Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

QuadrifoglioVerde

PROJEKT BUDŻETOWEGO ZEGARKA FORUMOWEGO CHRONO ZA 432 ZŁ

Czy podoba Ci się pomysł projekt taniego kwarca ?  

460 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie oraz wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

Nowy mechanizm kosztem indeksów, hmm... Świetny pomysł!


@rtur

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

On prawdopodobnie spowoduje wyprzedaże limitek ;)

 

Coś w tym jest...


AT vs. PO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...

On prawdopodobnie spowoduje wyprzedaże limitek ;)

To dobrze. Będą w niższych cenach. ;)


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmiana werku jest bardzo dobrym rozwiązaniem, od wizualnej strony też. Jestem za.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W żółtym trzymamy się zaproponowanych przez Henia czarnych wskazówek? Moim zdaniem zmiana na duży plus.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

QV, wielkie dzięki za zegarek!

Nielimitka dotarła na czas i pięknie się prezentowała przy czerwono-czarnej koszuli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Male pytanko. Planujecie wydanie niebieskiego egzemplarza z nowym mechanizmem VK ? Chetnie zapisalbym sie na taki model badz z nowym mechanizmem VK64 i tarcza panda. Wydaje mi sie ze wygladalby super.


Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 Pytanie mam czy ten niebiesko-grafitowy też będzie realizowany jakoś niedługo?? On prawdopodobnie spowoduje wyprzedaże limitek ;)

Myślę, że nie taki był zamysł i co by nie było w nowych projektach to nigdy nie będzie limitka którą posiadamy, prawie robi wielką różnicę,pewnie nowe projekty będą coraz lepsze bo o to chodzi i porównywanie ich do limitki lub nielimitki jest bez sensu 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość norbie

Panowie, pytanie laika - czy do tej koperty przy okazji kolejnych wersji kolorystycznych dałoby się wcisnąć jakieś azjatyckie mechanizmy chrono niekwarcowe?

Wyszedłby fajny poor man's heuer extremely limited :).

I myślę, że nie byłoby problemu z chętnymi na taki zegar.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, pytanie laika - czy do tej koperty przy okazji kolejnych wersji kolorystycznych dałoby się wcisnąć jakieś azjatyckie mechanizmy chrono niekwarcowe?

Wyszedłby fajny poor man's heuer extremely limited :).

I myślę, że nie byłoby problemu z chętnymi na taki zegar.

 

Myślę, że ta koperta jest jednak za cienka na mechaniczne chrono ;)


"Mam bardzo nieskomplikowany gust. Zawsze zadowala mnie najlepsze". Oscar Wilde.
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę Michale, że dobrze myslisz ;)

Na 99% nie ma takiego mechanizu :)


www.katatime.pl 

www.toskania.org.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kaliber El Primero 400 36000 VpH spokojnie by się zmieścił. A jak ładnie w nim płynie sekunda...  :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

QV rozmawiaj! W budżetowej wersji Vratislavia z mechanizmem od Patka byłaby hitem... ;)

Biorę dwa, a nawet 4!!!

 

 

A tak bardziej erio mechanizm Vostoka jest ciekawy. Poważnie rozważyłbym zakup kolejnego VC na takim mechaniźmie. Ale czy jest w wolnej sprzedaży?


www.katatime.pl 

www.toskania.org.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A Poljot 3133 się nie zmieści?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A Poljot 3133 się nie zmieści?

 

Nawet jeśli...  masz świadomość, że jest to bardzo mały mechanizm i w tak "dużej" kopercie totalizatory będą zdecydowanie za blisko siebie i będzie to wyglądać słabo?


"Mam bardzo nieskomplikowany gust. Zawsze zadowala mnie najlepsze". Oscar Wilde.
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, że wtrącę tak przyziemnie...

Te niewysłane VC będą w podróży w poniedziałek, czy coś się zmieniło ?

B)


ALAMO napisał - każdy ma prywatne, wrodzone prawo do bycia idiotą...może o to prawo walczyć, do swej idiociej śmierci...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DSCF4862b.jpg

 

DSCF4869b.jpg

 

DSCF4895b.jpg

 

Wrażenie po krótkim użytkowaniu nielimitki:

- wspominałem poprzednio że na początku wskazówka sekundnika była lekko odchylona w lewo, ale po kilkunastokrotnym włączeniu chrono jakoś się wycentrowała i tak se siedzi. Nie wiem jak to będzie wyglądało za pół roku, ale na razie jest cacy. Trafia w indeksy na całym obwodzie tarczy, lekka odchyłka widoczna dopiero pod lupą.

- bardzo dobrze dobrany rozmiar koperty. Wiem że to kompromis, jedni będą narzekali że za mała, drudzy odwrotnie, ale jak dla mnie jest tip-top i niczego bym tutaj nie zmieniał. Zegarek jest efektowny, ale nie ostentacyjny. Koperta bardzo dobrze siedzi na nadgarstku więc i z ergonomią jest w porządku..

