Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

QuadrifoglioVerde

PROJEKT BUDŻETOWEGO ZEGARKA FORUMOWEGO CHRONO ZA 432 ZŁ

Czy podoba Ci się pomysł projekt taniego kwarca ?  

460 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie oraz wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

Moje też już doszły !

Dzięki bardzo QV !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może za mało wyciągnąłeś koronkę, jest wyraźne kliknięcie na pierwszej i drugiej pozycji. :unsure:  :ph34r:

 

ale u mnie odkręca się w sensie, że po kilka obrotach odczepia się od zegarka... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyszedł! Teraz tylko w rękę instrukcja obsługi i studiowanie po co tyle przycisków i wskazówek :P

 

Ale taki roz*** w robocie, że nawet nie zdążyłem się mu przyjrzeć. Wróciłem do domu i siedzę ledwo żywy nad talerzem...

 

Później na spokojnie będę badał. Pierwsze wrażenie jest dobre :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest i mój, ogarnąłem trochę wpisów i widzę, że luz na sekundniku musi być, ale czy aż taki? Jak chodzi chronograf to raz trafia w indeks raz pomiędzy. Czy Wasze też tak mają?

 

Foto normalnie

post-62679-0-43166900-1419351889_thumb.jpg

 

i do góry nogami

post-62679-0-63579000-1419351908.jpg

 

Po wyzerowaniu jest tak

post-62679-0-03243100-1419352019.jpg

 


Kupię wszystko, rozsądek zachowując, co ma związek z marką ENICAR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

octodan, u mnie na Bemowie już przed południem był. Tylko ja w pracy, ale paczkę zostawił.

Dzięki za info, toś mnie teraz dopiero "pocieszył" :/

Widocznie do mnie jedzie okrężną drogą hahaha

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Mateusz001

Dojechał o16 tej   Piaseczno 

 

Wielkie  podziękowanie za wysiłek .Zegareczek  super  z  super  dodatkiem na te deszczowe święta . Tylko czym ja  zasłużył że taki pokaźny 1.5 L   dodatek  dostałem ;) . Żart oczywiście . Życzę wszystkim Zdrowych  , Spokojnych Świąt  a w szczególności  Tobie  QuadrifoglioVerde  tylko Ty wiesz ile to  kosztowało wysiłku .....

 

PS postanowiłem że dopiero przymierzę jutro ;)

post-65726-0-19590700-1419352372_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kalibracja jest opisana w instrukcji.

Ale tu kalibracja nie pomoże, bo wskazówka sobie lata na przedziale około 1mm. Na zdjęciach widać na zatrzymanym chronografie. Zdjęcie zegarek normalnie pokazany i po obróceniu. Lata luzem. Może to jakiś testowy ten nr 16 :ph34r: bo nawet nr nie ma :)


Kupię wszystko, rozsądek zachowując, co ma związek z marką ENICAR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

RTK-WGM kalibrację trzeba zrobić jak z pudełka wyciągnąłem też tak miałem - po kalibracji jest w miarę O.K.

 

Edit: znaczy nie wiem czy wskazówka "latała" bo mi nie przyszło do głowy żeby to sprawdzać ale była "obok" indeksu jak na Twoim zdjęciu - obecnie jest centralnie na środku indeksu na 12-tej i wraca tam po każdym "zerowaniu"


:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Drezdenko też obskoczone :) myślałem że do mniejszych miejscowości będzie dluzej trwało ale naprawdę za czas dostawy należy się fedexowi 6!

Z zegarem nic na razie nie robię poczekam na żółtko.

Niech leży sobie Nielimitka NOS :) bo mam prawie identyczną Certinę od O.E.Bjoerndahlena.

Wesołych Świąt panowie i panie.

