Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

QuadrifoglioVerde

PROJEKT BUDŻETOWEGO ZEGARKA FORUMOWEGO CHRONO ZA 432 ZŁ

Czy podoba Ci się pomysł projekt taniego kwarca ?  

460 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie oraz wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

Muszę przyznać że, sądząc na podstawie zdjęć, zielony bije żółtego na łeb... świetny pomysł z takim zestawieniem kolorów był  ;) 


:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Weźcie sie... żółte tez sa bardzo fajne

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie  mam oba i kwestia gustu  , na obecną chwilę żółty bardziej do mnie trafia . Myślę ,że oba zegary są całkiem fajne i zabawa z paskami doda im skrzydeł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie  mam oba i kwestia gustu  , na obecną chwilę żółty bardziej do mnie trafia . Myślę ,że oba zegary są całkiem fajne i zabawa z paskami doda im skrzydeł

 

No pewnie, że żółty ładniejszy. Moja żona stwierdziła, że jeśli mnie się znudzi to ona go będzie nosić :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uff, a już myślałem, że jestem jakimś bezguściem.

 

Natapatalkowane palcem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Noo, bo tez sie juz zastanawiałem ;)

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wracam ci ja wczoraj do domu z żółtkiem na łapie i bananem od ucha do ucha a moja dziewczyna wita mnie tekstem: "a co ty masz za WSIURSKI zegarek na ręku?" Tak, tak powiedziała "WSIURSKI"!!  tak że co człowiek to opinia.. :)
 

 

napisałem "dziewczyna" oczywiście chodziło mi o moją byłą dziewczynę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

napisałem "dziewczyna" oczywiście chodziło mi o moją byłą dziewczynę :)

 

No! widać wiesz jak należy w takich sytuacjach postępować! :D

Wczoraj odebrałem 5 szt zegarków po korektach pozycji wskazówek, mój majster pięknie mi zademonstrował jak wygląda luz międzyzębowy i dlaczego idealne ustawienie niektórych egzemplarzy jest niemożliwe. Ustawił wskazówki godzinową i minutową na 12tej, mała 24h minimalnie nie byla na 24h, zrobił ruch wskazówkami dwa obroty do tyłu, po czym znowu na godzinę 12stą i nagle ta mała na 24h tarczce centruje idealnie :D . Spróbujcie u siebie jeśli ktoś ma ten sam problem :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

Wracam ci ja wczoraj do domu z żółtkiem na łapie i bananem od ucha do ucha a moja dziewczyna wita mnie tekstem: "a co ty masz za WSIURSKI zegarek na ręku?" (...)

 

napisałem "dziewczyna" oczywiście chodziło mi o moją byłą dziewczynę :)

Czy co, jak żółty się nie podoba, to dziewczyna w odstawkę? Ostro, nie powiem, ostro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pojawil sie zolty na bazarku. QV prosze o wieczysty ban dla wystawiajacego :)

Wydaje mi się że ban miał być za wystawienie wersji zielonej...


:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zegarek doszedł, ale niestety przekrzywiona wskazówka chrono psuje całą przyjemność obcowania z nim. Ewidentnie chińczyki nie przyłożyły się do montażu :-(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zegarek doszedł, ale niestety przekrzywiona wskazówka chrono psuje całą przyjemność obcowania z nim. Ewidentnie chińczyki nie przyłożyły się do montażu :-(

 

Jakbyś poczytał kilka postów wcześniej, to wiedziałbyś że to nie prawda. Jeśli jednak odchyłka jest duża to odeślij, skorygujemy. Nie widzę problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Juz sie przyzwyczaiłem ;) zegarek jest piękny, a tak niewiele brakuje żeby był idealny. Widziałem dzis Certine z podobna odchyłka wiec w sumie przepraszam za szukanie dziury w całym.

 

A co do Chińczyków to pozostanę przy swoim zdaniu. Wątek czytałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgodnie z sugestią QV próbowałem sobie ustawić wskazówki na tarczce 24h i zobserwowałem coś takiego. QV miał rację - na pozycji 24 wskazówkajest idealnie zsynchronizowana na podziałce. Jednak w miarę obrotu wskazówkami synchronizacja się rozjeżdża - największa jest w punkcie 12h - na oko ze 20-30 minut. Potem im bliżej do kolejnych 24h tym różnica we wskazaniu mniejsza.

