Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

QuadrifoglioVerde

PROJEKT BUDŻETOWEGO ZEGARKA FORUMOWEGO CHRONO ZA 432 ZŁ

Czy podoba Ci się pomysł projekt taniego kwarca ?  

460 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie oraz wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

 

Mi w moim życiu zawodowych dwukrotnie zdarzyło się zamawiać coś bezpośrednio z Chin i po obydwu razach powiedziałem sobie, że nigdy więcej. Ich poczucie solidności jest jeszcze bardziej embiwalentne niż Włochów...

No nic, życzę powodzenia w tej bądź, co bądź stresującej sytuacji.

 

Pozdrawiam

Tomek

A myślałem, że Włosi w tej dziedzinie są mistrzami....

 

Koledzy sytuacja nie do pozazdroszczenia, więc trochę cierpliwości, dajmy popracować QV, nie nakręcajmy tematu i tak Marcin robi co może. 


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nakładane indeksy jak dla mnie to największy plus tego zegarka (obok szafirowego szkiełka), dlatego jestem w stanie i dopłacić i poczekać ile będzie trzeba aby jednak zostały...

+1


Omega Speedmaster 105.002, Rolex GMT 1675, Zenith El Primero A384, Tag Heuer Monaco cal12, Heuer Montreal cal12, Breitling Long Playing, Certina Chronolympic cal234, Zenith Defy Subsea 600mt, Breitling Chronomatic... parę, ...i sam nie wiem kiedy to się skończy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nakładane indeksy jak dla mnie to największy plus tego zegarka (obok szafirowego szkiełka), dlatego jestem w stanie i dopłacić i poczekać ile będzie trzeba aby jednak zostały...

również jestem tego zdania...

przecież Chiny są na tyle duże, że musi się znaleźć ktoś, kto się tego podejmie.

QV może warto ich zachęcić jeszcze kilkoma dodatkowymi zielonymi...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poczekajmy spokojnie na kolejnego producenta tarcz. Tak naprawdę to jest to pierwszy poważny problem przy tym projekcie i to nie powód żeby sie poddać. Czas sie trochę wydłuży, trudno.

Dodatkową ankieta wprowadzi dodatkowe zamieszanie dlatego myślę że powinniśmy zaufać QV. Przecież jemu zależy najbardziej żeby ten projekt zadowolił tych co sie zapisali.

Mimo trudności jestem spokojny i czekam cierpliwie na rozwój wydarzeń :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale po co ankieta jakaś znowu? Dodatkowe i niepotrzebne zamieszanie się tylko zrobi... Niech Wodzu QV decyduje jak i co, mnie więcej wiadomo jakie mamy zdanie, a jak się nie będzie dało zorganizować nakładanych indeksów to w zasadzie każde rozwiązanie będzie wyborem mniejszego zła.


:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Osobiscie indeksy nakladane bym chcial.. .

Jest duze prawdopodobienstwo, ze z lumy rowno to nie wyjdzie.

Cierpliwosci, wierze w sukces finalny :)


ALAMO napisał - każdy ma prywatne, wrodzone prawo do bycia idiotą...może o to prawo walczyć, do swej idiociej śmierci...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Osobiscie indeksy nakladane bym chcial.. .

Jest duze prawdopodobienstwo, ze z lumy rowno to nie wyjdzie.

Cierpliwosci, wierze w sukces finalny :)

Od siebie to samo mógłbym napisać :)


AT vs. PO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale jak to!?

Heniek kasę wziął (zaliczkę) i nagle się nie da?

Trochę późno na takie informacje.

Z lumą to kaszana będzie :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marcin kiepskie informacje tutaj dajesz. A w sobotę byłeś taki wesoły :P

Moim zdaniem indeksy robią w tym zegarku robotę i te nierówności w nałożeniu nie są aż tak tragiczne, oby tylko indeksy nie odpadały.

Nakładane ewentualnie nabijane indeksy, malowane z samej lumy nie będą tutaj dobrze wyglądać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

+1

 

Jezeli to kwestia znalezienie "tego jedynego" dostawcy, ktory zrobi dobre tarcze to szukajmy do skutku. Zegarek nie jest edycja na 2014, wiec mozemy rownie dobrze czekac do przyszlego roku :P

To nie jest najlepszy pomysl. Mozemy tak czekac w nieskonczonosc a Heniek bedzie nas kiwal. Najpierw mowil, ze problemem sa krzywe indeksy teraz, ze odpadaja. Cos mi sie wydaje, ze u kolejnych dostawcow tez cos tam wynajdzie i bedzie przedluzal. Obym sie myli ale jezeli nie to trzeba dac mu termin na znalezienie nowego dostawcy. Jezeli sie nie uda to powinien wyjsc z propozycja alternatywna, ktora jezeli jest tansza w produkcji to powinna tez obnizyc cene zegarka. Nie chodzi tu o te pare groszy ale o zasade.

Mozemy tez dac mu marchewke w postaci mozliwosci niewielkiej doplaty za pozadne nakladane indeksy jezeli to chce ugrac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 Nie chodzi tu o te pare groszy ale o zasade.

