Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

QuadrifoglioVerde

PROJEKT BUDŻETOWEGO ZEGARKA FORUMOWEGO CHRONO ZA 432 ZŁ

Czy podoba Ci się pomysł projekt taniego kwarca ?  

460 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie oraz wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

To gdzie te zapisy ?

B)


ALAMO napisał - każdy ma prywatne, wrodzone prawo do bycia idiotą...może o to prawo walczyć, do swej idiociej śmierci...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To gdzie te zapisy ?

B)

 

Jeszcze nie wiadomo dobrze na co sie zapisywac...

Tak jak pisal Burns - poczekajmy na kilka propozycji Marcina, niech umiesci na nich to co chce na nich miec jako pomyslodawca i realizator, a w pozostalych miejscach da nam wybor. Tak bedzir najlepiej, bo na chwile obecna tp jedynie niepotrzebnie robimy balagan w temacie i trzeba przeleciec 22 strony zeby woedziec o czym mowa ;)


Adrian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

spokojnie Panowie. Temat wisi od 6 dni a Wy już chcecie gotowego zegarka :-) I tak ustaliliśmy już bardzo dużo.

Jak ktoś ma znajomego grafika to było by miło jak by wspomógł swoim kunsztem projekt. Bo tak to wszystko na moich barkach a ja przecież jeszcze pracuję i mam jakieś życie rodzinne a nie tylko forum KMZIZ :D . I tak wczoraj siedziałem do 4tej :/ .

 

Podziałka na 100% zostanie uproszczona. Kolorystyka się na 100% nie zmieni będzie taka jak Tudora, koperta jest wybrana będzie jak w Autavii. Pozostaje kwestia podziałek i kształtu totalizatorów. i WSIO!

 

Wyprodukowanie sampla przez fabryke to ok 40 dni. Potem ok 3 miesięcy do finalnego oddania zegarków w Wasze ręce ( trzeba zrobić instrukcje obsługi wypadało by jakieś opakowania itd..) nie ma tak hop siup...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może by tak rozesłać jakieś info do osób zarejestrowanych na forum? Nie jestem informatykiem i z góry bije się w pierś jeśli napisze jakąś bzdurę ale może dałoby radę wygenerować jakąś automatyczna wiadomość dot. tego projektu do wszystkich zawierająca info co próbuje sie zorbic i zaproszenie do oddania głosu , itp :) Wtedy byłaby szansa, że szybko zebrała by się wymagana liczba chętnych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Propozycja ode mnie. Na pewno chciałbym usunąć najbardziej wewnętrzny pierścień z tą bardzo drobną podziałką (zaznaczyłem kawałek na obrazku). Optycznie powiększy to tarczę. Może poszedłbym nawet dalej w kierunku upraszczania tarczy i przeniósł ring z minutami na bezel.

 

 

 

W Junghausie stronę temu właśnie podoba mi się podobne rozwiązanie. Na tarczy nie ma zewnętrznych ringów w innym kolorze. Jest tylko podziałka i lekko oddalone od brzegu nakładane indeksy. Minuty są na bezelu.

 

No za dużo tych kresek na tym zegarku

na zewnątrz tarczy też zrobił bym tylko przy 400 , 300 ... jakieś może lekko grubsze tak jak przy omedze

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może by tak rozesłać jakieś info do osób zarejestrowanych na forum? Nie jestem informatykiem i z góry bije się w pierś jeśli napisze jakąś bzdurę ale może dałoby radę wygenerować jakąś automatyczna wiadomość dot. tego projektu do wszystkich zawierająca info co próbuje sie zorbic i zaproszenie do oddania głosu , itp :) Wtedy byłaby szansa, że szybko zebrała by się wymagana liczba chętnych.

 

Taką operację musiałby poprzeć Zarząd Stowarzyszenia KMZIZ jak chcesz możesz pisać do władnych. Ja już kiedyś takie pomysły miałem...niestety musiałem sobie radzić sam jak przy projekcie Squale.

 

Dlatego WAŻNE !! Jak będziemy zbierać chętnych i wpłaty ( nie wiem jeszcze jakie zaliczki ) to wszyscy będą proszeni o podanie mi adresów e-mail. Będzie mi łatwiej stworzyć listę mailingową i rozesłać wszystkim jedną wiadomość. Skrzynka moja na KMZIZ i tak co chwile jest zapchana i nie wystarczająco duża aby pomieścić korespondencję z wszystkimi uczestnikami projektu. Przy projekcie Squale co się namęczyłem z wysyłaniem PW a tam tylko 35 osób jest....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skrzynka moja na KMZIZ i tak co chwile jest zapchana i nie wystarczająco duża aby pomieścić korespondencję z wszystkimi uczestnikami projektu. Przy projekcie Squale co się namęczyłem z wysyłaniem PW a tam tylko 35 osób jest....

 

Stwórz zwykłego excela na skydrive

udostępnij

podaj linka wygenerowanego

każdy kto będzie chciał dopisze maila i nica z forum

bo danych osobowych to raczej bym nie umieszczał ;)

nie będzie problemu ze skrzynką na forum

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stwórz zwykłego excela na skydrive

udostępnij

podaj linka wygenerowanego

każdy kto będzie chciał dopisze maila i nica z forum

bo danych osobowych to raczej bym nie umieszczał ;)

nie będzie problemu ze skrzynką na forum

 

Pozdrawiam

 

Eeeee...ale nie wiem czy ktoś się nie przyczepi że każdy bedzie znał adres każdego...ktoś może sobie nie życzyć.

