Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

QuadrifoglioVerde

PROJEKT BUDŻETOWEGO ZEGARKA FORUMOWEGO CHRONO ZA 432 ZŁ

Czy podoba Ci się pomysł projekt taniego kwarca ?  

460 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie oraz wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

Ja jestem zdecydowanie za. 

Usuniemy jedyną "wadę" tego zegarka - luźny sekundnik.

A 50 zł. chyba nikomu nie zrobi różnicy...

 

to 50zł to nawet nie jest różnica w cenie mechanizmów bo vk64 na dzien dziesiejszy jest ze 3 dolary droższy. Chodzi o to, że dolar mocno podskoczył :-(

Cieszymy się że Rosja dostaje łupnia ekonomicznego od USA ale nasza waluta niestety jest wciąż postrzegana jako ta z "bloku wschodniego" i przy tak dużych spadkach rubla w końcu i złoty poszedł na dno.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i na spadek się nie zanosi, FED pewnie podwyższy stopy :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

VK64 to ten z płynącą sekundą chrono?  :) 


"Mam bardzo nieskomplikowany gust. Zawsze zadowala mnie najlepsze". Oscar Wilde.
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skaczącą, ale 5 razy na sekundę, czyli praktycznie jak w mechaniku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skaczącą, ale 5 razy na sekundę, czyli praktycznie jak w mechaniku.

 

no własnie o to mi chodziło :)


"Mam bardzo nieskomplikowany gust. Zawsze zadowala mnie najlepsze". Oscar Wilde.
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mechanizm VK64 w kolejnych chrono? Jestem na tak! :-)

 

Pytanie do QV: Z ciekawosci zapytam czy do zegarków dołączałeś faktury w wersji papierowej? Bo nie znalazlem żadnej :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będą wysyłane na maila. Nie zdążyłem wszystkich przygotować..priorytetem było popakowanie zegarków i wysyłka przed świętami, wysłałem na szybko tylko Tym co potrzebowali na firmę. Do ewentualnych gwarancji wystarczy gwarancjo-instrukcja dołączona z zegarkiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jk zaczynaliśmy projekt to mechanizmy VK64 były wstrzymane przez fabryke Time Module ze względu na jakąś tam wadę produkcyjną, dlatego się na nie nie zdecydowaliśmy. Wada została potem usunięta ale odwrotu już nie było. Teraz nie ma presji czasu więc możemy dokonać takiej zmiany. Dzięki temu wersja żółta i zielona nabiorą jeszze więcej różnic w stosunku do limitki i nielimitki.

 

jestem na tak :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mikolaj78 - super porównanie :-) dzięki :-)

Bardzo proszę :)


Mariusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo proszę :)

 

To co, którego zostawiasz? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem za zmianą mechanizmu kosztem tych 50zł. Myślę też, że nie ma sensu pytać każdego zapisanego po kolei. 50zł to nie jest przecież kwestia tego, że ktoś musi sobie od ust odjąć i mu będą dzieci głodne po domu chodziły. Jeśli jest taka szansa, żeby mechanizm był trochę lepszy to trzeba się tego trzymać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marcin, przy zmianie mechanizmu kiedy spodziewasz się żółtków w Polsce?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do mnie wczoraj też dotarła.

Całe szczęście, że była instrukcja obsługi. ;):lol: Bo chrono nie było wyzerowane. Jakbym bez niej poradził.

 

Dzięki Marcinie.

Wesołych Świąt.


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To co, którego zostawiasz? :)

Tomku,

na tą chwilę oba zostają :) .

Limitki nie kupowałem po to aby była alternatywą/konkurencją dla Tudora,bo pomimo kolorystyki to jednak inne zegarki.

Kopercie VC nie można odmówić dobrej jakości a biorąc pod uwagę cenę to już jest HIT,ale posiadając Black Bay'a zapewne widzisz różnicę klas :)

 

ps.VC zostaje jeszcze z innego powodu,kolekcja zegarków tej marki do czegoś zobowiązuje i nie posiadanie tego od którego się wszystko zaczęło byłoby wielkim błędem,no i mam numer 002 :)


Mariusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że dostrzegam różnicę, stąd emotikon na końcu pytania. 

Mikołaj, jakie są różnice w wielkości tych zegarków na nadgarstku, tak subiektywnie? 

Ja też na 100% nie pozbędę się mojego egzemplarza, a obecnie poważnie myślę o kupnie Tudorowego pierwowzoru.

 

A przy okazji, zauważyliście, że VC może się kojarzyć z pewną inną, bardziej zasłużoną manufakturą.  :D 

Będzie Marcin miał do czego dążyć... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Skoro już wywołaliście wilka z lasu to powiem Wam że jest szansa aby Zielona i Żółta wersja miała mechanizm VK64, z resztą nawet podziałka na tarczy jest na to przygotowana. Koperta ponoć będzie pasowała. Trzeba jedynie przeprojektować tarczę ( szersze rozstawienie liczników ) oraz dać nowe tubusy wskazówkowe ( innej średnicy trzpień mocujący w mechaniźmie ).

Zegarki będą ciut droższe ale góra o 50zł.

No to jeszcze jeden prezent pod choinke od QV! Dobra nowina!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja również dotarła wczoraj bez przeszkód.

Dzięki Marcin za ogarnięcie tematu, szczególnie tej nerwówki pod koniec   :) Warto było czekać.

 

IMG_20141224_132133_zpscefec401.jpg

 

Wesołych Świąt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... Jak chcecie to mozemy doprodukowac takie paski jak do nielimitek ale brazowe dpecjalnie do limitki. Jak uzbiera sie 100chetnych to sie zrobi. I klamerki fajne beda.

...

Można rozważyć.


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że dostrzegam różnicę, stąd emotikon na końcu pytania. 

Mikołaj, jakie są różnice w wielkości tych zegarków na nadgarstku, tak subiektywnie? 

Ja też na 100% nie pozbędę się mojego egzemplarza, a obecnie poważnie myślę o kupnie Tudorowego pierwowzoru.

 

A przy okazji, zauważyliście, że VC może się kojarzyć z pewną inną, bardziej zasłużoną manufakturą.  :D

Będzie Marcin miał do czego dążyć... 

 

 

Byłem poproszony o zdjęcie Tudora i VC (fajny skrót :) )

To tak apropos ostatniego pytania. :)

 

Jeśli chodzi o odczucia co do wielkości to większych różnic nie zauważam.

Gdybyś chciał to mogę specjalnie dla Ciebie zrobić stosowne porównanie wyrażone w milimetrach :)


Mariusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

UF do mnie również już chrono dotarło -- pudełko całe i całkiem fajne a saaaaam zegareczek rewelacja na żywca piękny--- super  prezent w wigilie ---mr Marcin jesteś wielki ---- THX    

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wylądował na chwilę na niebieskiej skórce. W sumie fajnie, ale na oryginalnym szmatexie mu najlepiej :) 

 

IMG_2583.jpg

 

IMG_2581.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.