Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

QuadrifoglioVerde

PROJEKT BUDŻETOWEGO ZEGARKA FORUMOWEGO CHRONO ZA 432 ZŁ

Czy podoba Ci się pomysł projekt taniego kwarca ?  

460 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie oraz wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

Paczka dotarła. Nielimitka to skończone dzieło, pasek zaskakująco dobrej jakości, super wygodna klamerka szczotkowana i sygnowana, świetnie udały się czerwonie dziurki. Całość z zegarkiem spójna. Jestem zadowolony. Fotki za chwilę....

 

Limitka - klamera także sygnowana! wcale ich o to nie prosiłem...no ale na plus :-), tak jak już to roztrząsaliśmy niebieski i pomarańczowy na tarczy są delikatnie za ciemne Ale nie ma absolutnie tragedii. Nie wiem czy to zmieniać czy podarować sobie czekanie i odpuścić i kazać składać jak jest. Decyzje podejmiemy wspólnie jak Wam pokażę fotki. Indeksy ładnie wypolerowane, nałożone także OK.

 

Sampel zielonej tarczy, pamiętacie foto Heńka ? tak, było traumatycznej jakości. A jak wiele znaczy jakość zdjęcia zobaczcie sami już teraz poniżej: jeden sampel z lumą lekko beżową, drugi z lumą białą, oba dość ładnie świecą w ciemności :-)

 

biale.jpg

 

creme.jpg

 

 

free image hosting

Jak dla mnie zielona jest miód malina :) Fajne jest to zestawienie kolorów i ten PRL-owki kolor farby mi się podoba ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem za nową wersją, nielimitka też super.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proszę Was nie ulepszajmy na siłę.

Po kolejnej zmianie kolorów przydał by się następny sampel i transport do PL aby zaakceptować kolory.

Niebieski w nowej tarczy jest lepszy niż w starej. 

Poprawimy pomarańcz ale zespujemy niebieski.

 

Według mnie w starej nie był gorszy tylko był jaśniejszy, bardziej błękitny, coś jak w Tudorze. Przejścia kolorów były bardziej płynne, klasyczne. Naprawdę dobry zrobiliśmy projekt.

 

Co do indeksów to powtórzę że powinny grać ze wskazówką, a jaśniejszy pomarańczowy bardziej odcina się od niebieskiego i nie gubi się na jego tle..

 

Qocs6h.jpg

lsEqtQ.jpg

 

Zielona wyszła świetnie :)


Omega Speedmaster 105.002, Rolex GMT 1675, Zenith El Primero A384, Tag Heuer Monaco cal12, Heuer Montreal cal12, Breitling Long Playing, Certina Chronolympic cal234, Zenith Defy Subsea 600mt, Breitling Chronomatic... parę, ...i sam nie wiem kiedy to się skończy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomimo tego, że popierając Piotra oddalam termin otrzymania nielimitki to nie sposób się z nim nie zgodzić. Kolor indeksów nie współgra z kolorem wskazówek. Trzeba coś z tym zrobić, oczywiście IMHO.


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy następnym projekcie zrobię Wam harmonogram w Ms Project.....

 

W oczekiwaniu na nasze chrono kupiłem już 3 zegarki w międzyczasie

 

Pozdr

A ja 33 i chyba jeszcze ze 33 :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zielony kolor mega. Aż żal przysłaniać taką tarczę szarymi wstawkami...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, jak pisał chyba sneer - cały pomarańcz w limitce powinien mieć jednakowy odcień. Inacyej robi się kolorystyczny bajzel. Czekałem tyle, mogę poczekać jeszcze 2 czy 3 tygodnie.Projekt ma już takie plecy, że 2-3 tygodnie nie powinny chyba stanowić problemu.

To nie łapanie pcheł... 


www.katatime.pl 

www.toskania.org.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wysłałem już zapytanie do Heńka ile potrwa poprawa tarcz lub wskazówki chrono tak aby pomarańcz pasił.

Odpowiedź w Poniedziałek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, jeżeli jest wola dopasowani kolorów, ale nie wracajmy do nijakiego koloru tarczy (jeżeli chodzi o odcień niebieskiego).

Nie robimy Tudora tylko Vratislavie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nijaki odcień niebieskiego to dość subiektywne stwierdzenie :D , co oznacza nijaki odcień ? odcień może być jaśniejszy lub ciemniejszy, ale nijaki ? :D

 

A co do szarości w zielonej tarczy to nie jest piękna ale mocno siedzi w czasach do których odnosi się ten nasz projekt HERITAGE CHRONO.

 

203385d1296306114t-sturmanskie-chronogra

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co widać na zdjęciach to kolor 150-tki na lunecie nowej limitki też jest w pomarańczy indeksów tak że chyba jedyne wyjście to dopasować kolor wskazówki. Zmiana tarczy wiązała by się ze zmianą bezela...


:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W limitce nie grają kolory wskazówki i indeksów...

Kolor tarczy bardziej mi się widzi w starej...

Ale dwadzieścia dni i nie wiadomo jak wyjdzie...

Ciężki temat  :blink:


ALAMO napisał - każdy ma prywatne, wrodzone prawo do bycia idiotą...może o to prawo walczyć, do swej idiociej śmierci...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Większość osób (przynajmniej tak mi się wydaje) :) twierdzi, że bardziej jaskrawe, żywsze kolory w limitce wyszły jej na plus.

