Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

QuadrifoglioVerde

PROJEKT BUDŻETOWEGO ZEGARKA FORUMOWEGO CHRONO ZA 432 ZŁ

Czy podoba Ci się pomysł projekt taniego kwarca ?  

460 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie oraz wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

Zasadnicze pytanie: ilu z Was ma skalibrowane monitory jakims profesjonalnym urzadzeniem, ze takie osądy wydajecie?

Marcin widzi kolory na zywo i ja mu ufam, bo wie co robi. Dyskusje na temat kolorystyki zdjec sa bezcelowe. Poza tym aparat Marcina moze rowniez nie miec skalibrowanego ustawienia balansu bieli i mamy podwojna kiszke z dżemem ;)

Ja tam mam pokrywający całą paletę AdobeRGB z firmowym profilem. Dodatkowo nie kalibrowałem. Inna sprawa, że zdjęcia prawdopodobnie operują na węźszej przestrzeni sRGB. Tak czy inaczej indeksy zamiast citrus orange wyglądają jak barbie pink, ale racja że to może być bardzo złudne ;-)

A render zielonego jest piękny...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wygrała opcja 2 przeważającą ilością głosów więc nie musicie już pisać swoich typów.

 

Sampel tarczy poszedł do produkcji.

 

Green_Heritage_chrono_100pcs.jpg

photo hosting

Chciałem przypomnieć jak ma z założenia wyglądać tarcza zielonej wersji. Nie trzeba mieć skalibrowanego monitora, ustawionego balansu bieli itd. itp., żeby stwierdzić, że zielony jest za jasny i ma błyszczącą powierzchnię- a powinna być to ciemna zieleń bez połysku, a szary jest natomiast za ciemny i nie posiada "szlifów".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie po co te dyskusje, przecież wyraźnie napisałem że kolory są do poprawy :unsure: . Mimo wszystko dobrze zobaczyć nawet nie doskonałą wersję aby wiedzieć jak wychodzi kolor wybrany w realu i w jaką stronę podążać aby uzyskać kolory z renderka. Będzie dobrze :-) Na 1 samplu nigdy się nie kończy.

Jest tylko jedna rzecz której technicznie nie da się zrobić tj. możemy zrobić szlif słoneczkowy albo zielonego obszaru albo szarego, nie ma możliwości zrobić obu obszarów szlifem. Chyba że była by to tarcza kanapka wtedy jest to możliwe ale nie pasuje do charakteru akurat tego zegarka retro. Mam więc pomysł aby zielony był szlifem a szary zastąpić lakierem srebrnym, metalicznym :-), który znajduje się w palecie pantone, muszę zapytać Henia czy da radę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że to dobry pomysł: zielony ze szlifem + srebrny (ew. lżej połyskujący szary).

A po co dyskusje? Jak to? Skoro zegarki są ciągle gdzieś tam w projektowaniu, to chociaż pospierać się można. Czyli temat na sezon ogórkowy w oczekiwaniu na fizyczne konkrety. ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

12:28 Sytuacja wyjątkowa przy doręczeniu BIELANY WROCLAWSKIE PL

 

Przesyłka w placówce, dotarła po odjeździe kuriera

 

 

Czyli dzisiaj juz raczej nie dotrze do QV

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzwoniłem, powiedziałem, że to sprawa życia i śmierci. kurier się po nią wróci, ma przyjechać ok 15tej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie moge sie dodzwonić do kolegi, który pomaga mi wypożyczając wzorniki pantone z drukarni. Wtedy w weekend mógłbym już dokonać decyzji odnośnie kolorów...szczególnie tej zielonej tarczy :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzwoniłem, powiedziałem, że to sprawa życia i śmierci. kurier się po nią wróci, ma przyjechać ok 15tej.

Dobre wieści w piątek.


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobre wieści w piątek.

Dobre to będą jak QV przesyłkę odbierze i napisze że JEST ZADOWOLONY ;)


:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorrki koledzy troche mnie nie bylo i jest nieco trudno sie polapac w tych wszystkich nowych odcieniach tarcz, samplach ktore juz jada, co jest nie tak w tych samplach itd, itp. o meshu i innych projektach QV nie wspominajac :)

Moze ktos dla uporzadkowania wyjasnic jaka jest sytuacja z pierwotnym projektem tj. limitki niebieskiej i nielimitki srebno-czarno-czerwonej? dzieki z gory 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Paczka dotarła. Nielimitka to skończone dzieło, pasek zaskakująco dobrej jakości, super wygodna klamerka szczotkowana i sygnowana, świetnie udały się czerwonie dziurki. Całość z zegarkiem spójna. Jestem zadowolony. Fotki za chwilę....

 

Limitka - klamera także sygnowana! wcale ich o to nie prosiłem...no ale na plus :-), tak jak już to roztrząsaliśmy niebieski i pomarańczowy na tarczy są delikatnie za ciemne Ale nie ma absolutnie tragedii. Nie wiem czy to zmieniać czy podarować sobie czekanie i odpuścić i kazać składać jak jest. Decyzje podejmiemy wspólnie jak Wam pokażę fotki. Indeksy ładnie wypolerowane, nałożone także OK.

 

Sampel zielonej tarczy, pamiętacie foto Heńka ? tak, było traumatycznej jakości. A jak wiele znaczy jakość zdjęcia zobaczcie sami już teraz poniżej: jeden sampel z lumą lekko beżową, drugi z lumą białą, oba dość ładnie świecą w ciemności :-)

 

biale.jpg

creme.jpg


free image hosting

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dopłacać, składać,  wysyłać

szlif na zielonym super, tylko ten szary jak PRLowska olejna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dopłacać, składać,  wysyłać

szlif na zielonym super, tylko ten szary jak PRLowska olejna

 

To akurat zaleta :D, wszak to zegarek vintage stylizowany na lata 70 :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zielony szlif bajka jak na budżetowy zegarek :) 


Pozdrawiam 
Marcin/kornel91 
 

Adriatica, Ball, Casio, Certina, Christopher Ward, Citizen, Deep Blue, Glycine, Hamilton, Longines, Nethuns, Orient Star, Oris, Phoibos, Zelos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jakiegoś sampla niebiesko-grafitowej nielimitki mamy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spóźniłem się na limitkę, ale zdążyłem na nielimitkę i chyba nie żałuję. :D  A tak na poważnie, to nielimitka wygląda bajecznie. Składam Ci serdeczne gratulacje i jestem pełen uznania dla włożonej pracy i wysiłku w okiełznanie Heńka. 


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spóźniłem się na limitkę, ale zdążyłem na nielimitkę i chyba nie żałuję. :D  A tak na poważnie, to nielimitka wygląda bajecznie. Składam Ci serdeczne gratulacje i jestem pełen uznania dla włożonej pracy i wysiłku w okiełznanie Heńka.

Mogę powiedzieć to samo, a zostałem chyba 2 na liście rezerwowej, całe szczęście nie wskoczyłem na limitkę :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.