Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

QuadrifoglioVerde

PROJEKT BUDŻETOWEGO ZEGARKA FORUMOWEGO CHRONO ZA 432 ZŁ

Czy podoba Ci się pomysł projekt taniego kwarca ?  

460 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie oraz wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

Mnie się opcja 3 podoba najbardziej


:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I ja na 3 :) Będzie to dobrze wyglądać jak w Tudorze  :)


Pozdrawiam 
Marcin/kornel91 
 

Adriatica, Ball, Casio, Certina, Christopher Ward, Citizen, Deep Blue, Glycine, Hamilton, Longines, Nethuns, Orient Star, Oris, Phoibos, Zelos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

opcja nr 3!


atlantic seahunter, certina ds spel, aerowatch les grandes classiques, steinhart marine black anchor, atlantic milano,  mondaine sport I date, cyma conquistador auto day date, hy moser, auguste reymond tytan, alpina startimer pilot, davosa argonautic ceramic lumis.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marcin dowiedz się proszę jaką długość mają wskazówki z sampla. Co z tego, że wybierzemy pasujący kształt jak okażą się za długie bądź za krótkie.


Kuba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marcin dowiedz się proszę jaką długość mają wskazówki z sampla. Co z tego, że wybierzemy pasujący kształt jak okażą się za długie bądź za krótkie.

już wysłałem zapytanie do producenta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

już wysłałem zapytanie do producenta.

Slusznie potrzebny jest jakis punkt do ktorego mozna porownac te wskazowki....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dopiero teraz mam chwilę by wyrazić swoje zdanie na temat zdjęć sampla i wyboru wskazówek.

 

W ramach podsumowania zbiorę w jednym poście niedociągnięcia do poprawienia i ostatnie wprowadzone korekty do projektu (proszę o sprostowanie ewentualnych niejasności):

- dekiel: nieprecyzyjnie wycentrowany grawer - mam nadzieję, że taka sytuacja w seryjnej produkcji nie będzie występować,

- indeksy: zgodnie z wolą większości indeksy będą miały taką wielkość jak w prototypie, z wyjątkiem indeksów na godzinie 3, 6 i 9. Dodatkowo piny mocujące mają zostać wykonane bardziej precyzyjnie co będzie skutkowanie brakiem krzywych indeksów,

- data: okno na datę będzie pozbawione ramki,

- wskazówki: zmniejszone zostaną wskazówki totalizatorów, natomiast wskazówkę godzinową, minutową i stopera możemy wybrać z opcji przedstawionych przez producenta (w mojej opinii długość jest istotniejsza niż niuanse w wyglądzie dlatego czekam na informację o wymiarach wskazówek w samplu by mieć punkt odniesienia),

- pasek: póki co najsłabszy element projektu (bazując na zdjęciu). Kiepsko wykonane otwory (wstawienie metalowych obręczy nie jest dobrym pomysłem), materiał wygląda na lichy, kolory są zbyt jaskrawe (być może to wina zdjęcia). Jeśli te spostrzeżenia się potwierdzą po organoleptycznej weryfikacji jakości to trudno - będzie dodatkowa zabawa z personalizacją zegarka poprzez wybór paska,

- szkło: czy informacje o wykonaniu AR po wewnętrznej stronie zostały potwierdzone?

 

Chyba niczego nie pominąłem. Najważniejsze, że całość robi bardzo pozytywne wrażenie!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

A co się stało z wcześniejszą propozycją?

brlv.jpg

 

No właśnie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wizualnie - opcja 3 ale to gdybanie bez wiedzy jaka jest długość wskazówek w samplu.

QV może zapytaj czy mogą zrobić ten wzór wskazówek w dowolnym rozmiarze?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dopiero teraz mam chwilę by wyrazić swoje zdanie na temat zdjęć sampla i wyboru wskazówek.

 

W ramach podsumowania zbiorę w jednym poście niedociągnięcia do poprawienia i ostatnie wprowadzone korekty do projektu (proszę o sprostowanie ewentualnych niejasności):

- dekiel: nieprecyzyjnie wycentrowany grawer - mam nadzieję, że taka sytuacja w seryjnej produkcji nie będzie występować,

- indeksy: zgodnie z wolą większości indeksy będą miały taką wielkość jak w prototypie, z wyjątkiem indeksów na godzinie 3, 6 i 9. Dodatkowo piny mocujące mają zostać wykonane bardziej precyzyjnie co będzie skutkowanie brakiem krzywych indeksów,

- data: okno na datę będzie pozbawione ramki,

- wskazówki: zmniejszone zostaną wskazówki totalizatorów, natomiast wskazówkę godzinową, minutową i stopera możemy wybrać z opcji przedstawionych przez producenta (w mojej opinii długość jest istotniejsza niż niuanse w wyglądzie dlatego czekam na informację o wymiarach wskazówek w samplu by mieć punkt odniesienia),

- pasek: póki co najsłabszy element projektu (bazując na zdjęciu). Kiepsko wykonane otwory (wstawienie metalowych obręczy nie jest dobrym pomysłem), materiał wygląda na lichy, kolory są zbyt jaskrawe (być może to wina zdjęcia). Jeśli te spostrzeżenia się potwierdzą po organoleptycznej weryfikacji jakości to trudno - będzie dodatkowa zabawa z personalizacją zegarka poprzez wybór paska,

- szkło: czy informacje o wykonaniu AR po wewnętrznej stronie zostały potwierdzone?

 

Chyba niczego nie pominąłem. Najważniejsze, że całość robi bardzo pozytywne wrażenie!

 

Okazało się , że dekielek jest jednak dobrze wykonany tylko poprzednie zdjęcie nie było na wprost i były błędy perspektywy.

To chyba najlepszy przykład na to że powinniśmy poczekać aż sampel trafi w moje ręce bo zdjęcia naprawdę przekłamują.

 

Oto jakie mi przesłali zdjęcie wykonane na wprost aparatem:

 

9ce9.jpg

 

Co do paska zgadzam się co do dziurek, zgłosiłem to i zobaczymy czy jest możliwa inna technika ich wykonania.

Natomiast nie zgadzam się, że materiał wygląda na lichy. Być może część z Was nie miała do czynienia z tego rodzaju materiałem ale został on wybrany przez forumowiczów ( jest on bardziej jakby to powiedzieć materiałowy, miękki i gruby, bardzo miły dla nadgarstka ) odrzuciliśmy propozycje cienkiego nylonowego NATO ( taki zwykle się spotyka ).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeden błąd się wkradł w napisie "Limited NO 1/150". Szkoda, że nie jest po polsku :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymiary zamontowanych w samplu wskazowek ponizej:

Kindly find below list the size for the actual assembled hands:

 

-hour hand: 8.5mm

-minute hand: 13mm

-big orange hand: 13mm

-small counter hand: 4.0mm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.