Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

QuadrifoglioVerde

PROJEKT BUDŻETOWEGO ZEGARKA FORUMOWEGO CHRONO ZA 432 ZŁ

Czy podoba Ci się pomysł projekt taniego kwarca ?  

460 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie oraz wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

QV, moglbys podlinkowac do zdjec zegarkow wybranego przez Ciebie producenta (najchetniej makro) tak by moc sobie wyrobic jakies wyobrazenie o jakosci przyszlego zegarka jak i mozliwosciach producenta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moze warto jeszcze chwile pomyslec nad nazwa bo ta proponowana jakos nie do konca mnie przekonuje. fajnie jakby bylo to cos co jedoznacznie nawiazuje do Polski a jednoczesnie jest zrozumiale dla obcokrajowcow. z takim zalozeniem to chyba oparl bym nazwe na jezyku angielskim badz francuskim by dodac zegarkowi troche ekzkluzywnosci:)

rowniez z checia zobaczylbym dotychczasowe dokonania producenta. wlasnie kupilem na probe automatycznego parnisa z rezerwa chodu, open heart i retrograde i naprawde za 300 zl mozna juz dostac niezly kawalek zegarka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tez dziele zdanie na temat wyboru nazwy. Vratislavia kojarzy mi sie z miastem i to w dodatku po czesku. Przemysl sprawe nazwy dokladnie. :)

Ale juz model zegarka (w przeciwienstwie do nazwy marki) mozna by obdarzyc nazwa miasta gdyby na przyklad nawiazywal do wroclawskiego zegara ratuszowego.. Z checia bym taki zegarek nabyl!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi się bardziej ta nazwa kojarzy z Bratysławą niż Wrocławiem i też oddaję głos na zmianę nazwy. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Świetny pomysł z tym projektem,kliknąłem w ankiecie i niecierpliwie czekam na dalsze wiadomości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie - Wratislavia to po łacinie Wrocław - jak już było w temacie, ale z drugiej strony dlaczego akurat Wrocław?

Już chyba lepiej coś związanego z Polską ogólnie... A może żadnych napisów na tarczy? Do przedyskutowania... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może na początek wyjaśnienie nazwy Vratislavia :

 

http://pl.wiktionary...iki/Vratislavia

 

To miasto w którym się urodziłem i mieszkam do dzisiaj, kocham to miasto chodź czasami jest męczące to ciężko sobie wyobrazić życie bez synergii z tym miastem -matnią . Nazwa bez negatywnych zabarwień, historyczna ( które można by przypisywać nazwie Breslau..chodź uważam, że nie słusznie ), uniwersalna. Moim celem jest także w pewnym sensie darmowa reklama dla tego miasta :-) . Jest to prosta do wymówienia nazwa dla obcokrajowca ( w przeciwieństwie do WROCŁAW ). Jest nazwą nierejestrowalną, wolną.

 

Ktoś zapyta? Ale dlaczego akurat ta nazwa?

A ja mu odpowiem, a dlaczego nie ??

 

Nie chciałbym tutaj kolejnego plebiscytu na wybór nazwy...bo wiemy jak z tym jest ? Gdzie 2 polaków tam 3 opinie. Jednym się będzie podobać innym nie. Dogodzenie wszystkim jest utopią.

Nazwa jednak nie będzie przytłaczać samego zegarka będzie wykonana prostą czytelną czcionką...może z jakimś nie wielkim motywem.

 

Wstępne graficzne opracowanie:

 

9vnm93hv63gv.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To może polonus?cykacz?klubowicz?takie lużne pomysły :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

QV, moglbys podlinkowac do zdjec zegarkow wybranego przez Ciebie producenta (najchetniej makro) tak by moc sobie wyrobic jakies wyobrazenie o jakosci przyszlego zegarka jak i mozliwosciach producenta.

 

Za wcześnie. Rozmawiam z trzema producentami i nie wszystko jeszcze jest dopięte. Ale pewne przykładowe fotki się pojawią.

 

chronofan:

 

Nie chcę na siłę rozbić z tego POLSKIEGO zegarka. Podkreślanie polskości w tym zegarku było by trochę śmieszne i było by oszukiwaniem klientów w celu zwiększenia sprzedaży....sorry w to się nie bawię. Nie będzie napisu Made in Poland...bo niby z jakiej racji ? Co najwyżej może być adnotacja Designed in Poland ale i to nie wiem czy jest potrzebne...musiałby ktoś mnie do tego przekonać.

