Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

QuadrifoglioVerde

PROJEKT BUDŻETOWEGO ZEGARKA FORUMOWEGO CHRONO ZA 432 ZŁ

Czy podoba Ci się pomysł projekt taniego kwarca ?  

460 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie oraz wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

Wskazówki totalizatorów są za grube i za długie.


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi sie, czy koronki stopera sie różnią?

To raczej odbicie światła ;)

 

QV ,jeśli pasek jest miękki to może być gruby mnie to nie przeszkadza.

Mam Doxe T-Graph czyli gruby zegar a do niej grube nato i jest OK


Mariusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie czy wy czytacie co ja piszę ? Zadajecie pytania a parę postów wyżej na nie już odpowiedziałem.

 

Wskazówki ( wszystkie !! ) będą zmienione !! Ci którzy brali aktywny udział w dyskusji wiedzą na jakie !!! Te co są tutaj są tylko po to aby sampel był funkcjonalny !!

 

Indeksy na 3ciej, 6tej i 9tej pojawią się skrócone. Ale nie zostały jeszcze wyprodukowane.

 

Pasek NATO zrobimy w specyfikacji ZULU . Bez przeplotu, dzięki temu pod deklem będzie przechodził tylko raz, i nie będzie koperta tak mocno odstawała od nadgarstka. Szkoda by było aby koperta mocno odstawała skoro postaraliśmy się o jej ergonomiczny kształt!

 

Pasek bez przeplotu:

 

zulu.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aby uświadomić Wam problem z odstawaniem zegarka gdy grube NATO przechodzi 2 razy pod deklem, wygląda to tak:

zzyk.jpg
qhhs.jpg

 

 

Nielimitowany z trapezami, wersja ostateczna wyglądała by tak:

hu0s.jpg
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nielimitka bardzo fajna ,ale jednak forumowiec ma większą moc :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyglada o wiele drozej niz w rzeczywistosci! Heh :)

 

Limitka jest super.

A moze parciak dzielony, zakladany normalnie na telekopy, jak klasyczny pasek?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taki urok Nato, z pojedyńczym przełożeniem nie będzie dużo lepiej (i zegarek będzie słabiej zabezpieczony).

Moim zdaniem nie pozostaje wam nic innego jak tradycyjne mocowanie na teleskopy!

 

A co do MOCY! Nielimitowany, ma jednak lepszy pasek, który bardziej pasuje do tego tupu zegarków. Mówiąc wprost, to nato jest takie trochę wiejskie i ujmuje skądinąd ładnemu zegarkowi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurczę, na tym zdjęciu też to nato tak sobie mi się widzi. Nie wiem dlaczego ale kojarzy mi się z workami na ziemniaki, czasami sa rozbione z takiego podobnego materiału ( taki z lekkim połyskiem :) ).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pasek dzielony, zakładany na teleskopy i będzie super

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmiany paska jak najbardziej uzasadnione. Bo teraz nie wygląda to dobrze. Jestem za. Całość wygląda OK. Myślę, że z docelowymi indeksami i wskazówkami dopiero będzie moc :D

 

Teraz to tylko mogę z całą stanowczością mogę powiedzieć, że podoba mi się koperta i kolory :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nielimitowany z trapezami, wersja ostateczna wyglądała by tak:

hu0s.jpg

 

 

Zdecydowanie bez trapezów, czarny kolor jest zbyt mocnym akcentem i moim zdaniem zabije tarczę.

Okrągłe totalizatory fajnie podkreślą szlif na srebrnej tarczy. Jeśli miałbym kupować to tylko z okrągłymi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nielimitka bardzo fajna ,ale jednak forumowiec ma większą moc :)

Też tak uważam...

QuadrifoglioVerde kawal dobrej, sumiennej i "nikomu niepotrzebnej" roboty Waść odwaliłeś, wielki szacunek... :)   Pomysł z zulu niezły ale zulu może też całkowicie problemu nie rozwiązać bo ten zegar ma "krótkie uszy" i zulu też będzie zegar nieco podnosił wiec może coś w tym stylu? http://www.watchtime24.pl/product/860 

Choć w sumie założę się że większość z nas i tak założy inny pasek niż ten z pakietu wiec nie wiem czy jest sens kombinować z paskiem...


:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie bez trapezów, czarny kolor jest zbyt mocnym akcentem i moim zdaniem zabije tarczę.

Okrągłe totalizatory fajnie podkreślą szlif na srebrnej tarczy. Jeśli miałbym kupować to tylko z okrągłymi.

