Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

QuadrifoglioVerde

PROJEKT BUDŻETOWEGO ZEGARKA FORUMOWEGO CHRONO ZA 432 ZŁ

Czy podoba Ci się pomysł projekt taniego kwarca ?  

460 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie oraz wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

taki napis na tarczy :) jako ukoronowanie całej kolekcji VC Chrono :)

 

Hehehe dobre :)

QV , przysięgnij , to ostatnie projekty w tej kopercie chrono na "bakterii" ? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak w środku będzie automat to zaczynam szukać kupca na nerkę  :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brązowa jest bardzo ciekawa. QV zastanów się czy nie zostawić jej dla, mam nadzieję, nadchodzącego wielkimi krokami mechanika B) ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prowokator :P

Odnośnie wcześniejszego postu o mechanizmach - jest jeszcze NE88 od Seiko, ostatnio bardzo popularne wśród microbrandów. Tylko wtedy chyba koperta musiałaby być nieco większa, bo automatyczne chrono będzie miało z 17mm grubości i koperta może wyjść trochę nieproporcjonalnie. :P


World Wide Watches

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to jak wymyślamy, to mi by się marzył kosmos w wersji all-black, mechaniczny, ale nie automat i żywą dużą sekundą ........ i może frytki do tego ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

P.S. A tak w ogóle to widziałbym wersję brązową jako oddzielny projekt. Z mechanizmem automatycznym i jakimś wyczesanym grawerem na dekielku. I to by dopiero był hit! :D

Nawet nie automat.Ale nowy projekt (większy) :D

 

mechaniczny, ale nie automat i żywą dużą sekundą ........ i może frytki do tego  ;)

Żywa sekunda to konieczność nowego (większego)  :D  projektu .

 

p.s.

Gdzie te frytki dać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jakie są dostępne mechanizmy chrono z manulnym naciągiem? Powinny być cieńsze.

ST1901 chiński 5,7mm, o 1mm grubszu od unitasa

3133 rosyjski

realnie dostępny (i tani) jest ST1901, ale tu potrzebny byłby pewnie zapas większy plus ogarnięty zegarmistrz na miejscu, a to już komplikacja

ja mam dwa zegarki z tym mechanizmem

oba działają bez zarzutu, ale są ze sprawdzonych źródeł

st19pic-600x484.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znam zbyt dużo przypadków zwrotów zegarków na ST1901 aby się na tym etapie pakować w takie maliny. Nie mówię, że się nie da ale nie jestem jeszcze na to gotowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To youngtimer nie miał mieć czerwonego/pomarańczowego sekundnika?

Tak było zaprezentowane 2 strony temu :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z białym wygląda lepiej, jest bardziej zbilansowany. Z pomarańczowym byłby zbyt ciężki i kolorowy. Czytelność białej wskazówki chrono na brązowym tle także jest lepsza niż pomarańczowej na brązowym To są niuanse ale design to mój kwiatuszek i wiem co robię.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To youngtimer nie miał mieć czerwonego/pomarańczowego sekundnika?

Tak było zaprezentowane 2 strony temu :(

Jeśli piszesz o moim poście to kluczowy tam był napis na tarczy :)

wersja wskazówek była z pośredniej wersji projektu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znam zbyt dużo przypadków zwrotów zegarków na ST1901 aby się na tym etapie pakować w takie maliny. Nie mówię, że się nie da ale nie jestem jeszcze na to gotowy.

Venus 175 to szanowany mechanizm :)

w Gerlachu do Żubra sprawdzał każdy pojedynczy mechanizm, awarie były pojedyncze

Tisell sam jest zegarmistrzem i mechanizmy mam/miałem 3 i są Ok

o zwrotach było głośno w przypadku Hey&Lewis, zdaje się że zapakowali je bezrefleksyjnie do kopert

 

ja oczywiście byłbym na TAK na takie chrono, ale przydałaby się głębsza analiza rzeczywistych kosztów

strzelam że koszt mechanizmu byłby 50-80 usd w zależności od ilości, plus serwis, zapas na gwarancje. czyli średnio 400-500 PLN na zegarek. plus inne nóżki. wskazówki, ring. cena zegarka pewnie znalazłaby się w przedziale 1000-1500 w zależności od ilości chętnych

 

notabene uważam, że sprzedaż takiego modelu (za granicą) pobiłaby wyniki wersji kwarcowej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o zwrotach było głośno w przypadku Hey&Lewis, zdaje się że zapakowali je bezrefleksyjnie do kopert

 

 

 

 

Chyba miałeś na mysli Lew & Huey  heh :)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Chyba miałeś na mysli Lew & Huey  heh :)

 

 

dzięki :)

za szybko pisałem, oczywiście Lew & Huey

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość 12xu

Ta nowa niebieska prezentuje się ciekawie - gdybym nie miał już jednej to pewnie wziąłbym zamiast pandy. Mój głos także na wersję nr 1.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość DMR

Proszę o informację jaka ostatecznie będzie koronka w wersji Sport. Jest to dla mnie istotne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proszę o informację jaka ostatecznie będzie koronka w wersji Sport. Jest to dla mnie istotne.

 

klasyczna, jak na renderze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mógłbyś uzasadnić dlaczego? Bo mi ta nowa koronka przypadła w sumie do gustu... W jednym zmieniana, w drugim nie- trochę dziwnie :( Tak przecież się przy tym upierałeś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mógłbyś uzasadnić dlaczego? Bo mi ta nowa koronka przypadła w sumie do gustu... W jednym zmieniana, w drugim nie- trochę dziwnie :( Tak przecież się przy tym upierałeś.

Zamienię się z tobą. Mi do Kosmosa pasowałaby klasyczna...

 

Tapaltak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.