Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

QuadrifoglioVerde

PROJEKT BUDŻETOWEGO ZEGARKA FORUMOWEGO CHRONO ZA 432 ZŁ

Czy podoba Ci się pomysł projekt taniego kwarca ?  

460 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie oraz wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

dajcie juz spokoj, czasy regulowanych cen minęły na szczęście. Niech każdy robi ze swoją wlaśnością co mu się podoba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Mateusz001

Właśnie kurier dotarł z Redą do nielimitki . Jest wigilia więc zegarek na rękę ;)

 

 

post-65726-0-14144600-1419413580_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze kilka moich przemyslen i spostrzezen w punktach, po swietach moze napisze jakas mala recenzje:

 

- mam obie wersje i limitka jednak bardziej mi sie podoba, ma ciekawsza tarcze

- parciak od limitki niestety nie nadaje sie do niczego. Jest za gruby do tego zegarka. Zalozylem na przymiarke zwykle nato z trzema szlufkami i swietnie pasuje. Bedzie trzeba zainwestowac w normalne Tudorowe nato na lato ;)

- mam dwa paski dla limitki, brazowe rally z duzymi dziurami oraz niebieskie isofrane, ktore kiedys kupilem do Seiko Sumo. Na iso limitka wyglada jak milion dolcow :) zdjecia wrzuce po swietach :)

- koperta wyszla fantastycznie, swietny ksztalt, bardzo fajne wykonczenie. Swietnie lezy na nadgarstku. Mimo, ze zegarek jest dosyc maly to wcale na taki nie wyglada. Mam kawal lapy i troche balem sie, ze bedzie za maly, ale jest ok. Jedyne do czego moge sie przyczepic to fakt, ze nielimitce troche za duzo heniek spolerowal miedzy uszami i widac lekkie zakrzywienie tam gdzie powinna byc linia prosta, ale to szczegol

- metalowe indeksy sa przynajmniej w moich zegarkach nalozone niemal idealnie. Super QV, ze o to walczyles i dopilnowales zeby bylo ok :)

- jedna rzecz, ktora troche mnie drazni to minimalnie krzywo osadzony szafir w limitce. W nielimitce jest ok, natomiast tutaj czuc pod palcem, ze z jednej strony krawedz szkla wystaje wiecej ponad koperte. Podobny problem mam Steinhartowym pilocie. Coz, trzeba z tym zyc ;)

 

Podsumowujac, wyszly naprawde swietne zegary, za pieniadze, ktore zaplacilismy trudno byloby dostac cos lepszego. Wiadomo, sa jakies drobne mankamenty, ale chyba nikt nie spodziewal sie, ze dostanie zegarek idealny :)

No pobawilismy sie, a teraz chowajcie swoje Vratislavie do pudelek i do sejsu z nimi. Za 50 lat jak marka wespnie sie na sam szczyt piramidy prestizu to pierwsze modele V. beda warte grube miliony :D


Instagram - Lug2Lug

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do mnie też dotarła moja nielimitka. Wykonanie na bardzo wysokim poziomie. Gratuluję QV!

A teraz mała uwaga, skoro już można... Wydaje mi się, że najsłabszym elementem całego zegarka jest niestety mechanizm. Tarczka pokazująca czas 24-godzinny jest praktycznie bezużyteczna (w końcu niewielu z nas przebywa przez długie godziny w zupełnych ciemnościach, żeby stracić orientację czy jest trzecia po południu, czy w nocy). Już sensowniejsze byłoby odliczanie godzin chrono, jak w starych Seiko serii 6138. Nie roztrząsam się nad jednosekundowym skokiem chrono - choćby krok 1/5 s dałby możliwość sensowniejszego wykorzystania tacho.

 

Podsumowując, czy jest brana pod uwagę możliwość zastosowania innego, o większych możliwościach, mechanizmu w zegarku zielonym i żółtym? Ja byłbym bardzo za.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tarczka pokazująca czas 24-godzinny jest praktycznie bezużyteczna (w końcu niewielu z nas przebywa przez długie godziny w zupełnych ciemnościach, żeby stracić orientację czy jest trzecia po południu, czy w nocy). Już sensowniejsze byłoby odliczanie godzin chrono, jak w starych Seiko serii 6138. Nie roztrząsam się nad jednosekundowym skokiem chrono - choćby krok 1/5 s dałby możliwość sensowniejszego wykorzystania tacho.

 

 

Tak jakby tachymetr albo mozliwosc odliczania godzin w chrono byly w jakikolwiek sposob uzyteczne ;)

 

Machanizmu raczej nie zmienisz, koperta zostala zaprojektowana pod ten konkretny mechanizm, tarcze nastepnych modeli rowniez.


Instagram - Lug2Lug

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oglądam zamieszczane zdjęcia i nachodzi mnie pytanie: puszczacie sekundnik w ruch, żeby sobie krążył czy tylko bawicie się stoperem?