Pisząc o nijakim kolorze poprzedniego sampla miałem na myśli właśnie te "nudniejsze" jak dla mnie odcienie.

Jeżeli chodzi o dopasowanie kolorów to uważam, że jedyne co możemy zrobić to dopasować wskazówkę sekundnika bo tylko ona ewentualnie się gryzie. Poprawianie kolorów na tarczy może spowodować, że wszystko łącznie z bezlem nam się rozjedzie.

Takim sposobem możemy poprawiać bez końca.

Jaką mamy gwarancję, że po poprawce będzie OK?

Będziemy kolejnego sampla robić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem za dopasowaniem koloru wskazówki do indeksów. Miało być perfekcyjnie to niech będzie do końca, miesiąc czasu nie robi różnicy. Reszta wygląda na doskonałą robotę:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wysłałem już zapytanie do Heńka ile potrwa poprawa tarcz lub wskazówki chrono tak aby pomarańcz pasił.

Odpowiedź w Poniedziałek.

 

Tak przyglądam się tej nowej limitce i wydaje mi się że "150" na bezelu też jest ciut ciemniejsze - czyli w kolorze indeksów.

Mnie osobiście ten sekundnik tak nie razi ale ja zapisałem się na nielimitkę x2 więc nie będę zabierał głosu. Z drugiej strony zależy mi na czasie i chciałbym otrzymać zegarki jak najszybciej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic nie poprawiać! Jest dobrze! Jazdaaaaaaaaaaaaa...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość liscak

Nielimitka genialna. QV, gratulacje za cierpliwość i zaangażowanie ! Patrząc na efekt jestem pewien, że kolejne wersje będą super!

 

Co do limitki też jestem za dopasowanym koloru indeksów do wskazówek. Nie jestem na liście limitek (a jedynie drugiego rzutu niebiesko-grafitowych) więc moje zdanie może być nieuwzględniane. Może taka propozycja do rozważenia:

Gdyby coś się skaszaniło przy kolejnych samplach limitki to zawsze zostaje obecna wersja, akceptowalna choć nie jest idealna.

 

Butelkowo-zielona wersja fajna, szary kojarzy mi się z kolorem Fiatów 125 P :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale czekamy już tyle to i te 20 dni można poczekać by pomarańcz indeksów był taki sam jak pomarańcz sekundnika

 

+1


Omega Seamaster 300 M, Certina DS-1 Limited Edition, Atlantic Seahunter 7035, Casio G-Shock GW-9400-1ER

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy mój głos będzie uwzględniony - przejmuje udział kolegi w limitce, ale nie zapisywałem się na nią oficjalną drogą - kolory tarczy tak jak już wyżej pisano ciekawsze w nowej wersji, jestem za dopasowaniem wskazówki chrono.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolor wskazówki wydaje się jaśniejszy ale tak naprawdę to chyba tylko na żywo można to obiektywnie ocenić.

Panowie ja rozumiem że wszyscy chcą zegarek jak najszybciej ale weźcie pod uwagę że błąd na samym końcu projektu  będzie bolał bardzo. Zaczęło się wszystko od limitki bo gdyby nie było 150 chętnych to nielimitka wogóle by nie powstała. Marcin napisał do Heńka w sprawie zmiany koloru wskazówki więc poczekajmy na odpowiedź. Ja zdaję się na "ojca" projektu i jego decyzję natomiast  chciałbym dostać zegarki jak najbardziej dopracowane i mogę jeszcze poczekać. Jeżeli jest możliwość zmiany z korzyścią dla projektu to ją zróbmy.

 

Odnośnie ankiety to tylko  wprowadzi niepotrzebne zamieszanie, moim zdaniem ankieta nie jest potrzebna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

+1


Omega Speedmaster 105.002, Rolex GMT 1675, Zenith El Primero A384, Tag Heuer Monaco cal12, Heuer Montreal cal12, Breitling Long Playing, Certina Chronolympic cal234, Zenith Defy Subsea 600mt, Breitling Chronomatic... parę, ...i sam nie wiem kiedy to się skończy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Limitka jest cholernie trudna jeśli chodzi o dopasowanie barw wszystkich komponentów, chinczycy barwy pantone niestety mieszają ( nie mają gotowych z puszek - są drogie) i za każdym razem wychodzi im trochę inaczej. Dużo łatwiejsze są wbrew pozorom zegarki z tarczami ze szlifem słoneczkowym :-) , gdzie operowanie światłem znacząco zmienia tarczę więc idealne dopasowanie koloru nie jest tak widoczne i jest bardziej wybaczalne....zawsze pod jakimś ustawieniem względem światła tarcza jest taka sama jak np bezel.

No ale pobrałem naukę :D, podczas tego projektu i wiem już co chińczyk potrafi a co może mu nie wyjść.

Czekamy do poniedziałku. Ankiety ankietami ale decyzję ostateczną i tak ja muszę podjąć i to w miarę szybko.

Napiszę tak w świetle dziennym poprzedni sampel ma ciemno niebieski kolor, natomiast nowy sampel można powiedzieć że jest o tyle ciemniejszy, że można ten kolor już nazwać granatowym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.