki?


Omega Seamaster 300 M, Certina DS-1 Limited Edition, Atlantic Seahunter 7035, Casio G-Shock GW-9400-1ER

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje oczekiwania co do jakości zegarka za 400 zł nie są zbyt wygórowane - mam tylko nadzieję że zegarki w kiosku do 50 PLN ich jakością nie przebiją ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie nie rozumiem zapewnień o gotowości do zaakceptowania złej jakości. Pewnie - nie ma co wytworu za 400 pln oglądać pod mikroskopem, ale jeśli będą jakieś poważne niedoróbki zauważalne gołym okiem typu : rysy na tarczy, szpary pomiędzy elementami, wyraźne przesunięcia indeksów względem siebie - to ja np z zakupu zrezygnuję. Nie oczekuję tu jakości jak w zegarkach za kilka tysięcy, ale nie chcę wyrzucać pieniędzy w błoto. Bez względu na kwotę.


Seiko Aviator SNK809K2 modified ;p ;Sturmanskie Arctic 2623/0241181 ;Vodolaz; Seiko SKX007; Poljot Aviator Automatic; Simths PRS-27; Poljot De Luxe; Citizen VO10-6612H; Stowa Marine Automatic; Klubowy Zeno

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jasne! Chodzi tylko o to, żeby ktoś przypadkiem nie oglądał zegarka z lupą i miał pretensje, że jest przesunięcie 0,15 mm... ;)


Omega Seamaster 300 M, Certina DS-1 Limited Edition, Atlantic Seahunter 7035, Casio G-Shock GW-9400-1ER

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie nie rozumiem zapewnień o gotowości do zaakceptowania złej jakości. Pewnie - nie ma co wytworu za 400 pln oglądać pod mikroskopem, ale jeśli będą jakieś poważne niedoróbki zauważalne gołym okiem typu : rysy na tarczy, szpary pomiędzy elementami, wyraźne przesunięcia indeksów względem siebie - to ja np z zakupu zrezygnuję. Nie oczekuję tu jakości jak w zegarkach za kilka tysięcy, ale nie chcę wyrzucać pieniędzy w błoto. Bez względu na kwotę.

 

Jasna sprawa !! Po to właśnie będzie sampelek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest przecież na rynku dużo chronografów w cenie poniżej 400zł w bardzo przyzwoitej jakości - Casio, Lorus itp. Jeśli otrzymamy produkt w porównywalnej jakości to nie będzie do czego się przyczepić.

 

Czy producent/fabryka zostali już wybrani?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wpisałem się w coraz dłuższą kolejkę chętnych :D Projekt na plus. Możliwe, że nie doczytałem, ale jaki będzie pasek do zegarka?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wpisałem się w coraz dłuższą kolejkę chętnych :D Projekt na plus. Możliwe, że nie doczytałem, ale jaki będzie pasek do zegarka?

Nato.


Instagram - Lug2Lug

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego buczo85 nato :)


Pozdrawiam 
Marcin/kornel91 
 

Adriatica, Ball, Casio, Certina, Christopher Ward, Citizen, Deep Blue, Glycine, Hamilton, Longines, Nethuns, Orient Star, Oris, Phoibos, Zelos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To gra gitara :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

biorąc pod uwage jak robia parnisy czy maryny myslę ze nie ma sie co obawiać jakości

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko mi się podoba.

Tylko naprawdę dajcie te głupie numery limitacji.

Większość piszę, że jest im to obojętne jaki będą mieli numer. Tym bardziej. Jak komuś nie spasuje to się wymieni i innym Forumowiczem.

A są tacy co by chcieli mieś konkretny numer.


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

biorąc pod uwage jak robia parnisy czy maryny myslę ze nie ma sie co obawiać jakości

 

To ta sama fabryka? Czy to wypowiedź w stylu "VW Up! jest na pewno świetnej jakosci biorąc pod uwagę jak robią Mercedesy S-klasy" - w końcu to i to Niemcy. I nie rozumiem, dlaczego porównujemy nasz zegarek (który nie przekracza jeszcze cienkeij czerwonej linii w stosunku do Tudora) do wyrobów zegarkopodobnych, które cienką czerwoną linię już dawno przekroczyły?

 

I jeszcze pytanie tym razem do QV : koperta będzie profilowana? Uszy zaginane? Jakoś nie widać tego na zdjęciach, a to dość ciekawa sprawa.


Seiko Aviator SNK809K2 modified ;p ;Sturmanskie Arctic 2623/0241181 ;Vodolaz; Seiko SKX007; Poljot Aviator Automatic; Simths PRS-27; Poljot De Luxe; Citizen VO10-6612H; Stowa Marine Automatic; Klubowy Zeno

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Są też parnisy, które tej linii nie przekraczają, a - wnioskując z opinii Kolegów - trzymają poziom.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko mi się podoba.

