Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

QuadrifoglioVerde

PROJEKT BUDŻETOWEGO ZEGARKA FORUMOWEGO CHRONO ZA 432 ZŁ

Czy podoba Ci się pomysł projekt taniego kwarca ?  

460 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie oraz wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

A jakie jest drugie rozwiązanie? :ph34r:

 

....że sam zapłacę za tego sampla...tyle że to dla mnie dodatkowe koszty...no ale liczę na Wasze zrozumienie ;-)

 

Można także bez sampla ostatecznego....po prostu zaufać...

 

Są też fabryki które oferują tylko sampla koperty....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Według mnie, rozsyłaj maila do wszystkich, którzy zamówili, że trzeba złożyć się na sampla.

 

Po pierwsze, projekt ruszy, a przecież wszystkim na tym zależy - 40 dni na realizację sampla, czyli mamy go u siebie pod koniec lipca, w sierpniu robimy ewentualne poprawki i na Gwiazdkę mamy prezent :)

 

Po drugie, będziemy wiedzieli, ile zegarków faktycznie jest już sprzedanych - wpłata, nawet drobna, zweryfikuje chęci Kolegów.


Omega Seamaster 300 M, Certina DS-1 Limited Edition, Atlantic Seahunter 7035, Casio G-Shock GW-9400-1ER

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IMO nie ma wyboru.

Trzeba się złożyć.

Jedyny minus takiego rozwiązania to to, że jak będzie qpa to kasa poszła w błoto :(


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

....że sam zapłacę za tego sampla...tyle że to dla mnie dodatkowe koszty...no ale liczę na Wasze zrozumienie ;-)

 

Można także bez sampla ostatecznego....po prostu zaufać...

 

Są też fabryki które oferują tylko sampla koperty....

 

Nadstaw czapkę, obleć po forum. Powinno się uzbierać B)

 

A tak na serio, na początku chyba była mowa, że będzie zrzuta na sampka? Co prawda miał chyba wejść później w cenę ostateczną, ale bez przesady...


www.katatime.pl 

www.toskania.org.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedyny minus takiego rozwiązania to to, że jak będzie qpa to kasa poszła w błoto :(

 

Jeśli nie chce się ponieść ryzyka, na poziomie dwóch piw, to trzeba kupić gotowy zegarek w stacjonarnym sklepie...


Omega Seamaster 300 M, Certina DS-1 Limited Edition, Atlantic Seahunter 7035, Casio G-Shock GW-9400-1ER

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IMO nie ma wyboru.

Trzeba się złożyć.

Jedyny minus takiego rozwiązania to to, że jak będzie qpa to kasa poszła w błoto :(

 

Niestety TAK. Ale wtedy nie wtopimy 400zl tylko po 12zl a to chyba da się przeżyć :-) . Fabryka która oferują taka usługę robi zegarki modowe które można spotkać w większości galerii handlowych...ale oczywiscie nie zdradzę jakie. Fabryka ma certyfikaty i jest sprawdzona...kupa raczej nie będzie ale też ciężko ocenić bo nasz projekt jest specyficzny. Nie wiem jak ich obecna jakość produkcji przełoży się na wykonanie akurat naszego zegarka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie chce się ponieść ryzyka, na poziomie dwóch piw, to trzeba kupić gotowy zegarek w stacjonarnym sklepie...

 

Nie chcę być złośliwy bardziej niż zazwyczaj jestem, ale są osoby, dla których 12 zł to 4 piwa albo 6 bochenków chleba. I zaręczam Ci, że takie osoby też są na forum i też się interesują zegarkami.


www.katatime.pl 

www.toskania.org.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No a jeśli np wyjdzie kupa to jest możliwość zamówić zegarek w inne fabryce ???

mamy jeszcze jakaś alternatywę

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę być złośliwy bardziej niż zazwyczaj jestem, ale są osoby, dla których 12 zł to 4 piwa albo 6 bochenków chleba. I zaręczam Ci, że takie osoby też są na forum i też się interesują zegarkami.

