Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

QuadrifoglioVerde

PROJEKT BUDŻETOWEGO ZEGARKA FORUMOWEGO CHRONO ZA 432 ZŁ

Czy podoba Ci się pomysł projekt taniego kwarca ?  

460 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie oraz wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

Mam jeszcze pytanko dot. przycisku startu chrono. Wyczuwalne kliknięcie występuje po naciśnięciu przycisku aktywującego chrono lecz po ponownym jego naciśnięciu celem zatrzymania przycisk jest bardziej twardy i ten efekt nie występuje. Rozumiem, że ten typ też tak ma?

Nie znam się na japońskich kwarcach :) pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mój też tak ma...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze pytanko dot. przycisku startu chrono. Wyczuwalne kliknięcie występuje po naciśnięciu przycisku aktywującego chrono a po ponownym jego naciśnięciu celem zatrzymania przycisk jest bardziej twardy i ten efekt nie występuje. Rozumiem, że ten typ też tak ma?

Nie znam się na japońskich kwarcach :) pzdr

Właśnie fajny jest ten "efekt". Przy pierwszym naciśnięciu każdego z przycisków większy opór, ale jeżeli naciskasz start raz, a potem ponownie żeby zatrzymać stoper bez zerowania, wtedy nie ma oporu. Opór jest fajny - prawie jak w mechanicznym chrono. Mam też jakiegoś innego kwarcowego chrono z "miękkimi" przyciskami i czegoś w nim pod palcem brakuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy się dobrze rozumiemy... u mnie po naciśnięciu celem uruchomienia chrono przycisk jest miękki i słyszymy klik a po ponownym naciśnięciu tego przycisku bez zerowania jest twardszy i kliknięcia brak. Mam kilka mechanicznych chrono i takiego efektu nie zauważyłem..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy się dobrze rozumiemy... u mnie po naciśnięciu celem uruchomienia chrono przycisk jest miękki i słyszymy klik a po ponownym naciśnięciu tego przycisku bez zerowania jest twardszy i kliknięcia brak. Mam kilka mechanicznych chrono i takiego efektu nie zauważyłem..

 

To normalne w kwarcach. W niektorych kwarcach chrono zdaje się casio, nawet tego pierwszego kliku nie ma.

Tylko w mechanikach za każdym razem jest klik to wynika po prostu z budowy mechanizmu :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie jest tak:

- chrono zatrzymany, wyzerowany, chcę włączyć górnym przyciskiem - jest klik

- chrono uruchomiony, chcę zatrzymać bez zerowania, naciskam górny - nie ma kliku

- chrono zatrzymany, nie wyzerowany, chcę kontynuować pomiar, naciskam górny - nie ma kliku

- chrono uruchomiony lub zatrzymany w trakcie pomiaru, naciskam dolny - jest klik

- chrono zatrzymany, wyzerowany, naciskam dolny, nic się nie dzieje - nie ma kliku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To teraz się dogadaliśmy :) u mnie jest tak samo. Pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurczaki, dlaczego Marcin musiał wybrać akurat FedEx?!

Gamoń przyjechał we wtorek koło 20, kiedy żona nie mogła otworzyć. Nie zadzwonił wcześniej, bo i po co... Nie zostawił awizo, ale w systemie skłamał, że zostawił. Dziś po dwudziestu próbach udali mi sie połączyć z dyspozytorką, która uraczyła mnie wieścią, że jaśnie pan kurier ma dziś urlop...

Dramat... :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To co mówi dyspozytorka nie ma żadnego znaczenia a liczą się tylko fakty, że kurier nie dostarczył Ci przesyłki. Okres jest taki jaki jest i patrząc na kalendarz każdy lub większość z nas, przy planowaniu urlopu, wykorzystałaby sobie te dni na długi wekend wolnego. A czy byli zawaleni przesyłkami czy ludzi mają za mało albo może ktoś zachorował, to nie ma znaczenia, bo przesyłka nie została dostarczona i dostarczą kiedy będą mogli :).A co powiedzieć klientowi ? Mają standard na każdą okazję i " paszoł won " :) hehe
Mogłeś ją zapytać czy magazyn mają w Twoim mieście i czy sam możesz przyjechać odebrać przesyłkę z dokumentem tożsamości. Nie denerwuj się, bo to szkoda zdrowia :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, być może tłumaczono, ale czy mamy jakieś foty w realu żółtka i zielonego?

