Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

QuadrifoglioVerde

PROJEKT BUDŻETOWEGO ZEGARKA FORUMOWEGO CHRONO ZA 432 ZŁ

Czy podoba Ci się pomysł projekt taniego kwarca ?  

460 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie oraz wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Cyrhla

Dobra Pany, czas na FORMMAISTERA....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może jednak Vis :D


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chwila, moment. Najpierw wersja zielona i żółta chrono. :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może jednak wpierw wszyscy dostaną Chrono ?? :P  Do mnie chyba nawet nie wyjechało, ale nie panikuję. Tylko zwracam uwagę na fakt, że pomimo radości w wielu domach to nie koniec projektu ;)

 

A potem Formmeister i VIS (o ile wiem mają iść niejako równolegle...)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jutro sweter trafi do szafy i zamienię na świąteczny mankiet :) może będzie lepiej wyglądał :)

Żartowałem oczywiście  :)

QV ma rację - Twój wkład jest wielki, pamiętam jak dzięki Tobie pogrubiane były od ręki wskazówki z małych totalizatorów.........  i wiele innych chwil. 

Bartek - chapeau bas  :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwsza nielimitka na bazarku. Na razie na zamianę:)


Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żartowałem oczywiście  :) 

Ja oczywiście też :)

 

Uczestnictwo w projekcie było czystą przyjemnością. Jeszcze większą jest możliwość oglądania na żywo efektu, co nie zawsze się udaje z rożnych przyczyn. Dwie kolejne wersje mają szansę być równie ciekawe jak nie ciekawsze, szczególnie zielona jeśli będzie wystarczająco ciemna (butelkowa). No i w kolejce stoją 2 kolejne projekty VC równie ciekawe. 

Więc 2015 zapowiada się bardzo obiecująco.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Do mnie dzwonił kurier ok. godz. 21.30 i pyta czy może podjechać z paczką.. Niestety już od kilku godzin świętuję w zimowej stolicy Podhala, więc dopiero po powrocie odbiorę paczkę, ale na podstawie niemałej ilości zdjęć omawianych zegarków nie powinienem być zawiedziony  :D

 

2. Wielkie dzięki dla QV za poświęcenie i wysiłek włożony w ten projekt! Marcin, wielki szacun dla Ciebie - jak będziesz w Szczecinie to zapraszam na tzw. piwo ( .. czy piw kilka)  ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DSC_0634_20141223120417667.jpg

DSC_0635_20141223120357570.jpg

 

DSC_0636_20141223120320994.jpg

 

Na żywo jest to lepiej widoczne

 

forum image hosting

 

Pewnie,że żartuję :) ,chciałem sprawdzić czujność :P

Chińczyk wiadomo,że nie ingerował w mechanizmy,ale nie zmienia to faktu,że lepiej (dla mnie) gdyby czcionka była jednakowa

 

Jak będę w domu to zrobię :)

 

 

edit.

Co byście nie gadali,że marudzę to jestem na prawdę mile zaskoczony poziomem wykończenia.

Koperta ma ładne i równe krawędzie,dopracowane szlify i piękny połysk polerki :)

Słuchaj, ale zasada jest taka, że szerokość czcionki dopasowuje się do okienka daty. Dopiero byłoby głupio, jakby trójka w 31 była węższa... To standard jest u wszystkich producentów.

Mi się zegarek podoba, jutro włożę mi go Gwiazdor pod choinkę. Ale zanim to nasąpi wymienię pasek - to jednak zupełnie nie mój styl :)

Szkoda, że bezel się nie kręci.

W stylistyce i jakości wykonanania bardzo mi przypomina mój ulubiony zegarek do roboty, trzaskania, nie przejmowania się - Zodiaca Sea Dragona. Idealny edc.


pozdrawiam, Dominik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak czcionki są inne ( innej szerokości ) w zależności od liczby, po to aby mieściła się zawsze i wypełniała w całości datownik. Każda cyfra ma inny kształt.

Gdy okno jest poziome to te różnice nie są tak widoczne jak przy okienku pionowym tutaj jest naprawdę mało miejsca. Poza tym czy oglądamy kilka dat na raz, aby je porównać ? Nie, zawsze oglądamy tylko jedną :P

 

Miałem kilka Sea-dragonów, super zegarki jedyna wada to było szkło mineralne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze Panowie taki tips, kilka - kilkanaście zegarków może mieć problem ciężko kręcącej się koronki.

