Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

QuadrifoglioVerde

PROJEKT BUDŻETOWEGO ZEGARKA FORUMOWEGO CHRONO ZA 432 ZŁ

Czy podoba Ci się pomysł projekt taniego kwarca ?  

460 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie oraz wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

Nowe indeksy są fajne. Nie wiem co prawda, które fajniejsze - te nowe, czy poprzednie. Ale gdyby dało radę zamiast prostej pochyłości dać wyoblenie (kawałek z dolnego, lewego odcinka elipsy) ?

 

elipsa_kopia.jpg

 

Byle tylko nie popaść znów w jakieś niepotrzebne koszty...


www.katatime.pl 

www.toskania.org.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ja wiem? Przecież to raczej tribute?

 

indeks1.jpg

 

 

Ponadto 1,7 mm szerokości to sporo. Może w takim razie jakiś żłobienie przez środek? Lub trochę zwęzić?

Natomiast pomysł z podniesieniem do 0,7 fajny.


www.katatime.pl 

www.toskania.org.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żłobienie może nie wyjść centralnie ( widziałem sample tarcz różnych, wiem że to można popsuć ). Poza tym jak już żłobienie to można od razu wypełnić lumą. Generalnie w starszych zegarkach luma nie znajduje się w indeksach ale poza nimi. Jest jak jest, każdy nowy wymyślny kształt = wzrost ryzyka skopania roboty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To prawda :)

Ale to 1,7 mm szerokości - może warto trochę odchudzić?


www.katatime.pl 

www.toskania.org.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To prawda :)

Ale to 1,7 mm szerokości - może warto trochę odchudzić?

 

Taki rozmiar ustalił fabrykant na podstawie proporcji różnych elementów. Ja tego nie ustalałem. Skoro na grafice nie wygląda źle to w realu także nie powinno.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żłobione przez środek wyglądały by mega super. Ale skoro może nie wyjść, to darujmy sobię. Wysokość jest super, wiadomo, im bardziej 3d tym lepiej. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coraz częściej pojawiają się w tym temacie teksty o zmianie czegoś, żeby ułatwić wykonawcy, że boimy się, żeby nie zepsuli... Koledzy - spokojnie :) Dajmy im szansę, proof wszystko wyjaśni :) Nie taki Chińczyk niedokładny, jak go malują :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniem, indeksy minutowe powinny byc szerokie tak jak wskazówka minutowa. Ale jak zrobicie tak będzie.Ale przyjmę wszystko, bo projekt zacny :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przebiłem się na szybko posty po urlopie. Trochę się uzbierało. Większość decyzji i tak już podjęto, ale swoje 3 grosze i tak wtrącę - nie lubię NATO, i szara tarcza (co do odcieni to zostawiam to wam, bo ja rozróżniam 16 kolorów ;) ).

 

Co do indeksów, tak jak pisał Chorwat - po to jest sampel, żeby zobaczyć co są w stanie popsuć. Nie zmieniajmy teraz projektu. Co do lumy, to jak rozumiem (bo nie jestem pewien czy nadążam) na wskazówkach nie będzie, to po co na indeksach? Chyba się pogubiłem w temacie trochę...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@sfrog

Pierwotnie luma miała być na wskazówkach i indeksach. Obecnie będzie tylko na wskazówkach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na wskazówkach będzie luma, tego się raczej zepsuć nie da no chyba, że ktoś naprawdę chce :)

Gdyby nie miało być lumy a wskazówkach to po co na indeksach?! A odwrotnie może być i ma to sens.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zegarków z lumą tylko na wskazówkach jest cała masa w tym wiele bardzo drogich więc to nie jest tak, że robimy ułomny zegarek.