Jestem zapisany na żółtego, ale zielony też kusi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Drogą korupcji nabyłem limitkę i mocno interesuje mnie czy można z nią pływać na basenie. Standardowo przy wodoszczelności 100 m możemy raczej  obaw pływać w zegarku, a nawet nurkować bez butli z tlenem i akwalungu, zaś w instrukcji nie zalecane jest pływanie. Czyżby wodoszczelność 10ATM to tylko chłyt małketingowy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jest prawdą, że przy 100m można pływać, a już w chronografach jest to szczególnie rzadkie. Nie ma czegoś takiego jak ogólnie przyjęte normy wodoszczelności ( tj, są np. DIN oraz ISO ale to musi być wtedy w instrukcji wyszczególnione że zegarek spełnia normy według DIN czy ISO, w większości zegarków jednak deklaracje szczelności są deklaracjami bez przeprowadzania testów przez niezależne organizacje, coś jak znak CE na elektronice ). Jedni producenci przy 100m pozwalają na pływanie inni nie. Przy pływaniu działają  duże siły dynamiczne ( nie jestem specem of fizyki) na zegarek i do pływania najlepiej wybierać zegarki temu dedykowane czyli ze szczelnością deklarowaną 200m i wyżej.

Natomiast prysznic i zwykłe pluskanie zegarek 100m spokojnie powinien przetrzymać.

 

Dość powiedzieć, że są zegarki stricte garniturowe z paskami skórzanymi które mają szczelność 100m a raczej nikomu nie przyszło by do głowy aby w nich pływać :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No moim zdaniem po to sie rozróżnia zwykłe water resistant, 50, 100 czy 200m żeby wiedzieć, że skoro mam 50m to mogę plywać ale raczej nie powinienem nurkować ;) Dlatego też pływam w Seiko z WR50m i nic mu nie jest.

 

A że pływanie w garniturowym głupio wygląda to inna sprawa, ale skoro 100m ma napisane to zegarek powinien to przetrwać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie jest takie proste. Kiedyś sprzedałem koledze tutaj na forum Zodiaka chrono ze szczelnością 100m i z deklaracją w instrukcji, że można pływać i co ? zegarek wizyty na basenie nie przetrwał. Zaparował, aby było śmieszniej miał na deklu napisane SEA DRAGON :-) Wszystko zależy kto co rozumie poprzez pojęcie "pływanie" może to śmieszne ale dużo zależy od stylu i zamaszystości ruchów :-). Ta granica pomiędzy 100m a 200m jest bardzo delikatna i nie można przewidzieć w którym momencie użytkownik wykona taki ruch, że zegarek puści. Dlatego lepiej zawsze wybierać te parametry lekko na wyrost jeśli ktoś regularnie pływa. Najlepiej zegarek z zakręcaną koronką. Ale tak jak mówię to nie znaczy że nie da się popływać nawet w zegarku 50m - tyle, że to takie igranie :-)

 

Może to coś zobrazuje:

http://www.prestigetime.com/page.php?waterresistance

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wr-smaller.gif
 

WATER RESISTANCE GUIDE No Rating - 30m/99ft Does not allow contact with water 30m/99ft - 50m/165ft Allows for contact with water such as washing hands and rain 50m/165ft - 100m/330ft Allows for light poolside swimming 100m/330ft - 200m/660ft Allows for swimming, snorkeling and showering (do not expose to hot water) 200m/660ft - 500m/1650ft Allows for impact water sports such as board diving and scuba diving 500m/1650ft + Appropriate for serious deep water diving.

 

Pozwoliłem sobie wkleić informacje z Twojego postu, ponieważ jest to poprawna interpretacja wodoszczelności. 


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teoria , teorią a pływamy w diverach 200 m z zakrecanymi koronkami .


Deus Dona Me Vi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie te 100 m tez powinny przetrwać plywanie a bywa z tym rożnie.


Deus Dona Me Vi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja, jak pisałem, pływam sobie czasem z takim Seiko i żadnych problemów:

 

2013101014225140.jpg

 

Więc Vratislavia ma 100m, do pływania się nadaje zgodnie z rozpiską którą sam producent nam podał na stronie, jak sie zaleje/zaparuje to idzie na gwarancję :D;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem kota którego regularnie kąpałem pod prysznicem, kot to przeżył. Stąd myślę, że koty nadają się pod wodę :D , może nawet sprawia im to przyjemność ale nie potrafił tego okazywać :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem kota którego regularnie kąpałem pod prysznicem, kot to przeżył. Stąd myślę, że koty nadają się pod wodę :D , może nawet sprawia im to przyjemność ale nie potrafił tego okazywać :D

Dziwny kot :)


Deus Dona Me Vi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.