Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

QuadrifoglioVerde

PROJEKT BUDŻETOWEGO ZEGARKA FORUMOWEGO CHRONO ZA 432 ZŁ

Czy podoba Ci się pomysł projekt taniego kwarca ?  

460 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie oraz wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

B


Strela Chronograph, Casio DW-5600E, Stowa Flieger LE, Atlantic Worldmaster, Schamburg Conceptum, Omega Seamaster

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma co przedłużać dyskusji na ten temat, bo już czasu było sporo, a zdecydowana wiekszość jest za B :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Większość to chyba 76 głosów. :P  :lol:


"Poprawna polszczyzna źródłem sukcesów w życiu prywatnym i zawodowym!"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czegoś nie rozumiem. W projekcie indeks pod datą był mniejszy. Chinolce godzili się robić taki projekt, za taką cenę więc teraz niech się wyginają i strugają jeden indeks mniejszy!

Wiem, że moje zdanie nic tu raczej nie zmieni natomiast opcja z jednym indeksem mniejszym jest najlepsza. Na projekcie 3D także mogliśmy oglądać takie rozwiązanie. Od biedy wszystkie indeksy mogą zostać takie same, ale sam czasomierz straci swój urok z tego powodu.


life is brutal and full of zasadzkas and sometimes kopas w dupas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No chyba Japonia nam nie robi projektu? <_<


life is brutal and full of zasadzkas and sometimes kopas w dupas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czegoś nie rozumiem. W projekcie indeks pod datą był mniejszy. Chinolce godzili się robić taki projekt, za taką cenę więc teraz niech się wyginają i strugają jeden indeks mniejszy!

Wiem, że moje zdanie nic tu raczej nie zmieni natomiast opcja z jednym indeksem mniejszym jest najlepsza. Na projekcie 3D także mogliśmy oglądać takie rozwiązanie. Od biedy wszystkie indeksy mogą zostać takie same, ale sam czasomierz straci swój urok z tego powodu.

 

Nie rozumiesz o co chodzi. Proponuję poczytać kilka ostatnich stron, wtedy wszystko Ci się rozjaśni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

popek2121:

 

akurat mechanizm będzie japoński a zegarek robią Chińczycy!!!

 

chyba, że "chinolce" dla "polaczka"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiesz o co chodzi. Proponuję poczytać kilka ostatnich stron, wtedy wszystko Ci się rozjaśni.

QV jeśli wypowiadam się na jakiś temat to zawsze po zapoznaniu się z treścią. Po prostu nie rozumiem czemu pierwsze głosy opowiedziane za pozostawieniem indeksu z 6 godziny mniejszym od reszty przekabacałeś na zupełną zmianę w stosunku do projektu. Mimo iż można było wcześniej zauważyć twoją aprobatę za mniejszą szóstką? Później pojawiły się problemy z kosztami. Dlatego prosiłem o wytłumaczenie sytuacji.

Ps. Mimo iż moje posty mogą budzić mieszane uczucia to proszę pamiętać, że zawsze traktuje innych z szacunkiem.

 


life is brutal and full of zasadzkas and sometimes kopas w dupas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

popek2121:

 

akurat mechanizm będzie japoński a zegarek robią Chińczycy!!!

 

chyba, że "chinolce" dla "polaczka"

to tak samo jak pepiczki ;) Bez spięć


life is brutal and full of zasadzkas and sometimes kopas w dupas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

QV jeśli wypowiadam się na jakiś temat to zawsze po zapoznaniu się z treścią. Po prostu nie rozumiem czemu pierwsze głosy opowiedziane za pozostawieniem indeksu z 6 godziny mniejszym od reszty przekabacałeś na zupełną zmianę w stosunku do projektu. Mimo iż można było wcześniej zauważyć twoją aprobatę za mniejszą szóstką? Później pojawiły się problemy z kosztami. Dlatego prosiłem o wytłumaczenie sytuacji.

Ps. Mimo iż moje posty mogą budzić mieszane uczucia to proszę pamiętać, że zawsze traktuje innych z szacunkiem.

