Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

QuadrifoglioVerde

PROJEKT BUDŻETOWEGO ZEGARKA FORUMOWEGO CHRONO ZA 432 ZŁ

Czy podoba Ci się pomysł projekt taniego kwarca ?  

460 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie oraz wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

Już pisałem przecież, że WR 100m jest osiągalne. Cen nie można porównywać za bardzo bo duże koncerny pojedynczy zegarek kosztuje grosze...strzelam ok 40zł sztuka bo produkują jednej koperty nie 300 sztuk a kilka tysięcy !! . My chcemy zaprojektować własną kopertę i własną tarczę i nie stać nas na zamówienie kilku tysięcy zegarków :-) aby radykalnie obniżyć koszt.

 

Mam nadzieję, że to jasne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już pisałem przecież, że WR 100m jest osiągalne.

:D

 

 

Cen nie można porównywać za bardzo bo duże koncerny pojedynczy zegarek kosztuje grosze...

Nie no jasne... tak tylko przykładowo (może nawet bezmyślnie) wrzuciłem te linki...


:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie QuadrifoglioVerde, nie doczytałem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tak swoją drogą to piękny ten Tudor :wub:

Tudor-Heritage-Chrono-Blue-2013.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja propozycja jest taka:

 

Aby nie wyłamywać otwartych drzwi i nie poprawiać tego co genialne:

 

- Bierzemy kopertę z Heuer Autavia ( muszelkę )

- Bierzemy układ graficzny tarczy z Tudora

 

Kopertę robimy w rozmiarze 43mm ( ze względu na brak uszu w autavii i co za tym idzie duży komfort nawet przy większym rozmiarze )

 

O tą wersję koperty Autavii mi chodzi:

http://www.photowatches.eu/thumbnails.php?album=253

 

Jak Wam się to widzi ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie się nawet bardzo widzi :)

Wolałbym mimo wszystko 42 mm ale o 1mm nie będę się wojował :)

Powinien wyjść bardzo ładny zegarek!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wolałbym kopertę Zenitha - kanciaste tarczki lepiej pasowalyby do kanciastej koperty. Jeśli jednak większość postawi na Taga, to wciąż będę zainteresowany.


Omega Seamaster 300 M, Certina DS-1 Limited Edition, Atlantic Seahunter 7035, Casio G-Shock GW-9400-1ER

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to na razie taka hybryda na szybko :D ( koperta z autavii razem z lunetą/bezelem z tachymetrem ) plus tarcza z tudora. Ja mam jeszcze pomysł aby kreseczki w totalizatorach zrobić trochę rzadziej...ale to już grafik musi się tym zająć bo to ponad moje siły.

 

8noi4z9bcuvs.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie się podoba.

Jeżeli chodzi o kolory. Może trochę spójności z nazwą i zamiast pomarańczy i błękitu kolory miasta Wrocławia? No chyba że to są właśnie kolory Vratislavii?

 

Wysyłane z mojego Nexus 7 za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajny projekt. Ja kibicuje! A jak ma już być kwarc, to możne jakiegoś smooth-sweep'a albo tuning-fork'a jak w Bulovach - taki f300hz albo coś w tym stylu. Fajny by był!

 

Jeszcze może trochę inna kolorystykę, żeby si trochę odróżnić od tudorowych klimatów?

 

Za takie pieniądze to pewnie tez bym w to chyba wszedł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koperta fajna, ale co do tarczy, to może lepiej nie robić takiej bezpośredniej zrzynki? Bo jakby to miało tak wyglądać, to chyba lepiej poszukać odpowiednika wśród Parnisów - oni też kopiują jak leci, niewykluczone, że quasitudora mają w ofercie. A jakość Parnisów, z tego co wiem, też nienajgorsza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będzie kilka koncepcji. Nie będzie zrzynki 1:1 na 100% . Elementy na tarczy zostaną zmienione zachowany zostanie jedynie klimat.

Jutro spróbuje z totalizatorami w kształcie poduszeczek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A planowałem nowy zegarek przed wakacjami, ale czytając kolejne propozycje , to raczej doczekam się na święta bożonarodzeniowe :-)

Co tam poczekam .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym tylko podzialke sekund z tarczy zostawil na takim kolorze jak tarcza (nie oddzielac jej na niebieskim kolorze j.w. w projekcie) bo przy tej podzialce od tachymetru za duzo sie juz dzieje...


Adrian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to na razie taka hybryda na szybko :D ( koperta z autavii razem z lunetą/bezelem z tachymetrem ) plus tarcza z tudora. Ja mam jeszcze pomysł aby kreseczki w totalizatorach zrobić trochę rzadziej...ale to już grafik musi się tym zająć bo to ponad moje siły.

 

8noi4z9bcuvs.jpg

 

Super!


Instagram - Lug2Lug

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajny projekt. Ja kibicuje! A jak ma już być kwarc, to możne jakiegoś smooth-sweep'a albo tuning-fork'a jak w Bulovach - taki f300hz albo coś w tym stylu. Fajny by był!

+1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak ma już być kwarc, to możne jakiegoś smooth-sweep'a albo tuning-fork'a jak w Bulovach - taki f300hz albo coś w tym stylu.

 

W tytule projektu jest napisane "budżetowego", więc nie wypisujmy bezsensownych propozycji.


"Poprawna polszczyzna źródłem sukcesów w życiu prywatnym i zawodowym!"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tytule projektu jest napisane "budżetowego", więc nie wypisujmy bezsensownych propozycji.

