Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

QuadrifoglioVerde

PROJEKT BUDŻETOWEGO ZEGARKA FORUMOWEGO CHRONO ZA 432 ZŁ

Czy podoba Ci się pomysł projekt taniego kwarca ?  

460 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie oraz wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

Ja tam sie nie odzywam i ciepliwie czekam ... ale z luma kremowa to bedzie wygladac na sile robione, tak tylko zeby zrobic ... kupa znaczy sie.

Ci co mowia ze to nie bedzie zle wygladac niech sobie to przeczytaja na glos ... Niebiesko-srebrna tarcza, bialo-pomaranczowe kreski, czarne i biale napisy, biala data ... i ... kremowa luma.

 

Ktos juz tu to powiedzial, wiec ja powiem jeszcze raz ... jak Chinczyk nie wie jak ineksy osadzic na tarczy, juz sobie wyobrazam jak "prosto" i bez "posiekanych kantow" bedzie ta luma wyglac  :blink:  :P

A i wlasnie ... dlaczego tylko kremowa luma? Ten Chinczyk ma pewnie zapas z innego projektu i chce to nam wcisnac - ja tam bym sie na to nie zgodzil QV - bo jeszcze jest przeciez biala i czarna luma

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość DMR

Ja tam sie nie odzywam i ciepliwie czekam ... ale z luma kremowa to bedzie wygladac na sile robione, tak tylko zeby zrobic ... kupa znaczy sie.

Ci co mowia ze to nie bedzie zle wygladac niech sobie to przeczytaja na glos ... Niebiesko-srebrna tarcza, bialo-pomaranczowe kreski, czarne i biale napisy, biala data ... i ... kremowa luma.

 

Ktos juz tu to powiedzial, wiec ja powiem jeszcze raz ... jak Chinczyk nie wie jak ineksy osadzic na tarczy, juz sobie wyobrazam jak "prosto" i bez "posiekanych kantow" bedzie ta luma wyglac  :blink:  :P

A i wlasnie ... dlaczego tylko kremowa luma? Ten Chinczyk ma pewnie zapas z innego projektu i chce to nam wcisnac - ja tam bym sie na to nie zgodzil QV - bo jeszcze jest przeciez biala i czarna luma

Ja również wolę poczekać, niż pod presją szybszej dostawy dać sobie wcisnąć kremową lumę. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kremową lumę wymyśliłem ja. projekt Heritage, więc taka luma w kolorze wypalonego trytu moim zdaniem fajnie się sprawdza. Ma być zielona ? czy może biała ? ( biała będzie w tym przypadku wyglądać jak po prostu polakierowane na biało pola ) co do nałożenia lumy to można zrobić pole na którym będzie nakładana luma również kremowe dzięki czemu nawet przy nieprecyzyjnym nałożeniu lumy będzie się ona zlewała z obszarem pod nią i będzie wyglądać idealnie :-) , tak to sobie wymyśliłem :D )

Jak już wspominałem to ostateczność.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Jak już wspominałem to ostateczność.

I tego się trzymajmy, ciągle liczę na nakładane indeksy.


Pozdrawiam, Wojtek

Dążenie do bezpieczeństwa poprzez ograniczenie wolności powoduje utratę wolności bez uzyskania bezpieczeństwa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorry, nie przekonasz mnie ze z taka paleta kolorow to dobrze wyglada, a i nie kazdy heritage musi miec taka lume. Na zegarkach ktore wczesniej pokazales to pasuje, bo maja dwulicowa palete, a tu sa kolory, niebieski, srebrny/szary, bialy, pomaranczowy i poprostu nie pasuje ... apropos, super wizualka na tudorze, pomimo ze nie pasuje kolor wogole ... za to ja sie zakladam o 5$ ze tak wlasnie Heniek to nalozy  :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorry, nie przekonasz mnie, ze z taka paleta kolorow to dobrze wyglada, a i nie kazdy heritage musi miec taka lume. Na zegarkach ktore wczesniej pokazales to pasuje, bo maja dwulicowa palete, a tu sa kolory, niebieski, srebrny/szary, bialy, pomaranczowy i poprostu nie pasuje ... apropos, super wizualka na tudorze, pomimo ze nie pasuje kolor wogole ... za to ja sie zakladam o 5$ ze tak wlasnie Heniek to nalozy  :P

 

Kolorki to kwestia gustu, nikogo nie zamierzam przekonywać. Ta luma na tudorze pewnie uzupełniana kiedyś tam ( nie wierzę że tak była nałożona fabrycznie, chociaż kto wie..)..ale nawet jakby ktoś mi dał zegarek z tak nałożoną lumą jak w tym tudorze to bym nie pogardził, ma w sobie "to coś"

Dlatego lubię stare suby i rolki bo miały niedokładności, te nowe są zrobione jak żyletka i odhumanizowane - dla mnie po prostu zimne, mało przyjazne. To jest mój punkt widzenia, nie musi być Waszym :-) . Dlaczego stare zegarki dłużej trzymamy i często traktujemy jako niesprzedawalne ? a te nowe cukiereczki po tygodniu potrafią lądować na bazarku ? Po prostu to jest pewna więź, te niedokładności są metaforą naszych własnych niedoskonałości, łatwiej się zaprzyjanić z takim zegarkiem w którym widać wkład człowieka a nie robota.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Dlatego lubię stare suby i rolki bo miały niedokładności, te nowe są zrobione jak żyletka i odhumanizowane - dla mnie po prostu zimne, mało przyjazne.