Zgadam się, za ciemne toto wyszło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też tak uważam...

QuadrifoglioVerde kawal dobrej, sumiennej i "nikomu niepotrzebnej" roboty Waść odwaliłeś, wielki szacunek... :)   Pomysł z zulu niezły ale zulu może też całkowicie problemu nie rozwiązać bo ten zegar ma "krótkie uszy" i zulu też będzie zegar nieco podnosił wiec może coś w tym stylu? http://www.watchtime24.pl/product/860 

Choć w sumie założę się że większość z nas i tak założy inny pasek niż ten z pakietu wiec nie wiem czy jest sens kombinować z paskiem...

 

link nie działa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurczę, na tym zdjęciu też to nato tak sobie mi się widzi. Nie wiem dlaczego ale kojarzy mi się z workami na ziemniaki, czasami sa rozbione z takiego podobnego materiału ( taki z lekkim połyskiem :) ).

 

Nic podobnego. Są takie paski jak piszesz to fakt ale ten nasz jest dokładną przeciwnością tego co piszesz. Jest matowy, materiałowy a nie poliestrowy !! To jego główna różnica.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyszło wg mnie świetnie. Naprawdę świetnie. Ciesze się, że zapisany jestem :D

 

Zmian na zulu jest wskazana. Nie lubię jak zegar lata i jest podniesiony jak na powyższych zdjęciach.

 

Super :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ponowię pytanie ,jaka jest grubośc samego zegarka .

Z tego co pamiętam miało byc 12mm ,ale za dużo stron ,żeby szukac :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ponowię pytanie ,jaka jest grubośc samego zegarka .

Z tego co pamiętam miało byc 12mm ,ale za dużo stron ,żeby szukac :)

 

Grubość zegarka 12,5cm zmierzyłem przed chwilą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki , czyli jednak podbijanie grubości paskiem odpada,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pisałem na saaaamiuśkim początku, że pasek z "kokardkami" to zły pomysł - wyszło na moje :P  Nie kumam ogólnie tego parcia na nato, to jest spoko wygodne rozwiązanie do pianki nurkowej, ewentualnie na lato, ale do takiego fajnego sportowego chroniacza z naleciałościami vintage?  Zdecydowanie lepiej pasuje ta skórka w stylu tropic, ewentualnie takie rally z większymi dziurami jak jest np. w Pan Europie, jeśli ma zostać to nato, to optowałbym za wersją ala Zulu, z normalnym zapięciem, które będzie można zapiąć od spodu nadgarstka - wtedy obie strony sporu paskowego powinny być usatysfakcjonowane, zwolennicy kokardek zapną sobie z boku i będą cieszyć się brakiem symetrii (jak przy nato), zwolennicy klasycznych pasków, zapną na spodzie i zapomną. ;)


World Wide Watches

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie bez trapezów, czarny kolor jest zbyt mocnym akcentem i moim zdaniem zabije tarczę.

Okrągłe totalizatory fajnie podkreślą szlif na srebrnej tarczy. Jeśli miałbym kupować to tylko z okrągłymi.

 

Ja natomiast nie uważam, aby czarny kolor "przytłaczał". W mojej opinii czarny kolor tonuje całość. Na żywo nie będzie to tak intensywny kontrast. Ja jeśli miałbym kupować (a bardzo poważnie zaczynam o tym myśleć) to tylko z "trapezami".

 

Co do paska NATO/ZULU to mi nie przeszkadza, że odstaje. Oczywiście można poszukać alternatywy, ale bym nie przesadzał. Zawsze można poszukać alternatywnego paska (nawet zamówić dla chętnych pasek nr 2) w innym stylu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pisałem na saaaamiuśkim początku, że pasek z "kokardkami" to zły pomysł - wyszło na moje :P  Nie kumam ogólnie tego parcia na nato, to jest spoko wygodne rozwiązanie do pianki nurkowej, ewentualnie na lato, ale do takiego fajnego sportowego chroniacza z naleciałościami vintage?  Zdecydowanie lepiej pasuje ta skórka w stylu tropic, ewentualnie takie rally z większymi dziurami jak jest np. w Pan Europie...

+ 100000000000000000000000000


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zulu to tez nie jest dobry pomysl.

Niech ten pasek bedzie po prostu dzielony, dwuczesciowy jak klasyczny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zulu to tez nie jest dobry pomysl.

Niech ten pasek bedzie po prostu dzielony, dwuczesciowy jak klasyczny.

 

Szlufki materiałowe czy stalowe ? Pojawią się problemy z długością paska.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.