Tylko naprawdę dajcie te głupie numery limitacji.

Większość piszę, że jest im to obojętne jaki będą mieli numer. Tym bardziej. Jak komuś nie spasuje to się wymieni i innym Forumowiczem.

A są tacy co by chcieli mieś konkretny numer.

 

Zgadzam się też bym chciał numer limitki.


Pozdrawiam 
Marcin/kornel91 
 

Adriatica, Ball, Casio, Certina, Christopher Ward, Citizen, Deep Blue, Glycine, Hamilton, Longines, Nethuns, Orient Star, Oris, Phoibos, Zelos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

QV - jaki jest terminarz tego projektu na chwilę obecną? W sensie kiedy można się spodziewać sampla, zbiórki zaliczek, ostatecznych poprawek, i gotowych zegarków do dystrybucji?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko mi się podoba.

Tylko naprawdę dajcie te głupie numery limitacji.

Większość piszę, że jest im to obojętne jaki będą mieli numer. Tym bardziej. Jak komuś nie spasuje to się wymieni i innym Forumowiczem.

A są tacy co by chcieli mieś konkretny numer.

 

 

Też się pod tym podpisuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

QV wybacz ale takie moje przemyślania na szybko.

1. Co do zegarka to sekunda jednak nie ta długa - dobrze ktoś zauważył że jak nie będzie trafiać w indeksy to krótsza mniej będzie razić.

Okno daty bez ramki.

Uszy - się nie wypowiem ale 22mm mnie nie "razi"

2. Pewnie rozważasz jeszcze mimo wszystko te numerki. Mogą one przekonać tych co by chcieli a się wahają. Widzę że jest 112 zadeklarowanych chętnych a przy wpłatach jeszcze pewnie parę osób się rozmyśli. Tym sposobem może skusi się jeszcze kilka osób .

Gdybyś jednak skłonił się ku numeracji to najłatwiej i sprawiedliwie (IMO) jak nr 1 i 150 zabierzesz lub rozdasz wg uznania a reszta na hasło zapisy od godz.... do godz....

Ci co im zależy to złapią co chcą a pozostali dostaną numery które pozostaną.

Jeśli numerki będą na deklu to w ramach gwarancji możesz oddać dekiel z numerkiem z zaznaczeniem że wymiana i ewentualna utrata wodoszczelności na własne ryzyko.

To taka moja sugestia choć ja pogodziłem się z brakiem numeracji :P:D

Edit

Jeszcze jedno. Jeśli projekt dekla jest już zbliżony do finalnego to może też dodaj go na pierwszą stronę - proszę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

QV wybacz ale takie moje przemyślania na szybko.

1. Co do zegarka to sekunda jednak nie ta długa - dobrze ktoś zauważył że jak nie będzie trafiać w indeksy to krótsza mniej będzie razić.

 

Ci, którzy mają jakieś fobie, obsesje - zapomnieliście o jednym:

to jest zegarek ze stoperem!!!

zróbcie sobie, bez stopera, bez sekundnika a nawet bez wskazówek i indeksów, wtedy nic Was nie powinno razić!

w zegarkach kwarcowych za 4k i więcej, potrafi nie trafiać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra będzie limitacja i numerki....na Waszą prośbę mimo że ja jestem przeciwko, ale proszę mi teraz nie pisać maili z rezerwacjami numerków ani nie zaśmiecać tego wątku.

 

Wybór numerków nastąpi w oddzielnym temacie który uruchomimy we WTOREK o godz 20:00.

 

Dobrej nocy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

Ci, którzy mają jakieś fobie, obsesje - zapomnieliście o jednym:

to jest zegarek ze stoperem!!!

zróbcie sobie, bez stopera, bez sekundnika a nawet bez wskazówek i indeksów, wtedy nic Was nie powinno razić!

w zegarkach kwarcowych za 4k i więcej, potrafi nie trafiać

Kto mówi o jakiś fobiach czy obsesjach?

Normalne że nie będzie trafiać, a że będzie to mniej widoczne jak wskazówka sekundowa będzie krótsza i nie będzie wchodzić między indeksy to każdy powinien wiedzieć.

Chyba że Ty masz inne zdanie - bo nie rozumie?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nawet na wizualizacji na pierwszej stronie sekundnik nie trafia w indeks:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bo nie rozumie?

 

Chyba nie rozumiem :)

 

P.S. Dajmy spokój z przydziałem numerków. Zegarka jeszcze nie ma w realu, a już niektórzy robią popelinę. Co z tego, że ktoś nie będzie miał na dekielku wygrawerowanego ulubionego numeru seryjnego? Co jest ważniejsze - zegarek, czy numerek????


LOGO12 (Kopiowanie).png  KMZiZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.