 

A krzywych indeksów się czepiasz :D


:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A krzywych indeksów się czepiasz :D

 

Bo są "niedokładności" i " niedokładności" , ja lubię tylko te romantyczne niedoskonałości...zobaczcie na tarcze Ennebi Fondale one są specjalnie robione tak aby były niedoskonałe! i wygląda to magicznie.

Luma o nie idealnych krawędziach należy właśnie do tych romantycznych niedoskonałości. Krzywy skoszony indeks nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie co mowisz o starszych zegarkach ... ale VC to nie stary Rolek, tylko nowy budzetowiec, ktory mial na nowy wygladac ;-)

A Kolory to faktycznie kwestja gustu, i takiz to gust byl przekazany w czasie projektowania. 

 

Prosze nie bierz tego jako jakis personalny atak, bo ja do wintuydzowej lumy tez mam slabosc ... ale jeszcze raz, w nowym zegarku sportowym to raczej nie pasuje przy tylu kolorach ... ale w tym ponizej tak ;-)

 

post-45049-0-68807800-1407961079_thumb.jpg

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No jak juz Rolka vintage zestawiamy z naszym budzetowcem to jest dobrze :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I oby taki został :D


Omega Speedmaster 105.002, Rolex GMT 1675, Zenith El Primero A384, Tag Heuer Monaco cal12, Heuer Montreal cal12, Breitling Long Playing, Certina Chronolympic cal234, Zenith Defy Subsea 600mt, Breitling Chronomatic... parę, ...i sam nie wiem kiedy to się skończy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heniek dostał sample od nowego dostawcy. Można być umiarkowanym optymistą. Indeksy są OK, Tarcza nielimitki dodatkowo ma fajniejszy mocniejszy szlif słoneczkowy, wygląda to rasowo. Kolory tarczy limitki trochę za ciemne, mają poprawić. No nic zobaczymy jak będzie przy seryjnej produkcji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super wieści na weekend.


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na pierwszych 2 zdjeciach może się wydawać że indeksy nie są równo np indeks na godzinie 3ciej ale 3-cie zdjęcie rozwiewa wątpliwość, to kwestia perspektywy i tego, że zdjęcia nie są wykonane idelanie na wprost tarczy. Pewnie nie jest idealnie ale przy pomniejszeniu do rozmiaru 1:1 powinno być ok.

Jakość zdjęć wiadomo Heńkowa dramatyczna :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobre wiesci! A oprocz indeksow jak wypada porownanie tych sampli z poprzednimi? Pewnie to kwestia zdjecia ale poprzednie jezeli chodzi o kolory to wydawaly mi sie bardziej wyraziste.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Według mnie nie ma się do czego przyczepić (kwestię zgodności kolorów z projektem pomijam - kolory na każdym monitorze inaczej są widziane). A tak dla przypomnienia, czy mogę prosić o info, bo umknęła mi ta informacja, jak są połączone indeksy z tarczą: czy indeksy maja "piny" a w tarczy są otwory - jeżeli wypadają w "shake test" to może rzeczywiście siłę mocowania poprawić klejem ... wiem może to głupie ale ... czy po prostu są naklejane? 


CZAS to najcenniejsza rzecz, którą człowiek może stracić. /Teofrast/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobre wiesci! A oprocz indeksow jak wypada porownanie tych sampli z poprzednimi? Pewnie to kwestia zdjecia ale poprzednie jezeli chodzi o kolory to wydawaly mi sie bardziej wyraziste.

 

Napisałem, wyjasnienie powyżej tarcza limitki kolory ma nieco za ciemne ale to o ton. Tarcza nielimitki jest ok. Czerwony wychodzi malinowy bo zobacz jak fatalne jest to zdjęcie z jakim ISO i przy jak fatalnym oświetleniu. Wiem z doświadczenia z Chińczykami że na żywo to inna bajka. Poprzednie zdjecia tarcz nielimitki też miały kolor czerwony malinowy a w realu krwisto czerwony. Byłbym tutaj spokojny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Według mnie nie ma się do czego przyczepić (kwestię zgodności kolorów z projektem pomijam - kolory na każdym monitorze inaczej są widziane). A tak dla przypomnienia, czy mogę prosić o info, bo umknęła mi ta informacja, jak są połączone indeksy z tarczą: czy indeksy maja "piny" a w tarczy są otwory - jeżeli wypadają w "shake test" to może rzeczywiście siłę mocowania poprawić klejem ... wiem może to głupie ale ... czy po prostu są naklejane? 

 

Oczywiście są otworki i piny, to w zasadzie nierówne wywiercenie tych otworków bylo przyczyną wzystkich kłopotów.

Są dodatkowo montowane na klej. Mi nic nie odpadało a 3 sample przecież w domu mam, nie raz upadły a Rafał swojego to prawie w betoniarce przerabiał. Myślę, że Heniek przesadzał z testami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byłem dobrej myśli i proszę :)


Pozdrawiam, Wojtek

Dążenie do bezpieczeństwa poprzez ograniczenie wolności powoduje utratę wolności bez uzyskania bezpieczeństwa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.