 

Jasne. Natomiast, nie zapominajmy, że to wspólny projekt zapisanych osób, a nie tylko QV, więc obciążanie go kosztami sampla z uzasadnieniem, że ryzyko na poziomie 12 zł jest za duże uważam za nie fair.


Omega Seamaster 300 M, Certina DS-1 Limited Edition, Atlantic Seahunter 7035, Casio G-Shock GW-9400-1ER

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No a jeśli np wyjdzie kupa to jest możliwość zamówić zegarek w inne fabryce ???

mamy jeszcze jakaś alternatywę

 

Pozdrawiam

 

No właśnie po to jest to rozwiązanie. Jesli sampel nas nie zadowoli to wtedy szukamy innego dostawcy....nie jesteśmy zobowiązani do zakupu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IMO nie ma wyboru.

Trzeba się złożyć....

Nie umiecie czytać?

 

 

...Jedyny minus takiego rozwiązania to to, że jak będzie qpa to kasa poszła w błoto :(

Chodziło mi o to, że jak wyjdzie qpa to trzeba będzie zamówić sampla u kogoś innego.

Ale skoro QV napisał, że robią zegarki modowe, pewnie dla Fossil, Diesel to będzie OK.


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ KamilZlg

 

No i tu się z Tobą zgodzę :)


www.katatime.pl 

www.toskania.org.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sampla zamówić trzeba. Bez względu na to, dla kogo zegarki robi nasz ewentualny wykonawca. Z tego powodu, że żadna wizualizacja nie odda stanu faktycznego. Dopiero w realu będzie widać, co naprawdę mamy mieć, co jeszcze do poprawki a co już jest ok.


www.katatime.pl 

www.toskania.org.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma co trzepać piany.

QV wysyłaj na maile nr konta z jakimś terminem wpłaty.

Szkoda tracić czas. 40 dni na sampla zacznie szybciej płynąć. ;)


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sampla zamówić trzeba. Bez względu na to, dla kogo zegarki robi nasz ewentualny wykonawca. Z tego powodu, że żadna wizualizacja nie odda stanu faktycznego. Dopiero w realu będzie widać, co naprawdę mamy mieć, co jeszcze do poprawki a co już jest ok.

 

+1

 

No to jak będzie QV? Uważam, że to świetna okazja, aby sprawdzić, jak będzie wyglądała współpraca przez maile.


Omega Seamaster 300 M, Certina DS-1 Limited Edition, Atlantic Seahunter 7035, Casio G-Shock GW-9400-1ER

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z jednej strony przydałby się taki prototyp, ale mam też spore wątpliwości.

 

1. Fabryka jest już ustalona? Jak wygląda kwestia wykonania sampla w innych fabrykach?

2. Wcześniej była mowa o pokazaniu portfolio czy gotowego zegarka z jakiejś fabryki. Masz już takie coś?

3. Sampel samplem, ale potrzebny jest wcześniej projekt techniczny. Kto go wykona?

4. Od początku była mowa o 300 zegarkach, w tym 150 dla forum po atrakcyjnej cenie. Czemu forumowicze mają pokrywać całość kosztów sampla w takim układzie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest jeszcze jedno pytanie:

Co zrobimy jak sampel okaże się "kupą"?

będziemy szukać innej fabryki i robić kolejną składkę?

Tak można w nieskończoność.

(nie chodzi mi o 12 zł,)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja tak sobie pozwolę zaproponować rozwiązanie takie a'propos "sampla" - a może ktoś prywatnie chce zaryzykować i sfinansować zakup tego sampla - przecież (jak rozumiem) będzie to w pełni sprawny i działający zegarek który będzie więcej niż niepowtarzalny?

 

Jest też rozwiązanie drugie - zrzuta na sampla tak jak Koledzy proponują (czyli po 12zł od osoby) a następnie, po zakończeniu projektu, sprzedaż zegarka na forum - tutaj mnożna by było zorganizować jakąś aukcję, czy coś - środki z aukcji można było by podzielić pomiędzy wpłacającymi (co pozwoliło by na zwrot części wpłaty), bądź można by było przekazać je na jakiś cel charytatywny.

