Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

QuadrifoglioVerde

PROJEKT BUDŻETOWEGO ZEGARKA FORUMOWEGO CHRONO ZA 432 ZŁ

Czy podoba Ci się pomysł projekt taniego kwarca ?  

460 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie oraz wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

Ja bym w tym zielonym pokombinował z szarym..... po pierwsze pomysł z metalicznym szarym jest dobry i chyba dobrze jakby był ciemniejszy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czerwone "indeksy" są tego samego koloru w limitce i w nie limitce?


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hand.jpg

 

image.jpg

 

 

 

Marcin prośba odnośnie limitki - strzel w wolnej chwili proszę fotkę z góry wprost na tarczę, jeden obok drugiego na tym samym nato albo meshu, tak żeby porównać "jabłka do jabłek" i popatrzeć jak gra besel, wskazówki nowy granatowy kolor tarczy z całą resztą

 

dziękuję

 

p.s. chyba że kolega kaktus ma rację :P

 

Napisano wczoraj, 22:24

Dawno tu nie zaglądałem więc musiałem się cofnąć kilka stron i gdyby nie posty kolegów to nawet bym nie zauważył zdjęć limitki te kolory na żywo muszą być kompletnie do d*py skoro QV wstydził się zrobić zdjęcia nadgarstkowe jak w nielimitce, ciekawe Marcin czy miał byś takie dylematy gdyby ci tak sp..........lili  nielimitkę więc jakie znaczenie ma 30 dni

w stosunku do czasu jaki spędzi ten zegarek u mnie , oczywiście przychylę się do decyzji większości , jesteśmy tak blisko, że nerwowe ruchy nie są wskazane


Omega Speedmaster 105.002, Rolex GMT 1675, Zenith El Primero A384, Tag Heuer Monaco cal12, Heuer Montreal cal12, Breitling Long Playing, Certina Chronolympic cal234, Zenith Defy Subsea 600mt, Breitling Chronomatic... parę, ...i sam nie wiem kiedy to się skończy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

QV czy moglbys dac rowniez kilka zdjec nadgarstkowych limitki?

Troche tez chyba teraz kolorystyka nato nie pasuje do odcieni tarczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marcin, my tego na żywo nie widzimy więc mogą być jakieś przeklamania, ale czy te detale w nowej wersji nie za bardzo wpadają w czerwień? 

Szat rozdzierac nie będę, ale starszy wariant tarczy bardziej do mnie trafia...


AT vs. PO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pasek inaczej łapie swiatlo i na zdjeciach wychodzi oczojebny chodź w rzeczywistosci jest mniej wibrujący. Pasuje do zegarka jak najbardziej. Panowie kazdy monitor inaczej nasyca barwy, dowodem na to jest to ze niektorzy z was widza tam kolor czerwony to znaczy ze msja po prostu fatalnie skalibrowane monitory ktore mocno podkrecaja kontrast. W nowej limitce bezel jest idealnie dopasowany do tarczy jedynym problemem jest pomarancz na tarczy ktory wyszedl jakby zabrudzony, ciemny i odróżnia sie od koloru sekundy ktory jest świeży. Wytrzymajcie do poniedziałku. Nadgarstkowe limitki moge zrobic nie ma najmniejszego problemu ale jutro bo dzis jestem poza domem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie odbyłem małą uroczystość w związku z urodzinami mojego syna :) , dla którego - nota bene - przewidywałem ten zegarek...  :(

Obyło się kopertą z pieniędzmi, a zegarek przewiduję na jakąś następną okazję  <_<

Pozdrawiam wszystkich zainteresowanych projektem i życzę im (i sobie) aby QV stał się większym DYKTATOREM co pewnie doprowadzi do szybszego zakończenia (pomyślnego) tego projektu.  :D

 

A tak w ogóle, to niechaj nasi siatkarze zwyciężą w finale MŚ  :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak obiecałem, przekazuję wiadomości od Henia:

Wyprodukowanie sekundowych w nowym kolorze - 25dni

Wyprodukowanie tarcz Limitek z poprawionymi kolorami - 15dni

Ale.....niestety :wacko:  od 1-7 Października Chińczycy znowu świętują bo mają swój "National Day" który wcale nie ogranicza się do One day :angry:

Więc trzeba te dni doliczyć.

Z tego powodu planowana dostawa zegarków znowu nam się przesuwa na końcówkę Października. Mam nadzieję, że to już ostatni termin.

Pudełka się produkują.

Od jutra składają Nielimitki.

Zainwestowałem w końcu we własne próbniki Pantone i jutro do mnie przyjadą, więc będę mógł potwierdzić Heniowi poprawki kolorów na tarcz LImitek oraz na zielonej tarczy ( będzie ciemniejsza zieleń i być może metaliczny szary na reszcie ).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak obiecałem, przekazuję wiadomości od Henia:

Wyprodukowanie sekundowych w nowym kolorze - 25dni

Wyprodukowanie tarcz Limitek z poprawionymi kolorami - 15dni

 

Jak dla mnie kolor wskazówki jest ok, nowe tarcze będą szybciej więc..


AT vs. PO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jest :)

15 dni nie problem.


Pozdrawiam, Wojtek

Dążenie do bezpieczeństwa poprzez ograniczenie wolności powoduje utratę wolności bez uzyskania bezpieczeństwa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki Marcin za finalnie całkiem dobre informacje :)


Omega Speedmaster 105.002, Rolex GMT 1675, Zenith El Primero A384, Tag Heuer Monaco cal12, Heuer Montreal cal12, Breitling Long Playing, Certina Chronolympic cal234, Zenith Defy Subsea 600mt, Breitling Chronomatic... parę, ...i sam nie wiem kiedy to się skończy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorki, że tak dopytuję, ale to istotne wiadomości.