A poza tym - miał juz ktoś okazję sprawdzić wyskalowane tachymetra?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Optycznie zegarek jest bardzo mały, takie moje odczucie. Koronka miała być zakręcana ? Już nie pamiętam


Only Fools Do Not Fear The Sea

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SsbKjo.jpg


Omega Speedmaster 105.002, Rolex GMT 1675, Zenith El Primero A384, Tag Heuer Monaco cal12, Heuer Montreal cal12, Breitling Long Playing, Certina Chronolympic cal234, Zenith Defy Subsea 600mt, Breitling Chronomatic... parę, ...i sam nie wiem kiedy to się skończy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jakby tachymetr albo mozliwosc odliczania godzin w chrono byly w jakikolwiek sposob uzyteczne ;)

No już bez przesady. Za chwilę padnie "jakby chronograf był użyteczny", niech subtarcze będą nieruchome, a w zasadzie po co zegarek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mozecie polecic jakis zamiennik dla niebieskiego isofrane?[/size]

Marcin ma bardzo dobrej jakości niebieski kauczuk Squale. Zapytaj, może jeszcze mu zostały.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pokazywany już w innym temacie. Nasze chrono na czarnym rally.

 

DSCF2309_zps8c46ba3a.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie ma, a na pewno nie w 20mm

Tu się mylisz. Będą w lutym ale już można zamawiać :)

 

http://www.obrismorgan.com/natural_rubber_01_blu_20.html


Pozdrawiam 
Marcin/kornel91 
 

Adriatica, Ball, Casio, Certina, Christopher Ward, Citizen, Deep Blue, Glycine, Hamilton, Longines, Nethuns, Orient Star, Oris, Phoibos, Zelos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jakby tachymetr albo mozliwosc odliczania godzin w chrono byly w jakikolwiek sposob uzyteczne ;)

 

Machanizmu raczej nie zmienisz, koperta zostala zaprojektowana pod ten konkretny mechanizm, tarcze nastepnych modeli rowniez.

 

Skoro już wywołaliście wilka z lasu to powiem Wam że jest szansa aby Zielona i Żółta wersja miała mechanizm VK64, z resztą nawet podziałka na tarczy jest na to przygotowana. Koperta ponoć będzie pasowała. Trzeba jedynie przeprojektować tarczę ( szersze rozstawienie liczników ) oraz dać nowe tubusy wskazówkowe ( innej średnicy trzpień mocujący w mechaniźmie ).

Zegarki będą ciut droższe ale góra o 50zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro już wywołaliście wilka z lasu to powiem Wam że jest szansa aby Zielona i Żółta wersja miała mechanizm VK64, z resztą nawet podziałka na tarczy jest na to przygotowana. Koperta ponoć będzie pasowała. Trzeba jedynie przeprojektować tarczę ( szersze rozstawienie liczników ) oraz dać nowe tubusy wskazówkowe ( innej średnicy trzpień mocujący w mechaniźmie ).

Zegarki będą ciut droższe ale góra o 50zł.

QV, jesteś wielki! Dziękuję!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro już wywołaliście wilka z lasu to powiem Wam że jest szansa aby Zielona i Żółta wersja miała mechanizm VK64, z resztą nawet podziałka na tarczy jest na to przygotowana. Koperta ponoć będzie pasowała. Trzeba jedynie przeprojektować tarczę ( szersze rozstawienie liczników ) oraz dać nowe tubusy wskazówkowe ( innej średnicy trzpień mocujący w mechaniźmie ).

Zegarki będą ciut droższe ale góra o 50zł.

 

To byłby świetny mechanizm, największą jego zaletą jest skok sekundnika chrono co 1/5 sekundy. 

Tylko czy data nie jest za nisko?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie kurier dotarł z Redą do nielimitki . Jest wigilia więc zegarek na rękę ;)

Bardzo ładnie wygląda z tą Redą :) musze pomyśleć o podobnym paseczku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To byłby świetny mechanizm, największą jego zaletą jest skok sekundnika chrono co 1/5 sekundy. 

Tylko czy data nie jest za nisko?

 

być może będzie się to musiało wiązać z wywaleniem tych mniejszych nakładanych indeksów z godziny 6tej, 3ciej i 9tej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 jest szansa aby Zielona i Żółta wersja miała mechanizm VK64, z resztą nawet podziałka na tarczy jest na to przygotowana.

 

 

A jaka jest różnica techniczna w stosunku do OS21 ??

 

 

Edit: Ok już wiem... :)


:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jk zaczynaliśmy projekt to mechanizmy VK64 były wstrzymane przez fabryke Time Module ze względu na jakąś tam wadę produkcyjną, dlatego się na nie nie zdecydowaliśmy. Wada została potem usunięta ale odwrotu już nie było. Teraz nie ma presji czasu więc możemy dokonać takiej zmiany. Dzięki temu wersja żółta i zielona nabiorą jeszze więcej różnic w stosunku do limitki i nielimitki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem zdecydowanie za. 

Usuniemy jedyną "wadę" tego zegarka - luźny sekundnik.

A 50 zł. chyba nikomu nie zrobi różnicy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki, to może ktoś by się podjął jakiegoś zamówienia gropowego takiej gumy. A Marcin dopnie temat paska. Byłby fajny komplecik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.