- rozczarowuje brak obrotowego bezela, mimo że dyzajn takie coś sugeruje, ale przeszedłem nad tym do porządku dziennego.Zdaję sobie sprawę, że istotnie zwiększyło by to koszty, no i poważnie zwiększyłoby potencjalne problemy (to dość wrażliwa technologicznie część zegarka, szczególnie w przypadku pierwszego takiego projektu i niesprawdzonych podwykonawców)

- wykonanie koperty bez zarzutu, zarówno satyna jak i polerka. Dekiel wręcz prosi się o jakiś głęboki grawer.

- słaba czytelność wskazań przy marnym oświetleniu. Znam chińską lumę z paru własnych zegarków i wiedziałem, że to nie będzie jakość Seiko, ale, po pierwsze, luma jest tylko na wskazówkach, nie ma dodatkowych punktów orientacyjnych (kropki przy indeksach, kropka na bezelu w miejscu trójkącika), a po drugie, świeci symbolicznie. Prawdę mówiąc mam pomysł, żeby wywalić tę lumę i zastąpić ją czarnym lakierem. Podejrzewam że czytelność w słabszym oświetleniu by poważnie wzrosła.

- zegarek trafił testowo na najprostszy pasek od Pattiniego (nie mam zbyt wielu pasków 20mm) i okazało się że taki mięsisty, dość sztywny i niezwężany pasek doskonale pasuje. Pewnie zamówię u niego coś z dziurami i szarym lub białym przeszyciem, będzie jeszcze lepiej.

- uważam że to dobrze wydane parę stówek, ale ile zegarek jest warty pokaże, jak zwykle, rynek wtórny

 

pozdrawiam

Narfas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do ruchomego bezela to kilka stron temu była dyskusja na ten temat. Faktycznie aż się prosi, tylko przy funkcji tachymeter ma to mały sens , to nie nurek :) . - Ładne fotki ja jadę dzisiaj na plażę zrobić trochę w plenerze :) .

 

 

Wysłane z mojego iPad przez Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Narfas jak możesz to pokaż zegarek na tym pasku bo rozglądam się za nowym i większym tak 22mm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Narfas piękne zdjęcia, zwłaszcza ostatnie

to bonetto?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Narfas jak możesz to pokaż zegarek na tym pasku bo rozglądam się za nowym i większym tak 22mm.

 

 

Narfas piękne zdjęcia, zwłaszcza ostatnie

to bonetto?

 

Yyyy... jak wspomniałem zegarek jest teraz na najprostszym Pattinim (czyli model 64), bo taki akurat miałem w rozmiarze 20mm. Czarny na czarnym słabo widać, więc raczej teraz więcej nie pokażę... Ze względu na fakturę skóry i brak przeszyć rzeczywiście na niedoświetlonych fotach może wyglądać dość "gumowo", ale to jednak gruba skóra.

 

DSCF4901b.jpg

 

Pewnie ze względu na inspirację tego zegarka najbardziej właściwy byłby Pattini model 65, ale denerwują mnie kłaki z ręki wystające przez te wielkie dziury, więc zamówię czarny model 70 z szarym lub białym przeszyciem i powinno być OK.

 

pozdrawiam

Narfas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość norbie

A Poljot 3133 się nie zmieści?

 

Nawet jeśli...  masz świadomość, że jest to bardzo mały mechanizm i w tak "dużej" kopercie totalizatory będą zdecydowanie za blisko siebie i będzie to wyglądać słabo?

Hm, Poljoty bywają w kopertach 39 mm i wygląda to dobrze. Dodatkowe 3 mm Vratislavii przy takiej stylistyce tarczy nie zrobiłoby dużej różnicy:

green_poprawiony.png

 

Zawsze można trochę zwiększyć totalizatory tak, aby wskazówki tylko dochodziły do indeksów, a nie nachodziły na nie jak w powyższej wersji.

Wersją mechaniczną chrono byłbym zainteresowany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko kto te poljoty mi sprzeda? Tym bardziej po ostatnich ruskich ekscesach. Poza tym mialem kilka zegarkow na 3133 i duzo zalezy od dnia w fabryce. Niektore psuly sie juz po pierwszym wcisnieciu przycisku chrono.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko kto te poljoty mi sprzeda? Tym bardziej po ostatnich ruskich ekscesach. Poza tym mialem kilka zegarkow na 3133 i duzo zalezy od dnia w fabryce. Niektore psuly sie juz po pierwszym wcisnieciu przycisku chrono.

 

Raczej nikt Ci nie sprzeda. Zdaje się że jest z nimi to samo co z większością obecnie kopertowanych werków postsowieckich: pochodzą głównie z rozbiórek i ponownego kopertowania zegarków z lat '80 i początku '90 - i nikt tak naprawdę nie wie w jakich warunkach się to odbywa, bo tajność tych operacji jest większa niż za Stalina.

...a ćwierć wieku bez serwisu zarżnie każde chrono, nawet jeśli to leżak magazynowy.

 

pozdrawiam

Narfas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.