Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

QuadrifoglioVerde

PROJEKT BUDŻETOWEGO ZEGARKA FORUMOWEGO CHRONO ZA 432 ZŁ

Czy podoba Ci się pomysł projekt taniego kwarca ?  

460 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie oraz wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

Indeksów nie umiem cofnąć :P

 

 

opcja6.jpg

 

@indeksy

 

Jest bardzo fajnie. Dodałbym jeszcze małe kreseczki - jeśli ktoś potrafi to zrobić :P Nakładane indeksy dać na styku z niebieskim ringiem i jest idealnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jesli się załapię to wchodzę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze wielu się załapie... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro ze względu na mechanizm małe tarcze będą bliżej środka to można dać nakładane indeksy w zaznaczonych miejscach.

post-58018-0-92986600-1368212891.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dokładnie o tym pisałem wyżej

po tej operacji będzie już git ;)

a będą jakieś inne paski jeszcze do wyboru ???

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro ze względu na mechanizm małe tarcze będą bliżej środka to można dać nakładane indeksy w zaznaczonych miejscach.

jeśli małe tarcze będą bliżej środka, to już zupełnie bez sensu będzie łączenie tła totalizatorów z ringiem. tutaj ten trapez jeszcze wygląda ok, ale jak totalizatory będą oddalone od ringu, to już moim zdaniem marnie to będzie wyglądało.

 

lepiej powrócić do propozycji okręgów, plastrów miodu, etc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta Autavia w barwach Tudora będzie miażdżyć :D

+1

 

A tak na serio to projekt wygląda całkiem dobrze, mnie się tylko widzi ten niebieski trochę ciemniejszy.


Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niee, gdy tarczki łączyły się z wewnętrznym ringiem wyglądało to lepiej. Te indeksy na tarczkach nie są potrzebne, lepiej wygląda to bez nich, ale to tylko moje skromne zdanie.


Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja wciąż uważam, ze na lewej tarczce powinny być kreski minutowe. Inaczej nie będzie można odczytać czasu...

 

Do tego totalizatory powinny łączyć sie z niebieskim ringiem. Nie można tez usunąć pomarańczowych kresek z niebieskiego ringu, bo wtedy nie będzie już prawie w ogóle pomarańczowego na tarczy.

 

Natomiast, chyba zbliżamy sie do ostatecznego kształtu. Jest naprawdę ok. Do tego mamy już 122 głosy na tak :-)

 

Właśnie sobie pomyślałem, ze to moze być pierwszy kwarcok, którego naprawdę chętnie bym nosił :-)


Omega Seamaster 300 M, Certina DS-1 Limited Edition, Atlantic Seahunter 7035, Casio G-Shock GW-9400-1ER

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie macie wrazenia ze dyskusja juz traci sens...?

 

Proponuje zeby zamknac juz temat do momentu stworzenia kilku wizualizacji/grafik i zalozyc nowy temat z ankieta.

 

Itak wszystkim sie nie dogodzi i wielu bedzie zmuszonych isc na kompromis. Im dluzej bedziemy teoretyzowac tym dluzej bedziemy czekac na ostateczne propozycje...

Wiekszosci spodobala sie opcja nr. 3 z jedna mala.zmiana i idzmy tym tropem.


Adrian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

QuadrifoglioVerde a czy naprawdę nie moglibyśmy pomyśleć o cieńszym pierścieniu? takim jak ma Autavia? Dodamy trochę delikatności i lekkości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

QuadrifoglioVerde a czy naprawdę nie moglibyśmy pomyśleć o cieńszym pierścieniu? takim jak ma Autavia? Dodamy trochę delikatności i lekkości.

 

Przecież ten pierścień jest z Autavii !!! Cały czas modyfikujemy grafikę Autavii :-) ....natomiast cieńszy bezel jest z jakiejś słabej moim zdaniem reedycji Autavii. Ja jednak szedłbym w stronę starych Autavii.

 

 

sbnrs1e85y2h.jpg

opcja6.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie macie wrazenia ze dyskusja juz traci sens...?

 

Proponuje zeby zamknac juz temat do momentu stworzenia kilku wizualizacji/grafik i zalozyc nowy temat z ankieta.

 

Itak wszystkim sie nie dogodzi i wielu bedzie zmuszonych isc na kompromis. Im dluzej bedziemy teoretyzowac tym dluzej bedziemy czekac na ostateczne propozycje...

Wiekszosci spodobala sie opcja nr. 3 z jedna mala.zmiana i idzmy tym tropem.

 

Myśle, ze kolega Cynamoon ma racje. Dyskusja dotyczy już detali, których pewnie teraz nie rozstrzygniemy. Mamy gotowy projekt plus trochę pomysłów na szczegóły. Głosów na tak jest tyle, ze uwzględniając zgłoszenia po większa ilośc zegarkow przez pojedynczych forumowiczow, osiągnęliśmy pułap wyznaczony przez Quadrifoglioverde. Przystąpmy do realizacji!


Omega Seamaster 300 M, Certina DS-1 Limited Edition, Atlantic Seahunter 7035, Casio G-Shock GW-9400-1ER

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też wołałbym węższy bezel ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też wołałbym węższy bezel ;)

 

No to wiesz już co masz robić Damian :D

 

Koperta będzie miała 42mm. Sama tarcza lepiej aby za duża nie byla ze wzgledu na nie duży rozstaw tarcz chrono w miyota os21. Generalnie im mniejsza tarcza tym lepiej to bedzie wyglądało. Dlatego bylbym za zostawieniem szerszego bezela który pozwala nam zając trochę miejsca.

Rozumiecie o co chodzi ??