Czy po zmianie tarczy, będzie robiony i wysyłany kolejny sampel limitki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorki, że tak dopytuję, ale to istotne wiadomości.

Czy po zmianie tarczy, będzie robiony i wysyłany kolejny sampel limitki?

 

Nie planuję tego, mam nadzieję, że nie przegną z kolorem w drugą stronę. Dlatego czekam na rozbudowane wzorniki Pantone aby się dokładnie upewnić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ewentualna bardzo niewielka różnica odcienia miedzy bezelem a niebieskim  na tarczy nie jest tak istotna jak rożnice w odcieniu pomarańczowych detali, bezel i tak z racji innej powierzchni ( metalicznej ) inaczej odbija światło niż matowa tarcza która światło pochłania. Zobaczcie takiego Submarinera zielonego jak tam ogromna różnica jest miedzy kolorem bezela a tarczy.

To może nawet zaleta :-), jednolicie oblany farbą zegarek nie wygląda za dobrze.

 

Dając najbliższy przykład, remont zabytkowego budynku we Wrocławiu, bez podkreślenia innymi odcieniami detali....

Wygląda jakby ktoś kubeł farby wylał :-)

 

4935302.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ktore kolory w tarczy limitki zmieniamy? Niebieskie totalizatory w nowej wersji sa wedlug mnie OK. ewentualnie szary moglby wrocic do pierwotnego wygladu i oczywiscie pomaranczowe detale trzeba zmienic.

 

tak wyprodukowane sa zarowno tarcze limitek jak i nielimitek razem 300szt

 

QV, takie pytanie z ciekawosci - intryguje mnie jak to Henkowi sie kalkuluje skoro juz ktoras z rzedu serie gotowych tarczy musi wyrzucic do kosza?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ktore kolory w tarczy limitki zmieniamy? Niebiesekie totalizatory w nowej wersji sa wedlug mnie OK. ewentualnie szary moglby wrocic do pierwotnego wygladu i oczywiscie pomaranczowe detale trzeba zmienic.

QV, takie pytanie z ciekawosci - intryguje mnie jak to Henkowi sie kalkuluje skoro juz ktoras z rzedu serie gotowych tarczy musi wyrzucic do kosza?

 

Nie wiem, pewnie kiedyś nas za to podsumuje przy okazji innego projektu ;-) , z tego co mi pisał to oni płacą tylko za tarcze dobrze wykonane, jeśli partia tarcz jest niezgodna z zamówieniem nie trzyma standardów to nie płacą za nią. Płacą oczywiście za wykonanie samplów, formy itd... Czy to prawda ? nie wiem.

Oczywiście dopasowujemy pomarańczowy do sekundy, ma być żywszy. i bardzo ale to bardzo delikatnie rozjaśniamy niebieski.

Z szarym nic nie robimy, Paleta pantone w tym względzie jest kulawa i mimo moich uwag że odcień powinien być cieplejszy dostawca nie jest w stanie tego zrealizować a potem powtórzyć w seryjnej produkcji...dałem sobie już po tylu samplach z tym siana. Obecny szary w pomieszczeniu jest po prostu szary a na dworze przy świetle słonecznym jest bardzo przyjemny cieplejszy kremowy jasny. Jaśniejszy szary, w słońcu byłby biały a to za mocno kontrastuje z ciemno-niebieskim i w przypadku zegarka nie wygląda za dobrze. No chyba, że byłby to zegarek modowy marki ESPRIT :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście dopasowujemy pomarańczowy do sekundy, ma być żywszy. i bardzo ale to bardzo delikatnie rozjaśniamy niebieski.

+1 :)


AT vs. PO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, pewnie kiedyś nas za to podsumuje przy okazji innego projektu ;-) , z tego co mi pisał to oni płacą tylko za tarcze dobrze wykonane, jeśli partia tarcz jest niezgodna z zamówieniem nie trzyma standardów to nie płacą za nią. Płacą oczywiście za wykonanie samplów, formy itd... Czy to prawda ? nie wiem.

Oczywiście dopasowujemy pomarańczowy do sekundy, ma być żywszy. i bardzo ale to bardzo delikatnie rozjaśniamy niebieski.

Z szarym nic nie robimy, Paleta pantone w tym względzie jest kulawa i mimo moich uwag że odcień powinien być cieplejszy dostawca nie jest w stanie tego zrealizować a potem powtórzyć w seryjnej produkcji...dałem sobie już po tylu samplach z tym siana. Obecny szary w pomieszczeniu jest po prostu szary a na dworze przy świetle słonecznym jest bardzo przyjemny cieplejszy kremowy jasny. Jaśniejszy szary, w słońcu byłby biały a to za mocno kontrastuje z ciemno-niebieskim i w przypadku zegarka nie wygląda za dobrze. No chyba, że byłby to zegarek modowy marki ESPRIT :-)

Nie myślałeś o zaocznych studiach na ASP? :D


Omega Speedmaster 105.002, Rolex GMT 1675, Zenith El Primero A384, Tag Heuer Monaco cal12, Heuer Montreal cal12, Breitling Long Playing, Certina Chronolympic cal234, Zenith Defy Subsea 600mt, Breitling Chronomatic... parę, ...i sam nie wiem kiedy to się skończy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co z nadgarstkowymi tego co jest , bo od początku projektu brak dokładnych zdjęć limitki

i praktycznie brak jakiegokolwiek porównania i trudno będzie rozmawiać o tym co poprawili a co nie , z jakiego materiału jest pasek bo z tej perspektywy wygląda jak stylonowy 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.