Czekamy na pozostałe projekty a najbardziej na Formmeistera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piszcie uwagi na pw a nie w temacie bo moge cos przeoczyc. Tak jak juz bylo pare razy pisane wskazowka chrono ma delikatny luz i jest to normalne. Bylo zglaszane w Miyota. Ten typ tak ma. Ale 1mm to przesada... Raczej 1/5 - 1/3 sekundy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zauważyłem że po włączeniu stopera przez pierwsze 25 sekund wskazówka rzeczywiście nie trafia w indeksy natomiast po 30 sekundach jest dobrze i tak do 60 i znów powtórka z historii. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

RTK-WGM kalibrację trzeba zrobić jak z pudełka wyciągnąłem też tak miałem - po kalibracji jest w miarę O.K.

 

Edit: znaczy nie wiem czy wskazówka "latała" bo mi nie przyszło do głowy żeby to sprawdzać ale była "obok" indeksu jak na Twoim zdjęciu - obecnie jest centralnie na środku indeksu na 12-tej i wraca tam po każdym "zerowaniu"

Zrobiłem zerowanie, ale u mnie jest tak pierwsze 30 sekund jest za indeksami sekundnik a od 30 do 60 jest prawie idealnie w indeksie. Nie wiem czy mnie rozumiecie?


Kupię wszystko, rozsądek zachowując, co ma związek z marką ENICAR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Paczka doszła, jeszcze chwilę się podręcze do 22 w pracy ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zauważyłem że po włączeniu stopera przez pierwsze 25 sekund wskazówka rzeczywiście nie trafia w indeksy natomiast po 30 sekundach jest dobrze i tak do 60 i znów powtórka z historii. 

ooo właśnie to !


Kupię wszystko, rozsądek zachowując, co ma związek z marką ENICAR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie pierwsze 5 sec. i ostatnie 8 sec. lekko obok indeksów a reszta jest idealnie :) Luz wskazówki około 1/3 sec. - więc chyba ok.  :ph34r:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli 1/3 sekundy to norma to mam ok  :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to wlasnie ze wzgledu na ten luz tak sie dzieje. Ale wy na serio bedziecie caly czas zapuszczac chrono ? Gdyby to byl sekundnik normalny to moglo by denerwowac ale ten zegarek w trybie czasu jest martwy wiec....

Miyota sie nie przyłożyla :-( ale w automatycznych tanich werkach miyoty tez sa takie cuda wiec mnie to specjalnie nie zdziwilo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Doszly obie. Na zywo wywalaja z kapci!

Potwierdzam, ze wykonanie na poziomie Certiny.

Limitka juz ma meshu. Jest mega pozytwna w takie ujowe szare dni.

Dzieki Marcin!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do mnie tez juz doszly moje sztuki. Wrazenia bardzo pozytywne. QV czekamy na kolejne interesujace projekty. Bede sledzil strone, ktora juz polubilem :) Moze cos na szwajcarskich mechanizmach? 

 

cb3de83ec7d86164med.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marcin ok, faktycznie chrono w tym zegarku i tak nie jest idealne, ponieważ trzeba się skupić na liczeniu minut. Jedno jest pewne jak mojej Żonie się podoba i to jest MOC! Cieszę się, że go mam. Wygląda rewelacyjnie i to jest WAŻNE!

 

Dziękuje Ci za trud włożony w wykonanie projektu.


Kupię wszystko, rozsądek zachowując, co ma związek z marką ENICAR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żadnych szwajcarów :P tylko japońce ;)

Dobrze Waść prawisz... pakowanie ETY w projekty tego typu po pierwsze podniosły by cenę zegarka a po drugie zwiększyły by jego awaryjność :P:D


:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem zerowanie, ale u mnie jest tak pierwsze 30 sekund jest za indeksami sekundnik a od 30 do 60 jest prawie idealnie w indeksie. Nie wiem czy mnie rozumiecie?

Wskazówka jest ok, ten efekt to raczej załamanie światła od indeksu,

 

 

Wysłane z mojego iPad przez Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.