 

 

:D ...jeśli chodzi o mnie :D, to proponuję jeszcze trochę cierpliwości, może nie za bardzo oryginalna propozycja, ale skoro wyczekaliśmy się tyle, to czy kilka tygodni ma tak wielkie znaczenie, a o pierwotne założenia warto powalczyć.   


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pojutrze maja pokazać pracę nowego dostawcy. Zobaczymy. Ja już nie wiem co mam o tym myśleć...z jednej strony wygląda że mu zależy a wina leży po stronie dostawcy tarcz który jest niereformowalny ale nie wykluczam jakichś celowych działań abyśmy się wycofali z nakładanych indeksów ale to tak na 10% . Bo przecież mógłby wysłać nam te poniedorabiane tarcze i tak kase dostaje wczesniej. Więc chyba jednak mu zależy.

Informowali mnie że zmieniali już dostawcę 4 razy ( nie chce mi się wierzyć ) i że lepsza jakość to dopiero przy zamówieniu 1000sztuk i cena jest 3 razy wyższa. Tak tylko że poinformowali o tym dopiero jak pojawiać się zaczęły kłopoty. Dodatkowo zmyliły nas całkiem dobre sample no nie idealne ale akceptowalne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:D ...jeśli chodzi o mnie :D, to proponuję jeszcze trochę cierpliwości, może nie za bardzo oryginalna propozycja, ale skoro wyczekaliśmy się tyle, to czy kilka tygodni ma tak wielkie znaczenie, a o pierwotne założenia warto powalczyć.

Pelna zgoda. Ja nie musze miec tego zegarka (a wlasciwie 3 :))na jutro. Kilka tygodni mnie nie zbawi ale jakies rame czasowe powinnismy jednak miec.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ech...idę spać, jutro będzie lepiej...


Pozdrawiam, Wojtek

Dążenie do bezpieczeństwa poprzez ograniczenie wolności powoduje utratę wolności bez uzyskania bezpieczeństwa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no nic, czekamy dalej
QV rób swoje i się nie stresuj :) Bo życie jest jedno a zegarków cała masa :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość breslauer

jak nie wiadomo o co chodzi,to wiadomo o co

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(...) kazałem aby kolejny nie robił już tych samych indeksów tylko zrobić je niższe. Kazałem Heńkowi coś zaproponować i wysłać mi rys tech do zatwierdzenia.

I to jest bardzo słuszna koncepcja!

Ale nadal będą nakładane, przestrzenne, tylko niższe?

 

Jeśli tak, to jestem na tak ;-)


Tarant napisał: Albowiem w polskim piekle nie ma diabłów do pilnowania. Którykolwiek z kotła się zbytnio wynurzy zaraz jest przez rodaków z powrotem w smołę wciągany.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziwne jest to, że problemy z tarcza wychodzą po kolei, jak był problem z nie idealnym rozmieszczeniem indeksów, to heniek milczał o odpadaniu, a skoro to już był kolejny dostawca tarcz, to nie wierzę że wcześniej nie robili testów na wytrzymałość tych indeksów, jak dla mnie to trochę wszystko wygląda na garażową robotę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:) ...bo to w realiach chińskiej masowej produkcji jest garażowa robota. :D


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:D ...jeśli chodzi o mnie :D, to proponuję jeszcze trochę cierpliwości, może nie za bardzo oryginalna propozycja, ale skoro wyczekaliśmy się tyle, to czy kilka tygodni ma tak wielkie znaczenie, a o pierwotne założenia warto powalczyć.   

 

 

no nic, czekamy dalej

QV rób swoje i się nie stresuj :) Bo życie jest jedno a zegarków cała masa :)

 

 

Dobrze prawią. Polać Im.


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc to ja nie mam jakis większych uwag do pierwszej tarczy która pokazałeś, nierówności były dla mnie akceptowalne w zegarku za 4 stowki


Omega Speedmaster 105.002, Rolex GMT 1675, Zenith El Primero A384, Tag Heuer Monaco cal12, Heuer Montreal cal12, Breitling Long Playing, Certina Chronolympic cal234, Zenith Defy Subsea 600mt, Breitling Chronomatic... parę, ...i sam nie wiem kiedy to się skończy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc to ja nie mam jakis większych uwag do pierwszej tarczy która pokazałeś, nierówności były dla mnie akceptowalne w zegarku za 4 stowki

Całkowicie się zgadzam z przedmówcą.

Marcin ten perfekcjonizm Cię kiedyś zgubi, uwierz że my wiemy że to budżetowy projekt i ze osiągnięcie w nim jakości wykonania na poziomie Tudor'a czy choćby nawet Seiko Sumo nie jest tutaj możliwe. Wiele razy było tu mówione że to nie jest zegarek do oglądania pod mikroskopem elektronowym.  ;) Tak że jeśli koniecznie musisz to zmień te indeksy na niższe rozsyłaj do "wygłodniałych", bo czas się Visem zająć... :D


:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Strasznie dramatyzujecie z tą lumą, ja myślę że wcale źle to nie musi wyglądać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.