Chcę aby wszystko było jasne w tym projekcie od A do Z.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro takie jest założenie organizatora i pomysłodawcy to ja się zgadzam na ta nazwę.dzieki za wyjaśnienie założenia tej nazwy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem , jak najbardziej za i chętnie kupię taki zegarek .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przez to majówkowe grillowanie, temat kompletnie mi uciekł :blink: Co prawda, oba planowane zakupy na ten rok już za mną, ale nie wypada odpuścić takiej imprezey. Ja też się piszę !


Only Fools Do Not Fear The Sea

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak nazwa będzie inna to też wchodzę w to :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nazwa moze byc, z reszta skoro QV chce zeby tak sie nazywala jego marka (bo rozumiem, ze ten projekt to podwaliny do wprowadzenia wlasnej marki na rynek) to chyba nie mamy za duzo do gadania :)


Instagram - Lug2Lug

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak nazwa będzie inna to też wchodzę w to :)

tia...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tia...

 

 

Możesz przetłumaczyć na polski? Bo po cygańsku nie rozumiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę zmasakrowane logo/napis, bo kilka razy zmniejszane i powiększane aby dopasować ale może dać komuś rys tego że Vratislavia Conceptum na tarczy nie musi wyglądać źle. Aczkolwiek tak jak pisałem być może zdecydujemy się tylko na skróconą nazwę na tarczy a vratislavia conceptum znajdzie się na deklu. Zobaczymy...

 

Oczywiście design Tudora zostanie zmieniony !! Nie zamierzmy robić kopii. Skorzystamy z podobnych wzorców, sięgniemy do lat 70tych ale bez inspiracji konkretnym aktualnym modelem.

 

e62pc6s16v0q.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A dla mnie liczy się to, jak będzie wykonany, a czy się będzie nazywał Vratislavia, Jean-Andre Sophistiqué, czy też D*pa D*pa Hej, to naprawdę lata mi koło... no. Jak można się taką pierdołą przejmować przy kwarcu za niecałe 400 zł :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak z tą wersja damska, np.38 mm. Gdyby dało rade to może łatwiej byłoby znaleźć tych 150 chętnych bo pewnie większość z Nas wzięłaby po prostu dwa - dla Siebie i dla lepszej połówki. jeszcze do tego jakieś fajne pudełeczko na dwa zegarki i na dodatkowe paski/bransolety i byłoby cacy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajny pomysł Proki ale to wymagało by wykonania kolejnych zupełnie nowych kopert a to właśnie o kopertę się rozchodzi. Fabryka wyprodukuje nową kopertę od podstaw dla zamówienia minimum 300sztuk. Chcąc wyonać jeszcze jedną kopertę w innym rozmiarze musielibyśmy wziąć kolejne 300 sztuk :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to szkoda :( A może dasz rade ponegocjować, np 150 małych i 150 większych kopert, ewent. po 200 jakby było jakieś zainteresowanie :)

A jak widzisz możliwość zestawu z dodatkowa bransoleta/paskiem czy gumą?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to szkoda :( A może dasz rade ponegocjować, np 150 małych i 150 większych kopert, ewent. po 200 jakby było jakieś zainteresowanie :)

A jak widzisz możliwość zestawu z dodatkowa bransoleta/paskiem czy gumą?

 

Uszy i mocowanie pasków będzie klasyczne. Standardowo zegarek będzie dostarczony albo na dopasowanej do koperty skórce albo kolorystycznie dopasowanym uszytym na zamówienie pasku NATO ( jak w Tudorze ) .

 

300 to i tak minimum wynegocjowane. Zwykle fabryki chcą 500-1000sztuk w takim przypadku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cytuję " Od kilku sezonów projektanci proponują coraz większe zegarki nie tylko dla panów. Dziś zegarki męskie lub stylizowane na męskie noszą także kobiety. Chcąc sprostać tym wymaganiom, szwajcarska marka Zenith przygotowała specjalną linię "His watch for her".

Proszę przestać postrzegać kobiety jako osoby li tylko omamione magią świecidełek. Damskie zegarki traktuję jako "du...sy" i małe g.. niewarte zawracania sobie nimi głowy. Noszę zegarki męskie całe swoje życie czyli długo!!! A rozmiar 42 jest w moim pojęciu "średni".

A widzieli Panowie co Martyna Wojciechowska nosi na nadgarstku? I prywatnie a nie w reklamach ... to sobie popatrzcie!

 

 

 

Kobieta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.