 

Jestem też ciekaw innej rzeczy. Do tej pory w kwarcach chrono które używałem (głównie Lorusy, Casio itp) naciskanie przycisków A/B stopera było delikatne, płynne. 

W tym zegarku mam odczucie jak w przypadku starego rosyjskiego stopera mechanicznego. Przy uruchamianiu przycisk trafia na bardzo duży opór, który trzeba pokonać. Nie wiem czy to jest normalne, czy to tylko wada mojego modelu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgodnie z sugestią QV próbowałem sobie ustawić wskazówki na tarczce 24h i zobserwowałem coś takiego. QV miał rację - na pozycji 24 wskazówkajest idealnie zsynchronizowana na podziałce. Jednak w miarę obrotu wskazówkami synchronizacja się rozjeżdża - największa jest w punkcie 12h - na oko ze 20-30 minut. Potem im bliżej do kolejnych 24h tym różnica we wskazaniu mniejsza.

 

Jestem też ciekaw innej rzeczy. Do tej pory w kwarcach chrono które używałem (głównie Lorusy, Casio itp) naciskanie przycisków A/B stopera było delikatne, płynne. 

W tym zegarku mam odczucie jak w przypadku starego rosyjskiego stopera mechanicznego. Przy uruchamianiu przycisk trafia na bardzo duży opór, który trzeba pokonać. Nie wiem czy to jest normalne, czy to tylko wada mojego modelu.

 

No widzisz. Bo to tak jak było pisane Mecha-Quartz movement, czyli pół mechaniczny. Tak ten charakterystyczny opór i klik jest we wszystkich egzemplarzach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No widzisz. Bo to tak jak było pisane Mecha-Quartz movement, czyli pół mechaniczny. Tak ten charakterystyczny opór i klik jest we wszystkich egzemplarzach.

I to chyba cecha pozytywna ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I to chyba cecha pozytywna ;)

Być może :) Po prostu dopiero zaczynam moją przygodę z trochę ciekawszymi zegarkami, a mechanicznego chrono z prawdziwego zdarzenia nie miałem nawet w ręku (ze względów finansowych) więc nie mam nawet porównania. Lubię zegarki, ale zazwyczaj miałem kontakt z tymi tańszymi do 500zł więc dlatego takie a nie inne pytania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość liscak

Żółtek zegarek świetny na lato niech się Monstery pomarańczki chowają :) dzięki QV

post-69664-0-60918100-1437761402_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patrze na te foty nie moge doczekac się niebieskiego, świetne są;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

0585D4F6-E9FC-4B36-9300-4B97E59AC638_zps

 

i czekam na nowego niebieskiego :)

no kurczaki...Od wczoraj patrzę co jakiś czas na zielonkę i coś mi nie gra, coś nie mogę przekonać się...a teraz widzę, że tego właśnie chyba brakuje - mesha.

John, zrób jeszcze kilka fotek proszę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pojawil sie zolty na bazarku. QV prosze o wieczysty ban dla wystawiajacego :)

Proponuję wieczysty ban za takie pomysły jak Twój...

Nie podpisywałem cyrografu, że będę nosił dożywotnio, nie obiecywałem tego przy świetle księżyca, nie składałem ślubów itp.

Sporo przed finalizacją projektu (ale już po wpłacie zaliczki) wiedziałem, że będę musiał się go pozbyć. Nie chciałem na zegarku zarabiać, sprzedałem za tyle ile mnie kosztował.  Chciałbym go sobie zostawić ale mam inne, zupełnie niezegarkowe priorytety w tej chwili i każde 100zł robi mi różnicę. Życzę, żeby kolega tak hojnie rozdający bany nie stawał przed takimi dylematami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

John, zrób jeszcze kilka fotek proszę :)

dziś to już ciemność straszna, może jutro w ciągu dnia mi się uda coś pstryknąć, narazie muszę się uporać z długością mesha :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.