To co widzicie na ostatniej grafice to ostateczna wersja. Została ona zatwierdzona, pod koniec przyszłego tygodnia powstanie grafika 3D a potem już sampelek. Najpierw mają nam wysyłać zdjęcia poszczególnych elementów, tarczy, koperty, indeksów, wskazówek przed montażem w całość.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

QV jeżeli na chwilę obecną ostatnia grafika jest taka jak ma być sampel to proszę daj ją również na pierwszą stronę wątku. To ułatwia obserwowanie tematu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co z sygnowaniem koronki? Z tego co pamiętam to miało być na niej wygrawerowane logo Vratislavia. Na ostatniej grafice już tego nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co z sygnowaniem koronki? Z tego co pamiętam to miało być na niej wygrawerowane logo Vratislavia. Na ostatniej grafice już tego nie ma.

 

Odpuściłem, zostawmy takie fanaberie na droższe zegarki. Nie jestem jeszcze pewien ostatecznego kształtu logo, więc nie chcę go umieszczać.

 

Grafika na 1-stronie tematu zaktualizowana, dzięki RK7000 ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dwie rzeczy mnie jeszcze "natchnęły":

1) na wizualizacji sekundnik zasłania miejsce, gdzie powinna być literka 'E' w słowie "CONCEPTUM". Biorąc pod uwagę liczbę literówek, czy możemy być pewni, że tam jest 'E' a nie np. 'I' :D

2) druga rzecz dotyczy indeksów z lumą. Przydałby się chociaż punkcik odniesienia na 12 z lumą, bo akurat mi się dość często zdarza sprawdzać godzinę w nocy/po ciemku. Ale to szczegół bardziej funkcjonalny niż estetyczny. Takie moje 3 grosze.

3) koronki szkoda, ale z drugiej strony trochę przebajerowanie by mogło wyjść ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2) druga rzecz dotyczy indeksów z lumą. Przydałby się chociaż punkcik odniesienia na 12 z lumą, bo akurat mi się dość często zdarza sprawdzać godzinę w nocy/po ciemku. Ale to szczegół bardziej funkcjonalny niż estetyczny. Takie moje 3 grosze.

 

Słuszna uwaga!


Omega Seamaster 300 M, Certina DS-1 Limited Edition, Atlantic Seahunter 7035, Casio G-Shock GW-9400-1ER

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Luma na "12" jak najbardziej ZA.

A może łatwiej zrobić świecący trójkąt na bezelu? Byłby punkt odniesienia na 12 a indeksy zostały by jednakowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może łatwiej zrobić świecący trójkąt na bezelu? Byłby punkt odniesienia na 12 a indeksy zostały by jednakowe.

To chyba kiepski pomysł, bo taki trójkąt jednoznacznie (przynajmniej mi) kojarzy się z diverem, a ten zegarek taki nie jest.


Omega Seamaster 300 M, Certina DS-1 Limited Edition, Atlantic Seahunter 7035, Casio G-Shock GW-9400-1ER

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To chyba kiepski pomysł, bo taki trójkąt jednoznacznie (przynajmniej mi) kojarzy się z diverem, a ten zegarek taki nie jest.

Zgadzam się, na bezelu słabo. Poza tym na bezelu luma będzie narażona na czynniki zewnętrzne (np. dzieci będą dłubać kredkami, co wbrew obiegowej opinii nie jest aż tak bardzo nieprawdopodobne :blink:  ) i luma się może uszkodzić/usunąć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może łatwiej zrobić świecący trójkąt na bezelu? Byłby punkt odniesienia na 12 a indeksy zostały by jednakowe.

 

A na cholerę Ci "świecący" trójkąt na nieruchomym bezelu? To ma być jakaś wskazówka dla średnio inteligentnych gdzie jest godzina 12-ta?


:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Daito  :D 

Projekt na obecnym etapie/ z pierwszej strony/ świetny ,a tu coraz więcej głupich pomysłów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A na cholerę Ci "świecący" trójkąt na nieruchomym bezelu? To ma być jakaś wskazówka dla średnio inteligentnych gdzie jest godzina 12-ta?

 

Myślę, że trochę przesadzasz z formą wypowiedzi...


Omega Seamaster 300 M, Certina DS-1 Limited Edition, Atlantic Seahunter 7035, Casio G-Shock GW-9400-1ER

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.