 

Rozmawiałem z Heniem, mówi że powinno pomóc kilkunastokrotne obracanie koronką na siłę w pozycji neutralnej czyli wciśniętej. Trzeba rozruszać to. Problemem jest ponoć jakiś zielony smar który wysechł w niektórych sztukach zanim założyli wałek i koronkę. Wiedzą co przeskrobali bynajmniej :-). Trzeba ten zaschnięty smar rozruszać, oczywiście nie w pozycji koronki ustawiania daty bo wtedy możemy rozkręcić koronkę z wałka i aby ją ponownie założyć trzeba będzie odkręcić dekiel nacisnąć przycisk na mechaniźmie wysunąć wałek aby go przytrzymać ( po to aby móc nakręcić koronkę s powrotem ) Jak go nie wysuniemy to nie będzie za co złapać :-) Ciekawe czy Heńkowe porady pomogą :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I do mnie dotarła wczoraj nielimitka. Zegarek wyszedł świetnie, wielkie dzięki dla QV (i supporterów) za ten projekt!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słuchaj, ale zasada jest taka, że szerokość czcionki dopasowuje się do okienka daty. Dopiero byłoby głupio, jakby trójka w 31 była węższa... To standard jest u wszystkich producentów.

Mi się zegarek podoba, jutro włożę mi go Gwiazdor pod choinkę. Ale zanim to nasąpi wymienię pasek - to jednak zupełnie nie mój styl :)

Szkoda, że bezel się nie kręci.

W stylistyce i jakości wykonanania bardzo mi przypomina mój ulubiony zegarek do roboty, trzaskania, nie przejmowania się - Zodiaca Sea Dragona. Idealny edc.

To co napisałeś to oczywiście wiem .

Ja pisałem o grubości kreski czcionki w dacie jednocyfrowej (głównie) a nie o szerokości całej cyfry

 

Ale tak jak Marcin napisał, jednocześnie nie będziemy oglądać kilku dat więc "problem" jest bardzo mały.

Napisałem o tym bo mam jeszcze dwa zegarki z pionowym oknem daty na godz. szóstej i w nich grubość kreski czcionki jest jednakowa, przynajmniej moje oko różnic nie dostrzegło.


Mariusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Pierwsza nielimitka na bazarku. Na razie na zamianę :)

 

 

jasne, tylko że szybko zmienił zdanie że jednak sprzedaż a cena niby zaporowa została bez zmian,

po prostu chciał na szybko zarobić 5 stówek i tyle 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A pomyslales, ze moze te zegarki sa warte 5 stowek wiecej? Cena jaka zaplacilismy za tak wykonany produkt jest mocno promocyjna. Gdyby je wrzucic do Aparta czy innego Kruka, to spokojnie moglyby lezec z cztero-cyfrowa cena kolo szwajcarskich marek...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

JAk zrobimy im, zegarkom znaczy, tzw., dobry  PR to cena będzie że hohohho :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu nie trzeba robic PR, kazdy kto zobaczy na zywo, wyceni je na 2 lub 3x wiecej niz kosztowaly ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

różne są przypadki losowe, ale jak koś go sprzeda  za 500 zł, roi duży błąd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu nie trzeba robic PR, kazdy kto zobaczy na zywo, wyceni je na 2 lub 3x wiecej niz kosztowaly ;)

Zgadzam się - sprawdzę w robocie jak "zanfcy " się wypowiedzą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja Żona mówi, i tak całe święta będziecie pisać o tym zegarku, przecież wszyscy macie akie same, a może byście tak coś pomogli Żonom  :blink:  :blink:  :blink:  :blink:  :D  :D  :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3x to przesada, daje to 1350zl nawet jesli bylby kajdan i jakies bajery w komplecie typu ksiazeczki, drewniane pudeleczko i stalo by w aparcie to ciezko by bylo sprzedac bo:

- marka nie znana, a zegarki to jednak czesc męskiej bizuterii i ludzie patrza na logo (niech rzuci kamieniem ten co mu obojetne co na tarczy lezy)

- stoper do 1s troszke malo, konkurencja powyzej 1k ma juz dziesiate czesci.

 

Ale jak by stal 2x to pewnie by sie sprzedawal tylko trzeba by bylo pasek zamienic bo ten parciak ladnie wyglada na fotach ale w dotyku to straszy :)

Ogólnie cena forumowa to bardzo dobra propozycja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A pomyslales, ze moze te zegarki sa warte 5 stowek wiecej? Cena jaka zaplacilismy za tak wykonany produkt jest mocno promocyjna. Gdyby je wrzucic do Aparta czy innego Kruka, to spokojnie moglyby lezec z cztero-cyfrowa cena kolo szwajcarskich marek...

 

Pomyślałem i wydaję mi się że jednak były tyle warte ile kosztowały bo gdyby były warte więcej to QV musiał by dołożyć ze swoich aby je zamówić,

po za tym nie dziwi mnie chęć zarobienia tylko denerwuje traktowanie innych jak idiotów i pisanie o zamianie i cenie zaporowej 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.