 

Fajnie by bylo jakby ktos uwzglednil wymiary koperty i mechanizmu i zrobil grafike pokazujaca jak to naprawde bedzie wygladalo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przystąpmy do realizacji!

Co nagle to po diable. Temat powstał tydzien temu dopiero, dajmy mu okrzepnąć trochę.

 

Jeśli nie uda się zrobić węższego bezela, to może chociaż cyfry na nim mniejsze i delikatniejsze? Tak jak w Speedym np. Bo te dużo kiepsko bardzo wyglądają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A dla mnie ten projekt w obecnej postaci przestaje być zjadliwy. Pierwotny projekt (a'la Tudor) o wiele bardziej do mnie trafiał.

 

Wyszliśmy od czegoś a'la Tudor. Po drodze pojawił się pomysł połączenia tego z Autavią. Każdy z tych zegarków z osobna bardzo mi się podoba. Natomiast ich kompilacja już mniej. Szczególnie zmiana kształtu koperty w moim odczuciu zabiła harmonię. Zawierający zdecydowanie mniej detali pierścień z Tudora też lepiej pasował. Trapezowaty kształt tła totalizatorów jako wiodący i dominujący element stylistyczny na bardzo neutralnym tle reszty (pierwotny projekt) był bardzo OK. Obecną wersji projektu odbieram jako ciekawą ale nie do końca udaną próbę zmieszczenia zbyt wielu "smaczków" na jednym małym obrazku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Co nagle to po diable. Temat powstał tydzien temu dopiero, dajmy mu okrzepnąć trochę.

 

Jeśli nie uda się zrobić węższego bezela, to może chociaż cyfry na nim mniejsze i delikatniejsze? Tak jak w Speedym np. Bo te dużo kiepsko bardzo wyglądają.

 

No tak, ale sami w paincie dalej już nie pójdziemy. Chociażby Twoja propozycja jest nie do uwzględnienia, bo to zbyt subtelną zmiana, jak na painta. Racje ma koordynator, ze teraz potrzebna jest już rzetelna grafika, która będzie odzwierciedla rozmiar tarczy, mechanizmu itp. Wtedy dopiero będzie można zadecydować, czy listy delikatniejsze, bezel cieńszy itd. Jedyne, co można jeszcze zmienić, to kreski na lewej tarczce, ale nie potrafię tego porządnie zrobić. Obawiam sie natomiast, ze kontynuowanie wątku w takiej formie będzie tylko strata czasu. Teraz jest entuzjazm, zapał do pracy, więc trzeba to wykorztstac, żeby nie skończyło sie, jak z Dywizjonem 303 - już ktoś napisał, ze zakłada otrzymanie 303 w 2014 r., a projekt ruszył w kwietniu 2011 r. :-(


Omega Seamaster 300 M, Certina DS-1 Limited Edition, Atlantic Seahunter 7035, Casio G-Shock GW-9400-1ER

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

smaczków w naszym projekcie jest dokladnie tyle samo a nawet mniej ( odchudzilismy model o najdrobniejszą podziałkę ) co w Tudorze.

Weź oba zdjecia i pzyjrzyj się dokładnie.

 

Jeśli ktoś myślał że każe Chińczykom zrobić podróbę Tudora...to no cóż bardzo mi przykro....

 

Motyw stylistyczny z tarczy tudora bardzo pasuje takze do koperty Autavii !!! zresztą mamy przyklad np w ruskim OKEAH gdzie jest podobny motyw wsadzony wlasnie do takiej Autaviovatej koperty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A dla mnie ten projekt w obecnej postaci przestaje być zjadliwy. Pierwotny projekt (a'la Tudor) o wiele bardziej do mnie trafiał.

 

Wyszliśmy od czegoś a'la Tudor. Po drodze pojawił się pomysł połączenia tego z Autavią. Każdy z tych zegarków z osobna bardzo mi się podoba. Natomiast ich kompilacja już mniej. Szczególnie zmiana kształtu koperty w moim odczuciu zabiła harmonię. Zawierający zdecydowanie mniej detali pierścień z Tudora też lepiej pasował. Trapezowaty kształt tła totalizatorów jako wiodący i dominujący element stylistyczny na bardzo neutralnym tle reszty (pierwotny projekt) był bardzo OK. Obecną wersji projektu odbieram jako ciekawą ale nie do końca udaną próbę zmieszczenia zbyt wielu "smaczków" na jednym małym obrazku.

 

Jak wyżej napisałem, z tak kategorycznymi ocenami dobrze byłoby sie wstrzymać do czasu grafiki uwzgledniajacej proporcje, a moze nawet wspomnianej 3D. Teraz mamy tylko bardzo ogólny zarys; kierunek stylistyczny, w którym zmierzamy.


Omega Seamaster 300 M, Certina DS-1 Limited Edition, Atlantic Seahunter 7035, Casio G-Shock GW-9400-1ER

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Jeśli ktoś myślał że każe Chińczykom zrobić podróbę Tudora...to no cóż bardzo mi przykro....

 

 

+100


Omega Seamaster 300 M, Certina DS-1 Limited Edition, Atlantic Seahunter 7035, Casio G-Shock GW-9400-1ER

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wyżej napisałem, z tak kategorycznymi ocenami dobrze byłoby sie wstrzymać do czasu grafiki uwzgledniajacej proporcje, a moze nawet wspomnianej 3D. Teraz mamy tylko bardzo ogólny zarys; kierunek stylistyczny, w którym zmierzamy.

 

I ten kierunek mi się nie podoba. Subiektywnie i z pełnym szacunkiem dla poglądów innych oraz świadomością, że mogę być osamotniony. Starałem się jednoznacznie (a nie "kategorycznie") uzasadnić z jakich powodów. Na tym polega dyskusja (tak sądzę). Oczywiście poczekam na końcowy projekt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.