Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

QuadrifoglioVerde

PROJEKT BUDŻETOWEGO ZEGARKA FORUMOWEGO CHRONO ZA 432 ZŁ

Czy podoba Ci się pomysł projekt taniego kwarca ?  

460 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie oraz wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

Taki piękny dzień, człowiek by założył jakiś fajny żółty zegarek na łapę, poszedł na rower.. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

We wtorek maja byc poprawione tarcze zielone. Zobaczymy czy im wyszlo. Jesli tak to jeszcze w Czerwcu przyjada do PL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślałem, że taki żarcik ;) było jakieś przejęzyczenia :P 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

We wtorek maja byc poprawione tarcze zielone. Zobaczymy czy im wyszlo. Jesli tak to jeszcze w Czerwcu przyjada do PL

ale mi ciśnienie skoczyło jak zobaczyłem te "jeszcze we Wrześniu".. :D :D :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale mi ciśnienie skoczyło jak zobaczyłem te "jeszcze we Wrześniu".. :D :D :D

Ja z góry założyłem, że pomimo terminu maj będą na wrzesień  ;)  Dziki czemu jak wyjdą wcześniej to będę się cieszył. Grunt to odpowiednie nastawienie. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do obaw o latającą wskazówkę chronografu w mechanizmach 6s21, to nie ma obaw. Ten problem na pewno nie wystąpi.

Poniżej odpowiedź od Miyoty.

 

Dear Marcin,

For 6S series center hand position, you can adjust by pushing button in range of 4 beats.
This means, even if you see the hand in incorrect position by backlash or so on, you can easily correct it.

0S series has only range of 1 beat, so if hand's assembling was not done expertly, it will be like your photos.

Regarding your concerns, 6S can afford it.
I have attached a reference watch, as you see, the chrono second hand is completely in the center.
If you still have any doubts, you had better manipulate this watch at the shop.

Any questions, please feel free to ask.

Thanks and best,
So Ishikawa

 

 

Tłumacząc na nasze, mechanizmy serii 6s , odmierzają z większą dokładnością 1/4 czas tj, koło sekundowe ma więcej ząbków i łątwiej idealnie skorygować wskazówkę. Mechanizmy z serii 0s , odliczały 1/1 więc tam ewentualny luz był znacznie bardziej widoczny i często nie mozliwy do skorygowania standardową procedurą kalibracji. Luz między-zębowy więc w przypadku gdy tych zębów jest 4 razy więcej będzie praktycznie niezauważalny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i cała historia z zarysem ewolwentowym psu w ... :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Szczerba szczerbą, ale zarys ewolwentowy musiałem wygooglać i... trafiłem na parametryczne modelowanie koła zębatego. A że w lesie siedzę i ledwie zasięg w fonie mam, to się umęczyłem, co nie miara! ;):D

 

Wysłane z mojego D5503 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Luz międzyzębowy"? Luz między zębami tradycyjnie nazywamy szczerbą. ;-)

Nie szczerba a diastemą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie ja jestem informatykiem a nie inżynierem mechanikiem czy tam innym materiałoznawcą :P

a jak wypada 6s21 vs VK64? ilością ząbków i częstotliwością wskazówki chrono?

VK64 ma subsekundnik a 6s21 nie?

ok doczytałem

6s21 ma subsekundnik

ale o ilości drgnięć/ząbkow nie znalazłem

z tego co piszesz ma 4 na sekundę, a jak to wygląda z VK64?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Wszystko ok, ale jak wyszły te zielone tarcze?! Jeśli dobrze pamiętam, miały dzisiaj przyjść, a zdaje się, że od nich poniekąd zależy los żółtkow. :)

 

Wysłane z mojego D5503 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie komponenty już są. W przyszłym tygodniu rozpoczynamy składanie zegarków. Myślę, że na ok 20tego możecie szykować kasiurkę na wpłaty reszty kwot za zegarki. Na razie parę fotek z testowego poskładania jednego egzemplarza, za godzinkę fotki poskładanego żółtka.

 

IMG_1821.jpg

IMG_1823.jpg

IMG_1824.jpg

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Bardzo ładnie wygląda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No, nieźle, czekamy na fotki żółtka :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już się nie mogę doczekać by dostać do łap i pooglądać na żywo. Szczególnie ciekawi mnie kolor tej zielonki i to ile różni się od foty :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość liscak

Bardzo ładny. Ale czekam na żółć :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie komponenty już są. W przyszłym tygodniu rozpoczynamy składanie zegarków. Myślę, że na ok 20tego możecie szykować kasiurkę na wpłaty reszty kwot za zegarki. Na razie parę fotek z testowego poskładania jednego egzemplarza, za godzinkę fotki poskładanego żółtka.

 

 

 

Gdzie żółtek? "za godzinkę fotki poskładanego żółtka" -kolega chyba nie ma zegarka  :P , czyżby zielony nie chodził :ph34r:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No miał mi Henio wysłać, ale coś nie wysłał. Jutro będą.

Acha grafitowe tarcze będą kanapkowe. Totalizatory będę zagłębione jeszcze bardziej. Kanapka podyktowana jest przyczynami technologicznymi tak naprawdę a nie designem. Ale chyba nam to nawet pasuje nie ? :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.