 

I tego się trzymajmy. Wszelkie dodatkowe udziwnienia wydłużą jedynie etap koncepcyjny, bądź wywalą na pyszczek sam projekt.

 

Ja mam dodatkowe 3 uwagi/propozycje:

1) wiem, że to dopiero wstępna wizualizacja, ale te "Swiss made" na tarczy można by było już wywalić :P

2) wiem, że za tą propozycję zostanę zlinczowany, ale proponuję podarować sobie projektowanie dekla i zostawić czysty, dlatego że: patrz pierwsza linijka postu - wydłużenie etapu projektowania, a ponadto przeznaczony mieszek złotówek na ten projekt lepiej poświęcić na naciśnięcie fabryki w celu lepszej jakości wykonania samego zegarka (typu lepsze szczotkowanie/polerowanie whatever, lepsze spasowanie elementów). Z całym szacunkiem dla wielbicieli dekoracyjnych dekli, ale to ma być zegarek użytkowy (patrz: do tyrania),

2) kolejna propozycja na lincz: proponuję podarować sobie "numerkowanie" zegarków - to nie grzeje ani ziębi, jeżeli jednak chcemy się wyróżnić od tej drugiej 150-tki w innym kolorze, proponuję na tarczy, pod napisem "HERITAGE CHRONO" dodać "LIMITED EDITION" (fajniej by było po polsku, ale nie będzie się kleiło) - i wsio.

 

Dziękuję, to tyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy ta koperta Autavia to juz pewne? Moze jednak jakas ankieta ktora wybierzemy sposrod tych dwoch ? bo jak narazie to na nic nie mamy wplywu , najpierw nazwa , pozniej nato, a teraz koperta. Skoro to ma byc zegarek forumowy to moze jednak niech kazdy bedzie mogl dokonac wyboru koperty ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

70S_SEIKO_4.jpgna myśli mam tego bulheda choc rozmieszczenie koronki może byś z boku

 

w tym projekcie nie współgrają mi te dwa pierścienie od sekund i tachymeter (wyszła taka sraka-ptaka, chyba, że ostatecznym ratunkiem będzie zrobienie któregoś w białym kolorze)

proponowałbym zapożyczyć z drugiego Seiko a jeszcze lepiej ze starego Zenitha, który dla mnie jest w tym wypadku ideałem

wszystko pod szkłem i nic się nie zniszczy, skoro to ma być zegarek do tyrania - szkło się zawsze wymieni, a gładką lunetę zawsze przepoleruje

post-32788-0-79362200-1367998276.jpg

post-32788-0-49322800-1367998286_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie się nawet bardzo widzi :)

Wolałbym mimo wszystko 42 mm ale o 1mm nie będę się wojował :)

Powinien wyjść bardzo ładny zegarek!

Dokładnie, mam tak samo, tylko wolałbym +1mm :) Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

No to na razie taka hybryda na szybko :D ( koperta z autavii razem z lunetą/bezelem z tachymetrem ) plus tarcza z tudora. Ja mam jeszcze pomysł aby kreseczki w totalizatorach zrobić trochę rzadziej...ale to już grafik musi się tym zająć bo to ponad moje siły.

 

8noi4z9bcuvs.jpg

Jest kozak. Jak zrobisz taki sikor za 380zł to Paaaanie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"wiem, że to dopiero wstępna wizualizacja, ale te "Swiss made" na tarczy można by było już wywalić"

 

słis wywalone :lol:

oq2z56u6jwgu.jpg

 

"wiem, że za tę propozycję zostanę zlinczowany, ale proponuję podarować sobie projektowanie dekla i zostawić czysty"

 

dekiel będzie prawie czysty (szczotkowany w jednym kierunku

 

Heuer%20Autavia%2011063%20Diver%20100%20back.JPG


"Poprawna polszczyzna źródłem sukcesów w życiu prywatnym i zawodowym!"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest moc :)

choć zostawiłbym 42, niech będzie vintage :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

2) kolejna propozycja na lincz: proponuję podarować sobie "numerkowanie" zegarków - to nie grzeje ani ziębi, jeżeli jednak chcemy się wyróżnić od tej drugiej 150-tki w innym kolorze, proponuję na tarczy, pod napisem "HERITAGE CHRONO" dodać "LIMITED EDITION" (fajniej by było po polsku, ale nie będzie się kleiło) - i wsio.

 

 

Ja uważam, że numerowanie byłoby dobre. Podoba mi się przy tym pomysł z napisem na tarczy "LE".

 

wszystko pod szkłem i nic się nie zniszczy, skoro to ma być zegarek do tyrania - szkło się zawsze wymieni, a gładką lunetę zawsze przepoleruje

 

+1

 

Od siebie dodam, że według mnie zegarek powinien być wysoki - znacznie odstawać od nadgarstka - i możliwe jak najcięższy, czego zazwyczaj nie ma w kwarcach. Jak chodzi o zegarki użytkowe, to lubię czuć, że mam kawał stali ze sobą :)

 

Mam też pytania. Kiedy grafik zajmie się przygotowaniem projektu? Ile czasu zajmie coś takiego? Kiedy będziemy znali dokładne ustalenia, co do mechanizmu i ogólnie technikaliów? Czy te kwestie są już negocjowane, czy dopiero będą po podjęciu decyzji, że przechodzimy do realizacji? Taka decyzja zapadnie, gdy w ankiecie liczba głosów "na tak" przekroczy 150, czy kiedy?


Omega Seamaster 300 M, Certina DS-1 Limited Edition, Atlantic Seahunter 7035, Casio G-Shock GW-9400-1ER

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.