Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

QuadrifoglioVerde

PROJEKT BUDŻETOWEGO ZEGARKA FORUMOWEGO CHRONO ZA 432 ZŁ

Czy podoba Ci się pomysł projekt taniego kwarca ?  

460 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie oraz wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

przykład Atlantica - koperta 41x43mm, ucho u góry ma 4,5mm długości...pasek rally -  moim zdaniem 4mm

 

q9py.jpg

nvq7.jpg


Omega Speedmaster 105.002, Rolex GMT 1675, Zenith El Primero A384, Tag Heuer Monaco cal12, Heuer Montreal cal12, Breitling Long Playing, Certina Chronolympic cal234, Zenith Defy Subsea 600mt, Breitling Chronomatic... parę, ...i sam nie wiem kiedy to się skończy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sens projektu to vintage'owe chrono. Nie ma w nim miejsca na solidne "kajdany" czy PAMowate pachy. Po tool watche i divery zapraszamy do innej bajki :-)

 

Paskowi zwolennicy niech wezmą pod uwagę dolną krawędź koperty na styku z deklem. W wielu zegarkach (chociażby Seamaster 300M) pomimo odległości 3-4 mm teleskopu od koperty nie da się włożyć nieoryginalnej gumy czy grubszego paska przez rant koperty/dekla. Dlatego w niektórych zegarkach rant koperty jest zfazowany (zeszlofowany 3-4 mm po skosie) na jakieś 3/4 rozstawu uszu.

 

Rant koperty jest zeszlifowany w centrum nie po to aby dało się założyć pasek ale po to aby przy zginaniu go nie ocierał o ostrą krawędź koperty i tym samym nie niszczył się...czytaj po jakimś czasie przetarł i w efekcie nastąpiła by zguba zegarka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to co jednak 4mm ??? Jak ktoś ma zegarki o podobnych kopertach to niech weźmie miarkę i sprawdzi jaką długość mają uszy  ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj juz nie mam mocy ale jutro po południu to zwymiaruje dokladnie - wypne pasek i rozrysuje


Omega Speedmaster 105.002, Rolex GMT 1675, Zenith El Primero A384, Tag Heuer Monaco cal12, Heuer Montreal cal12, Breitling Long Playing, Certina Chronolympic cal234, Zenith Defy Subsea 600mt, Breitling Chronomatic... parę, ...i sam nie wiem kiedy to się skończy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj juz nie mam mocy ale jutro po południu to zwymiaruje dokladnie - wypne pasek i rozrysuje

 

Super :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

plus minus 0,5mm ..po 2 lampkach wina :D

 

v1dr.jpg


Omega Speedmaster 105.002, Rolex GMT 1675, Zenith El Primero A384, Tag Heuer Monaco cal12, Heuer Montreal cal12, Breitling Long Playing, Certina Chronolympic cal234, Zenith Defy Subsea 600mt, Breitling Chronomatic... parę, ...i sam nie wiem kiedy to się skończy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli żydowskim targiem 3,5 ?  ;)


www.katatime.pl 

www.toskania.org.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli żydowskim targiem 3,5 ?  ;)

Przepraszam, ale przez moją polonistkę z liceum (serdecznie Panią pozdrawiam) mam skrzywienie dot. poprawności związków frazeologicznych: nie żydowskim a krakowskim targiem - http://pl.wiktionary.org/wiki/krakowski_targ. Przepraszam za off topic ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sfrog ja się tam z Tobą targować nie będę  :D


www.katatime.pl 

www.toskania.org.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy dobrym pomysłem byłoby założenie mesha do niego? Myślę, że wyglądałby fajnie. Czy mesh by się zmieścił do tych wymiarów? Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cztery milimetry to nie będzie jakaś tragedia, nie powstanie dziura bez dna :)

A zawsze lepiej mieć alternatywę, niż nie mieć.

Założenia, że ma być tylko na nato, lub cienki pasek, że coś tam nie pasuje są zgubne.

Każdy będzie miał prawo założyć, co mu się podoba i nie widzę powodu do niepotrzebnego ograniczania.

Nie róbmy scen, że 4 mm to będzie przepaść...

Uwierzcie, że teoria na styk w praktyce często jest nie potwierdzana ;)

Także cztery milimetry w/g mnie będzie OK :)


ALAMO napisał - każdy ma prywatne, wrodzone prawo do bycia idiotą...może o to prawo walczyć, do swej idiociej śmierci...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tez mi sie wydaje ze 4 będzie ok


Omega Speedmaster 105.002, Rolex GMT 1675, Zenith El Primero A384, Tag Heuer Monaco cal12, Heuer Montreal cal12, Breitling Long Playing, Certina Chronolympic cal234, Zenith Defy Subsea 600mt, Breitling Chronomatic... parę, ...i sam nie wiem kiedy to się skończy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobra dostałem poprawione rysunki tech. gdzie jest już 4mm oraz dziurka bliżej krańca ucha. Wkleję Wam do porównania jak było przedtem a jak jest teraz za chwil kilka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę dużo tych chwil  ;)


life is brutal and full of zasadzkas and sometimes kopas w dupas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę dużo tych chwil  ;)

 

Odechciało mi się. trochę za dużo zachodu bo musiałbym wyciąć najpierw z pdf. Generalnie projekt został zaakceptowany i dałem zielone światło do produkcji. Pozostaje cierpliwie czekać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Generalnie projekt został zaakceptowany i dałem zielone światło do produkcji. Pozostaje cierpliwie czekać.

No i dobrze... :)


:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... projekt został zaakceptowany i dałem zielone światło do produkcji. Pozostaje cierpliwie czekać.

Czy dobrze rozumiem, że będą produkować już zegarki?

Czyli za około miesiąc już będą?


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najpierw sampelek. Obstawiam, ze zegarki zobaczymy wiosna/latem 2014 :)


Instagram - Lug2Lug

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A miałem nadzieję.

Nic. Trzeba się uzbroić w cierpliwość.


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tak sobie naiwnie zapytam... :) Jest szansa że projekt zostanie zamknięty w tym roku? Czy raczej nikłe są tego nadzieje?

 

:)


:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tak sobie naiwnie zapytam... :) Jest szansa że projekt zostanie zamknięty w tym roku? Czy raczej nikłe są tego nadzieje?

 

:)

 

Zawsze jest szansa.... Ciężko powiedzieć na tym etapie. Dużo powie nam Sampel...czy będzie coś do poprawki czy nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.