 

 

No i muszę tłumaczyć indywidualnie ehhh. Naprawdę odpowiedzi na Twoje pytania są zawarte na kilku stronach wczesniej.

 

1. Nie mam nic przeciwko zmniejszonemu indeksowi na 6tej decyzję pozostawiłem Wam ( jedynie wygłaszałem swoje zdanie, że jak dla mnie może go nie być ale jest mi to obojętne )

2. Producent także nie ma nic przeciwko, zrobi bez jęczenia.

3. W między czasie okazało się, że tarcza się nieco zmniejszyła ( producent musiał ją zmneijszyć automatycznie bo dokonaliśmy korekt w samej kopercie i pewne zmiany w jednej części pociągają za sobą pewne konsekwencje w innych częściach ) i dotychczasowe dłuższe indeksy zaczęły dotykać podziałek liczników ( co nie wygląda dobrze i jest niezgodne z pierwotnym projektem ).

3. Z kosztami chodziło o to że mamy obecnie zrobioną formę na długie indeksy te które zamontowano na pierwszym samplu tarczy, był pomysł aby wywalić tą formę w ogóle do kosza i zrobić 2 nowe formy , nieco krótsze indeksy dla całej tarczy i jeszcze trochę krótszy dla 6tki. Z tym był problem!! Bo w cenie mamy 2 formy a tak mielibyśmy już 3.

3. Projekt B to projekt który zakłada wykorzystanie 2 form. Dotychczasowych indeksów +  zmniejszonych indeksów na 6tej, 3ciej i 9tej ( wszystkie 3 indeksy są tego samego skróconego rozmiaru !!! ) - przy okazji wyeliminowany zostaje problem stykających się indeksów na 3ciej i 9tej z podziałkami liczników.

 

ehhhh....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co do zegarka to jest to składak tak jak współczesne auta. Części pochodzą z Chin, Tajwanu, Japonii, HK no i projekt i pomysł z Polski :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki :) Czyli pozostaje B. No szkoda, ale jak już mówiłem mimo powszechnej opinii nadal okazuje się, że jeden głos nic nie znaczy :D Ja i tak czekam na zdjęcia pełnego sampla, bo tylko po nim będzie można ocenić estetykę zegarka. ;) 

QV nie denerwuj się, że musisz czasami tłumaczyć dla jednostek. Jak się okazuje praca z ludźmi to najcięższa praca :)


life is brutal and full of zasadzkas and sometimes kopas w dupas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A kto pozwala na " chinolce"? Nie,żebym był szczególnie poprawny politycznie ale chciałbym tutaj nie potykać się o idiotów. Miłośnicy zegarków czy ......


@rtur

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A kto pozwala na " chinolce"? Nie,żebym był szczególnie poprawny politycznie ale chciałbym tutaj nie potykać się o idiotów. Miłośnicy zegarków czy ......

Czyżbyś nie zawiązał sznurówek?


life is brutal and full of zasadzkas and sometimes kopas w dupas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie....proszę Was. Rozmawiamy tutaj o zegarku i tylko o nim.

Amen , i bez off topów! Czyli wersja B ma największe szanse-a co do szans - pod choinką raczej nie ma szans?


@rtur

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Amen , i bez off topów! Czyli wersja B ma największe szanse-a co do szans - pod choinką raczej nie ma szans?

 

Raczej nie :/ . Ale przy dobrym wietrze Styczeń-Luty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

uffff, nie zaglądałem przez sobotę i miałem co czytać :D Niech będzie B, byleby indeksy były równo. Co do okienka daty, to słuszna uwaga padła - czy się zmieszczą liczby dwucyfrowe? Bo za chwilę się okaże że okno daty większe zaburzy proporcje z indeksami, a chwilę później będziemy zmieniać wskazówki... ;) Wg projektu tarczy, okienko daty ma szerokość indeksu (mniej więcej bo jest niezwymiarowane) czyli okolo 1,7mm. Wg specyfikacji OS21 okienko daty winno miec 1,9mm. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.