 

Jeśli by przyjąć że kasa ze sprzedaży zegarka została by przeznaczona na cele charytatywne to wtedy (po wcześniejszym określeniu takiego celu) można by zastosować zasadę wpłaty "co łaska"

Co Wy na to ?

 

Pozdrawiam

Piotrek


:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z jednej strony przydałby się taki prototyp, ale mam też spore wątpliwości.

 

1. Fabryka jest już ustalona? Jak wygląda kwestia wykonania sampla w innych fabrykach?

2. Wcześniej była mowa o pokazaniu portfolio czy gotowego zegarka z jakiejś fabryki. Masz już takie coś?

3. Sampel samplem, ale potrzebny jest wcześniej projekt techniczny. Kto go wykona?

4. Od początku była mowa o 300 zegarkach, w tym 150 dla forum po atrakcyjnej cenie. Czemu forumowicze mają pokrywać całość kosztów sampla w takim układzie?

 

1. Są wytypowane 3 fabryki o najlepszych warunkach, cenie i certyfikatach...żeby było jasne takich fabryk w Chinach jest setki !! a nie 1-5.

Wszystko weryfikuje konkretny sampel. Bo fabryki te w wiekszosci produkują zegarki ktore stylistycznie są tak brzydkie że nawet ciezko oceniać jakość po nich. Produkcją dla znanych marek się nie chwalą z wiadomych wzgledow.

2. projekt techniczny jak napisalem robi chinska fabryka ale po wplacie !!! albo zaliczki na produkcje albo wplaty za sampel. nikt nie wykonuje projektu techniocznego przed wplatą za friko. Chinczycy to nie frajerzy.

3. Gdyby nie te moje kolejne 150sztuk to ten projekt by wogole nie powstal. Albo zegarek kosztowal by dla Was 2 razy tyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dubel


Omega Speedmaster 105.002, Rolex GMT 1675, Zenith El Primero A384, Tag Heuer Monaco cal12, Heuer Montreal cal12, Breitling Long Playing, Certina Chronolympic cal234, Zenith Defy Subsea 600mt, Breitling Chronomatic... parę, ...i sam nie wiem kiedy to się skończy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra róbmy tego sampla bo faktycznie szkoda czasu.

Pomysł z późniejszą sprzedażą i przekazaniem pieniędzy na cele charytatywne mi się spodobał :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3. Gdyby nie te moje kolejne 150sztuk to ten projekt by wogole nie powstal. Albo zegarek kosztowal by dla Was 2 razy tyle.

Nie chce byc zlosliwy ale vice versa. Gdyby nie forumowicze to ten projekt w ogole by nie powstal, albo zegarek sygnowany Twoja marka kosztowalby Cie 2 razy tyle.

W kazdym razie zgadzam sie, ze zrzutka na sampla powinna byc, przynajmniej w 50% ze strony forumowiczow.


Instagram - Lug2Lug

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

3. Gdyby nie te moje kolejne 150sztuk to ten projekt by wogole nie powstal. Albo zegarek kosztowal by dla Was 2 razy tyle.

 

Może by jeszcze zwiększyć limitacje? Nie ukrywam, że spóźniłem się z zapisami i teraz czekam aż rozwiąże się sprawa z listą rezerwowych... Wiem, że kilkanaście osób też się nie załapało.

 

Jeżeli to nie wchodzi w rachubę to dowiemy się czy będzie stworzona lista rezerwowych? i kiedy dowiemy się czy wszystkie osoby potwierdziły zakup? (jeżeli przeoczyłem tą informację to z góry przepraszam)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem za zrzutką. Lepiej nie ryzykować bez sampla.

A czy sampel jest w pełni funkcjonalny czy np. bez werku? Pomysł ze sprzedażą i działaniem charytatywnym mi się bardzo podoba. Jest trochę miejsc gdzie można by to "upchnąć" (chociażby WOŚP, akcje Caritas, czy różne okazjonalne wydarzenia fundacji znanych telewizji ;) ). Być może przysporzy to też forum popularności :D

 

A tak przy okazji - wszystkiego naj z okazji Dnia Dziecka :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.