Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

QuadrifoglioVerde

PROJEKT BUDŻETOWEGO ZEGARKA FORUMOWEGO CHRONO ZA 432 ZŁ

Czy podoba Ci się pomysł projekt taniego kwarca ?  

460 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie oraz wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

Podstawowa wada ST19 to jego grubość, już to niestety trochę rozwala koncept. No i te mechanizmy trzeba kupić i rozebrać co do śróbki w PL i złożyć jeszcze raz. Niestety w Chińskich fabrykach jest słaba powtarzalność produkcji bo co roku praktycznie pracownicy się wymieniają, przez to nikt nie nabiera doświadczenia.

Na pewno będę szedł w mechaniki, i ostateczne grafiki VISa będą lada moment. Na mechaniczne chrono też przyjdzie czas.

 

Mniej więcej takiej odpowiedzi się spodziewałem na, w sumie, ciekawy koncept. Sam również zastanowiłbym się nad mechanicznym chrono (najlepiej na niezawodnym mechanizmie), ale to powinien być już chyba bardziej pachnący świeżością projekt, który zapewne gdzieś już QV w głowie przechowuje. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temat ST19 byl juz chyba kiedys poruszany. Do takiego mechanizmu trzeba miec juz troche wieksze zaplecze, koniecznie serwis na miejscu. Podobno gosc, ktory robil chrono Riccardo Lew & Huey własnie na ST19 z modulem automatu niezle sie na tym przejechal bo mial duzo reklamacji i zero własnego serwisu :(


Instagram - Lug2Lug

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, Na WUS-ie jest wątek gdzie opisał swoje problemy z ST19 w Riccardo 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A Seiko NE78A albo jakiś pokrewny??? Co prawda to automat i pewnie jest droższy od ST19 ale...


:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie droższy, ale to chyba właściwszy kierunek. Zresztą, dlaczego nie automat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Angelo

ja jak najbardziej na tak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i jeszcze jest klon mechanizmu Valjoux 7750 który można kupić za około 145$  ale to chyba odpada... z przyczyn ideologicznych... :P


:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak kolega QuadrifoglioVerde, zauważył "No i te mechanizmy trzeba kupić i rozebrać co do śróbki w PL i złożyć jeszcze raz." Goście od L&H w ogóle tego nie robili bo właśnie nie mieli nikogo kto byłby w stanie to rozebrać czy poważnie skontrolować. Poszli na łatwiznę, wzięli mechanizmy prosto z fabryki, złożyli tylko zegarki a potem reklamacje i narzekanie. Podobno nawet jak zegarek padnie to nie robią go u siebie tylko odsyłają. Ogarnąć coś na st19 pewnie się da, chińskie Alphy czy zuany jakoś nie padają, Gerlachy też dali radę coś sklecić (ale pewnie robili jakąś kontrolę u siebie plus na razie mała ilość więc i problemy łatwiej wyleczyć) ale rzeczywiście do tego trzeba mieć serwis i kogoś kto będzie w stanie te chronografy porozbierać (a trochę roboty to jest).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Angelo

a jest moze jakas eta. co by sie nadala?

tylko ciekawe ile by to kosztowalo?

 

ach Daito juz napisal.

ale ten valjoux 7750 to niema daty przypadkiem?

 

wkladajmy tego kasztana ;)

 

sam sobie odpowiadam jest data :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak się zastanawiam czy trzeci VC chrono to nie będzie przesada  :P

Ale obawiam się, że do tego zmierza  ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak się zastanawiam czy trzeci VC chrono to nie będzie przesada  :P

Ale obawiam się, że do tego zmierza  ;)

 

Ja co prawda cały czas się zastanawiam po co mi "bateryjka" - ale wydaje mi się (sądząc po grafice) że ostatnia wersja "zeżre poprzedników"  :D  - wiec najwyżej sprzedasz dwa z trzech i zostawisz najfajniejszy i nie będzie przestady ;)


:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko ja nie mówię, że przesadą jest robić trzecie chrono.

Mówię o moim pudełku  :D Niebieska limitka już siedzi, zółty w drodzę i chyba jeszcze z trzeciej się na któregoś zdecyduję 

 

@Daito

Jakieś rozwiązanie to jest. Jak już będą w domu to się porówna  :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mówię o moim pudełku :D Niebieska limitka już siedzi, zółty w drodzę i chyba jeszcze z trzeciej się na któregoś zdecyduję

mam podobne obawy :)

nielimitka jest,zielony w drodze,z tych 2 ostatnich nie mogę się zdecydować który, a jeszcze QV kiedyś zrobi "pandę", której nie będę chyba 4 raz wklejać tutaj i będzie klops.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

trzeba męczyć Marcina :)

 

Screen%20Shot%202015-04-29%20at%2022.04.

a wkleję :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Ja zastanawiam się nad zasadnością zakupu jednego (jakiś czas temu zrozumiałem, że teraz lubię tylko zegarki mechaniczne i G-shocki ze wskazaniem cyfrowym, ale i to może się zmienić), więc nie dziwi mnie, że przy zakupie trzeciego chrono VC macie Koledzy jakieś wątpliwości. ;) Z drugiej strony... na bazarku chrono nigdy nie zalegają, są fikuśne i w razie czego, jak napisał Daito, będzie można jednym z trzech uszczęśliwić kogoś, kto nie maił okazji kupić zegarka w dystrybucji pierwotnej. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja natomiast od designu pandy wolę tę kolorystykę ;)

ale co tam następne projekty, chciałbym już realizacji szarego...

post-78653-0-82207600-1431980544_thumb.jpg

post-78653-0-50045500-1431980738_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mnie się podoba ten własnie dlatego że nie jest podobny do zadnego taga, czy tudora...

 

ac54826886e818c52faeafef3365c466.jpg


:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tak w kwestii napisu Vratislavia Conceptum w grafitowym: mam takie odczucie, że ten czerwono-różowy(?) będzie słabo widoczny na tarczy. Tak przynajmniej sugeruje mi render tej wersji, co myślisz QV?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, jako, że wątek jest już bardzo długi proszę o informację na temat aktualnego projektu. Przede wszystkim kiedy planowana jest finalizacja, jaki jest szacowany koszt oraz co będzie napedzało zegarek? Z góry dziękuję i przepraszam za tak postawione pytania, ale jestem w pracy i nie mogę przejrzeć wątku.


...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proponuję przeczytać 1. post tematu zakupowego tego zegarka w tym samym dziale... <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tak w kwestii napisu Vratislavia Conceptum w grafitowym: mam takie odczucie, że ten czerwono-różowy(?) będzie słabo widoczny na tarczy. Tak przynajmniej sugeruje mi render tej wersji, co myślisz QV?

pełna zgoda, ja dałbym biały, ten aktualny jakos wtapia sie w otoczenie, słabo go widac, słabo...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pełna zgoda, ja dałbym biały, ten aktualny jakos wtapia sie w otoczenie, słabo go widac, słabo...

 

Będzie dobrze, rozdzielczość rendera nigdy nijak się ma do ludzkiego wzroku i rozdzielczości jaką desponuje drukarka tarcz.

Bez obaw :-) Nawet jakby ten napis był szary taki sam jak tarcza to byłoby go doskonale widać :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.