Może lepiej aby po prostu każdy mi wysłał swoj adres mailowy na mojego maila a ja je zbiorę w książce kontaktów w grupę Projekt kwarca i po kłopocie :-) Tyko oczywiście należy podawać takiego maila którego się regularnie sprawdza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Może lepiej aby po prostu każdy mi wysłał swoj adres mailowy na mojego maila a ja je zbiorę w książce kontaktów w grupę Projekt kwarca i po kłopocie :-) Tyko oczywiście należy podawać takiego maila którego się regularnie sprawdza.

 

No tak też można ;) opcji jest sporo

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pomysł jest, chętni też

zabawa trwa,

ale przejdźmy do realizacji Marcin

bo jak zaczniemy rozwodzić się zbytnio na pitoleniu to będzie jak zwykle

projekt zacznie rozmywać się w czasie jak inne projekty - życie chyba czegoś nas nauczyło

co z tego, że dopracujemy każdy indeks jak chińczyk wykona go po swojemu

podsumowując - około strony 22 stanęliśmy w miejscu!

 

+1

 

Podziałka na 100% zostanie uproszczona. Kolorystyka się na 100% nie zmieni będzie taka jak Tudora, koperta jest wybrana będzie jak w Autavii. Pozostaje kwestia podziałek i kształtu totalizatorów. i WSIO!

 

Mamy podsumowanie dotychczasowych ustaleń, w tym w formie graficznej (gdzieś wcześniej). Pozostają dwie kwestie, do których pewnie wrócimy dopiero, gdy będą gotowe ostateczne grafiki - jak myślisz QuadrifoglioVerde, ile zajmie ich przygotowanie? Wciąż jednak brakuje osób, a to chyba oznacza, że czekamy :(


Omega Seamaster 300 M, Certina DS-1 Limited Edition, Atlantic Seahunter 7035, Casio G-Shock GW-9400-1ER

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wciąż jednak brakuje osób, a to chyba oznacza, że czekamy :(

Dopóki nie będzie listy, nie będzie wiadomo ilu jest chętnych...

Podajcie jak, gdzie i komu i robimy. Na razie listę :)


ALAMO napisał - każdy ma prywatne, wrodzone prawo do bycia idiotą...może o to prawo walczyć, do swej idiociej śmierci...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będą dobre grafiki to bedzie lista. Ludzie muszą wiedzieć na co się decydują.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to ja też wezmę jeden. Gdzieś się trzeba dopisać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to ja też wezmę jeden. Gdzieś się trzeba dopisać?

 

Głos na tak w ankiecie.

 

P.S. Mój 500 post :-)


Omega Seamaster 300 M, Certina DS-1 Limited Edition, Atlantic Seahunter 7035, Casio G-Shock GW-9400-1ER

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aaaa to ja już dałem na nie - to też się liczy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aaaa to ja już dałem na nie - to też się liczy :)

 

Usun głos z ankiety i daj na tak.


Omega Seamaster 300 M, Certina DS-1 Limited Edition, Atlantic Seahunter 7035, Casio G-Shock GW-9400-1ER

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będą dobre grafiki to bedzie lista. Ludzie muszą wiedzieć na co się decydują.

 

Dokładnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Część osób planuje zakup kilku zegarków więc może są już chętni na 150 sztuk.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Część osób planuje zakup kilku zegarków więc może są już chętni na 150 sztuk.

 

Ja już próbowałem podliczyc te kwestie. Wystarczy lista z zapisami. Racje ma jednak autor wątku, ze będzie to możliwe po grafikach. Mam nadzieje, ze może autor poda jakiś przybliżeniu termin tego.


Omega Seamaster 300 M, Certina DS-1 Limited Edition, Atlantic Seahunter 7035, Casio G-Shock GW-9400-1ER

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość AdamB

Jak będą grafiki to proszę zamieśćmy nad nimi dokładne dane zegara, rozmiar , lug to lug, jakie szłko, jaka wodoszczelność itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok coś podłubałem w Paincie ( nie bijcie...za jakość ).

 

To tylko prezentacja 2 pomysłów na podziałkę na tarczy:

 

Tak było:

 

final2w.jpg

 

PROPOZYCJA 1:

 

opcja1.jpg

 

PROPOZYCJA 2:

 

 

opcja2.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

+1 dla prop 1 :-)

 

Rzeczywiście znacznie bardziej czytelnie. Podziałka z jasnymi kreskami dużo ladniejsza! Niech sie wypowie reszta zainteresowanych, ale tak mogłoby zostać. Według listy, zostaje kształt totalizatorow. Aktualnie uwzględnione na grafice są moimi zdaniem najlepsze. Nie zmieniajmy tego!

 

Na marginesie, bardzo mi sie podoba sposób, w jaki prowadzisz ten wątek. Nie dość, ze wyszedłes z bardzo konkretna inicjatywa, to w świetny sposób rozstrzygasz kolejne kwestie np. dałeś 2 propozycje zamiast pytania, jak ma być. Koledzy wybiorą z gotowych alternatyw i w ciagu paru godzin będzie po temacie, a tak mielibyśmy dyskusje przez tydzień. Jeśli będzie tak dalej będziesz działał, to jestem spokojny o realizacje. Brawo!


Omega Seamaster 300 M, Certina DS-1 Limited Edition, Atlantic Seahunter 7035, Casio G-Shock GW-9400-1ER

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję że Tudor nie zastrzegł w urzędzie patentowym kształtu tych totalizatorów :lol: ...tak jak Apple zaokrąglonego prostokąta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wolałem oryginał bez pomarańczowej wstawki. Wtedy pomarańczowy sekundnik fajniej się odcina, a tak jest mniejszym akcentem. Podziałka 1/20 sekundy jest zbędna a będzie czytelniej bez (wiem, w paincie ciężko to obrobić :blink:).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.